Tenis

WTA Praha (tvrdý povrch)

Marie Bouzková (8) – Oksana Selechmetěvová

2:0 6:3, 6:0

29.07.2022, 13:59 • Centrální kurt, TK Sparta Praha (CZE) • Čtvrtfinále • Vít Muzikář

Tipsport: 1.2 4.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Marie Bouzková postupuje do semifinále a zítra se střetne s Lindou Noskovou. Je tak jisté, že turnaj WTA v Praze bude mít ve finále české zastoupení.

Bouzková dnes deklasovala Oksanu Selechmetěvovou a nadále tak neztratila v hlavním městě ani set. Proti ruské kvalifikantce vedla 4:0, načež si poprvé prohrála servis, ale hned si jej vzala zpět. Za stavu 5:1 sice nedopodávala, ale po potvrzeném brejku své soupeřky ukončila úvodní dějství na příjmu čtvrtým proměněným setbolem.

Ve druhém setu měla mnohem lepší mezihru, dělala méně nevynucených chyb. V době, kdy držela vedení 4:0, třicet obě, tak byl zápas přerušený na deset minut kvůli lehké přeháňce. Nicméně Bouzková se tím nenechala rozhodit a nakonec dala Selechmetěvové kanára.

Pro Bouzkovou to je druhé letošní semifinále. V Praze jasně ukazuje, že je nejlepší českou tenistkou této sezony. (15:45:06)

Konec zápasu

2:0; 6:0 - Marie Bouzková

6:0

V neděli uvidíme ve finále turnaje WTA v Praze českou tenistku! Marie Bouzková si na mečbol vynutila bekhendovou chybu za základní lajnu svým křižným forhendem z pravé strany.

40-15

1:0; 5:0; 40-15 - Oksana Selechmetěvová

40-15

Hned po returnu se bránila Češka bekhendem z levé strany do sítě.

40-0

Velice dobrá obrana české tenistky vyústila ve vyhozený křižný forhend Rusky z pravé strany za základní lajnu a tři mečboly!

30-0

Proti returnu zkazila Ruska křižný forhend do pravého koridoru pro debl.

15-0

1:0; 5:0; 15-0 - Marie Bouzková

15-0

Marie Bouzková nabíhala k síti, Selechmetěvová ji prohazovala křižným bekhendem jen do výseče pro debla.

5:0

Konec přestávky, podávat bude Oksana Selechmetěvová.

5:0

Následuje přestávka a výměna stran.

5:0

Přímý bod na levou ruku, Bouzková je gem od semifinále.

A-40

Selechmetěvová pomáhá Bouzkové forhendovým returnem do sítě.

40-40

Selechmetěvová si otevřela kurt a následně obranný forhend Bouzkové skončil vedle pravé čáry.