6:4

konec (1:1, 5:2, 0:1)

24.04.2022, 01:20 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Jan Matúš (@honzashepp)

Tipsport: 1.99 4.25 3.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:05:46)
Hvězdy utkání

1. Mark Kastelic (OTT) 2+0
2. Rem Pitlick (MTL) 2+0
3. Parker Kelly (OTT) 1+1
Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

V oslabení: 1:0
V poslední třetině už Ottawa přenechala iniciativu Montrealu a soustředila se jen na bránění. Nicméně jsme se i tak dočkali ještě jednoho brankového momentu, když ještě svou druhou branku v zápase vstřelil hostující Rem Pitlick, jenž tak svým gólem stanovil konečné skóre tohoto střetnutí, ve kterém tedy nakonec Ottawa Senators zvítězila nad Montrealem Canadiens poměrem 6:4.

Pro trápící se Habs je to tedy už jejich osmá prohra v řadě! Naopak Sens berou už třetí vítězství za sebou.

59:45

Hoffmanova střela ze středu útočného pásma byla zblokována domácí obranou do ochranné sítě.

59:39

Ottawě se podařilo dostat puk do středního pásma.

59:19

Price míří na svou střídačku, a Montreal to ještě zkusí v šesti!

59:00

Je tu poslední minuta tohoto utkání!

58:45

Až nyní se Montrealu podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

58:16

Tentokrát střílel od modré Chabot, avšak i jeho pokus kryje Price. Zámek Ottawy však pokračuje dál.

57:41

Norris dostal od Chabota nabito na pravou stranu a jeho střelu Price vyrazil nad svou klec.

58:01

Ottawa je již kompletní, a tak již Sens hrají svou zkrácenou početní výhodu.

56:48

Stüzle ve vlastním oslabení myslel i na ofenzívu, a tak jej trochu zahákoval Jordan Harris (MTL), který tak za své počínání dostává dvě minuty.

56:12

Hoffman dostal znova nabito do pravého kruhu a jeho střelu musel Forsberg vytěsnit mimo svou klec.

55:48

Ottawě se podařilo vyvézt puk až za bránu Montrealu.

55:29

Hoffman obdržel přihrávku na pravou stranu a Forsberg kotouč vyrazil před sebe, kde se ještě snažil dorážet Caufield, ale Dvorak zřejmě předtím ještě kotouč trefil svou rukou, takže je hra přerušena.

55:11

Parker Kelly (OTT) se nyní v útočném pásmu hodně zbytečně hnal za Savardem, kterého ještě zahákoval a poslal obránce Montrealu hodně škaredě do mantinelu. Za své počínání tedy dostává dvě minuty.

54:59

Zub nyní v obranném pásmu vůbec nic nevymýšlel a do kotouče jen práskl a poslal ho na zakázané uvolnění.

54:32

Z čista jasna se do obrovské šance dostal Hoffman, když se k němu odrazil puk mezi kruhy, ale Forsberg si velmi dobře povyjel a jeho střelu chytá! Tohle byl hodně důležitý zákrok domácího brankáře.

53:50

Gallagher chtěl rozjet další ofenzivní akci Montrealu, ale vše skončilo hodně nepřesnou přihrávkou, kterou sebrali obránci Ottawy.

53:19

Stüzlemu se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma Ottawy, kde získává cenné vteřiny ze zbývajícího času.

52:45

Evans nahrál na modrou čáru Edmundsonovi, jehož následná rána skončila na betonech domácího brankáře.

52:03

Suzuki připravil střeleckou pozici pro Hoffmana, avšak jeho střelu si Forsberg pohlídal a puk je za jeho bránou.

51:42

Senators se nakonec podařilo vytlačit svého soupeře do středního pásma a domácí uhánějí na svou střídačku.

51:21

Nicméně Montreal má zcela jasně navrch a domácí hokejisté v obranném pásmu už jen stojí, protože nemají síly nazbyt.

51:05

Gallagher nahrál na modrou Harrisovi, jehož střela však též letěla mimo bránu Ottawy.

50:31

Dvorak přenechal puk za sebou Petrymu, který si najel až k bráně a následně zkoušel zakončit bekhendem, ale jeho střela mířila těsně vedle.

49:25

Petry nahazoval puk na teč, o kterou se i pokoušel Anderson, ale neúspěšně a kotouč jen proletěl do rohu kluziště.

48:19

48:19 Rem PITLICK - 6:4

48:19

Montreal právě vstřelil branku!
Habs se dočkávají snížení na rozdíl dvou branek, když Dvorak z levé strany poslal puk před bránu Ottawy, kde se ještě odrazil od některého z hráčů na hůl Gallaghera, jehož okamžitou střelu Forsberg vyrazil betonem vedle sebe, kde stál REM PITLICK, jenž už měl před sebou hodně jednoduchou úlohu doklepnout puk do zcela odkryté brány. Asistence: Brendan Gallagher, Christian Dvorak.

47:08

O puk se bojovalo za bránou Montrealu, odkud jej nakonec vydoloval a následně i vyvezl hostující Petry.

46:47

Petry nahodil puk před Ottawy, kde se ještě k dorážce dostal Pezzetta, avšak Forsberg si poradil i s ní a kotouč je nakonec někde pod domácím brankářem.

46:32

Senators opět jen poslali puk podél mantinelu na další zakázané uvolnění.

45:38

Ottawa nyní kotouč poslala až na zakázané uvolnění, takže domácí nemohou vystřídat a vhazuje se před jejich bránou.

45:15

Watson opět jen odevzdal puk do obranného pásma Montrealu, kde si ho za svou bránou přebírá Price.

44:50

Gallagher se dostal k další střele z pravého kruhu a jeho pokus jen proletěl těsně kolem vzdálenější tyče domácí klece.

43:52

Ottawa jen odevzdala puk za bránu Montrealu a dál se za ním domácí hokejisté již neženou.

42:50

Ottawa přežila i své třetí oslabení v tomto utkání bez inkasované branky, a tak se opět pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách.

42:25

Caufield nahrál do levého kruhu Suzukimu, avšak jeho střela z první letěla hodně mimo domácí klec.

42:06

Petryho střela od modré čáry byla domácí obranou zblokována za bránu Sens.

41:32

Watsonovi se podařilo dostat puk obranného pásma Ottawy.

41:17

Z pravého kruhu se ke střele odhodlal Gallagher, avšak jeho pokus skončil přesně ve výstroji Forsberga.

40:57

Hostujícím hráčům nyní hodně překážel hlavní rozhodčí, když se pohyboval přesně, jak puk.

40:41

Habs si na začátku třetí části zahrají přesilovou hru, protože je na dvě minuty za podrážení vyloučen Parker Kelly (OTT).

40:18

Suzuki se málem dostal k puku před bránou Ottawy, avšak kotouč mu jen přeletěl přes jeho hůl.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 24:32
Zblokované střely: 4:9
Hity: 21:13
Vyhraná vhazování: 20:26
Tak to byla neuvěřitelná druhá třetina, kterou jsme v Canadian Tire Centre mohli sledovat. Dohromady do obou branek napadlo hned sedm branek, když pět z nich skončilo v bráně Montrealu.

Ottawa se hned v první minutě druhé části vrátila díky teči Watsona do vedení. Poté se na další branku čekalo do 27. minuty, kde hned během dvou minut padly hned čtyři góly. Sens se díky zářezům Kellyho, Norrise a Kastelice podařilo odskočit na rozdíl čtyř gólů, ale Habs vzápětí snížili, když se z rychlého protiútoku prosadil Caufield.

Nicméně to stále nebylo vše, protože v závěru druhé části ještě přiblížil Montreal na rozdíl dvou branek Edmundson a málem to mohlo být i gól, protože Habs poté hráli přesilovou hru, jenže v ní naopak branku inkasovali, když Formenton uspěl ve svém úniku.

Po divoké druhé třetině tedy vede Ottawa nad Montrealem 6:3!

40:00

39:56

V posledních vteřinách se ještě ke střele dostal Romanov, avšak jeho střela šla hodně mimo bránu Ottawy.

39:32

Z levé strany se do zakončení dostal Perreault, avšak jeho střelu si Forsberg pohlídal.

39:16

Petry se svou střelou od modré trefil svého spoluhráče Gallaghera.

38:05

38:05 Alex FORMENTON - 6:3

38:05

Ottawa právě vstřelila branku!
Nicméně po obrovské hrubici Hoffmana, který poslal hodně pomalou přihrávku na modrou Petrymu, si kotouč sebreal ALEX FORMENTON, jenž právě přebruslil obránce Habs a následně tváří v tvář Priceovi zakončil do protipohybu hostujícího brankáře. Bez asistence.

37:52

Montreal si však přesilovou hru přeci jen zahraje, protože dvě minuty za držení dostává Alex Gaudette (OTT), a tak se Habs mohou ještě do konce druhé části přiblížit na rozdíl jediné branky.

37:17

37:17 Joel EDMUNDSON - 5:3

37:17

Habs vstřelují svou třetí branku při ponechané výhodě, když Montreal zavezl puk do svého útočného pásma, kde nakonec Evans nahrál touš do druhé vlny JOELU EDMUNDSONOVI, jenž se do toho pořádně opřel a jeho dělovka skončila až v bráně Ottawy. Asistence: Jake Evans, Jeff Petry.

36:36

Chabot otestoval z levého kruhu pozornost Price, když kotouč mířil přímo do středu brány, a tak si brankář Montrealu připsal velmi snadný zákrok.

36:02

Hoffman zavezl puk až za bránu Ottawy, odkud se snažil přihrávat Caufieldovi, ale toho si domácí obrana pohlídala.

35:07

Montrealu se málem podařilo vstřelit třetí branku v tomto utkání, když se po střele Savarda kotouč nebezpečně klouzal po brankovišti Ottawy, kde se hned dvojice hostů snažila dorážet, ale Forsberg vše ustál.

34:52

Tak ani čtvrtý pokus brankou neskončil, a tak se Pezzetta může vrátit zpět do hry.

34:38

Habs se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

34:12

Stüzleho sražená střela se příhodně odrazila na hůl Tkachuka, který však se svou okamžitou dorážkou jen trefil brankáře Montrealu.

33:35

Tak na čtvrtý pokus to konečně vypadá, jako přesilová hra, když si domácí rozdali několik přihrávek a na konci jejich kombinace byla střela Norrise z pravého kruhu, která skončila ve výstroji Price.

33:13

Tkachuk jen nahodil puk na hostující bránu, kde si jej Price bez větších potíží schoval do své lapačky.

33:00

Nicméně následné vhazování vyhráli hosté a kotouč putuje až k Forsbergovi.

32:52

Je tu další vyloučení na straně Montrealu, když dvě minuty za podrážení dostává Michael Pezzetta (MTL).

32:46

Habs nyní pouze poslali puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění a vhazovat se bude znova před jejich bránou.

32:20

Domácí se nyní hnali hned ve třech na jednoho a celou akci nakonec řešil Batherson střelou, ale Price skvěle zasáhl svou lapačkou.

31:45

Po chybě Caufielda se ke střele ze středu útočného pásma dostal Sabourin, avšak jeho střela letěla hodně mimo bránu Montrealu.

30:48

Dvorak vletěl s pukem po levé straně do útočné třetiny, kde nakonec z levé strany vystřelil, ale lapačka Forsberga byla na svém místě.

30:27

Del Zotto hledal před bránou Stüzleho, avšak tomu odskočil puk od jeho hole, a tak si kotouč přebírají hostující hokejisté.

29:55

Anderson se během krátké chvíle hned dvakrát pokoušel překonat Forsberga střelou z hodně velkého úhlu, avšak ani jednou neuspěl.

29:29

Savard na modré čáře nezpracoval těžkou přihrávku a kotouč se navíc následně odrazil do středního pásma.

28:43

28:43 Cole CAUFIELD - 5:2

28:43

Po chybě Chabota na modré čáře se Habs dostali do rychlého protiútoku dvou na jednoho, kde nakonec Hoffman nahrál CAULU CAUFIELDOVI, jenž okamžitou střelou překonal Forsberga. Asistence: Mike Hoffman.

28:09

Holden dostal přihrávku na střed útočného pásma, odkud i vystřelil, avšak jeho pokus neprošel až na Prica.

27:50

27:50 Mark KASTELIC - 5:1

27:50

Tak to je neuvěřitelná pasáž domácích, kteří přidávají už svou pátou branku! MARK KASTELIC byl zcela sám před hostující bránou, kam i z rohu útočné třetiny obdržel přihrávku a následně si zkušeně poradil s Pricem, kterého překonal s kličkou do bekhendu. Asistence: Scott Sabourin.

27:15

27:15 Josh NORRIS - 4:1

27:15

Tak to byla velmi pěkný akce domácích, kteří získali puk ve středním pásmu a následně rychle do útoku, kde Batherson nahrál na levou stranu Tkachukovi, jenž ihned poslal touš před bránu na dobře postaveného JOSHE NORRISE a od brusle domácího útočníka se puk odrazil za bezmocného Prica. Asistence: Brady Tkachuck, Drake Batherson.

27:01

Rozhodčí přerušují hru, když jeden z domácích hráčů zahrál puk v útočné třetiny vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:43

26:43 Parker KELLY - 3:1

26:43

Senators odskakují na rozdíl dvou branek, když se domácí dostali do rychlého protiútoku dvou na jednoho, ke celou akci řešil PARKER KELLY střelou ke vzdálenější tyči! Asistence: Austin Watson.

26:07

Gaudette se dostal do střeleckého zakončení z levého kruhu, které zaletělo přesně do výstroje Prica. Následuje komerční přestávka.

25:28

Až v samotném závěru přesilovky zde byl nějaký menší zámek, ale střela Brännströma jen skončila na některém z bránících hráčů.

24:52

Ne, takhle to rozhodně nepůjde. Ottawa se opravdu ve svých přesilovkách zatím hodně trápí a není schopná nějak uzavřít Montreal v jeho obranném pásmu.

24:40

Evans získal puk u mantinelu a následně jej poslal do středního pásma.

24:20

Montrealu se podařilo podél mantinelu dostat puk ze svého obranného pásma.

24:09

Tak plexisklo je již řádně vyměněno, a tak se může opět pokračovat v zápase.

24:09

Montreal vyhodil puk ze svého obranného pásma, avšak Petry jej napálil do plexiskla u své střídačky, které to příliš nevydrželo, a tak je potřeba jej vyměnit.

23:57

Habs následně vyvezli puk ze svého obranného pásma, ale při přechodu útočné modré se dostali do ofsajdu.

23:51

Tkachuk chtěl křižným pasem najít Bathersona, avšak tento pas neprošel přes hostujícího brankáře, který do tohoto pasu zasáhl svou holí.

23:36

Dvě minuty za hrubost dostává Brendan Gallagher (MTL), a tak si Ottawa zahraje už svou třetí přesilovou hru v tomto utkání.

23:33

Další ofenzivní akce Ottawy je ukončena na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.

23:14

Chabot vyslal do útoku Sabourina, který však se svou střelou hodně minul hostující bránu.

22:32

Batherson se dostal do velmi dobrého zakončení ze středu útočného pásma a kotouč zastavil až poslední obránce Habs, který stál před svým brankářem.

22:12

Montreal nyní pouze poslal puk až na zakázané uvolnění, a tak se opět bude vhazovat před jejich bránou.

21:58

Švédský obránce Ottawy dostal na modré čáře ještě jednu příležitost, avšak tentokrát jeho ráznější střela skončila přesně ve výstroji Price.

21:50

Nahození Brännströma nadělalo opět menší vrásky hostujícímu brankáři, když si Price musel poradit i s menší tečí.

21:19

Suzuki zpoza brány nahrál Savardovi, jenž ihned vystřelil a jeho pokus skončil na betonech Forsberga.

20:44

20:44 Austin WATSON - 2:1

20:44

Senators si hned první minutě druhé třetiny berou své vedení zpět, když se kotouč dostal na modrou k Holdenovi, jehož následné nahození skvěle tečoval AUSTIN WATSON a Price již na změnu směru nedokázal zareagovat. Asistence: Nick Holden, Parker Kelly.

20:29

Edmundson dostal přihrávku na modrou čáru, kde se do puku pořádně opřel, ale trefil jen hůl bránícího hráče, kterou navíc zlomil a od ní se touš odrazil mimo hrací plochu.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 6:16
Zblokované střely: 1:5
Hity: 11:10
Vyhraná vhazování: 7:11
Je za námi první třetina utkání mezi Ottawou a Montrealem, ve které byl jasně aktivnějším týmem hostující celek, jenže to byli Sens, kteří se už ve 3. minutě dostali do vedení díky brance Kastelice.

Montreal však se svou aktivitou nepolevil a nakonec se i Habs dočkali první branky v tomto utkání, protože v 16. minutě se podařilo vyrovnat Remu Pitlickovi.

První třetina byla i hodně vypjatá, když jsme mohli vidět hned několik větších potyček, a tak se do zbytku utkání ještě máme na co těšit.

20:00

19:32

Gambrell se dostal k odraženému puku, ale jeho následná střela skončila na bránícím hráči Montrealu.

18:56

Po menším souboji u střídačky Montrealu se kotouč dostal právě do těchto míst, a tak se po reklamní pauze bude vhazovat ve středním pásmu.

18:32

Další přesilovka Ottawy je u svého konce, a tak ani na druhý pokus se Sens početní výhodu nepodařilo využít.

18:11

Del Zotto dostal nabito na pravou stranu, jenže domácí obránce trefil hned prvního bránícího hráče Montrealu.

17:40

Sens se hodně trápí se svou rozehrávkou, když se domácí hokejisté stále nemohou dostat do útočného pásma.

17:15

Domácí útočník Stüzle kdykoliv při držení puku slyší od příznivců Montrealu hodně velké bučení.

17:01

Ottawa se však zatím nemůže dostat do svého útočného pásma.

16:36

Dvě minuty za hrubost tedy dostávají Brady Tkachuk (OTT) a Josh Anderson (MTL). Dvě minuty za sekání poté dostává David Savard (MTL). Navíc ještě desetiminutové tresty dostávají Alex Formenton (OTT) a Alexander Romanov (MTL) za nesportovní chování.

16:36

Nyní už je hra přerušena, avšak následně se mezi oběma celky strhla hodně velká potyčka, do které se zapojila skoro většina hráčů na ledě a i mezi střídačkami to je hodně horké.

16:31

Ottawa se hned po inkasované brance nastěhovala do svého útočného pásma, kde si domácí tým vybojoval další přesilovou hru, ale zatím mají Sens ponechanou výhodu.

15:57

15:57 Rem PITLICK - 1:1

15:57

Nyní už se však hostující tým dočkává své první branky v utkání, když střelu Evanse od pravého mantinelu Forsberg jen vyrazil před sebe, kde byl nikým nehlídaný REM PITLICK, jemuž už se následně podařilo překonat domácího brankáře a v Canadien Tire Center to bouří mnohem více než po brance domácích, takže je vidět, že v Ottawě přítomno mnohem více příznivců Habs než Sens. Asistence: Jake Evans.

15:31

Gallagher se z čista jasna objevil před Forsbergem, kam i obdržel přihrávku, ale z bezprostřední blízkosti se mu již nepodařilo najít mezeru ve výstroji domácího brankáře.

14:46

Watson zachytil ve středním pásmu rozehrávku Canadiens, avšak domácí útočník následně jen poslal puk za bránu Habs, kam si pro něj dojel Price.

14:11

Ani přesilovka Ottawy tedy další branku nepřinesla, a tak se opět pokračuje v plném počtu hráčů.

13:33

Po rychlém přechodu do útoku se kotouč odrazil mezi kruhy na hůl Tiernyho, jehož následná střela jen těsně minula vzdálenější tyč hostující klece.

13:13

Senators jsou zastaveni hvizdem čárového rozhodčího, když se hokejisté Ottawy dostali do ofsajdového postavení.

12:56

Montrealu se podařilo vytlačit domácí tým ze svého obranného pásma.

12:27

Stuzle nahrál kotouč na pravou stranu Norrisovi, avšak jeho následná střela byla hodně nepřesná a kotouč se navíc odrazil z útočného pásma Ottawy.

12:08

První přesilovou hru v utkání si vyzkouší i domácí hokejisté, protože dvě minuty za krosček dostává Mike Hoffman (MTL).

11:46

Price si až nyní po delší době připisuje úspěšný zákrok, když si musel poradit se střelou Kellyho z levého kruhu.

11:13

Batherson se snažil překonat Price střelou z hodně velkého úhlu, která však nakonec ani nemířila mezi tři tyče.

10:36

Montreal je zatím mnohem aktivnějším týmem v první třetině, jenže Habs se stále nedaří překonat domácího brankáře Forsberga, a tak stále prohrávají o jednu branku.

09:36

Suzuki se snažil dostat puk na Gallaghera, avšak skvěle zasáhl poslední obránce Ottawy Holden, který tento pas zastavil.

08:31

Kolem brány Ottawy bylo znova pořádně horko, když si Savard nabruslil až mezi kruhy, kde vystřelil bekhendem a Forsberg jen vyrazil puk před sebe, kde se k dorážce dral Tyler Pitlick, ale domácí obrana vše zvládla.

07:32

Těsně po konci přesilové hry našel Rem Pitlick přesným křižným pasem Gallaghera, kterého však skvěle vychytal Forsberg, jenž se stihl přesunout ke své druhé tyči.

07:01

Gallagher posílal puk před bránu Ottawy, kam si ještě najížděl Perreault, jenž kotouč jen lehce tečoval, ale Forsberg jej vykopl svým betonem.

06:44

Canadiens nevyšel následný přechod přes útočnou modrou, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

06:25

Senatorům se opět podařilo dostat puk přes všechny čáry, a tak si zase zahraje Price.

05:50

Nicméně Habs musejí založit útok od svého brankáře, kam Ottawa vyhodila puk ze svého obranného pásma.

05:30

Tak tohle je hodně zbytečné vyloučení domácího Sabourina (OTT), který dostává dvě minuty za sekání, a tak si Montreal zahraje první přesilovou hru v utkání.

05:30

Romanov obdržel přihrávku na modrou čáru, a tak následně nad ničím nepřemýšlel a poslal kotouč na domácí klec, kde si Forsberg připisuje další úspěšný zákrok.

04:56

Střela Tkachuka byla přizvednuta hostující obranou až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat před bránou Montrealu.

04:26

Gallagher jen nahodil puk na domácího brankáře, který raději schoval puk do své lapačky a přerušil hru.

04:10

Domácí chtěli nahodit puk do svého útočného pásma, avšak tento pas odrazil Edmundson na svou střídačku.

04:04

Zubova dlouhá přihrávka na Gaudetta byla příliš dlouhá, a tak kotouč skončil na zakázaném uvolnění a hra se přesune před Forsberga.

02:33

Marc Kastelic (OTT) oslavil sovu první branku v NHL hned bitkou, když se hned po vystřelení puku srazil s Pezzetou (MTL) a oba hráči si vůbec nic nedarovali a nyní si posedí pět minut na trestné lavici.

02:33

02:33 Mark KASTELIC - 1:0

02:33

Domácí hokejisté se prosazují hned ze své první střely na bránu, když se u této trefy Price rozhodně musí červenat, protože po nepřesné střele Sabourina se kotouč odrazil k k pravému mantinelu odkud jej na hostující klec nahodil MARC KASTELIC a jeho pokus prošel brankáři Montrealu někde jeho výstrojí. Asistence: Scott Sabourin, Chris Tierney.

02:04

Útočná akce Montrealu je ukončena na útočné modré, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdového postavení.

01:28

Chabot chtěl zavézt puk do útočného pásma, jenže domácí obránce tvrdě narazil na jednoho z beků Montrealu.

00:37

Ottawa se poté chtěla dostat ze svého obranného pásma, jenže domácí pouze poslali puk na svou střídačku, a tak se znova bude vhazovat před Forsbergem.

00:32

Petry tentokrát nabil na modré svému kolegovi Edmundsonovi, jehož dělovku však Forsberg vyrazil mimo svou klec.

00:13

I další vhazování vyhráli Habs, když se kotouč dostal na modrou k Petrymu, jehož následná střela skončila přesně v lapačce domácího brankáře.

00:08

Úvodní vhazování patřilo hostujícím hokejistům, kteří následně ihned nahodili puk ze středního pásma na Forsberga, jenž si jej nechává pro sebe a přerušuje hru.

00:01

Ottawa Senators: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Chabot, Hamonic, Del Zotto, Holden, Brännström, Zub – B. Tkachuk, Norris, Batherson – Formenton, Stützle, Gaudette – P. Kelly, Gambrell, Watson – Kastelic, Tierney, Sabourin.

Montreal Canadiens: Price (Montembeault) – Edmundson, Petry, A. Romanov, D. Savard, Harris, Ch. Wideman – Caufield, Suzuki, M. Hoffman – R. Pitlick, Dvorak, B. Gallagher – M. Perreault, Evans, Josh Anderson – Pezzetta, Poehling, T. Pitlick..
Ottawa Senators
(30-41-7), 67 bodů, 13. místo Východní konference

Ani mladý tým okolo Bradyho Tkachuka se v tomto ročníku do vyřazovacích soubojů znova nepodívá, ale už je u Ottawy vidět nějaký progres. Nicméně stále je u Senátorů na čem pracovat, aby dodrželi slova nedávno zesnulého majitele Melnyka, který očekával, že by se tým z kanadského hlavního města měl v nejbližších letech vrátit zpět na výsluní.

Poslední zápasy

Columbus Blue Jackets – Ottawa Senators 1:2 sn.
Vancouver Canucks – Ottawa Senators 3:4 sn.
Seattle Kraken – Ottawa Senators 4:2
Montreal Canadiens
(20-47-11), 51 bodů, 16. místo Východní konference

Habs v této sezóně zažili strmý pád, když ještě v minulém ročníku vyzvali ve finále Stanley Cupu Tampu Bay a nyní jsou bezkonkurenčně na posledním místě Východní konference. Montreal se v tomto ročníku velmi trápil a nijak zvlášť tomu ani nepomohla spousta zraněných klíčových hráčů.

Montreal Canadiens – Philadelphia Flyers 6:3
Montreal Canadiens – Minnesota Wild 0:2
Montreal Canadiens – Washington Capitals 4:8
Vítám vás u sobotního programu NHL, ve kterém nás čeká spousta zápasů. My se zde konkrétně zaměříme na kanadský souboj, protože Ottawa Senators na svém ledě přivítá Montreal Canadiens.

Zápas mezi týmy z Atlantické divize startuje něco málo po jedné hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

6:4

Branky a nahrávky: 3. Kastelic (Sabourin, Tierney), 21. Watson (Holden, P. Kelly), 27. P. Kelly (Watson), 28. Norris (B. Tkachuk, Batherson), 28. Kastelic (Sabourin), 39. Formenton – 16. R. Pitlick (Evans), 29. Caufield (M. Hoffman), 38. Edmundson (Evans, Petry), 49. R. Pitlick (B. Gallagher, Dvorak)

Trenér: D.J. Smith

Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Hanson, Kea – Fournier, Daisy

Diváci: 19 410

02:33 OTT 1:0 Kastelic (Sabourin, Tierney)
02:33 OTT 5 Kastelic, bitka