DBB Supercup 2022

Německo – Česko

101:90

konec (20:21, 56:44, 75:62)

19.08.2022, 20:30 • Barclays Arena, Hamburg • Semifinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.85 14.0 2.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skvělý zápas odehrál domácí Franz Wagner, který zaznamenal 26 bodů včetně tří trojek. 16 bodů nastřílel Dennis Schröder. Český tým táhl hlavně ve druhé půli Vojtěch Hruban, ten se nakonec dostal na 21 bodů.

Z mé strany je to už vše. Mějte se fajn! (22:31:14)
Čeští basketbalisté podlehli v semifinále DBB Supercupu domácímu Německu 90:101 a zítra je od 16:00 čeká souboj o třetí místo s Itálií.

Němci vykročili za vítězstvím ve druhé čtvrtině, v níž si po vyrovnaném úvodu vytvořili dvojciferný náskok a ten si pak ve zbytku duelu bez větších problémů hlídali. Domácím vycházela střelba za tři body i hra pod košem. To jim často ulehčovala i dnes ne moc dobře fungující obrana soupeře. Směrem dopředu to z české strany tak zlé nebylo, ovšem na úspěch v tomto utkání to stačit nemohlo.

Asi více než porážka bude realizační tým zajímat zdravotní stav Tomáše Satoranského. Klíčový rozehrávač si na začátku třetí čtvrtiny poranil kotník, odkulhal ze hřiště a do zápasu se již nevrátil.

Konec zápasu. (101:90)

39:50

Němci už dohrávají zápas s míčem u půlící čáry. Hráči se již zdraví. (101:90)

39:23

Balvín našel Jelínka a ten ještě vylepšuje skóre trojkou. (101:90)

39:05

Stovka padla! Postaral se o to Hollatz. (101:87)

38:53

Češi snižují trojkou Ondřeje Hrubana. (99:87)

38:39

Proměněno. Němci útočí na stobodovou hranici. (99:84)

38:39

Na trestné hody půjde Johannes Thiemann. Provinil se Palyza. (97:84)

38:05

Leon Kratzer a dva body pro Němce. (97:84)

37:38

David Jelínek z větší vzdálenosti. Bylo to ještě za dva body. (95:84)

37:35

A ty německý hráč dává. (95:82)

37:35

Sehnalovi je odpískán faul na Thiemanna. Český hráč se diví, budou z toho však další šestky. (93:82)

37:21

Martin Peterka ale dává trojku! (93:82)

37:07

Wagner šestky dává. 14 bodů je už asi příliš velký rozdíl. (93:79)

37:07

Bohačík fauloval Wagnera. Trestné hody... (91:79)

36:50

Ondrej Balvín úspěšný na trestných hodech. (91:79)

36:40

A tu proměnil. Němci směřují do finále turnaje. (91:77)

36:39

Franz Wagner skóroval po nájezdu a ještě byl faulován Balvínem. Jde střílet šestku. (90:77)