Mistrovství světa

USA – Lotyšsko

4:1

konec (3:0, 1:0, 0:1)

13.05.2022, 15:20 • Nokia Arena, Tampere • Skupina B • Martin Rambousek, Jakub Ruč

Tipsport: 1.55 4.94 5.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

39:49

Američané jdou do tří! Sean Farrell míří na trestnou lavici za vysokou hůl.

39:02

Adam Gaudette sekl svého protihráče. Svůj dvouminutový trest si dosedí v druhé třetině, ale jenom v tom případě, že Lotyši nedají gól.

31:01

Renars Krastenbergs sekl protihráče, a právě proto si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

25:12

Alex Galchenyuk zasáhl Martinše Dzierkalse vysokou holí. Lotyšsko bude hrát dvě minuty přesilovou hru.

17:15

Janis Jaks se dostal do střetu s jedním z Američanů, kterému při osobní potyčce strhl helmu, což znamená dvě trestné minuty za hrubost.

10:50

Karson Kuhlman podrazil protihráče, což rozhodčí potrestali dvouminutovým trestem.

08:49

Rodrigo Abols zahákoval v obranném pásmu u mantinelu protihráče, za což je odeslán na dvě minuty na trestnou lavici.

01:56

Je před námi první přesilovka, kterou si zahrají Američané. Rihards Marenis hrál vysokou holí nebezpečně.

4:1

Branky a nahrávky: 8. Barber (Peeke, Bellows), 11. Jones (Schmidt, Galchenyuk), 12. Bordeleau (Jones), 21. Lafferty (Megna) – 42. Džerinš (Ri. Bukarts, Čukste)

USA: Mann (Gillies) – Jones (C), Megna, Peeke, Schmidt (A), Blankenburg, Hughes – Watson (A), Lafferty, Kuhlman – Hayden, Galchenyuk, Bordeleau – Barber, Bellows, Meyers – Gaudette, Farrell, Lettieri.
Trenér: D. Quinn

Lotyšsko: Merzlikins (Šilovs) – Jaks, Zile, Kulda (A), Mamčics, Čukste, Sotnieks, Bergmanis, Smons – Balcers (A), Abols (C), Keninš – Krastenbergs, Džerinš, Ri. Bukarts – Marenis, Batna, Ro. Bukarts – Dzierkals, Smirnovs, Jelisejevs.
Trenér: H. Vitolins

Rozhodčí: Rohatsch (Něm.), Vikman (Fin.)– Merten (Něm.), Synek (Svk.)