24.04.2022, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Jan Prošek

Tipsport: 1.8 4.44 3.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Daniel Vladař (CGY) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 60:00
Thatcher Demko (VAN) – 26 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,9%, odchytal 56:41

Tři hvězdy utkání

1. Dillon Dubé (CGY) – 2+0
2. Elias Lindholm (CGY) – 1+1
3. Nikita Zadorov (CGY) – 1+0 (06:49:56)
Calgary Flames vyhrává poslední zápas v základní části v domácím prostředí 6:3. Vancouver se zejména ve třetí třetině snažil, dvakrát se prosadil, ale na body to dnes nestačilo. Domácí mají jistý postup do play-off, naděje Canucks po dnešní porážce zase o něho pohasly. Christopher Tanev zaznamenal tři asistence a výrazně se podílel na výhře Flames.

59:13

Probíhá poslední minuta hry.

58:24

58:24 Johnny GAUDREAU - 6:3

58:24

Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí celek si bere tříbrankové vedení zpět, ránou ze středního pásma trefil prázdnou branku JOHNNY GAUDREAU. Asistence: Matthew Tkachuk a Christopher Tanev.

58:00

Johnny Gaudreau měl velkou šanci, ale prosadit se nedokázal, následně hrají hosté znovu bez brankáře.

57:35

Oddechový čas pro hosty.

57:35

57:35 Elias PETTERSSON - 5:3

57:35

Vancouver právě vstřelil branku!
A je sníženo, po pěkné individuální akci se prosazuje střelou z osy hrací plochy ELIAS PETTERSSON. Dostal puk do branky, trefil se přesně pod horní tyč. Asistence: Quinn Hughes.

57:14

Daniel Vladař vůbec nevěděl, kde má puk, ale byl na ledě pod ním. Následně jej zalehl. Bude se vhazovat.

57:06

Milan Lucic zkoušel trefit odkrytou část branky, ale jeho rána končí vedle. Píská se zakázané uvolnění.

56:30

Tyler Toffoli vyhodil puk tak, aby z toho nebyl icing. Hra pokračuje dál. Hosté musí o útočné pásmo bojovat.

55:50

J. T. Miller si sjel mezi kruhy, dostal přihrávku a vypálil. Jeho tvrdá rána se odrazila od tyče.

55:25

Utkání pokračuje dál, hosté znovu bez brankáře.

55:21

Domácí brankář znovu kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Vancouveru jde o hodně, komerční přestávka.

55:00

Daniel Vladař byl nyní u tyče připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře, bude se vhazovat.

54:33

Dillon Dubé útočil na hattrick, ale minul prázdnou branku soupeře.

54:11

Vancouver Canucks hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.

53:45

53:45 Nikita ZADOROV - 5:2

53:45

Domácí celek bleskově přidává další branku, zakončoval NIKITA ZADOROV. Jeho pokus se podle všeho od Tylera Myerse odrazil za brankáře. Asistence: Mikael Backlund

53:33

53:33 Dillon DUBÉ - 4:2

53:33

Hostující celek chyboval ve středním pásmu, čehož využili domácí k další brance. Krásnou bekhendovou střelou poslal kotouč do horní části branky DILLON DUBÉ. Asistence: Elias Lindholm.

52:54

J. T. Miller to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do výraznější šance.

52:18

Hostující celek rozehrává od své branky, Travis Dermott se dostal do problémů, ale domácí toho nedokázali využít.

52:00

51:15

Flames sice hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma. Daniel Vladař rozehrává od své branky.

50:56

Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují, Calle Järnkrok tečoval puk před brankou, kotouč ale končí vedle.

50:04

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině a přesilovou hru hraje nyní domácí celek.

49:58

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brad Richardson – 2 min., podrážení).

49:30

29:27, tak vypadá statistika střel na branku. Domácí následně měli možnost dva na jednoho, ale přihrávka postrádala přesnost.

49:08

Domácí celek hraje v plném počtu, podle oficiálních statistik dovolil soupeři dvě střely.

48:37

Elias Pettersson měl další velkou šanci, jeho ránu z první vyrazil Daniel Vladař před sebe, a pak byla hra přerušená. Sudí neviděli, kde je puk.

48:09

Daniel Vladař vytáhl velmi dobrý zákrok proti střelám soupeře, dobře to sehráli hosté, ale brankáře nepřekonali.

47:37

Conor Garland pálil z dobré pozice před brankou, ale jeho hokejka se zlomila, a pak domácí dokázali vyhodit.

47:15

Přesilovku hrají hosté, kteří přišli o útočné pásmo, domácím se podařilo vyhodit.

47:07

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., krosček).

46:51

Daniel Vladař přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

45:50

45:50 Brett RITCHIE - 3:2

45:50

Bleskově domácí celek odpovídá a bere si vedení zpět, nyní se prosazuje po šikovné teči bruslí BRETT RITCHIE. Úmyslné kopnutí to rozhodně nebylo. Asistence: Christopher Tanev a Trevor Lewis.

45:36

45:36 Conor GARLAND - 2:2

45:36

Hodně nedůrazná domácí hra znamená, že je vyrovnáno. Kotouč do branky dostal zcela volný CONOR GARLAND. Asistence: Tyler Myers a J. T. Miller.

45:16

Milan Lucic to zkoušel individuálně, ale proti trojici soupeřů se prosadit nedokázal. Jeho akci chyběl důraz.

44:26

Momentálně sledujeme velkou hokejovou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat.

43:45

Hostující celek nyní špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před brankou Flames.

43:35

Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

42:50

Milan Lucic měl nyní obrovskou příležitost, mířil sám na branku, ale nedokázal přesněji vypálit. Tedy, brankář ho vychytal.

42:30

Vancouver se pokouší vyrovnat, je aktivnější, snadněji se dostává do zakončení.

40:58

Oliver Kylington měl zajímavou akci, ale nedokázal v útočném pásmu přesněji vypálit. Jeho rána končí vedle branky.

40:43

Sledujeme vzhledem k vyloučení hru čtyři na čtyři.

40:01

Domácí celek byl aktivnější ve druhé třetině, vypracoval si dvoubrankový náskok, který konec dokázal snížit dobře hrající Quinn Hughes. Po třetině se strhal za brankou Canucks potyčka, uvidíme, zda se bude vylučovat.

40:00

40:00

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., hrubost).

39:50

Ještě jedno vhazování, Thatcher Demko byl nyní připravený a puk ukryl do rukavice.

38:46

38:46 Quinn HUGHES - 2:1

38:46

Rasmus Andersson chyboval ve svém obranném pásmu, puk získali hosté, kteří nakonec vypracovali výbornou střeleckou pozici pro volného QUINNA HUGHESE. Jeho rána zapadla přesně pod horní tyč. Asistence: Vasilij Podkolzin a J. T. Miller.

38:27

Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

38:06

24:18, tak vypadá statistika střel na branku, v tomto ohledu je aktivnější domácí celek.

37:35

Mikael Backlund se marně pokoušel v útočném pásmu vybojovat puk, hrát tak mohou hostující hokejisté. Ti se však stabilněji před branku soupeře nedostali.

37:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, Daniel Vladař špatně rozehrál, následně měli velkou šanci hosté, ale domácí brankář své zaváhání dokázal napravit.

35:23

Hra působí nyní hodně rozháraným dojmem, sledujeme celou řadu nepřesností na obou stranách. Právě chyby a nepřesnosti kazí celkový dojem z této pasáže.

35:00

Matthew Tkachuk se díky odraženému kotouči dostal do střelecké pozice, před brankářem byl sám, ale trefil jen jeho beton.

34:23

Andrew Mangiapane dostal od spoluhráče výbornou přihrávku mezi kruhy, ale jeho tvrdé zakončení nebylo přesné.

34:04

Daniel Vladař vytěsnil puk mimo hrací plochu, komerční přestávka.

33:31

Vancouver nyní hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale nedaří se mu dostat se do výraznějších šancí.

32:43

Jason Dickinson se s tím nerozpakoval, vyslal z kruhu tvrdou ránu do horní části branky. Přesný však nebyl, jelikož puk končí vysoko nad.

32:15

Hostující celek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, převahu mají domácí.

31:46

Elias Pettersson se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale neměl potřebnou rychlost, aby překonal obránce soupeře.

30:59

J. T. Miller je autorem další rány z kruhu, výborně se nyní předvedl Daniel Vladař, který byl u tyče připravený a dokázal si se střeleckým pokusem poradit.

30:32

Conor Garland rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru Canucks, J. T. Miller vyslal tvrdou ránu, Daniel Vladař betonem vykopl puk.

30:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí hokejisté jsou střelecky aktivnější a drží dvoubrankový náskok.

29:20

Domácí dostali puk do branky, ale došlo k tomu až po odpískání, branka neplatí. Bude se vhazovat.

28:55

Travis Dermott se propracoval ke střele od modré čáry, s jeho projektilem měl domácí brankář plné ruce práce, ale dokázal si poradit.

28:37

Matthew Highmore se pohyboval před brankou a schytal tvrdou ránu soupeře od modré čáry. Následně byla hra přerušená.

27:34

Christopher Tanev pálil od modré čáry, ale pokus o střelu mu nevyšel podle představ.

27:14

Johnny Gaudreau se po pěkné individuální akci propracoval před branku. Byl tísněn obránci, ale i tak dokázal zakončit. Jeho rána bekhendem končí vedle branky.

26:40

Po krátké přestávce pokračuje hra dál, sledujeme zajímavou hru. Canucks se snaží vstřelit kontaktní branku, ale zatím hraje obrana Flames zodpovědně.

26:31

Komerční přestávka.

26:09

Quinn Hughes přišel v obranném pásmu o puk, hrát tak mohou domácí, ale následnou velkou šanci nevyužili. Puk končí vedle branky.

25:50

16:11, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

25:24

Domácí celek pokračuje v aktivní hře, vyslal další ránu od modré čáry, ale obrana si dokázala před svým brankářem poradit.

24:20

Jason Dickinson postupoval do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázal. Na druhé straně to po rychlé akci zkoušel Nikita Zadorov ale neuspěl.

24:04

Johnny Gaudreau se dostal do ofsajdu, hodně se zlobí, ale hra je přerušená. Buly ve středním pásmu.

23:00

23:00 Dillon DUBÉ - 2:0

23:00

Flames bleskově navyšují své vedení, hostující brankář špatně rozehrál, akce pokračovala dál. Pak Calle Järnkrok našel z druhé vlny najetého spoluhráče, kterým byl DILLON DUBÉ. Jeho zakončení zapadlo přesně do branky. Asistence: Calle Järnkrok a Christopher Tanev.

22:44

22:44 Elias LINDHOLM - 1:0

22:44

Domácí hokejisté se dostávají do vedení díky úspěšné přesilovce. Dobrou přihrávku mezi kruhy dostal ELIAS LINDHOLM, jehož rychlý pokus zapadl do horní části branky, brankář na kotouč nedosáhl. Asistence: Johnny Gaudreau a Noah Hanifin.

22:34

Domácí celek má možnost přesilové hry, dostal se do útočného pásma.

22:07

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Will Lockwood – 2 min., sekání).

21:37

Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do pásma.

20:54

Elias Lindholm vyslal tvrdou ránu od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář poměrně snadno poradit.

20:10

Utkání pokračuje druhou třetinou, Tyler Toffoli měl další zajímavou šanci, ale branku trefit nedokázal. Následně minul i jeho spoluhráč.

20:01

Hodně nevýrazná první třetina nepřinesla žádnou gólovou šanci, a tak zatím platí zde v tomto zápase bezbrankový stav. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

20:00

19:45

Už se pravděpodobně nic nestane v úvodní třetině. Demko má puk za svou brankou.

19:23

Vhazování před brankou Canucks, domácí celek vyhrál buly, Oliver Kylington pálil od modré čáry. Brankář byl pozorný a na střelu viděl.

18:46

Daniel Vladař kryje kotouč, buly před jeho brankou.

18:28

Vhazovat se nyní bude v obranném pásmu Flames, domácí celek buly prohrál, hrát tak mohou hosté.

17:09

Thatcher Demko neviděl střelu od mantinelu, ale dokázal zasáhnout spíše instinktivně. Puk udržel před brankovou čárou, bude se vhazovat.

16:34

Brock Boeser rychle otočil směr hry, následně zakončoval Will Lockwood. S jeho pokusem si celkem snadno dokázal poradit brankář domácích. Bude se vhazovat před jeho brankou.

15:36

Johnny Gaudreau rozehrává od své branky, Rasmus Andersson pokračoval v akci. Následně se ale nikdo z domácích nedokázal dostat do střelecké pozice.

15:14

Thatcher Demko kryje kotouč, nechtěl rozehrávat, komerční přestávka.

15:01

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí rozehrávají od své branky, nemohou se dostat přes střední třetinu.

14:30

Trevor Lewis postupoval do útočného pásma, jeho rána od modré čáry nebyla přesná, puk končí vedle branky.

13:04

Andrew Mangiapane projížděl před brankou, kde zkoušel tečovat puk, jeho teč končí těsně vedle branky, nechybělo moc.

12:57

Thatcher Demko si nyní připsal další výborný zákrok, tvrdou ránu vyslal Elias Lindholm, ale nedokázal prostřelit brankáře.

12:38

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, do dobré šance se dostali hosté, ale brankář si dokázal poradit.

12:06

Domácí hokejisté jsou po pomalejším rozjezdu nyní aktivnější, puk se po střele Tkachuka od tyče odrazil mimo branku. Komerční přestávka.

11:31

Oliver Kylington výborně tečoval puk před brankou, ale obrana si dokázala poradit.

11:00

Matthew Highmore měl velkou šanci po špatné domácí rozehrávce, jeho rána z mezikruží končí nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.

10:34

Rasmus Andersson pálil od modré čáry, Thatcher Demko si dokázal poradit. První střela domácích na branku.

10:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, podle oficiálních statistik je poměr střel na branku 0:2.

09:20

Luke Schenn rozehrává od své branky, Matthew Highmore prodloužil do útočného pásma, kde o puk bojoval Jason Dickinson. Ten však neuspěl, a tak mohou hrát domácí, Nikita Zadorov otáčí směr hry.

08:58

Canucks se nyní snadněji dostávají do útočného pásma, hostující hokejisté mají více ze hry, a tak museli domácí vyhodit na zakázané uvolnění.

07:40

J. T. Miller překazil akci soupeře, a tak mohl rychle otočit směr hry. Do výraznější šance se ale nyní hostující hráč propracovat nedokázal.

07:31

06:27

Momentálně sledujeme hru, která je plná nepřesností a špatných rozehrávek.

05:47

J. T. Miller se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, jeho tvrdý pokus mířil do branky, a tak musel zasahovat Daniel Vladař.

05:25

Tyler Toffoli se zmocnil puku v útočném pásmu, ale jeho pokus z pravého kruhu byl hodně nepovedený.

05:17

Po zajímavé domácí akci puk končí v hledišti, bude se tedy vhazovat. Domácí celek je v úvodu zápasu aktivnější.

04:34

Oliver Kylington našel před branko spoluhráče, Blake Coleman však nedokázal přesněji poslat puk.

04:08

Thatcher Demko rozehrává od své branky, následně puk získali domácí. Rána od modré nebyla přesná.

03:43

Johnny Gaudreau vyslal dobrou střelu na branku soupeře, ale jeho rána byla zblokovaná v rozhodující chvíli. Domácí hrají aktivně.

02:58

Tyler Toffoli měl další zajímavou šanci, ale v rozhodující chvíli mu puk sjel z hokejky, a tak v pohodě zasáhl brankář.

02:30

Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před domácí brankou, ale Canucks se nedokázali dostat ke střele. Na druhé straně Tyler Toffoli minul branku.

01:40

Canucks rychle otáčejí směr hry, na nějakou výraznější šanci v tomto zápase čekáme.

01:14

Sledujeme rychlý hokej, domácí rozehrávají od své branky, Dillon Dubé se dostal do útočného pásma, ale zakončit nedokázal.

00:35

Luke Schenn pálil od modré čáry, s jeho pokusem si celkem snadno dokázal poradit brankář Daniel Vladař. Vhazovat se bude před jeho brankou.

00:10

Máme tu hned první přerušení hry, hosté se dostali do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

Utkání začalo, úvodní buly pro hosty.

00:01

Calgary Flames: Vladař (Dustin Wolf) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Mangiapane, Backlund, Toffoli – D. Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, T. Lewis, B. Ritchie.

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Ekman-Larsson, T. Myers, Q. Hughes, L. Schenn, B. Hunt, Dermott – Garland, J. T. Miller, Chiasson – Podkolzin, Elias Pettersson, Boeser – Dickinson, Lammikko, Highmore – Dries, B. Richardson, Lockwood..
Nastupují proti sobě dva týmy z Pacifické divize. Nicméně každý z nich se nachází v odlišné pozici. Domácí Flames mají jistý postup do play-off, aktuálně jsou v tabulce na první pozici se 106 body, na druhý Edmonton mají náskok osmi bodů. Naopak Vancouver je na páté pozici s 87 body. Canucls měli stíhací jízdu za play-off, poslední dva zápasy však prohráli. Pokud chtějí udržet naději na play-off, musí bezpodmínečně vyhrát.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

6:3

Branky a nahrávky: 23. E. Lindholm (J. Gaudreau, Hanifin), 23. D. Dubé (Järnkrok, Ch. Tanev), 46. B. Ritchie (Ch. Tanev, T. Lewis), 54. D. Dubé (E. Lindholm), 54. Zadorov (Backlund), 59. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Ch. Tanev) – 39. Q. Hughes (Podkolzin, J. T. Miller), 46. Garland (T. Myers, J. T. Miller), 58. Elias Pettersson (Q. Hughes)

Calgary Flames: Vladař (Dustin Wolf) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev (A), Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Toffoli – D. Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, T. Lewis, B. Ritchie.
Trenér: Darryl Sutter

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Ekman-Larsson (A), T. Myers (A), Q. Hughes, L. Schenn, B. Hunt, Dermott – Garland, J. T. Miller (A), Chiasson – Podkolzin, Elias Pettersson, Boeser – Dickinson, Lammikko, Highmore – Dries, B. Richardson, Lockwood.
Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Suchánek, Kovachik

Diváci: 17 533

22:07 VAN 2 Lockwood, sekání
22:44 CGY 1:0 E. Lindholm (J. Gaudreau, Hanifin)
23:00 CGY 2:0 D. Dubé (Järnkrok, Ch. Tanev)
38:46 VAN 2:1 Q. Hughes (Podkolzin, J. T. Miller)