2:1

konec (0:0, 0:1, 2:0)

26.09.2022, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači, Vsetín • 5. kolo • Daniel Gargulák

Tipsport: 1.45 5.0 5.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vsetín nakonec ve třetí třetině dvěma brankami v rozmezí půl minuty otočili celý vývoj zápasu a vítězí i popáté v letošní sezóně za tři body, díky čemuž zůstává nadále stoprocentní.

Za domácí se prosadili Jan Berger a Adam Hořanský, kvůli kterým tak Frýdek-Místek i po pátečním kole zůstává pouze na čtyřech bodech. (19:45:20)

59:25

Přikryl našel skvěle přes celou třetinu Sihvonena, jeho ránu Šimonů vyrazil před sebe, kde ještě dorážel Berger, i jeho dorážku ale brankář Frýdeckých kryje.

58:29

Klhůfkův pokus najít na modré Němce dbře vystihl Zeleňák a nakonec to byl on, kdo se na druhé straně dostal k nebezpečné střele! Obrana Valachů ale nakonec vše uhasila a uklidňuje hru za vlastní brankou.

57:47

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek:
Aleš Sova – 2 min., nedovolené bránění.

57:33

Žlutozelení drží puk za Šimonů a spoří cenné vteřinky.

56:58

Vrdlovec hledal před brankou Dostálka, jeho mířidla ale nenašla spoluhráče v červeném a pouze vybízí Vsetín k přesunu do útočného pásma.

56:19

Rysi pouze posílají nahozený kotouč na území Vsetína a odcházejí střídat, kontrola zápasu ze strany domácích ve zbytku třetí třetiny pokračuje.

55:30

A znovu. Vsetín vůbec nepouští soupeře přes střední pásmo a brání jeho přechod více než znamenitě. Lichanec navíc vyvezl puk až do útočného pásma.

54:21

Berger znepříjemňoval rozehrávku Rysům natolik, že je ze středního pásma donutil vrátit se s černou gumu až za vlastní branku. Rysi budou mít ve zbytku utkání co dělat, pokud budou chtít ještě vyrovnat stav zápasu.

53:28

Valaši ztratili puk v útočném pásmu, Frýdek-Místek ale nedokázal získaný kotouč dlouho udržet na svých holích a přichází o něj ještě před útočným pásmem.

52:47

Vsetínské přečíslení tři na dva nakonec zakončoval Rob, jeho nepříliš rázná střela ale našla místo pouze v lapačce Šimonů.

51:59

Žukov si skutečně nepřidělává starosti i v situacích, kdy by zpacifikovaný puk mohl rozehrávat na spoluhráče, stejně jako nyní, a raději jej ve své moci ponechává a přerušuje tak hru.

51:18

Berger aktivně napadal rozehrávku Šimonů a málem vybojoval puk do vsetínského držení, Rysi nakonec svému brankáři pomohli a zůstávají v držení černé gumy.

50:44

Dostálek pálil bleskově po zisku puku od modré čáry, jeho mířidla ale poslala puk vysoko nad branku Žukova.

Dnešní utkání sleduju 2 077 diváků.

50:09

Vsetín drží kotouč na svých holích a v poklidu nechává dostřídat kompletní pětici.

49:39

Rob dostával skvělou přihrávku do jízdy od Klímka, vyhlášený snajpr Valachů ale pálil z pokleku velmi nepřesně.

2:1

Branky a nahrávky: 43. Berger (Říha, Přikryl), 43. Hořanský – 34. Žůrek (Dostálek)

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Hryciow, O. Němec (A), Ondračka, Smetana (A), Říha, Jenáček, Voženílek – Hořanský, Lichanec, Jenyš – Rob, Klhůfek, Klímek – Sihvonen, Přikryl, Jonák (C) – Š. Bláha, Berzinš, Berger.

Trenér: Roman Stantien.

HC Frýdek-Místek: Šimonů (Švančara) – Teper (C), Š. Havránek, Ročák, Zeleňák, Sova, Žůrek, J. Michálek – Doktor, Vrdlovec (A), A. Zeman – Dostálek, Macháček, Bednář – Klimša (A), Haas, Hotěk – Matěj, Jobánek, Geidl.

Trenér: Martin Janeček.

Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Vašíček, Bezděk.

Diváci: 2 077.

03:42 FRM 2 Sova, držení
03:55 FRM 2 Zeleňák, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
27:36 VSE 2 Přikryl, sekání
29:37 VSE 2+2 Říha, hrubost