4:3

po s.n. (2:0) (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

31.03.2022, 03:30 • Rogers Place, Edmonton • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.82 4.43 3.49 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:33:36)
Edmonton dnes bere dva body za výhru po nájezdech. První branku utkání vstřelil hostující Alexander Edler, ale góly Codyho Ceciho a Leona Draisaitla Olejářům přisoudily vedení po prvních dvaceti minutách. Branka Connor McDavida dokonce domácí poslala do dvoubrankového vedení, ale Quinton Byfield a Carl Grundström náskok smazali. Poté jsme 38 minut čekali na další branku, která tedy padla až v nájezdech. Dovednostní disciplínu rozhodla dvojice Leon Draisaitl a Connor McDavid. Edmonton tak vyhrál 4:3 po nájezdech.
Statistické okénko

Střely na bránu: 33 – 41 | Přesilová hra: 0/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?

Mikko Koskinen (EDM) – 38 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,7%, odchytal 65:00
Jonathan Quick (LAK) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 65:00

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Connor McDavid (EDM) – 1+1
2. Mikko Koskinen (EDM) – 38 zákroků
3. Carl Grundström (LAK) – 1+1

Leon DRAISAITL - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
Autorem vítězné branky je LEON DRAISAITL.

Anže KOPITAR

2. série 2:0

Anže Kopitar blafák nedotáhl, a proto už po dvou sériích je jasno. Edmonton vyhrává.

Connor MCDAVID

Connor McDavid si s Quickem pohrál opravdu parádně. Pokud teď Kopitar nedá, domácí zvítězí.

Viktor ARVIDSSON

1. série 1:0

Viktor Arvidsson to možná překombinoval. Dlouho váhal, ale nakonec mu bekhendová klička nevyšla.

Leon DRAISAITL

Leon Draisaitl se prosadil. Kotouč si rychle stáhl do forehandu a dal gól.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení, ve kterém se hra ani jednou nepřerušila, nerozhodlo. Kdo získá dva body, to se dozvíme až při nájezdech.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:34

Edmonton byl aktivní i o pár sekund později, ale branku nedal. Vypadá to, že dnešní zápas rozhodnou nájezdy.

64:09

Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. McDavid ale svou šanci prováhal.

4:3

Branky a nahrávky: 8. Ceci (McDavid), 19. Draisaitl (Hyman, Kulak), 26. McDavid, rozh. náj. Draisaitl – 3. Edler (Grundström), 26. Byfield, 27. Grundström (Danault, Edler)