ME do 16 let (ženy)

Řecko – Česko

78:51

konec (15:16, 44:34, 68:39)

21.08.2022, 15:00 • Pavilhao Municipal de Guiföes, Matosinhos (POR) • Skupina D • Martin Augustin (@ogy_16)

Řekyně vítězí hladce 78:51 a dál tak postupují ze druhého místa tabulky skupiny D. Češky končí až třetí.

Po vyrovnané první čtvrtině přebraly Řekyně otěže zápasu. Mimojiné Lvice deptaly střelami z tříbodové vzdálenosti. Z české strany byla tragická zejména třetí čtvrtina, kterou prohrály 5:24. V závěrečné desetiminutovce se pak zápas už jen dohrával.

Nejlepší střelkyní dnes byla Panagiota Stoligkaová. Ta nastřílela 21 bodů. Český prapor držela se 17 body Emilie Brzoňová. (16:47:21)

Konec zápasu. (78:51)

39:20

Natala Arseniadouová se prosazuje z podkošového prostoru. (78:51)

38:47

Večeřová dává oba a posouvá svůj tým přes hranici 50 nastřílených bodů. (76:51)

38:47

Večeřová dostala přihrávku pod koš. Syrpaová ji poslala k zemi, takže trestné hody. (76:49)

38:38

Arseniadouová střílela šestky, které proměnila. (76:49)

37:58

Dvoubodový koš pro Vasiliku Sioumourekiovou. Pro ni to jsou první body v utkání. (74:49)

37:42

Nikola Kubínová uspěla na šestkách a snížila. (72:49)

37:37

Zápas je už dávno rozhodnutý. Dohrává se v tréninkovém tempu. (72:47)

37:07

Marie Hamzová neproměnila ani jeden trestný hod... (72:47)

36:56

Řekyně přišly o míč poté, co nestačily zakončit útok ve 24 sekundovém limitu. (72:47)

36:31

Nepřesná dalekonosná střela Javanské. (72:47)

36:16

Oddechový čas kouče Fouska. (72:47)

36:16

Giapitzoglouová mohla potrestat českou ztrátu. Sama pak ale selhala při zakončení nájezdu. (72:47)

35:25

Česká obrana zastavila nájezd Chatiraové. Lvice mohou dopředu. (72:47)

34:36

Daniella Felouriová úspěšná na trestných hodech. (72:47)

34:23

Nepřesnost v českém útoku. Kubínová se natahovala po delší přihrávce než bylo zdrávo a míč neudržela. (70:47)

33:30

Bernasová šestky využila stoprocentně. (70:47)

33:30

Nella Bernasová byla poslána na značku trestných hodů. Provinila se Felouriová. (70:45)