USA – Finsko

1:4

konec (1:1, 0:2, 0:1)

01.08.2022, 23:00 • Skupina B • Jan Prošek

Hokejisté Finska nebyli střelecky aktivnější, ale se svými šancemi naložili lépe než Američané, a tak vyhrávají tento zápas 4:1. Dobrý výkon podal finský brankář Eemil Vinni. Tuomas Uronen vstřelil dvě branky a tito hráči se výrazně podepsali pod finskou výhru. (01:37:18)

59:32

Eemil Vinni kryje kotouč, uvidíme ještě jedno vhazování. Finští hráči už ví, že tento zápas vyhrají.

59:25

Zakázané uvolnění proti Finsku, buly před jeho brankou. Americký brankář se vrací do hry. V tomto zápase se už nic pravděpodobně nestane.

58:23

Charlie Kinsman páli, jeho rána byla zblokovaná před brankou. Následně Finsko dokázalo vyhodit tak, aby se nepískal icing.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty. Málem z toho byl další gól, ale puk se odrazil od tyče americké branky.

57:24

Američané si vypracovali další šanci, ale ani tentokrát nedokázali z bezprostřední pozice poslat puk do branky. Stále hrají bez brankáře.

56:42

Lucas St. Louis pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Komerční přestávka.

55:31

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, američtí hráči se sice nastěhovali do útočného pásma, ale na šanci čekají. To už hrají bez brankáře a pokouší se o drama.

54:49

Quentin Musty vybojoval kotouč pro spoluhráče, Carey Terrance hlídkoval před brankou, ale nedokázal vypálit.

54:04

Sledujeme rychlý hokej, což vyhovuje především Finsku, které míří za výhrou v tomto zápase. Američané neví, jak mají na soupeře hrát.

53:09

Jimi Junkkari se dostal k zakončení, ale před brankou nedokázal zpracovat kotouč podle představ.

51:44

51:44 Tuomas URONEN - 1:4

51:44

Finsko právě vstřelilo branku!
Bleskové přenesení hry a rychlá kombinace vede ke čtvrté finské brance. Výbornou přihrávku dokázal zužitkovat v přesný zásah neobsazený TUOMAS URONEN. Asistence: Emil Järventie.

51:36

Eemil Vinni musel zasahovat po rychlé akci, což zvládl.

50:57

Joe Gramer pálil od modré čáry, jeho pokus však byl zblokovaný před brankou. Zachary Sharp následně minul.

50:10

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině a hokejisté Finska drží dvoubrankový náskok.

50:09

Ofsajd, buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.

50:01

Kasper Halttunen se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky. Přesněji nad brankou.

1:4

Branky a nahrávky: 3. Musty (St. Louis, McCarthy) – 9. Järventie (Alasiurua, Uronen), 28. Eliseev (Leppä), 36. Uronen (Järventie, Kiviharju), 52. Uronen (Järventie)

USA: Vachon (Slukynsky) – Strathmann, St. Louis, Sharp, Kinsman, Gramer, McCarthy, Hagens – Adams, Terrance, Musty – Whitelaw, Smith, Lacroix – Erdman, Brown, Connor – McDonough, Burchill, Kuzma – Pierson.

Finsko: Vinni (Vali) – Pieniniemi, Muhonen, Kiviharju, Junkkari, K. Kangas, Väisänen, Kiukas – Nurmi, Hynninen, Kiiskinen – Järventie, Alasiurua, Uronen – Saarelainen, Kumpulainen, Halttunen – O. Lind, Leppä, Pohjalainen – Eliseev.

01:07 FIN 2 Halttunen, hákování
02:53 USA 1:0 Musty (St. Louis, McCarthy)
08:05 FIN 1:1 Järventie (Alasiurua, Uronen)
13:22 USA 2 Musty, podrážení
15:57 USA 2 St. Louis, podrážení
19:30 USA 2 Musty, sekání