1:1

konec (1:1)

21.09.2022, 16:00 • Dolní Němčí • Michal Raška

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:59:13)
Je konec. V duelu osmnáctek Mexika a Finska jsme vítěze nepoznali. Vše podstatné se odehrálo v první půli. Ve 12. minutě poslal Finsko do vedení Hudd, ovšem ve 38. minutě se Hellens dopustil ruky na brankové čáře, za což uviděl žlutou kartu a Mexiko navíc získalo pokutový kop. Ten si vzal na starost Vázquez a proměnil jej střelou k levé tyči. Před přestávkou domácí dali gól, ale ten nakonec neplatil z důvodu ofsajdového postavení. Ve druhá části zápasu byly k vidění šance, ale nakonec žádná gólem neskončila.

90+5

90+4

Rozhodčí ještě ponechává Mexiku šanci na rozhodnutí a střela Bustose byla zblokována na rohový kop.

90+3

Střídání v týmu Finsko:
ze hřiště odchází Terrnava, přichází Hyvönen.

90+2

Domácí se dostali z levého křídla do vápna, ale následná střela byla opět zblokována.

90+1

Mexičané drží balón na polovině soupeře, ale nemohou se prodrat přes skvělou defenzívu Finska.

90

Finsko získalo volný kop z pravé strany, ale tato standardní situace nic vážnějšího nenabídla.

89

Domácí se sice dostali ke střele, ale pokus zpoza vápna letěl vedle svatyně Ramuly.

87

Sebastián Valenzuela zfauloval soupeře a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

85

Guerrero nedal soupeři ani trochu prostoru, ale Finsko má k dispozici autové vhazování.

83

Mexičané se nyní dostali do zakončení, ale to opět nebylo příliš nebezpečné a Ramula si poradil.

82

ze hřiště odchází Jalonen, přichází Tiihonen.

81

Onni Hänninen šel k zemi uvnitř vápna, ale sudí to jako faul nepovažuje.

80

Ulundu se z levé strany snažil procpat přes Péreze, ale to se mu nepovedlo.

79

Mexičané převedli hru na levou stranu a Xavier Biscayzacú se snažil zakončit, ovšem jeho pokus letěl vedle.

77

Antonio Herrera se nyní dopustil hraní rukou a opět se tak Mexiko nedostane do vedení.

75

Pokus finského hráče z dálky neměl gólové parametry a následuje tak rozehrávka od svatyně Orantese.

73

Domácí opět pokračují v útočné hře, ale Finové také v oslabení hrají velmi dobře.

72

Střídání v týmu Mexiko:
ze hřiště odchází Carrillo, přichází Pérez,
ze hřiště odchází Medrano, přichází Guerrero.

70

Mexiko pokračuje v nátlaku a získalo autové vhazování.

68

Finsko vybojovalo rohový kop z levé strany.

65

ze hřiště odchází Soiniemi, přichází Moisio,
ze hřiště odchází Armstrong, přichází Kekarainen,
ze hřiště odchází Hudd, přichází Hänninen.

64

Vázquez se znovu dostal k balónu , ale tentokrát jeho pokus letěl nad svatyni soupeře.

63

Mexiko získalo autové vhazování na své polovině a následně se Vázquez dostal dopředu, posunul míč Herrerovi, ale jeho pokus vyrazil Ramula.

60

60. Hudd nedokázal využít velkou šanci.

60

Roni Hudd využil zaváhání mexického obránce a hnal se s míčem sám na bránu, následně se vyhnul gólmanu Orantesovi, ale jeho střela z úhlu skončila vedle.

59

ze hřiště odchází Ramírez, přichází Herrera,
ze hřiště odchází González, přichází Biscayzacú.

58

Finsko odkoplo míč pouze do zámezí a následuje autové vhazování domácích.

57

Mexiko je od začátku druhé půle v tlaku a v početnější převaze, ovšem skóre je nadále nerozhodné.

54

54. Villal vystřelil těsně vedle!

54

Jonatan Villal se dostal přes obranu soupeře a zpoza vápna zakončil těsně vedle levé tyče!

53

Mauricio Medrano dostal přihrávku za obranu a řítil se sám na bránu, ovšem opět se odmával a odpískal ofsajd.

52

Nyní útok domácích přerušil pomezní rozhodčí, který zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.

50

Další mexická akce byla zakončena střelou, ale ta letěla zpoza vápna jen nad svatyni Ramuly.

48

Znovu se snažil něco vymyslet Valenzuela, ale jeho přihrávka skončila jen u brankáře Ramuly.

47

Přihrávka Sebastiána Valenzuely skončila jen u soupeře a Finsko tak bude u míče.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:06.
První poločas je za námi a do šaten se jde za nerozhodného stavu 1:1. Ve 12. minutě poslal Finsko do vedení Hudd, ovšem ve 38. minutě se Hellens dopustil ruky na brankové čáře, za což uviděl žlutou kartu a Mexiko navíc získalo pokutový kop. Ten si vzal na starost Vázquez a proměnil jej střelou k levé tyči. Před přestávkou domácí dali gól, ale ten nakonec neplatil z důvodu ofsajdového postavení.

45+1

45+1

César Bustos se po centru z rohu dostal ke střele, ale jeho zakončení letělo doprostřed brány, kde byl připraven Alex Ramula.

45

45. Neuznaná branka Mexika.

45

Octavio Vázquez to zkusil z dálky a Ramula předvedl špatný zákrok, jelikož neudržel míč, čehož využil Mauricio Medrano, který zakončil k levé tyči. Branka ovšem neplatí, neboť se mexický útočník nacházel v ofsajdu.

44

Ville Vuorinen se nedostal z levé strany přes obranu soupeře a Mexiko je znovu na míči.

42

Hosté vybojovali autové vhazování na polovině soupeře a také v menším počtu se snaží něco vymyslet.

40

Finsko nyní získalo autové vhazování na polovině soupeře, ale dlouho míč neudrželo.

38

38. Octavio VÁZQUEZ - 1:1

38

Mexiko právě vstřelilo branku!
Pokutový kop si vzal na starost OCTAVIO VÁZQUEZ, který zakončil k levé tyči, kde sice skočil také brankář Ramula, ale na balón nedosáhl.

36

36. Penaltová situace a červená karta.

36

Lucas von Hellens rukou na brankové čáře zblokoval střelu Villala a uviděl červenou kartu! Následuje penalta pro Mexiko.

35

35. Velká příležitost Mexika brankou neskončila.

35

Tohle byla velmi dobrá šance Mexika, která ale gólem neskončila! Centr z rohu propadl na zadní tyč, ale následné zakončení hlavou z bezprostřední blízkosti letělo vedle finské brány.

34

S centrem do šestnáctky si ovšem obrana Finska poradila, ale útok Mexika pokračuje.

33

Daniel Armstrong zfauloval Jonatana Villala a uviděl kartu žluté barvy. Mexiko bude zahrávat volný kop.

32

Balón opět končí pouze za bránou finského celku a Ramula má další rozehrávku.

30

Půl hodina utkání je za námi a Finsko nadále vede nad Mexikem poměrem 1:0.

28

Lucas von Hellens se snažil dostat ke hlavičce po centru z rohu, ale jeho pokus ze záklonu skončil vedle.

27

Laine si skvěle vyměnil míč s Naamem a Finové posléze získali další rohový kop.

25

Juan Carlos González dával míč uvnitř šestnáctky soupeře pod sebe, ale tam se přiřítil obránce Finska.

24

Centr z rohu nebyl vůbec špatný a směřoval do brány, ale brankář Orantes vyboxoval balón.

23

Ville Vuorinen se dostal k odraženému míči uvnitř vápna, ale jeho zakončení bylo sraženo do zámezí.

21

Jasper Jalonen se postaral také o exekuci standardní situace, ale tu odhlavičkoval soupeř do zámezí.

20

Hudd skvěle posunul míč Jalonenovi, který ale upadl na hranici šestnáctky a Finové mají k dispozici přímý kop z velmi dobré pozice.

19

Balón se už dostal po mexické akci po levé straně do zámezí a Alex Ramula se postará o další rozehrávku od své svatyně.

17

Anthony Ramírez chtěl křižnou přihrávkou oslovit spoluhráče, ale míč skončil jen u brankáře Ramuly.

16

Další závar před bránou Mexika, ale následná střela byla zblokována obranou. Tlak Finska pokračuje.

14

Znovu se hostující mužstvo dostalo dopředu, ale nakonec je z toho jen faul finského hráče.

12

12. Roni HUDD - 0:1

12

Finsko právě vstřelilo branku!
Jasper Jalonen poslal z levé strany vápna centr dovnitř šestnáctky, na který šel brankář Orantes, ale RONI HUDD se k míči dostal dřív a hlavou zakončil do svatyně soupeře.

9

Zatím nám toho utkání v Dolní Němčí příliš nepřináší, neboť se hraje převážně ve středu hrací plochy.

8

Finové se snažili něco vymyslet centrem z pravého křídla, ale ten pouze proletěl vápnem na druhou stranu.

6

Alex Ramula měl tentokrát problémy s odkopem na rozmočeném terénu, který je hodně nestabilní a velmi těžký.

5

Mexiko ovšem je v úvodu zápasu aktivnějším celkem a napadá rozehrávku soupeře.

4

Mexičané se dostali do zakončení, ale Ramula byl znovu připraven a se slabým pokusem si poradil.

2

Finové zapojili do své hry také brankáře Alexe Ramulu, jenž pod tlakem odkopl balón.

1

Mexiko: Orantes – Carrillo, Bustos, López (C), Téllez, Ramírez, Medrano, Vázquez, González, Valenzuela, Villal
Náhradníci: Lara – Pérez, Castro, Méndez, Biscayzacú, Benítez, Herrera, Guerrero, Alcalá
Trenér: Yasser Corona

Finsko: Ramula – Naamo, von Hellens, Armstrong (C), Hudd, Jalonen, Laine, Vuorinen, Terrnava, Miettinen, Soiniemi
Náhradníci: Piispa – Moisio, Ulundu, Tiihonen, Riissanen, Kekarainen, Hänninen, Sahimaa, Hyvönen
Trenér: Kai Nyyssönen

Rozhodčí: Raplík – Podaný, Líkař.
Ve Zlíně a Hulíně, v Kroměříži či Dolním Němčí nebo také v Brumově. Startuje tradiční Ježek Cup, mezinárodní turnaj fotbalových nadějí do 18 let.