konec (1:3)

04.10.2022, 21:00 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Skupina A • Pavel Brada

Tipsport: 2.39 3.83 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:13. Střely mimo: 4:10. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 21:4. (23:03:54)
V druhém zápase této skupiny porazil Liverpool na domácím hřišti Rangers 2:0

Skupina A po třech odehraných kolech:

1. Neapol, 9 bodů, skóre 13:2
2. Liverpool, 6 bodů, skóre 5:5
3. Ajax, 3 body, skóre 6:8
4. Rangers, 0 bodů, skóre 0:9
Jedna z nejvyšších proher v historii Ajaxu je na světě! Domácí dnes vůbec nestačili na skvělé hrající Neapol, která si z domácích dělala po většinu zápasu tréninkové kužely.

V 2. poločase to byla v podání hostů extra třída, nejprve se hned po návratu ze šaten trefil už podruhé v zápase Giacomo Raspadori, který následně v 63. minutě naservíroval gólovou přihrávku Kvaratšelijovi ,dílo pekel pro Ajax dokonal v 81. minutě Giovanni Simeone.

90+2

90+1

Žlutá karta pro tým AFC Ajax (Mohammed Kudus).

90+1

V 2. poločase se bude nastavovat 1 minuta.

89

Tanguy Ndombèlé měl na noze další gól! Po přihrávce z pravé strany trefil tyč domácí branky!

88

Simeone našel už uvnitř velkého obdélníku Lozana, kterého na poslední chvíli zablokoval Bassey.

86

Elmasova střela prosvištěla jenom těsně vedle domácí branky!

85

Další míč do šestnáctky Ajaxu odvrátil do bezpečí Calvin Bassey.

84

Střídání v týmu AFC Ajax:
ze hřiště odchází Devyne Rensch, přichází Youri Baas.

Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Giovanni Di Lorenzo, přichází Alessandro Zanoli.

81

81. Giovanni SIMEONE - 1:6

81

Neuvěřitelné! Obrana Ajaxu v troskách!
Tanguy Ndombèlé našel akrobaticky ve vápně zcela volného GIOVANNIHO SIMEONEHO, který svým pěkným zakončením už pošesté překonal Pasveera. Gól byl ještě přezkoumán VARem, který ho mohl jenom posvětit.

80

ze hřiště odchází Jurriën Timber, přichází Florian Grillitsch.

ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Gianluca Gaetano.

79

Protiútok Neapole vedl Lozano, který nakonec i sám vypálil, střela se mu ale moc nepovedla, skončila mimo.

78

Giovanni Di Lorenzo zkusil vypálit efektně z otočky, jeho střela ale brankáře Pasveera nijak moc neohrozila.

76

Neapol kombinuje úplně v klidu na vlastní polovině.

75

Faulovaný Eljif Elmas to zkusil z volného přímého kopu rovnou na branku, kterou minul zhruba o metr.

73

73. Červená karta po 2. žluté

1:6

konec (1:3)

Branky: 9. Kudus (K. Taylor) – 18. Raspadori (Oliveira), 34. Di Lorenzo (Kvaratšelija), 45. Zieliński (Anguissa), 47. Raspadori (Anguissa), 63. Kvaratšelija (Raspadori), 81. Simeone (Ndombèlé)

Karty:   31. Timber (AJA), 38. Tadić (AJA), 90+1. Kudus (AJA) – 21. Raspadori (NEA)   73. Tadić (AJA)

Ajax Amsterdam: Pasveer – Rensch (84. Baas), Timber (80. Grillitsch), C. Bassey, Blind – Berghuis (72. Brobbey), E. Álvarez, K. Taylor (72. Klaassen) – Tadić (C), Kudus, Bergwijn.
Náhradníci: Gorter, Stekelenburg – Wijndal, Ocampos, Lucca, Regeer, Magallán, F. Conceição.

Trenér: Alfred Schreuder

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C) (84. Zanoli), Kim Min-jae, Rrahmani, Oliveira – Anguissa, Lobotka (80. Gaetano), Zieliński (46. Ndombèlé) – Lozano, Raspadori (64. Simeone), Kvaratšelija (64. Elmas).
Náhradníci: Idasiak, Sirigu – Jesus, Rui, Politano, Zerbin, Östigard.

Trenér: Luciano Spalletti

Rozhodčí: F. Letexier – C. Mugnier, M. Rahmouni (FRA)