Liga národů UEFA - Liga A

Portugalsko – Švýcarsko

4:0

konec (3:0)

05.06.2022, 20:45 • Estádio José Alvalade, Lisabon (POR) • Skupina 2 • Karel Jedlička

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:15. (22:42:03)
Portugalští fotbalisté přežili úvodní šanci Švýcarska, po které odvolal gól videorozhodčí kvůli ruce ve skrumáži při rohu, a hned v 15. minutě dal vítěznou branku dorážkou Ronaldova přímého kopu Carvalho. Ronaldo pak do přestávky během chvilky dvěma zásahy utkání rozhodl, v méně záživném druhém poločase završil debakl po hrubce švýcarského brankáře Cancelo.
Portugalsko má čtyři body a ujímá se vedení v naší skupině Ligy národů A, Švýcarsko je bez bodu poslední.

90+2

90+2

Domácí ještě získali v posledních vteřinách nastavení rohový kop, ale rozhodčí Grinfeeld ho již nenechá rozehrát.

90+1

Frei zneškodnil čistým skluzem ve vápně Ronaldův náběh. Hattricku už se zřejmě hvězda Manchesteru nedočká.

90

Nastavují se dvě minuty.

90

Z protiútoku získávají roh fotbalisté Portugalska po Palhinhově sražené zpětné přihrávce.

89

Embolo si vynutil průnikem faul. Švýcaři rychle rozehráli, Okafor s Gavranovićem si vyměnili míč na křídle, ale Bernardo Silva si je oba povodil a vyvezl míč přes celé hřiště.

86

Pomezní zastavuje zdviženým praporkem Bottaniho.

85

Okafor našel centrem od levé postranní čáry Gavranoviće, který v mírném předklonu hlavičkuje nepřesně.

84

84. Kobel se vyznamenal při trestném kopu Cristiana Ronalda

84

Kobel se rehabilitoval za chybu před čtvrtým gólem robinzonádou, kterou vyškrábl Ronaldův dobře zahraný přímý kop z velkého vápna.

84

Střídání v týmu Portugalska:
ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Matheus Nunes.

83

Na zásah VAR je však penalta odvolána a Portugalsko místo ní rozehraje jen přímý kop z velkého vápna.

82

82. Mbabův faul na Mendese viděl rozhodčí jako penaltový, VAR ho vyvedl z omylu

82

Mbabu na hranici šestnáctky zezadu podrazil postupujícího Mendese a izraelský rozhodčí nařizuje penaltu!

81

Střídání v týmu Švýcarska:
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Mario Gavranović.

79

Žlutá karta pro Švýcarsko. Breel Embolo zajel do Palhinhy, což vyvolalo vedle karetního trestu i snahy o odplatu od domácích fotbalistů a hromadnou strkanici uprostřed hřiště.

77

ze hřiště odcházejí Rúben Neves a Otávio Monteiro, přicházejí João Palhinha a Rafael Leão.

4:0

konec (3:0)

Branky: 15. Carvalho (Ronaldo), 35. Ronaldo (Jota), 39. Ronaldo (Jota), 68. Cancelo (Be. Silva)

Karty:   32. B. Fernandes (POR) – 14. Schär (SUI), 49. Steffen (SUI), 79. Embolo (SUI)

Portugalsko: Patrício – Cancelo, Ferreira, Pereira, Mendes – Monteiro (77. Leão), Carvalho (84. Nunes), Neves (77. Palhinha) – Ronaldo /C/, Jota (67. Horta), Fernandes (67. B. Silva).
Náhradníci: R. Silva, Costa – Dalot, Duarte, Guerreiro, Moutinho, A. Silva.

Trenér: Santos

Švýcarsko: Kobel – Mbabu, Lotomba, Schär, Rodríguez (62. Okafor) – Frei, Xhaka /C/ – Steffen (70. Bottani), Shaqiri (70. Freuler), Sow (81. Gavranović) – Seferović (62. Embolo).
Náhradníci: Omlin, Mvogo – Widmer, Cömert, Aebischer.

Trenér: Yakin

Rozhodčí: Grinfeeld – Hassan, Yarkoni (ISR)