Vít Kopřiva – Jozef Kovalík

0:2 3:6, 5:7

08.10.2022, 15:07 • Centrální kurt, Parma (ITA) • Semifinále • Filip Kosnáč

Tipsport: 2.2 1.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jozef Kovalík vyhral česko-slovenské derby v semifinále na challengeri v Parme, keď si poradil s Vítom Kopřivom. V prvom sete mal Kovalík jasnú prevahu hlavne na podaní, keď sa viac bojovalo o podanie Kopřivu, a tak slovenskému tenistovi ani nemuselo vadiť jedno stratené podanie, pretože zobral ho Kopřivovi až dvakrát. V druhom sete už Kovalík nebol zďaleka tak istý na podaní a stratil ho až dvakrát, ale vždy stihol rýchlo zareagovať. Kopřiva však mal až tri setbaly pri vlastnom podaní v druhom sete za stavu 5:3, ktoré nevyužil a odvtedy už nevyhral ani gem. Jozef Kovalík tak natiahol víťaznú sériu na deväť zápasov a zajtra zabojuje proti kazašskému tenistovi Timofejovi Skatovovi o víťazstvo na turnaji v Parme. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa pri tenisových online prenosoch znova nabudúce! (17:19:26)

Konec zápasu

0:2; 5:7 - Jozef Kovalík

5:7

Napokon priamym bodom Jozef Kovalík ukončil tento semifinálový zápas, v ktorom porazil Víta Kopřivu po setoch 6:3 a 7:5!

40-A

Kovalík vytiahol eso a má druhý mečbal!

40-40

Ale ani túto príležitosť Kopřiva nevyužije, lebo nezvládol trafiť bekhendový volej do kurtu.

A-40

0:1; 5:6; A-40 - Vít Kopřiva

A-40

Kopřiva sa vôbec nevzdáva a na sieti rozhodol bekhendovým volejom, ktorým si vybojoval brejkbal!

40-40

Ale Kovalík prestrelil forhend a zápas pokračuje.

30-40

Kopřiva si pripravil výbornú pozíciu, ale posledný bekhend mu vôbec nevyšiel a daroval Kovalíkovi prvý mečbal!

30-30

Útočný krížny forhend Kovalíka letel tesne mimo, čo potvrdil empajrový rozhodca.

15-30

Ale ešte neprichádzajú, keďže Kovalík trafil forhend do siete.

0-30

Ďalší prichádza vzápätí a Kovalík má mečbaly na dosah.

0-15

Priamy bod pre Kovalíka.

5:6

Konec přestávky, podávat bude Jozef Kovalík.

5:6

Následuje přestávka a výměna stran.

5:6

0:1; 5:6 - Jozef Kovalík

5:6

Kopřivov druhý úder z bekhendu zamieril za základnú čiaru a Kovalík bude podávať na víťazstvo za stavu 6:5 v druhom sete, môže tak dokončiť veľký comeback!

30-40

Veľmi dlhá a fyzicky náročná výmena, ale nakoniec nevydržal Kopřiva a po nepresnom forhende je tu brejkbal pre Kovalíka!

30-30

Lenže dropshot Kopřivovi nevyšiel a Kovalík môže zabojovať o brejkbal.

30-15

Dobrý prechod na sieť a víťazný bekhendový volej pre Kopřivu.

15-15

Český tenista však zvládol ďalšiu výmenu po víťaznom forhende po čiare.

0-15

Kopřiva pôsobí trochu zaskočene a jeho bekhend skončil v sieti.

5:5

Nebol to jednoduchý gem, ale Kovalík stále drží nádej na víťazstvo v dvoch setoch a vyrovnáva na 5:5.

30-40

Gembal pre slovenského tenistu, ktorý sa dočkal forhendu do siete od Kopřivu.

30-30

0:1; 5:4; 30-30 - Jozef Kovalík

30-30

Kovalík využil postavenia Kopřivu za základnou čiarou a skrátenie už český tenista nevrátil.

30-15

Ale Kovalík sa dostáva do problémov, keď poslal krížny forhend do siete.

15-15

Kovalík si pomáha priamym bodom.

15-0

Kovalík podáva na udržanie v druhom sete, ale Kopřiva začal vydareným útokom, ktorý zakončil smečom.

5:4

5:4

Toto môže byť zlomový moment, pretože Kopřiva nevyužil tri setbaly na podaní a nakoniec neudržal svoje podanie, keď vyhodil bekhend a Kovalík znižuje na 4:5 v druhom sete!

40-A

Kovalík zaútočil ihneď z returnu a nakoniec na sieti ani nemusel zakončiť, ale má dôležitý brejkbal!

40-40

Ale český tenista si naďalej zahráva a forhend poslal do siete.

A-40

Priamy bod pre Kopřivu znamená tretí setbal!

40-40

0:1; 5:3; 40-40 - Jozef Kovalík

40-40

Kopřiva si naďalej komplikuje situáciu po nepresnom skrátení.

40-30

Kovalík ešte zabojoval a útočným forhendom prinútil Kopřivu k chybe.

40-15

Kopřiva si pripisuje druhé eso v zápase a má k dispozícii dva setbaly!

30-15

Kovalík zariskoval forhendom po čiare, ale nemieril presne.

15-15

Napravil ju priamym bodom.

0-15

Kopřiva môže cítiť veľkú šancu, ale aj nervozitu, pretože začína dvojchybou.

5:3

0:1; 5:3 - Vít Kopřiva

5:3

Ale nasledoval len bekhend do siete v podaní a Kopřiva bude podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:3!

40-30

Kovalíka zatiaľ zachránil priamy bod.

40-15

Ťažká pozícia na sieti pre Kovalíka, ktorú využil Kopřiva na víťazný forhend a má dva brejkbaly!

30-15

Až teraz ju zastavil Kovalík vďaka priamemu bodu.

30-0

Séria bodov v prospech Kopřivu pokračuje, keďže Kovalík vyhodil aj bekhend.

15-0

V dlhej výmene uspel Kopřiva, pretože Kovalíkov čopovaný bekhend zamieril do siete.

4:3

4:3

4:3

Kopřiva zakončil gem priamym bodom a po čistej hre vedie 4:3 v druhom sete.

40-0

Kopřiva si pritiahol Kovalíka na sieť a obhodil ho bekhendom.

30-0

Priamy bod pre Kopřivu.

15-0

Kovalík s gestom fair-play, keď priznal bod Kopřivovi a jeho bekhend dopadol na pravú čiaru.

3:3

Priamy bod pre Kovalíka vyriešil ťažký gem, v ktorom odvrátil tri brejkbaly a vyrovnal na 3:3 v druhom sete.

40-A

0:1; 3:2; 40-A - Jozef Kovalík

40-A

Kovalík zaútočil hneď z forhendu a zasmečoval presne.

40-40

Kopřiva si môže vyčítať ďalšiu zahodenú šancu, keď poslal forhend za základnú čiaru.

A-40

Kovalík si chcel pritiahnuť Kopřivu bližšie, lenže potom nezahral presný lob a je tu ďalší brejkbal pre českého tenistu!

40-40

Dobrý forhendový tlak Kovalíka a gem je na zhode.

40-30

Empajrový rozhodca rozhodol v neprospech Kopřivu, keď jeho forhend skončil za základnou čiarou.

40-15

V nasledujúcej výmene však Kovalík pokazil forhend a Kopřiva má dva brejkbaly!

30-15

Empajrový rozhodca priznal tretie eso v zápase Kovalíkovi.

30-0

Páska hrala s Kopřivom, keď jeho skrátenie so šťastím prešlo na polovicu Kovalíka.

15-0

Kovalík odštartoval hru na podaní svojou prvou dvojchybou v zápase.

3:2

3:2

3:2

Ten sa už českému tenistovi nepodarilo odvrátiť, pretože jeho dropshot bol nepresný a Kovalík znižuje na 2:3 v druhom sete!

40-A

Kovalík si vybojoval ďalší brejkbal, keď dostal Kopřivu pod tlak prechodom na sieť!

40-40

Priamy bod a Kopřiva je z najhoršieho vonku.

30-40

Kopřiva si počkal na vhodný moment a skrátením odvrátil aj druhý brejkbal.

15-40

Kovalík prvú z nich nevyužije, lebo bekhend nezamieril do kurtu.

0-40

Krížny forhend Kopřivu sa nezmestil do kurtu a Kovalík má tri šance na rebrejk!

0-30

Ani v dlhšej výmene nenašiel Kopřiva recept a prišla jeho nevynútená chyba z forhendu.

0-15

Kopřiva však musí brejk potvrdiť a začína len nepresným bekhendom.

3:1

Mizerný gem na podaní Kovalík zakončil bekhendom do siete a Kopřiva z ničoho nič vedie 3:1 v druhom sete!

40-15

Hneď druhý úder z forhend poslal Kovalík za základnú čiaru a bude čeliť dvom brejkbalom!

30-15

0:1; 2:1; 30-15 - Vít Kopřiva

30-15

Až príliš veľa teraz chcel Kovalík, keď sa ubránil lobom, ale skrátenie už cez sieť neprešlo.

15-15

Ale aj zbytočná forhendová chyba prichádza zo strany Kovalíka.

0-15

Kovalík na podaní začína úspešným dropshotom.

2:1

2:1

2:1

Bekhendová prestrelka od základnej čiary skončila nepresnosťou Kovalíka a Kopřiva vedie 2:1 v druhom sete.

40-15

Vôbec prvé eso v zápase si pripisuje Kopřiva.

30-15

Kopřiva si tiež pomáha priamym bodom.

15-15

Kovalík bol v otvorenej výmene, ale mrzieť ho môže pokazený čopovaný bekhend.

0-15

0:1; 1:1; 0-15 - Jozef Kovalík

0-15

Na ťahu je opäť Kopřiva, ktorý však začína na podaní forhendom do siete.

1:1

Kovalík si tento gem doslova odpodával, pretože ho zakončil priamym bodom a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

15-40

Teraz už aj druhé eso na konte Kovalíka, ktorý má dva gembaly.

15-30

Ale opäť si pomáha bodom z podania.

15-15

Kovalík nezvládol druhý forhendový úder, ktorý poslal do siete.

0-15

1:0

Nakoniec Kovalík trafil bekhend do siete a Kopřiva si na úvod druhého setu podržal podanie.

A-40

Jediný bekhend Kopřivu stačil a český tenista má výhodu.

40-40

Kovalík forhendovými údermi rozbehal súpera a zaslúžene dostal gem na zhodu.

40-30

Gem ešte nekončí, pretože Kovalík bekhendom prestrelil nepripraveného Kopřivu na sieti.

40-15

Kovalík vyhodil forhend a Kopřiva má dva gembaly.

30-15

Skvelé čítanie hry v podaní Kopřivu, ktorý skrátil hru a zahral víťazný forhend do odkrytej časti.

15-15

Kopřiva reaguje víťazným bekhendom po čiare.

0-15

Začal sa druhý set a Kopřiva si pripisuje jednoduchú forhendovú chybu.

0:0

Konec přestávky, podávat bude Vít Kopřiva.

0:0

3:6

0:1; 3:6 - Jozef Kovalík

3:6

Kovalík ukončil prvý set víťazným krížnym forhendom a ďalšou čistou hrou na podaní!

0-40

Kopřiva dobehol skrátenie, ale už nebol presný a Kovalík má k dispozícii ďalšie setbaly!

0-30

Dva forhendy Kovalíkovi stačili, aby ukončil víťazne túto výmenu.

0-15

Kovalík si tak musí prvý set dopodávať, zvládol prvú výmenu a počkal si na chybu Kopřivu.

3:5

Ďalší priamy bod prišiel vzápätí a Kopřiva sa ešte zachránil v prvom sete, podarilo sa mu znížiť na 3:5.

A-40

Kopřiva už má výhodu po priamom bode.

40-40

Kovalík nevyužije ani druhý setbal, pretože forhend poslal do siete.

30-40

0:0; 2:5; 30-40 - Vít Kopřiva

30-40

Rozhodne najlepšia výmena zápasu, najprv prestrelka od základnej čiary, potom Kopřiva vytiahol skrátenie, ktoré Kovalík aj vrátil, ale český tenista mal čas na víťazný forhend do protipohybu.

15-40

Lenže potom vyhodil Kopřiva hneď druhý úder z bekhendu a ponúkol Kovalíkovi dva setbaly!

15-30

Priamy bod pre Kopřivu by mohol byť správnym impulzom.

0-30

Nevyzerá to dobre pre českého tenistu, ktorý veľa chybuje a Kovalík sa približuje k setbalom.

0-15

Kopřiva už podáva na udržanie v prvom sete a na úvod len pokazil forhend.

2:5

2:5

2:5

Ďalší presný forhendový útok Kovalíka dokončil čistú hru a slovenský tenista vedie 5:2 v prvom sete.

0-40

Kovalík si vychutnal Kopřivu a po víťaznom skrátení útočí na čistú hru.

0-30

Nasledoval priamy bod.

0-15

Druhá šanca pre Kovalíka potvrdiť brejk, teraz prinútil Kopřivu k bekhendovej chybe.

2:4

0:0; 2:4 - Jozef Kovalík

2:4

Kopřiva vôbec netrafil ideálne forhend, ktorý vyletel mimo a Kovalík odskakuje do vedenia 4:2 v prvom sete!

40-A

Druhý pokus o dropshot za sebou, ale Kopřiva ho nedostal cez sieť a Kovalík má brejkbal!

40-40

Kopřiva po dlhšej dobe zvolil skrátenie, ale nemieril presne.

A-40

Kovalíkovi uletel forhend po čiare a Kopřiva má ďalšiu výhodu.

40-40

Veľký problém sú pre Kopřivu dvojchyby, ktorý si už prípisal tretiu.

A-40

Kopřiva bol aktívnejší a Kovalíkovi nevyšiel pokus o lob.

40-40

Kopřiva však zatiaľ pôsobí nezlomne a po dobrom podaní trafil víťazný bekhend.

40-A

Ale ďalší forhendový winner priniesol Kovalíkovi brejkbal!

40-40

Kovalík musel ustupovať pred forhendovým úderom, preto ho netrafil do kurtu.

40-A

Tretí brejkbal si Kovalík vybojoval útočnou hrou a výmenu zakončil víťazným forhendom po čiare!

40-40

0:0; 2:3; 40-40 - Vít Kopřiva

40-40

Kopřiva odvrátil aj druhý brejkbal, keď Kovalík vyhodil bekhend.

30-40

Dobrá šanca pre Kovalíka, ktorý však prvý brejkbal zahodil nepresným forhendom.

15-40

Kovalík vyhral aj ďalšiu výmenu a má dva brejkbaly!

15-30

Ale v nasledujúcej výmene už Kovalík zatlačil Kopřivu do bekhendovej strany a prinútil ho k chybe.

15-15

Kovalík zahral nalitý krížny forhend len do siete.

0-15

Kopřiva začína túto hru už svojou druhou dvojchybou v zápase.

2:3

2:3

2:3

Dlhý forhend Kopřivu zakončil čistú hru pre Kovalíka, ktorý vedie 3:2 v prvom sete.

0-40

Kovalík tlačil z forhendovej strany a vynútil si chybu Kopřivu.

0-30

Kopřiva pustil z ruky raketu po veľmi nepresnom bekhende.

0-15

Kovalík si tiež pomáha priamym bodom.

2:2

Nakoniec priamy bod a Kopřiva odvrátil v náročnom geme dva brejkbaly, konečne vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.

A-40

Kopřiva má výhodu, pretože Kovalík trafil úder do siete.

40-40

Po dlhšej dobe aj víťazný úder, keď Kopřiva odvrátil brejkbal presným útokom zakončený forhendom.

40-A

Kopřiva si však opäť zarobil na problémy, keď napálil bekhend do siete a bude čeliť brejkbalu!

40-40

V technickej výmene uspel Kopřiva, ktorý si počkal na bekhendovú chybu Kovalíka a odvrátil brejkbal.

40-A

0:0; 1:2; 40-A - Jozef Kovalík

40-A

Nečakané problémy pre českého tenistu, ktorému sa nevydaril forhend a Kovalík má brejkbal!

40-40

Kovalík zmenil rytmus výmeny čopovaným bekhendom a Kopřiva trafil forhend do siete.

40-30

Kopřiva sa prvýkrát objavil na sieti, ale bekhendový volej nedostal na druhú stranu.

40-15

Ale Kovalík prestrelil bekhend a Kopřiva má dva gembaly.

30-15

Kopřiva tiež pomáha chybou, keď pokazil slajzovaný bekhend.

30-0

Kovalík sa dostával do útočnej pozície, ale posledný forhend vyhodil.

15-0

Výmena s množstvom tehcnických úderov skončila forhendovou chybou Kovalíka.

1:2

1:2

1:2

0:0; 1:2 - Vít Kopřiva

1:2

Kopřiva výmenu rozhodol rýchlym forhendom po čiare a znižuje na 1:2 v prvom sete!

40-15

Kovalík odvrátil prvý esom.

40-0

Čopovaný bekhend Kovalíka bol dlhý a Kopřiva má hneď tri brejkbaly!

30-0

Kopřiva si pripisuje víťazný krížny forhend a otvára sa mu šanca na returne.

15-0

Nepresný forhend Kovalíka, ktorý nezačína dobre hru na potvrdenie brejku.

0:2

0:0; 0:2 - Jozef Kovalík

0:2

Kopřiva chcel rozhodnúť výmenu riskantným forhendom, ktorý však nepadol do kurtu a Kovalík si berie podanie súpera!

40-A

Kovalík zahral dropshot, ktorý už Kopřiva nevrátil cez sieť a slovenský tenista má prvý brejkbal!

40-40

Ale prvá dvojchyba českého tenistu dostáva gem na zhodu.

40-30

Priamy bod znamená gembal pre Kopřivu.

30-30

Kovalík dobrým returnom zahnal Kopřivu a ten svoj bekhendový úder poslal do siete.

30-15

Kovalík si pripravil prechod na sieť a zakončil bekhendovým volejom.

30-0

Kopřiva si trúfol na skrátenie a Kovalík ho nedobehol.

15-0

Slajzovaný bekhend Kovalíka zastavila sieť.

0:1

Kovalík ukončil prvým gem ďalším forhendovým winnerom a vstupuje do semifinále úspešnou hrou na podaní.

15-40

Prvá nevynútená chyba na strane Kopřivu, ktorého bekhend skončil za základnou čiarou.

15-30

Kovalíkov útok bol strojovo presný a všetko zakončil víťazným forhendom.

15-15

15-0

Kovalíkov druhý forhendový úder bol príliš široký.

0:0

Vítam všetkých tenisových priaznivcov pri sledovaní textového online prenosu zo semifinálového zápasu na tenisovom turnaji kategórii challenger v talianskej Parme, v ktorom sa bude konať zaujímavé česko-slovenské derby medzi Vítom Kopřivom a Jozefom Kovalíkom. Kovalík sa vezie na víťaznej vlne, pretože minulý mesiac ovládol turnaj rovnakej kategórie v rakúskom Tullne a v Parme natiahol šnúru víťazstiev na osem, keď na ceste do semifinále vyradil troch domácich tenistov Pellegrina, Cobolliho a Vavassoriho. Aj keď Kopřiva na prvý pohľad nemá tak dobrú formu, svoju účasť v semifinále si zabezečil víťazstvami nad španielskymi súpermi Rocom Battalom a Carballesom Baenom, tiež si poradil aj s krajanom Kolářom. Kovalík a Kopřiva sa stretli dvakrát minulý rok a vzájomná bilancia je vyrovnaná 1:1, čo sľubuje aj dnes vyrovnaný zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.