FK Chrudim – SK Interobal Plzeň

3:2

konec (2:1) Stav série: 1:0

02.05.2022, 20:20 • MSH Chrudim • Finále • Vít Muzikář

Za stavu 1:0 se série přesouvá na západ Čech. Trenér Kopecký přiznal v pozápasovém ohlasu pro Českou televizi, že je spokojený a ocenil vůli svého mužstva hrajícího na sedm lidí. Doslova prohlásil, že je na mužstvo hrdý. Jelikož Plzeň dokázala otočit proti Teplicím z 0:2, tak rozhodně hotovo není. Interobal bude v pátek usilovat o to, aby natáhla sérii na minimálně čtyři duely a příští úterý se hrálo v Chrudimi o mečbol. (22:15:23)
Chrudim vítězí v prvním finále 3:2. V prvním poločase byla lepší, vstřelila důležitý gól do šatny, když skórovala po svém timeoutu a při následném rohu se setkala teorie s praxí. Martin Doša tečoval střelu Torrese. Ve druhé půli hrála Plzeň často powerplay s Holým v dresu brankáře a její chybu potrestal Slováček trefou do prázdné brány. Sedm minut před koncem normální hrací doby sáhl kouč Kopecký k timeoutu, Plzeň pokračovala v powerplay a centr Rešetára si srazil Everton, když dobrou černou práci odvedl na zadní tyči Rick, autor prvního plzeňského gólu. V závěru měl obrovskou šanci Rešetár, ale selhal sám před prázdnou bránou, když si narážel s Künstnerem.

39:59

Seidlerova střela z pravé strany končí v náruči gólmana na bližší tyči.

39:57

Chrudim se osvobodila a Vahala vyhazuje od své brány.

39:51

Rešetár se otáčel na středu, ale balón mu utekl a Koudelka ho napálil do autu.

39:29

Holý dostává první kartu v tomto play-off. Trenér Kopecký se zlobí na třetího rozhodčího Milnera.

39:29

Everton sráží balón z levé strany před Rešetárem, ještě je veselo na chrudimské lavičce.

39:21

Kozár zkazil centr z levé strany na zadní tyč na Holého.

38:58

Po centru Holého z pravé strany doráží Rešetár z brankoviště mimo branku, ještě se otáčí na rozhodčího a chce standardku za levou ruku padajícího Doši, kterou si Slovák zvětšil objem těla.

38:18

Rešetár faulován Koudelkou na pravé straně, Plzeň jde do powerplay.

38:02

Slováček seběhl na pravou stranu a postaral se roh, Chrudim střídá.

37:40

Chrudim drží balón a tahá čas.

37:13

Slováčkův centr z pravé strany odvracel Rick u vzdálenější tyče, ačkoliv byl zády ke hře.

36:35

Seidler přihrál od levé lajny Rešetárovi do běhu na střed, Rešetár roztáhl hru na pravou stranu Künstnerovi a hned si říkal o pas zpět, ten dostal, ale spálil tisíciprocentní příležitost před naprosto prázdnou bránou, kdy zřejmě stoupl na míč a ten skončil vedle levé tyče z jeho pohledu!

36:15

Plzeň napadala rozehrávku až Rešetár zaznamenal další zisk, ačkoliv to bylo podle Chrudimi s faulem.

35:45

Chrudim se ubránila centru Holého z pravé strany na vzdálenější tyč.

35:10

Obranným zákrokem z pravé strany ukončil Rešetár chrudimskou powerplay.

34:48

Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
Plzeň rozhýbala čtyřku Chrudimi a při centru Rešetára z pravé strany si EVERTON u zadní tyče usměrnil balón hlavou do vlastní sítě.

3:2

Branky: 4. Koudelka (P. Drozd), 20. Doša (Torres), 33. Slováček – 4. Rick (Vahala), 35. Everton (vla.)

Karty:   40. Holý (PLZ)

FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Everton, Doša, Torres, Radovanovič – Koudelka, Slováček (C), D. Drozd, P. Drozd – Balog, R. Mareš, Kubát, Max.
Trenér: Felipe Conde

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec) – Rešetár (C), Holý, Seidler, Buchta – Rick, Kozár, Štrajt, Havel, Künstner.
Trenér: Marek Kopecký

Rozhodčí: Čep, Řeháček – Milner