3:4

po prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 0:1)

21.06.2022, 20:40 • Place Bell 1, Laval, Kanada • Patrik Czepiec

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (22:35:30)
Česko si po dobrém vstupu do úvodního zápasu na mistrovství světa přece jen zkomplikovalo život a nakonec se musí s výsledkem 4:3 po prodloužení spokojit. Až v závěrečné periodě srovnával krok Adam Kubík, nadstavbovou část Češi rozřešili po jediném úniku a berou bod navíc.

46:01

Česko právě vstřelilo branku!
Ozývá se hlasitá radost několika českých fanoušků. Národní tým nepotřeboval mnoho, aby v prodloužení rozhodl o svém vítězství. Stačila jediná šance, náhradní brankář Flores se nezvládl sladit s rychlým blafákem LUKÁŠE LHOTY a míček skončil za jeho zády. Češi vítězí po komplikovaném průběhu 4:3. Asistence: Tomáš Kudela.

45:44

Střílel Giustini, ale Gerlicha neprocvičil. Češi ovšem nadstavbovou část nezačali ideálně a musí vyhodit na zakázané uvolnění.

45:16

Balonek poslal za českou bránu Alonzi a Italové ihned upozorňují, že budou kousat i nadále.

45:01

Adam Kubík svým gólem na 3:3 zařídil prodloužení. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, gólmani si ještě před úvodním buly vyměnili branky.

45:00

44:58

Poslední ránu namířil Bílý jen do bloku, týmy se rozejdou smírně.

44:03

Méně než minuta zbývá ze základní hrací doby. Češi v plném počtu zkouší rozhodnout.

43:30

S přechodem modré čáry otálel Cerone a brzy Italové nabídli Česku kontr. Ten ovšem nevyšel.

42:58

Tvrdě se do míčku opřel Giustini, ovšem nedokázal trefit branku a balonek pouze projel kolem levé tyče.

42:03

Český celek bude pykat za sekání, Italové si tak vybírají oddechový čas. Šance na vítězství se pomalu rozplývá.

41:38

S míčkem se vydal na střed Mandracchia a útočil na svůj druhý gól v zápase. Gerlich, který se po velkou část periody nudil, tentokrát bezchybně.

40:57

Přesilovou hru Češi bohužel nezvládli, vše vyvrcholilo ofsajdem v závěrečné fázi založení útoku. Kubík se hodně zlobí.

39:25

Češi zakončují z velké vzdálenosti, Flores nehodlá chybovat. Tuzemští hokejbalisté by si potřebovali vytvořit lepší zámek.

38:58

Bude se znovu vylučovat na italské straně. Giustini se výroku hodně diví, ale v rohu skutečně předvedl nedovolené bránění.

37:15

Gerlich zariskoval výletem za branku a byl rád, že Morilla při podpoře útoku nezakončil příklepem lépe.

3:4

Branky a nahrávky: 20. Mandracchia (D'Amico), 28. D. Vernace (D'Ettore, D'Amico), 28. Lastoria (D'Amico, Bartolini) – 8. Kubík (Zvonek), 9. Filip (Langr), 35. Kubík (Bílý), 47. Lhota (Kudela)

Itálie: Cipparrone (35. Flores) – Alonzi, Lagozzo, Pittiglio, Granitto, Musto, Cerone, D'Amico, Falzoi – Setacci, Ponce, Giustini, Bartolini, Gagnon, Lastoria, Novielli, Mirolla, Pulicicchio, D. Vernace, M. Vernace, Fazzari, D'Ettore
Trenér: Michael Iustini

Česko: Gerlich (Mikl) – Šlehofer, Kudela, Filip, Fanderlík, Chyba, Pospíšil – Wrobel, Fejfar, Lhota, Král, Vaněk, Zvonek, Pražák, Kubík, Müller, Zajíček, Kruček, Bílý, Čejka, Langr
Trenér: Jiří Mašík

Rozhodčí: Robertson, Hozák

02:19 ITA 2 D'Ettore, podražení
07:36 CZE 0:1 Kubík (Zvonek)
08:23 CZE 0:2 Filip (Langr)