Česká fotbalová liga (A)

FK Baník Sokolov – TJ Sokol Hostouň

1:1

konec (1:0)

01.06.2022, 18:00 • Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov • 30. kolo • Tomáš Chalupa

Tipsport: 1.6 4.0 3.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V Sokolově je dobojováno! Baník se nakonec za remízu 1:1 rozchází s Hostouní smírně. Rozehrané to přitom Západočeši měli skvěle a po gólu Popoviče vedli 1:0, v první půli měli i další obrovské šance. Ty ale nevyužili a po změně stran zcela přestali hrát, čehož využil tvrdou ranou Hájek. Postupem času úroveň hry klesala a zápas končí zřejmě zaslouženou plichtou. (19:52:30)

90+2

90+1

Hostouň ale nepříjemnou situaci zvládla a míč už má na svých kopačkách.

90+1

Na druhé straně uvidíme rohový kop.

90

Dočekal mohl Baníku připravit hodně studenou sprchu, naštěstí pro domácí se ale na penaltě s míčem nedokázal otočit a byl odzbrojen.

87

Závěr zápasu se nám mění v poměrně neatraktivní podívanou. Domácí se trápí celý druhý poločas a hostům chybí v šestnáctce soupeře nějaké překvapivé řešení.

85

Hostouň by chtěla dát vedoucí branku, ale ve finální fázi ji chybí potřebná kvalita. Hrabačka je v tuto chvíli bez práce.

82

Sokolovští se prokombinovali k centru a následně i k hlavičce, ta ale byla slabá a mířila jen doprostřed. Snadný zákrok pro Tetoura.

81

Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň:
ze hřiště odchází Kosík, přichází Štětka.

80

Střídání v týmu FK Baník Sokolov:
ze hřiště odchází Neudert, přichází Fišer.

79

ze hřiště odchází Čermuš, přichází Mlíka.
ze hřiště odchází Majka, přichází Hajdo.

79

Zajímavá možnost pro Baník, Kosík fauloval na vlastní půlce a do vápna Tetoura přiletí za malou chvíli centr.

77

Žlutá karta pro tým TJ Sokol Hostouň (Contreras).

76

Domácí se nyní snažili něco vymyslet v blízkosti vápna Hostouně, ale ve druhém poločase jim útočná fáze opravdu nevychází.

74

Před námi je posledních zhruba dvacet minut utkání, doufejme, že se ještě dočkáme nějakých branek.

73

Pavel Hrabačka se teď vyznamenal proti střele ze střední vzdálenosti a domácí fanoušci jej po zásluze vyvolávají.

71

ze hřiště odchází Vokáč, přichází Řezáč.

ze hřiště odchází Hájek, přichází Dočekal.

69

Žlutá karta pro tým TJ Sokol Hostouň (Kubáň).

68

Baník ve druhé půli sráží úplně zbytečné ztráty, domácí kazí jednoduché přihrávky.

67

Nadějně nyní vypadala akce Hostouně, tu ale ve finální fázi zastavuje nepřesná přihrávka.

65

Oba týmy se snaží, v posledních deseti minutách ale sledujeme fotbal bez výraznějších šancí.

63

ze hřiště odchází Popovič, přichází Václavík.

ze hřiště odchází Lička, přichází Miker.
ze hřiště odchází Fotr, přichází Januška.

62

Sokolovští fanoušci si žádají branku v síti Hostouně, jenže to by si Baník nejprve musel vytvořit nějakou šanci. Což se zatím ve druhé půli ještě nestalo.

60

Hostouň znovu zahrozila. Na pravé straně si s obráncem pohrál jeden z hostujících hráčů, který pak centroval, jenže míč se ve vápně odrazil k brankáři Sokolova.

59

Do vápna svěřenců kouče Rodingera se snášel centrovaný míč, jenže ten ze vzduchu sebral brankář Tetour.

57

Po změně stran sledujeme úplně jiný obrázek hry. Hostouň vyrovnávací gól evidentně nakopnul a je Sokolovu vyrovnaným soupeřem.

56

Z celé situace nakonec vznikl rychlý brejk Baníku, který ovšem domácí nevyřešili vůbec dobře. Na vině byla špatná přihrávka před vápnem soupeře.

55

Hostouň vybojovala rohový kop, k rozehrávce už pochoduje veterán Mario Lička.

53

Žlutá karta pro tým FK Baník Sokolov (Vokáč).

52

Do vápna míč kroutil se sedmičkou hrající kapitán Neudert, jenže Tetour zůstal bez práce.

51

Na tahu jsou tak nyní opět domácí, kteří už se míč snaží hnát do pokutového území. Zatím se jim to ovšem nedaří, i když nyní po faulu Hostouně budou rozehrávat standardku.

49

49. HÁJEK - 1:1

49

Hostouň právě vstřelila branku!
No vida, je vyrovnáno! Na pravé straně borci v bílém posunuli míč na ŠTĚPÁNA HÁJKA, který z hranice vápna nekompromisní ranou k bližší tyči dorovnává krok.

48

Zatím to vypadá, že chtějí do druhé půle hosté vstoupit aktivně a tlačí se s kulatým nesmyslem na soupeřovu polovinu.

46

Hostouňští zahrozili hned v úvodu, když se dostali ke střele ze střední vzdálenosti. Ta prolétla několik metrů vedle domácí branky.

46

ze hřiště odchází Zahraničnij, přichází Škyrja.

46

Domácí Sokolov po první půli vede 1:0, vedení domácích zařídil po třiatřiceti minutách hry Popovič, který skóre otevřel přízemní ranou k tyči. Nutno podotknout, že momentální stav je pro Hostouň hodně milosrdný, hraje se de facto na jednu branku.

45

44

Hosté rozehráli rohový kop, jenže ten domácí defenziva odvrací do bezpečí.

42

Ojedinělá akce Hostouně. Fotr centroval do vápna, kde se ještě jeho spoluhráč snažil akci vyšperkovat, jenže tento záměr nevyšel.

41

Následně už se ale mohlo měnit skóre! Obrovského závaru ve vápně mohl využít Martinec, jenže jeho ránu na poslední chvíli z brankové čáry vykopává bránící hráč!

40

Kosík byl před dotírajícími protihráči donucen odehrát míč na rohový kop. Z něj do vápna centroval Blažek, jenže první bránící hráč odvrací.

38

Záložník Hostouně ve středu hřiště přišel o míč a zdálo se, že jde Baník do brejku. Nakonec ale zazněla píšťalka rozhodčího.

36

Západočeši na levé straně vybojovali další míč a zatím jednoznačně určují tempo hry. Nevypadá to, že by se na tom po vedoucí brance něco mělo měnit.

35

Baníkovci už se znovu dostali k míči po nepřesné přihrávce Hostouni.

33

33. POPOVIČ - 1:0

33

Sokolov právě vstřelil branku!
Baník jde do vedení! Centr z pravé strany na zadní tyči propadnul až k ROMANU POPOVIČOVI a ten přízemní ranou otevírá skóre zápasu.

33

Sokolovský hráč nyní uháněl za míčem mířícím za obranu hostů, jenže si v souboji se stoperem pomohl faulem.

33

K míči se nakonec postavil Francouz Barbara, jeho rohlík ovšem nikoho v bílém nenašel.

32

Hostouň se po několika minutách ocitla na polovině soupeře a ze strany bude rozehrávat standardku.

30

Sokolov pokračuje v tlaku a viděli jsme už několikátý rohový kop. Hosté zatím odolávají.

28

Druhá obrovská šance zápasu a znovu v ní byli Sokolovští. Do vápna přilétl centr ze strany, který útočník relativně dobře trknul, brankář Tetour ale své spoluhráče podržel!

26

Hostouň má zatím poměrně problémy s rozehrávkou. Domácí ji nedopřejí příliš prostoru a vysoko napadají.

24

Největší šance dosavadního průběhu! Po centru domácích se míč ve vápně odrazil k Vokáčovi, ten ale z prostoru penalty trestuhodně přestřeluje branku!

22

Hostům se podařil ojedinělý výpad a už to vypadalo, že by Michal Kubáň mohl jít ze strany sám na branku. Jenže na poslední chvíli jej zastavuje praporek asistenta rozhodčího.

21

Hostující brankář má po další přízemní střele z dílny Sokolovských už několikátý snadný zákrok.

20

Novák si jako poslední teď dovolil hodně drzou kličku, naštěstí pro něj mu ale vyšla.

19

Hosté si na útočné polovině nerozuměli a brankář Sokolova uvede míč zpátky do hry.

18

Hostouň se zatím především brání, ale na větší šanci Sokolova čekáme.

16

Další střela Baníku, tentokrát zpoza vápna. Chyběla ji ovšem razance a Tetour míč bez potíží sebral.

15

Dalekonosná rána v podání záložníka Baníku vypadala nadějně, ale končí několik metrů nad brankou.

13

Na půlce nyní zůstal ležet jeden z hráčů Hostouně, ale už je na nohou a v pořádku.

10

Nakonec jsme rohové kopy viděli dva, ale s oběma si hosté dokázali poradit.

8

Centr Cermuse sráží hostující obrana na rohový kop.

6

Hosté se na útočné polovině dopustili před šestnáctkou nedovoleného zákroku a jejich akce tím končí.

5

Hostouňští si neporozuměli při autovém vhazování a Kubáňovi míč utekl do zámezí.

4

Brankář Hostouni Tetour si dává s rozehrávkou na čas, ale už budeme hrát.

3

Nyní hosté vhazovali přímo do vápna domácích, ale k míči se v něm nedostali.

2

Sokolovští se pokusili rozjet akci po levé straně, jenže na polovině soupeře o míč přišli. A tak mohla zaútočit Hostouň, před útočníkem ale shrábl míč Hrabačka.

1

Úvodní výkop obstarali domácí, zápas začíná.

1

FK Baník Sokolov: Hrabačka – Blažek, Cermus, Krlička, Majka, Martinec, Neudert (C), Popovič, Strmiska, Šulc, Vokáč.
Náhradníci: Štrunc – Fišer, Hajdo, Kolář, Mlíka, Řezáč, Václavík.
Trenér: Miloslav Janovský.

TJ Sokol Hostouň: Tetour – Barbara, Contreras, Fotr, Hájek (C), Hucek, Kosík, Kubáň, Lička, Novák, Zahraničnij.
Náhradníci: Petrović – Dočekal, Charvát, Januška, Miker, Škyrja, Štětka.
Trenér: Dominik Rodinger.

Rozhodčí: Nedvěd – Kolátor, Míč.
Hostouň ovšem určitě nepřijede do Sokolova odevzdat kůži lacino, svěřence kouče Dominika Rodingera totiž požene kupředu vidina toho, že mohou právě svého soupeře v tabulce přeskočit. Na Baník totiž hosté ztrácí pouhý bod. A také Hostouni se v poslední době daří velmi solidně, byť Sokol naposledy prohrál s Domažlicemi. Předešlých deset bodů ze čtyř utkání se ale určitě počítá.
Domácímu Sokolovu v průběžné tabulce patří desátá příčka, Bank za pětadvacet zápasů posbíral 31 bodů a má bilanci 9-5-12. Bývalí druholigista nabral formu především v posledních dnech a týdnech, postupně Západočeši porazili silné Domažlice, rezervu Příbrami a naposledy Benešov. Mohou se tak pochlubit třemi po sobě jdoucími výhrami a papírovým favoritem jsou i s Hostouní.
Hezký středeční den, vítejte u zápasu 30. kola České fotbalové ligy, ve kterém změří síly Sokolov s Hostouní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.