3:2

po s.n. (4:2) (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)

19.08.2022, 15:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu • Daniela Mesíková sk

Tipsport: 2.58 4.25 2.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Sparta porazila Lukko 3:2 po samostatných nájazdoch. Autorom víťazného nájazdu je Ton. (17:29:52)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Sparta Praha.

Samostatné nájazdy začínajú.
Po krátkej úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:33

Karjalainenovo nahodenie Kovář zrazil do rohu.

63:24

Moravčíkov nenápadný pokus spoza hráča Zagidulin zrazil do strany k mantinelu.

62:35

Repo sa odpútal a dostal sa do dobrej pozície, Kovář ho vychytal!

62:10

Pokus po ľade nemohol ohroziť Zagidulina, ten prikryl puk lapačkou a znemožnil dorážky.

60:51

Sobotka opäť prihrával a nabíjal Řepíkovi, ktorý strieľal z prvej, netrafil bránu.

60:24

Sparta hrá presilovku 4 na 3, Sobotka prihral Moravčíkovi jeho strelu Zagidulin zachytil.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Tri tretiny o víťazovi tohto stretnutia nerozhodli, o malú chvíľu sa začne 5-minútové predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:27

Lukko pozorne bráni a vyhadzuje puky cez všetky čiary.

58:51

Vylúčenie v tíme Lukko Rauma:
Grégoire – 2 min., držanie.

58:32

Sobotkova strela končí na hrudi Zagidulina, ktorý prerušuje hru.

57:55

Vylúčenie v tíme HC Sparta Praha:
Řepík – 2 min., nešportové správanie (filmovanie pádu)

Reunanen – 2 min., podrazenie.

56:51

Zagidulin vyrazil strelu od modrej čiary, Sparťania sa z následných dorážok nepresadili.
Oddychový čas pro tím HC Sparta Praha.

56:43

Kestner – 2 min., podrazenie.

56:00

Z ničoho nič veľká šanca Lukka, ale Kovář sa vyznamenal a podržal svoj tím!

55:14

Zagidulin musel zasahovať, z uhla pálil D. Vitouch. Skrumáž pred bránou Lukko ustálo.

54:43

Lukko si dobre postrážilo obrannú modrú čiaru, kde Sparťania stroskotali.

53:35

Obrovská chyba Lukka pri rozohrávke, Konečný prihral Řepíkovi, ten sa z takýchto pozícii nezvykne mýliť, no tentokrát mieril nad bránu.

53:20

Situácia dvoch proti dvom, Jandusova prihrávka neprešla.

51:54

Obrana Sparty zabudla na hráča Lukka, ktorý ale bol z uhla a jeho koncovku Kovář bez problémov chytil.

51:11

Jandus dostal prihrávku od Formana k pravej žŕdke, mal čas aj priestor, z uhla trafil lapačku Zagidulina.

50:25

Prečíslenie Lukka dvoch proti jednému, bekhendovú prihrávku zblokoval vracajúci sa Moravčík.

50:04

Karjalainen – 2 min., podrazenie.

49:30

Päťminútová presilovka Lukka sa skončila, Sparta ju prečkala úplne v pohode.

48:24

Konečný utiekol v oslabení, zakončoval k bližšej žrdi, Zagidulina neprekonal.

47:45

O puk sa bojuje pri mantineli a čas beží, čo Sparte vyhovuje.

46:32

Lukko sa zatiaľ k ničomu nedostalo, Sparta sa veľmi dobre bráni.

45:05

Hakulinen tečoval ďalšie nahodenie, no potom Sparta puk vyhodila.

44:46

Nahodenie Reunanena od modrej skončilo na hradbe tiel pred bránou.

44:16

Horák napokon inkasuje vyšší päťminútový trest a automaticky trest do konca zápasu. Svojho súpera aj podkopol.

44:16

Rozhodcovia išli ešte zákrok konzultovať s videorozhodcom. V hre je vyšší trest pre Horáka.

44:16

Horák – 2 min., nedovolené bránenie.

43:53

Elitný útok Sparty pohrozil, opäť to skúšal prudkou prihrávkou do predbránkového priestoru, tam však ku koncovke neprišlo.

42:34

Príklep Saarelu z uhla Kovář vyrazil.

41:59

Veľké zaváhanie Lukka, Ton posunul puk D. Vitouchovi, ktorý išiel do blafáku, no Zagidulin svojím ľavým betónom chytil čistý gól!

40:50

Lukko nenechalo Spartu rozostaviť sa v pásme a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina vyšla lepšie Sparte, ktorej sa podarilo dvoma gólmi vyrovnať. Presadili sa Sobotka a Jandus.
Tretia tretina sa začne o 16:35.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:53

Rýchly prechod do útočného pásma okamžitá prihrávka do bránkoviska, no hráč Sparty v ťažkej pozícii puk netrafil.

39:12

Reunanen – 2 min., držanie.

38:37

Jandusova ukážková prihrávka z obranného pásma medzi dvoch brániacich hráčov do jazdy Řepíkovi, ktorý zoči voči Zagidulinovi zvolil strelu, tú však brankár Lukka chytil!

38:18

Situácia tri na tri, strieľal Piipponen, Kovář pohotovo zasiahol ľavým betónom.

37:34

Nepresnosti na oboch stranách, viazne rozohrávka.

36:28

Sparta je pri chuti, vybrala sa vysoko napádať rozohrávku Lukka, jej hráči si veria.

33:30

Praha dala gól!
Sparta stiahla dvojgólové manko a je vyrovnané! Kus roboty odviedol Forman, vymanévroval s pukom pri žŕdke, medzitým si pred bránu z druhej vlny nakorčuľoval MARTIN JANDUS a pohotovo skóroval do odkrytej brány ponad Zagidulinov betón.
Asistencie: Dávid Němeček, Miroslav Forman

33:21

Moravčík si urobil útočný výlet, predral sa cez viacerých protihráčov až k strele, Zagidulin podržal puk vo výstroji.

32:26

Zakázané uvoľnenie na strane Lukka, hra sa sťahuje pred Zagidulina.

31:15

Fíni naštartovali motory a v trojici sa vyrútili na bránu, avšak nezakončili presne.

28:16

Po krížnej prihrávke nasledovala strela spoza hráča, ktorá bola zrazená nad bránu Kovářa.

26:56

Prihrávka na os klziska, ale Somppi bol dobre pokrytý vracajúcim sa Němečkom. Sparta sa znova oslobodzuje.

26:18

Sparta sa oslobodzuje.

25:45

Krásna biliardová akcia Lukka na malom priestore, chýbal tomu už len gól, Repo ho nestrelil.

25:34

Fábry – 2 min., držanie.

24:25

Horák nebezpečne strieľal, Zagidulin s problémami vyrážal, potom z dorážky neprepasíroval puk za bránkovú čiaru Forman!

24:02

Lukko v útočnom pásme, no jeho kapitán Hakulinen bol odzbrojený na zadnom mantineli.

22:48

Bekhendová prihrávka na os klziska, hráč Sparty puk nespracoval.

21:52

Strela od modrej bola pred Kovářom nepríjemne tečovaná, český gólman si však pripísal úspešný zákrok.

20:19

Krásny gól VLADIMÍRA SOBOTKU! Sobotka dostal veľa priestoru, prihrávku Moravčíka zužitkoval na kontaktný gól, z ľavého kruhu trafil ľavý horný roh Zagidulinovej brány.
Asistencie: Michal Moravčík, Michal Řepík

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine prehráva Sparta s Lukkom 0:2. Skórovali Kainulainen a Mattila.
Druhá tretina sa začne o 15:47.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:40

Tomek si hľadal ideálnu streleckú pozíciu, spomedzi kruhov však mieril mimo troch žrdí.

18:33

Zblokované zakončenie Sobotku z ľavého kruhu skončilo až na ochrannej sieti.

18:19

Piipponen nahadzoval puk od modrej, Kovář si našiel puk a prerušil hru.

17:12

Nepríjemný nahodený tečovaný puk, Ikonenov teč Kovář zneškodnil.

16:41

Strela Kestnera z vrcholu pravého kruhu, Kovář chytá, nepustil k dorážke čihajúceho Hakulinena.

16:10

Lukko len popri mantineli, Sparta rozohráva spoza vlastnej brány.

15:09

Sparta sa snaží tvoriť a byť aktívna, ale nejde jej to podľa predstáv. Teraz ju zastavil ofsajd.

13:54

Buchtele obkorčuľoval s pukom bránku a zakončil k bližšej ľavej žrdi, Zagidulin sa nenechal nachytať.

11:17

Tím Rauma práve strelil gól!
Lukko vyhráva už 2:0. Repo dostal prihrávku na pravé krídlo, prešiel s pukom na os klziska a vystrelil, Kovář vyrazil betónmi, z dorážky sa nemýlil JULIUS MATTILA.
Asistencia: Sebastian Repo

10:55

Sparta vysoko napádala rozohrávku Lukka, prinieslo jej to úspech.

09:09

Radosť pozerať na presné Sobotkove prihrávky, no jeho spoluhráč strelou švihom netrafil bránu.

07:57

Prečíslenie Sparty troch proti jednému, ale mladíci situáciu nevyriešili ideálne. Prihrávka Fábryho nenašla adresáta.

07:05

Zakončenie Sparty tesne nad ľadom išlo vedľa pravej žŕdky, Zagidulin nemusel zasahovať.

05:55

Sparta sa snaží odpovedať, ale jej hráči sú vytláčaní k mantinelu.

03:36

Ďalšia šanca už končí gólom. Lukko predviedlo biliardovú akciu, od mantinelu prihrával Ylitalo Kainulainenovi, ten ešte posunul Päivärintäovi, ktorý mu prihrávku opätoval a HARRI KAINULAINEN zblízka skóroval do hornej časti brány. Kovář bol bezmocný.
Asistencia: Sami Päivärinta

02:34

Po nahodení od modrej čiary dorážal Ikonen, trafil jedného zo Sparťanov.

01:53

Lukko začalo veľmi aktívne, Kovář znova zasahoval.

01:18

Fínsky tím v náznaku šance, strela spomedzi kruhov, Kovář ju ukryl v lapačke.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Danube Cup dnes pokračuje druhým hracím dňom. O 15:00 sa začína súboj medzi Spartou Praha a Lukkom Rauma.

Sparta včera zdolala Slovan 3:2. Vyhrávala už o tri góly po dvoch góloch Řepíka a jednom presnom zásahu Thorella. Slovan v závere tretej tretiny využil presilovku o dvoch aj o jedného hráča a gólmi Ackereda a Haščáka sa dostal na dostrel jedného gólu, no pri hre bez brankára sa mu už vyrovnať nepodarilo.

Lukko zdolalo Davos tým istým výsledkom, teda 3:2. Prehrávalo však už od 3. minúty po góle Ambühla, potom zásluhou Kestnera a Repa otočilo na 2:1, následne sa podruhýkrát v zápase presadil kapitán Davosu. Posledné slovo mal v 54. minúte Nyman.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

3:2

Branky a nahrávky: 21. Sobotka (Moravčík, Řepík), 34. Jandus (Němeček, Forman), rozh. náj. Ton – 4. Kainulainen (Päivärinta), 12. Mattila (Repo)