konec (2:2, 1:3, 1:3)

07.10.2022, 18:05 • UNYP ARENA • 5. kolo • Adam Náhončík

Tipsport: 4.1 6.2 1.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (20:07:36)
Je konec dnešního klání, které nakonec dopadlo lépe pro Tatran, který vítězí poměrem 4:7 a odváží si všechny tři body.
Branky a nahrávky: 2. Košir (Kolstrunk), 8. J. Sedláček (Zouzal), 23. J. Mühlfait (Juha), 44. Curney (Krbec) – 3. Tlapák (M. Mühlfait), 15. Piskáček (M. Mühlfait), 28. Šimek (Šindelář), 29. Kreysa (Tlapák), 35. Němeček (Beneš), 44. Němeček (Beneš), 45. Beneš (Němeček), 60. Havlas (T. Hanák). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 27:17. Diváci: 234. Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín.

59:39

59:39 Matěj HAVLAS - 4:8

59:39

Tatran právě vstřelil branku!
Autorem do odkryté klece je Matěj Havlas. Asistence: Tomáš Hanák.

59:29

Hanák měl před sebou prázdnou branku, ale tu netrefil.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:43

Sparta hraje v šesti!

58:43

Oddechový čas pro tým ACEMA Sparta Praha.

57:51

57:30

Stále vidíme stejný obrázek hry. Tatran si přihrává a šetří čas.

56:40

Tatran nyní kombinuje a unavuje svého soupeře dlouhými přihrávkami, tato přesilovka jim nyní hraje velmi dobře do karet.

55:51

Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha:
Matěj Čermák – 2 min., Špatné střídání.

55:32

Beneš byl sám ve středu hřiště a měl dost prostoru, ale nakonec trefil pouze svého jmenovce do hrudi.

54:36

Adam Tlapák zkusil takový padáček, ale Beneš se nenechal nachytat a zasahuje, stále tak drží nějakou menší naději pro svůj tým.

54:00

Jeden z rozhodčích si něco vysvětluje s Piskáčkem a vzápětí se nám hra rozjela.

53:08

Tatran teď hraje co potřebuje. Drží míček na svých holích a kombinuje na své polovině a čas tím pádem plyne pro Spartu velmi rychle.

52:21

Zouzal se snažil trefit ke vzdálenější tyči Křížovy branky, ale nakonec těsně minul levou tyč hostující branky.

51:38

Sparta se dostala k míčku a může kombinovat, ale zatím je to jen na své polovině, kde jim to je k ničemu.

50:58

Kolstrunk se snažil procpat kolem levého mantinelu, ale Piskáček mu v tom zabránil.

49:32

Pomalu se nám blíží konec zápasu a stále je to otevřené, ale dát v této fázi zápasu Tatranu tři góly bude velmi obtížné.

48:49

Další závar před brankou domácích! Tentokrát tam byl Havlas s Němečkem, ale bohužel pro hosty ani jeden nedokázal zasáhnout dobře míček.

47:54

Havlas se dostal k míčku ve středu hřiště. Balónek si potáhl a střelou tahem trefil pouze zeď za Benešovou brankou.

47:15

Tlapák dával zády k brance do prostoru před Benešem, ale ten tygřím skokem si vzal kořist do svých rukou.

46:44

46:19

Šindelář přihrál na Němečka, který mohl završit hattrick, ale jeho rána šla vedle branky.

45:50

Po velmi divokém úvodu mají přesilovku hosté, ale zatím se k ničemu nedostaly a Sparta hraje výborně zatím v oslabení.

44:44

Jakub Kolstrunk – 2 min., opakované přestupky.

44:10

44:10 Marek BENEŠ - 4:7

44:10

Neuvěřitelné, co se teď děje! Ondřej Němeček dostal přihrávku k pravému mantinelu, odkud nahrál na střed na MARKA BENEŠE, který umístil balónek po horní tyč domácí branky! Asistence: Ondřej Němeček.

43:36

43:36 Jiří CURNEY - 4:6

43:36

Sparta právě vstřelila branku!
Sparta ale rychle odpovídá! JIŘÍ CURNEY dostal přihrávku před branku, odkud se nemýlil a i on se zapisuje na listinu střelců! Asistence: Mikuláš Krbec.

43:08

43:08 Ondřej NĚMEČEK - 3:6

43:08

Tatran jde už do vedení o tři branky! Marek Beneš nahrál od levého mantinelu na volného ONDŘEJE NĚMEČKA, který skvělou střelou se prosazuje podruhé v zápase. Asistence: Marek Beneš.

42:44

Další nabídka před branku tentokrát od Beneše, ale opět nikoho nenašel.

42:20

Němeček dostal balónek až před branku kde číhal Sádlo, ale přes tři domácí hráče se k míčku nedostal.

41:46

41:16

Josef Juha – 2 min., Hrubost.

41:06

A pozor! Tatran má výhodu a uvidíme hru 4 na 4!

40:39

Beneš zablokoval pokus ze středu hřiště a nakonec se přerušuje hra, protože je míček zašlápnutý a není způsobilý ke hraní.

40:01

Úvodní buly vyhráli domácí.

40:01

Střely ve druhé části 8:10.
Další třetina začne přibližně v 19:30.
Je za námi druhá třetina, která přinesla opět čtyři branky. Nejdříve se prosadili domácí, ale poté to už bylo v režii Tatranu. Za hosty se prosadili – Šimek, Kreysa, Němeček. Stav je tedy po druhé třetině 3:5. Na začátku třetí třetiny budou domácí hrát ještě 1 a 44 sekund přesilovou hru.

38:37

Krbec z velké blízkosti orazítkoval levou tyč hostující branky!

38:30

37:58

Tatran hraje oslabení velmi zkušeně a Spartu prakticky k ničemu nepouští.

37:15

Křenek dostal přihrávku od Košira na pravý mantinel a ihned střílel, ale Kříž předvedl skvělý zákrok a drží dvoubrankový náskok svého týmu.

36:30

Jonáš Kreysa – 2 min., Hrubost.

35:50

Tatran je v laufu a je stále na míčku a domácí neví kde jim hlava stojí.

34:43

34:43 Ondřej NĚMEČEK - 3:5

34:43

Tatran jde do dvoubrankového vedení! Marek Beneš dostal přihrávku na levý mantinel od Havlase a přes celou šíři hřiště našel úplně volného ONDŘEJE NĚMEČKA, který z první vymetl síť domácí branky! Asistence: Marek Beneš.

33:42

Beneš musel být v pozoru, když musel krýt střelu Havlase z úhlu. Poté co míček chytil, tak se snažil rychle rozehrát, ale nakonec si to rozmyslel a dal míček na nejbližšího hráče svého týmu.

33:16

Sedláček zkusil obhodit dva hráče Tatranu, ale to se tomuto mladíkovi nepovedlo a Sparta je už dlouho bez míčku.

32:24

Kříž vyhodil výborně až na Šindeláře, který jel sám na Beneše, ale celou situaci přetáhl a trefil pouze boční síť!

31:59

Kuchynka bekhendem velmi nepřesně na středu hřiště přihrál na soupeřovu hůl, ale nakonec z toho nic nebude.

30:55

Sparta se snaží napadat dokonce ve třech, ale hostům to nedělá žádný problém, protože si míček dávají z hole na hůl velmi rychle a Sparta tak nemá vůbec žádnou šanci na sebrání míčku.

29:57

Havlas kouzlil za brankou Beneše, ale nakonec míček skončil až na polovině hřiště, kde stál Ondřej Němeček.

28:55

28:55 Jonáš KREYSA - 3:4

28:55

tatran obrácí stav utkání! Adam Tlapák z poloviny hřiště našel volného JONÁŠE KREYSU, který nastavil svou hůl do jeho přihrávky, která prošla až za Beneše a Tatran v utkání poprvé jde do vedení! Asistence: Adam Tlapák.

28:34

Tatran nyní dá se říci ožil a snaží se o další branku.

27:46

27:46 David ŠIMEK - 3:3

27:46

Skvělá akce Tatranu! Šindelář ujel do úniku s DAVIDEM ŠIMKEM, který dostal přihrávku od Šindeláře na druhou stranu a už jen pohodlně doklepl míček do domácí branky! Asistence: Martin Šindelář.

27:20

Curney hledal žabičkou dva své spoluhráče před brankou, ale nakonec nenašel ani jednoho a následně je pískaný faul. Rozehrávat bude Tatran.

26:30

Vavroušek je nepříjemně napadán, ale nakonec si s celou situací poradil a posunul míček na střed na Beneše.

25:46

Němeček faulovaný u pravého mantinelu a míček tak zůstane v držení hostů.

24:55

Opět po vstřeleném gólu přišla klidnější pasáž, kdy si dva obránci vyměňují míček na své polovině klidně i minutu.

24:15

Eliáš odzbrojil Křenka a jeho střela vyletěla až nad Beneše, který si stoupl a míček v klidu chytil do svých rukou.

23:04

Zouzal inkasoval úder do obličeje cizí florbalkou, ale je v pořádku a pokračuje ve hře, jakoby se nic nedělo.

22:13

22:13 Jakub MÜHLFAIT - 3:2

22:13

Sparta se dostává znovu do vedení! Josef Juha ze středu hřiště nahrál nádherně na volného JAKUBA MÜHLFAITA, který tuto nabídku nemohl minout a dostává svůj tým do vedení! Asistence: Josef Juha.

21:53

David Šimek si udělal prostor na pravé straně a zkusil vystřelil tahem, ale našel pouze pozorného Beneše, který si připisuje úspěšný zákrok.

21:12

Šindelář rozehrál z rohu, ale následně byl faulovaný na stejném místě jako před chvílí a celé si to zopakuje.

21:00

Druhá třetina nám začala dost z ostra, uvidíme jestli to hráčům vydrží celou třetinu.

20:30

Zouzal šel dopředu a na druhé straně hledal Curneyho, ale našel pouze Beneše, který si vzal míček pod svoji kontrolu.

20:01

20:01

Střely v první části: 10:8.
Další třetina začne přibližně v 18:49.
Je za námi první třetina, která přinesla čtyři branky. Na domácí straně se už ve 2. minutě prosadil Košir po dobře rozehrané standardce a Sparta vedla 1:0. O minutu později po střele Tlapáka Tatran srovnal na 1:1, ale Sparta dokázala odpovědět díky Josefu Sedláčkovi a opět vedla. Poslední slovo ve třetině měl Tatran, který díky druhé asistenci Mühlfaita v zápase srovnal stav utkání na 2:2, které platí i po první třetině.

20:00

19:25

Hanák sbírá dlouhé vyhození a poslední na tahu v první třetině bude Tatran.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:13

Krbec napadal Mühlfaita, který měl plné ruce práce, ale nakonec se z celé situace vymotal a přihrál svému spoluhráči.

17:05

Blíží se nám konec první třetiny, ale nevypadá to, že by některý z týmu měl jít před přestávkou do vedení.

16:13

Kolstrunk zrychlil a dostal se až před Kříže, ale ten si skvěle vyjel a zasáhl.

15:04

Tatran měl volný úder z velké blízkosti! Němeček rozehrál na Beneše, který z první vystřelil. Sice netrefil čtyřčlený blok, ale našel pouze rukavice jeho jmenovce v brance Sparty.

14:20

14:20 Bohumil PISKÁČEK - 2:2

14:20

Tatran opět srovnává stav utkání! Rozehrávkou z rohu byl poslán míček na Martina Mühlfaita, který našel BOHUMILA PISKÁČKA, který si odskočil na středu hřiště a z první umístil míček k pravé tyči Benešovy branky! Asistence: Martina Mühlfait.

13:48

Tatran šel 2 na 1. Eliáš jel s míčkem a na druhé straně mu udělal prostor Šindelář. Eliáš vystřelil, ale byl obtěžován a střela šla vysoko nad branku.

12:41

Curney ztratil míček a musel se rychle vracet, ale nakonec vše domácí obrana zvládla a Beneš nemusel zasahovat.

12:00

Kreysa zavřel Kozáka a to rozhodčím neuniklo a byl pískán faul. Rozehrávat bude domácí Sparta.

10:41

Po velmi zajímavém začátku utkání se teď hra uklidnila. Na balónku jsou domácí.

9:49

Josef Sedláček mohl dát svůj druhý gól, když si udělal prostor u levého mantinelu, ale mířil těsně vedle levé tyče hostující branky.

9:09

Kříž si nyní musel dávat, aby nezahrál malou domů, nakonec se mu to povedlo a Tatran může znovu založit útočné snažení.

8:03

Tatran i přes obdržený gól nyní tlačí svého soupeře.

7:11

7:11 Josef SEDLÁČEK - 2:1

7:11

Sparta si bere své vedení zpět! Marek Zouzal dostal přihrávku až téměř do rohu hřiště, odkud našel skvěle postaveného u malého brankoviště JOSEFA SEDLÁČKA, který už pouze nastavil hůl což mu stačilo aby míček trefil zařízení! Asistence: Marek Zouzal.

6:06

Němeček to udělal stejně jako Sádlo ve vlastním oslabení. Skvěle se vytočil, ale byl zastaven Benešem, který s jeho střelou neměl sebemenší problém.

5:42

5:21

Curney bez přípravy vystřelil, ale trefil pouze chrániče na kolena Kříže.

4:47

Košir se snažil dát rychlou přihrávku přes kros, ale Sádlo zasáhl svou holí a vyhazuje míček.

4:06

Sádlo se skvěle vytočil a ohrozil Beneše v brance, který drží svůj tým!

3:50

Meliš nyní výborně drží míček za Benešovou brankou v rohu hřiště a šetří čas.

3:42

Matěj Havlas – 2 min., Držení.

2:34

2:34 Adam TLAPÁK - 1:1

2:34

Tatran srovnává skóre na 1:1. Martin Mühlfait ihned co dostal přihrávku k levému mantinelu na středu hřiště, tak přihrál ADAMOVI TLAPÁKOVI, který neváhal a výborně umístil míček k pravé tyči a srovnává stav utkání! Asistence: Martin Mühlfait

1:38

1:38 Robert KOŠIR - 1:0

1:38

Výborá akce domácích! Sparta měla rozehrávku od pravého mantinelu. ROBERT KOŠIR rozehrál celou akci, narazil si s Jakubem Kolstrunkem a zamířil přesně z výběhu k levé dolní tyči Křížovy branky! Asistence: Jakub Kolstrunk.

1:04

Beneš byl opět u míčku a snažil se dát na střed na Vavrouška, ale ten míček nedostihl a ke slovu se tak nyní dostane Sparta.

0:35

První se dostal ke střele Beneš, ale jeho střela od pravého mantinelu byla zablokovaná domácí obranou.

0:01

Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

Začátek zápasu se kvůli protáhnutí ceremoniálu o pár minut prodlouží.
Oba týmu přicházejí ještě před ceremoniálem na hrací plochu.
Půl hodiny před zápasem začíná ceremoniál pro Milana Garčara.
Úvodní sestavy

Sparta: Beneš (Hejna) – Bartoš, Kozák, Křenek, J. Sedláček, Pruner – Kolstrunk, Juha, Košir, Zouzal, J. Mühlfait, Fišer, Curney, Petráň, Kuchynka, Andrášek, Kareš, Mat. Čermák, Krbec.

Tatran: Kříž (Jurco) – M. Mühlfait, Piskáček, Sládeček, Němeček – Eliáš, Kreysa, Tlapák, Šimek, Sádlo, Mar. Čermák, Beneš, Havlas, Kún, Meliš, Vavroušek, Šindelář, T. Hanák, Čelakovský.
Poslední vzájemné zápasy

Tatran Střešovice – ACEMA Sparta Praha – 8:6 (3.10.2021) – základní část

ACEMA Sparta Praha – Tatran Střešovice – 4:8 (13.2.2022) – základní část
Dnešní zápas také bude nazývám jako GARY GAME, protože dnes Milan Garčar ukončí oficiálně svoji 22letou kariérou a rozloučí se v UNYP Aréně. Gary začal svoji kariéru v roce 2000 v Tatranu Střešovice. V roce 2009 přestoupil do IBF Falun (Švedsko), kde byl rok a poté vyzkoušel ještě týmy jako je FC Helsingborg nebo Nokian KrP (oba Finsko) od roku 2017 působí v ACEMA Sparta Praha, kde nyní dělá asistenta trenéra u A-týmu a dnes to tedy bude jeho poslední profesionální zápas jeho kariéry.
ACEMA Sparta Praha

Sparta v minulé sezóně skončila v semifinále a letos by se určitě chtěla probojovat až do Superfinále. V letošní sezóně má odehrané 3 zápasy. Nejdříve na domácí půdě si poradili s FBC Liberec 9:1, poté v Enteria Aréně v Pardubicích sehráli tuhý boj se Sokoli, které nakonec dokázali porazit o jednu branku 6:5. Ve třetím duelu ligy v televizním utkání na domácí půdě Sparta držela těsný výsledek po dvou třetinách, kdy prohrávala 1:3, ale v poslední třetině se jim vůbec nedařilo a inkasovaly 6 branek a díky tomu si připsali první prohru – 2:9.

Tatran Střešovice
Tatran má v letošní sezóně zatím 100% úspěšnost. Ze čtyř zápasů se mu podařilo získat všech možných 12 bodů. V prvním kole narazil Tatran na Vinohrady, které dokázal porazit na venkovní půdě 9:5. Ve druhém kole Tatran narazil na Mladou Boleslav a sehráli tak reprízu z dubna, kdy oba dva týmy hrály Superfinále. Dlouho to vypadalo, že hubený náskok Mladá Boleslav udrží, ale ve třetí třetině jasně dominoval celek z Prahy a tak si odvezl cenné vítězství 4:3. Ve třetím kole narazil Tatran na Chodov, který porazili poměrně jednoznačně 5:0 a ve čtvrtém kole nadělili Karlovým Varům 17 gólů a vyhráli 17:6. V tabulce jsou na druhém místě, jen díky horšímu skóre. Na první pozici se drží Vítkovice.
Vítáme vás u on-line přenosu z 5.kola Livesport Superligy mužů. Utkání začíná v 18:00.