Pořadí vrchařské soutěže po 2. etapě (modrý trikot)
1. Mathieu Van der Poel (NED) Alpecin-Fenix 3 body
2. Rick Zabel (GER) Israel-Premier Tech3
3. Biniam Girmay (ERI) Intermarché-Wanty-Gobert 2
4. Pascal Eenkhoorn (NED) Jumbo-Visma 2
5. Simon Yates (GBR) Team BikeExchange-Jayco 1
6. Pello Bilbao (ESP) Bahrain-Victorious 1
7. Magnus Cort Nielsen (DEN) EF Education-Easypost 1
Sledujte tisíce přímých přenosů na TV Tipsport, největší internetové sportovní televizi!
Pořadí bodovací soutěže po 2. etapě (fialový trikot)
1. Mathieu Van der Poel (NED) Alpecin-Fenix 62 bodů
2. Biniam Girmay (ERI) Intermarché-Wanty-Gobert 35
3. Pello Bilbao (ESP) Bahrain-Victorious 25
4. Wilco Kelderman (NED) Bora-Hansgrohe 18
5. Magnus Cort Nielsen (DEN) EF Education-Easypost 18
6. Simon Yates (GBR) Team BikeExchange-Jayco 15
7. Filippo Tagliani (ITA) Drone Hopper-Androni Giocattoli 12
8. Richard Carapaz (COL) Ineos Grenadiers 12
9. Bauke Mollema (NED) Trek-Segafredo 10
10. Tom Dumoulin (NED) Jumbo-Visma 9
Celkové pořadí po 2. etapě (růžový trikot)
1. Mathieu Van der Poel (NED) Alpecin-Fenix 4:47:11 hod
2. Simon Yates (GBR) Team BikeExchange-Jayco +11 s
3. Tom Dumoulin (NED) Jumbo-Visma +16
4. Matteo Sobrero (ITA) Team BikeExchange-Jayco +24
5. Wilco Kelderman (NED) Bora-Hansgrohe +24
6. Ben Tulett (GBR) Ineos Grenadiers +24
7. Tobias Foss (NOR) Jumbo-Visma +28
8. Bauke Mollema (NED) Trek-Segafredo +28
9. Pello Bilbao (ESP) Bahrain-Victorious +29
10. Mauro Schmid (SUI) Quick-Step Alpha Vinyl +29
... 55. Jan Hirt (CZE) Intermarché-Wanty-Gobert +1:24 min
Konečné pořadí 2. etapy
1. Simon Yates (GBR) Team BikeExchange-Jayco 11:50,410 min
2. Mathieu Van der Poel (NED) Alpecin-Fenix +3 s
3. Tom Dumoulin (NED) Jumbo-Visma +5
4. Matteo Sobrero (ITA) Team BikeExchange-Jayco +13
5. Ben Tulett (GBR) Ineos Grenadiers +13
6. Tobias Foss (NOR) Jumbo-Visma +17
7. Wilco Kelderman (NED) Bora-Hansgrohe +17
8. Lennard Kämna (GER) Bora-Hansgrohe +17
9. Mauro Schmid (SUI) Quick-Step Alpha Vinyl +18
10. Thymen Arensman (NED) Team DSM +18
... 93. Jan Hirt (CZE) Intermarché-Wanty-Gobert +58
Je za námi druhá etapa letošního Gira a jejím vítězem se stává trochu překvapivě vrchař týmu BikeExchange – Jayco Simon Yates, který zajel čas 11:50,4 minuty. Druhý skončil včerejší vítěz Mathieu Van der Poel ze stáje Alpecin-Fenix, který tak udržel vedení Gira a i zítra se tak představí v růžovém trikotu. Stupně vítězů uzavírá další Nizozemec Tom Dumoulin z týmu Jumbo-Visma. Český cyklista Jan Hirt si připisuje 93. místo.
Konec
2. etapa skončila.
Cíl
Mathieu Van der Poel zajíždí výbornou časovku, se ztrátou tří sekund se řadí na druhé místo a zítra tak pojede znovu v růžovém.
Cíl
Do cíle už dorazil včera druhý Biniam Girmay, ten se řadí až na 57. místo.
Cíl
Mathieu Van der Poel je na mezičase na třetím místě a měl by tak udržet růžový trikot i pro zítřejší den.
Cíl
Ekvádorský závodník Ineosu Grenadiers Richard Carapaz už je v cíli a řadí se až na průběžné 16. místo. Tak dnes Carapaz neukázal příliš dobrou formu.
7,9 km
Richard Carapaz je na mezičase se ztrátou 10 sekund na osmém místě. Uvidíme, jak zvládne závěrečné stoupání.
Start
Do časovky už vyrazil také Nizozemec z týmu Alpexin-Fenix Mathieu Van der Poel, včerejší vítěz a průběžně vedoucí muž Gira!
Cíl
Portugalec Joao Almeida už je v cíli a asi nebude úplně spokojený, průběžně je z toho deváté místo se ztrátou téměř 20 sekund.
Cíl
ben Tulett zajíždí skvěle časovku! Tento debutant na grand tour se řadí na fantastické čtvrté místo!
Cíl
Joao Almeida ztrácí na mezičase 11 sekund, a to je před stoupáním docela hodně.
Simon Yates dnes vyhrál na Giro d'Italia už popáté ve své kariéře.
1. Jumbo-Visma 14:22:48 hod
2. Ineos Grenadiers +11 s
3. Team BikeExchange-Jayco +16
4. BoraHansgrohe +22
5. Astana Qazaqstan Team +43
6. UAE Team Emirates +45
7. Trek-Segafredo +45
8. Bahrain-Victorious +48
9. Quick-Step Alpha Vinyl Team +1:01 min
10. EF Education-EasyPost +1:24
1. Matteo Sobrero (ITA) Team BikeExchange-Jayco 4:57:35 hod
2. Ben Tulett (GBR) Ineos Grenadiers +0 s
3. Tobias Foss (NOR) Jumbo-Visma +4
4. Mauro Schmid (SUI) Quick-Step Alpha Vinyl +5
5. Joao Almeida (POR) UAE Team Emirates +5
6. Mattias Jensen (DEN) Trek-Segafredo +16
7. Biniam Girmay (ERI) Intermarché-Wanty-Gobert +19
8. Mauri Vansevenant (BEL) Quick-Step Alpha Vinyl +19
9. Thymen Arensman (NED) Team DSM +20
10. Santiago Buitrago Sanchez (COL) Bahrain Victorious +23
1. Mathieu Van der Poel (NED) Alpecin-Fenix 3 body
2. Rick Zabel (GER) Israel-Premier Tech3
3. Biniam Girmay (ERI) Intermarché-Wanty-Gobert 2
4. Pascal Eenkhoorn (NED) Jumbo-Visma 2
5. Simon Yates (GBR) Team BikeExchange-Jayco 1
6. Pello Bilbao (ESP) Bahrain-Victorious 1
7. Magnus Cort Nielsen (DEN) EF Education-Easypost 1
1. Mathieu Van der Poel (NED) Alpecin-Fenix 62 bodů
2. Biniam Girmay (ERI) Intermarché-Wanty-Gobert 35
3. Pello Bilbao (ESP) Bahrain-Victorious 25
4. Wilco Kelderman (NED) Bora-Hansgrohe 18
5. Magnus Cort Nielsen (DEN) EF Education-Easypost 18
6. Simon Yates (GBR) Team BikeExchange-Jayco 15
7. Filippo Tagliani (ITA) Drone Hopper-Androni Giocattoli 12
8. Richard Carapaz (COL) Ineos Grenadiers 12
9. Bauke Mollema (NED) Trek-Segafredo 10
10. Tom Dumoulin (NED) Jumbo-Visma 9
1. Mathieu Van der Poel (NED) Alpecin-Fenix 4:47:11 hod
2. Simon Yates (GBR) Team BikeExchange-Jayco +11 s
3. Tom Dumoulin (NED) Jumbo-Visma +16
4. Matteo Sobrero (ITA) Team BikeExchange-Jayco +24
5. Wilco Kelderman (NED) Bora-Hansgrohe +24
6. Ben Tulett (GBR) Ineos Grenadiers +24
7. Tobias Foss (NOR) Jumbo-Visma +28
8. Bauke Mollema (NED) Trek-Segafredo +28
9. Pello Bilbao (ESP) Bahrain-Victorious +29
10. Mauro Schmid (SUI) Quick-Step Alpha Vinyl +29
...
55. Jan Hirt (CZE) Intermarché-Wanty-Gobert +1:24 min
1. Simon Yates (GBR) Team BikeExchange-Jayco 11:50,410 min
2. Mathieu Van der Poel (NED) Alpecin-Fenix +3 s
3. Tom Dumoulin (NED) Jumbo-Visma +5
4. Matteo Sobrero (ITA) Team BikeExchange-Jayco +13
5. Ben Tulett (GBR) Ineos Grenadiers +13
6. Tobias Foss (NOR) Jumbo-Visma +17
7. Wilco Kelderman (NED) Bora-Hansgrohe +17
8. Lennard Kämna (GER) Bora-Hansgrohe +17
9. Mauro Schmid (SUI) Quick-Step Alpha Vinyl +18
10. Thymen Arensman (NED) Team DSM +18
...
93. Jan Hirt (CZE) Intermarché-Wanty-Gobert +58
Konec
Cíl
Cíl
Cíl
Cíl
7,9 km
Start
Cíl
Cíl
Cíl