Mistrovství světa

Finsko – Slovensko

4:2

konec (1:2, 1:0, 2:0)

26.05.2022, 19:20 • Nokia Arena, Tampere • Čtvrtfinále • David Schlegel, Jakub Ruč

Tipsport: 1.3 7.23 8.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkujeme vám za pozornost a přejeme pěkný večer! (21:42:42)
Ve třetí třetině vyhráli na střely Finové 6:2, celkově přestříleli Finové Slováky 25:21.
Slováci sice vypadli, ale mohou odjet se vztyčenou hlavou. Bojovali jako lvi a ve 49. minutě mohl ještě vyrovnat Slafkovský, ale trefil jen tyč. Na olympiádě mu tam spadlo skutečně téměř všechno, nyní takové štěstí neměl.
Slováci vstoupili do zápasu výborně a po brankách Sýkory a Regendy vedli už 2:0 a kdyby ubránili dvoubrankové vedení do konce první třetiny, mohlo to být ještě zajímavější. Dvěma brankami však dokázal vyrovnat Marko Antilla, když na tu druhou mu přihrál slovenský obránce Nemec a ve 45. minutě vstřelil vítězný gól Sakari Manninen. Necelou vteřinu před koncem pak Finové vstřelili čtvrtý gól a postoupili do semifinále, kde se střetnou se Spojenými státy americkými. V prvním semifinále se od 17:20 střetne český národní tým s Kanadou.
Nejlepšími hráči Slovenska byli vyhlášeni Adam Húska, Tomáč Tatar a Juraj Slafkovský.
Nejlepším hráčem Slovenska v zápase byl vyhlášen Pavol Regenda. Nejlepším hráčem Finska pak Marko Anttila. Zejména finský miláček publika zažívá velké ovace.

59:59

59:59 Saku MÄENALANEN - 4:2

59:59

Finsko právě vstřelilo branku! SAKU MÄENALANEN s Anttilou si dávali přednost, kdo že to prázdné branky vystřelí. Nakonec to vyšlo na prvního jmenovaného, který do prázdné branky upravuje na konečných 4:2. Asistence: Marko Anttila.

59:23

U levého kruhu mohl do prázdné branky zamířit Valtteri Filppula, trefil ale jen a pouze blokujícího hráče.

58:50

Slováci hrají v šesti!

58:03

Miro Heiskanen se na modré čáře ukvapil a poslal nepovedenou střelu, kterou Slováci díky blokům ani nepustili na branku.

57:22

Skákavou přihrávku zpoza branky do mezikruží se snažil na branku zamést Juraj Slafkovský, on ani žádný z jeho spoluhráčů ale puk netrefili.

56:44

Přihrávku na útočnou modrou se snažil Alex Tamáši, tomu ale puk přeskočil čepel a odšoural se na finské hole.

56:14

Finové skvěle zahušťují střední pásmo a Slováci se přes něj vůbec nemohou dostat.

55:31

Finové se snažili konstruktivně rozehrát, jejich zmatky ve středním pásmu ale způsobily jen zakázané uvolnění.

55:11

Probíhá komerční pauza.

55:01

Michal Ivan s rozehrávkou nespěchá a couvá za vlastní branku. Následný slovenský útok zastavuje ofsajd.

54:24

Mikael Seppälä se snažil prostřelit skrumáž těl před brankou. To se mu však nepodařilo, jeho rána na branku ani nedoputovala.

4:2

Branky a nahrávky: 19. Anttila (Friman, Pokka), 24. Anttila, 45. Manninen (Sallinen, Lehtonen), 60. Mäenalanen (Anttila) – 9. Sýkora (Lunter), 16. Regenda (Takáč, Ivan)

Finsko: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Seppälä, Heiskanen, Friman, Pokka, Ohtamaa, Lindell – Hartikainen, Manninen, Granlund (A) – Sallinen, Filppula (C), Rajala – Lammikko, Pesonen, Armia – Mäenalanen, Björninen, Anttila (A).
Trenér: Jukka Jalonen

Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Ivan, Nemec, Rosandić, Grman, Gachulinec, Jánošík – Tatar (C), Slafkovský, Krištof (A) – Regenda, Takáč, Roman – Tamáši, Liška, Lantoši – Kollár, Lunter, Sýkora.
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Fraser Lawrence (CAN), Sean MacFarlane (USA) – Jake Davis (USA), Emil Yletyinen (SWE)

Diváci: 11341

05:27 FIN 2 Granlund, vražení na hrazení
08:17 SVK 0:1 Sýkora (Lunter)
15:16 SVK 0:2 Regenda (Takáč, Ivan)
18:27 FIN 1:2 Anttila (Friman, Pokka)
23:44 FIN 2:2 Anttila
33:08 SVK 2 Fehérváry, držení
35:41 FIN 2 Heiskanen, podrážení
44:01 FIN 3:2 Manninen (Sallinen, Lehtonen)