Hokejová Liga mistrů

HC Oceláři Třinec – Skellefteå AIK

4:5

konec (0:2, 2:2, 2:1)

09.09.2022, 17:00 • Werk arena, Třinec • Skupina H • Michal Samiec (@MichalSamiec)

Tipsport: 2.59 4.06 2.31 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji za pozornost. Naše redakce se s dalším textovým přenosem přihlásí příští pátek při příležitosti prvního extraligového kola. Do té doby se mějte pěkně! (19:25:44)

Trestné minuty 8:12
Na třinecké Oceláře čeká další zápas pravděpodobně v neděli 11. září 2022, kdy by se od 17 hodin měli představil na ledě týmu Belfast Giants v rámci čtvrtého kola základních skupin Champions Hockey League.

Do extraligových bojů aktuální český mistr vstoupí za týden, tedy v pátek 16. září 2022, kdy na ledě domácí arény bude od 17 hodin hostit Motor České Budějovice.
Už se skóre nezměnilo, ale po skončení utkání zní z hlediště nesmělý potlesk. Třinečtí si zaslouží uznání za to, že po páté brance ve své síti, když se prosadil Jonathan Pudas, nesložili zbraně a po dvou brankách Martina Růžičky to byl nakonec těsný zápas a pouze fantastický výkon brankáře Lindvalla, který v závěru pochytal několik velkých šancí domácích, zajistil hostujícímu týmu komplet bodů do tabulky.

59:47

Oceláři vyhráli buly, ale Marinčin trefil Möllera a hosté šetří čas v útočném pásmu.

59:37

Další vhazování hosté vyhráli a zpoza vlastní branky poslali puk opět na icing. Je z toho další vhazování, ale Třinečtí mají o šest sekund méně.

59:31

Marinčin ztratil puk, ale Hugg z otočky netrefil branku. Je z toho icing a vhazování před Lindvallem.

59:20

Oceláři pokračují ve hře v šesti.

59:20

Oceláři si vybrali oddechový čas.

59:20

Oceláři se teď nadechují k závěrečnému náporu. Třinečtí si vyměnili puk v útočné třetině, nakonec nabil Vrána na modrou Douderovi, ale jeho pokus Lindvall kryje.

59:02

Mazanec je na střídačce!

58:49

Růžička teď neprošel do útočného pásma a Möller vyvezl puk za třineckou branku.

58:16

Hraje se posledních sto sekund normální hrací doby. Skelleftea ale teď neumožňuje Ocelářům odvolat brankáře.

57:39

Hosté teď vytlačili Oceláře aspoň do střední třetiny. Domácí musejí začínat z vlastní třetiny.

56:56

Roman byl úplně sám před Lindvallem. Jeho pokus bekhendem odrazil brankář švédského týmu mimo. Následně od modré pálil Růžička a drtivou pasáž Ocelářů přerušil Lindvall svým zákrokem.

56:40

Jeřábkovo nahození od modré tečoval Vrána těsně mimo!

56:25

Třinečtí jsou teď velmi aktivní v útočné třetině, ale hosté zatím odolávají.

55:38

Daňo vjel do útočného pásma s pukem na holi a hned za modrou jej poslal na branku. K odraženému kotouči od zadního mantinelu se ale nedostal.

4:5

Branky a nahrávky: 30. Marcinko (M. Doudera), 39. M. Daňo (L. Hudáček, Čukste), 47. Martin Růžička, 51. Martin Růžička (Marinčin, P. Vrána) – 2. Kühnhackl (Granberg), 9. M. Lindholm (Lundberg, Kühnhackl), 31. Hugg (Granberg), 32. Hugg (Möller), 46. Pudas (Forsfjäll, Kühnhackl)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera, Ročák, Čukste, Jeřábek, Zahradníček, Zeleňák – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Miloš Roman – Svačina (TS), L. Hudáček, M. Daňo – Voženílek, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Hrehorčák – Lyszczarczyk
Trenér: Zdeněk Moták

Skellefteå AIK: Lindvall (Hellnemo) – Forsfjäll, Pudas, Salomonsson, Lundberg, Granberg, Nilsson, Olsson – Robertsson, P. Lindholm (A), Wingerli – Hugg (A, TS), Jonsson, Möller (C) – M. Lindholm, L. Lindström, Kühnhackl – Sandberg, Sundsvik, Stenman
Trenér: Robert Ohlsson

Rozhodčí: Hronský, Šír – Ondráček, Špůr

Diváci: 2 601

01:28 SKE 0:1 Kühnhackl (Granberg)
05:18 SKE 2 M. Lindholm, nedovolené bránění
08:09 SKE 0:2 M. Lindholm (Lundberg, Kühnhackl)