Slovensko – Velká Británie

6:3

konec (1:2, 1:0, 4:1)

03.07.2022, 10:00 • Polabiny, Pardubice • O 3. místo • Pavel Mádl

Bronzové medaile si nasadí na krk hráči Slovenska, kteří ale v utkání první dvě třetiny výsledkově nedominovali. V posledních patnácti minutách ale Slováci nastartovali motor a po zásluze obsazují třetí místo na turnaji. Ode mě je to pro tento zápas vše a u finálového zápasu mezi výběry Česka se na vás budu těšit. Na shledanou. (11:40:07)

44:21

Zápas už je rozhodnut. Britové se snaží ještě zahrozit před slovenskou bránou.

43:27

Fiedor chtěl přidat sedmou branku, nakonec se k pořádnému zakončení nepropracoval.

42:04

Slováci už v poklidu kontrolují hru.

40:23

Slovensko právě vstřelilo branku! Slovensko si jde za ziskem bronzových medailí. Nyní se jim přiblížilo díky KRISTIÁN HARABÍN. Asistence: Luca Pečner a Marko Mitra.

40:11

Slovenský tým si vytváří šanci za šancí.

38:25

Slovensko právě vstřelilo branku! Hra ve čtyřech vyznívá lépe pro Slovensko, které dává gól na 5:3. Po hezké akci se prosazuje DÁRIO LAŠŠ. Asistence: Daren Pätoprstý a Simon Semančík.

35:02

Velká Británie právě vstřelila branku! Britové neskládají zbraně! Míček za záda slovenského strážce branky dostává OLIVER CLOUGH. Asistence: Emil Juhani Oksanen.

34:45

Harabín – 2 min., podražení.

34:30

Slovensko právě vstřelilo branku! Slováci začínají kontrolovat hru. Prosazuje se MICHAL FRANEK. Asistence: Maxim Piško a Michal Rokos.

34:16

Slovensko právě vstřelilo branku! Slováci vedou! Coldwell byl krátký na MICHALA ROKOSE. Asistence: Marek Bartok.

33:49

Blízko k dalšímu vedení byli Britové, když z bezprostřední blízkosti zakončoval Stevenson, ale lapačka slovenského brankáře byla rychlejší.

32:22

Parádní zákrok předvedl Coldwell proti ráně Hanuse.

31:26

Slováci útočili, ale šanci jim překazil hvizd rozhodčího, který znamená ofsajd.

30:32

První šanci v poslední patnáctiminutovce měli Britové.

6:3

Branky a nahrávky: 6. Pavlák (Dul´a, Štefaňák), 29. Dul´a (Králik, Štefaňák), 35. Rokos (Bartok), 35. Franek (Piško, Rokos), 39. Lašš (Pätoprstý, Semančík), 41. Harabín (Pečner, Mitra) – 1. Pendall, 4. Pendall (Mehrvand), 36. Clough (Oksanen)

Slovensko: Brštiak (4. Sebestyén) – Pätoprstý, Hanus, Rokos, Kalnický, Králik, Bartok, Semančík (C) – Piško, Mitra, Pavlák, Lašš, Harabín, Candrák, Fiedor, Gajdica, Štefaňák, Saxa, Franek, Dul´a, Pečner

Velká Británie: Coldwell (23. Midgley) – Oksanen, Spawforth, Booth, Brown, Mullan, Oughton – Bolstridge, Stevenson (C), Fuhrtz, Winstanley, Hall, Clough, Mehrvand, Mardell, Pendall, Durose, Bolger, Champan

Rozhodčí: Gráca, Volkán

00:52 GBR 0:1 Pendall
03:50 GBR 0:2 Pendall (Mehrvand)
05:08 SVK 1:2 Pavlák (Dul´a, Štefaňák)
17:57 GBR 2 Mehrvand, sekání
28:02 SVK 2:2 Dul´a (Králik, Štefaňák)