9:5

konec (3:2, 3:3, 3:0)

27.03.2022, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Mateo

Tipsport: 2.08 4.14 2.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to všechno, děkuji vám za pozornost, přeji hezký zbytek víkendu a budu se těšit zase někdy na počtenou! (07:13:25)
Na utkání přišlo 19 289 diváků, bylo vyprodáno.
Česká a slovenská stopa v utkání:
Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista, Daniel Vladař (CGY) sledoval zápas pouze ze střídačky..
Kdo se postavil do brankoviště?
Jacob Markström (CGY)- 26 zákroků, 5 OG, úspěšnost zákroků 83,87 %, odchytal 59:46.
Mikko Koskinen (EDM) 7 zákroků, 5 OG, úspěšnost zákroků 58,33 %, odchytal 25:06.
Mike Smith (EDM) 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost zákroků 84,62 %, odchytal 34:34.
Vyhraná vhazování: 37:31
Máme za sebou opravdu skvělé utkání, viděli jsme celkem totiž hned 14 branek a Calgary v každé třetině skórovalo třikrát. Edmontonu nepomohl k výhře ani hattrick Draisaitla, zato domácí si s chutí zastříleli. Myslím, že utkání přítomné diváky v hale, u televizních obrazovek nebo zde rozhodně nenudilo.

Calgary právě vstřelilo branku!
Backlund viděl před bránou volného DILLONA DUBÉHO, který z otočky poslal puk za záda Smithe, kterému projel puk mezi betony. Asistence: Mikael Backlund.

53:35

Toffoli se dostal k dobré střelecké příležitosti, ovšem narazil na připraveného Smithe.

52:39

51:38

Ofsajd Calgary.

50:39

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Brett Kulak – 2 min., nedovolené bránění).

50:19

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2+2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Mike Smith – 2 min., hrubost).

50:19

Lindholm nyní z brankoviště chtěl dostat puk za záda Smithe, ovšem to se mu nepovedlo, i díky zákroku gólmana Oilers.

49:34

Edmontonu odpískáno zakázané uvolnění.

48:54

Smith má v lapačce pokus Backlunda.

48:04

Lewisovu tvrdou střelu sbírá do lapačky Smith. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat před jeho bránou.

46:01

46:01 Mikael BACKLUND - 8:5

46:01

MIKAEL BACKLUND se po přihrávce v mezikruží dostal k puku a trefil se přesně do horního rohu Smithovy brány. Asistence: Tyler Toffoli a Noah Hanifin.

45:41

Lindholm se dostal k dalšímu zakončení a poté vznikla menší skrumáž před bránou, kterou ale vyřešil zákrokem Smith.

42:55

42:55 Elias LINDHOLM - 7:5

42:55

Další gól v hostující síti. Gaudreau z mezikruží zadovkou předal puk ELIASU LINDHOLMOVI, který prostřelil Smithe. Asistence: Johnny Gaudreau a Mathew Tkachuk.

42:35

Markström předvedl fantastický zákrok špičkou hole proti střele McDavida!

40:01

Ve druhé třetině jsme ještě viděli o gól víc, než v první části hry. Zápas je zatím opravdu nahorů dolů a vyrovnaný. Před závěrečnou třetinou drží těsný náskok domácí. Ve třetí třetině se zajisté máme na co těšit. Hlavní hvězdou je Leon Draisaitl, který už v tomto utkání stihl nasázet hattrick. Třetí třetina začne zhruba v 6:14.

40:00

39:41

Edmonton raději poslal kotouč přes všechny čáry na icing.

38:50

Markström zasáhl betonem proti McDavidově ráně.

38:19

36:19

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., nedovolené bránění).

34:56

Znovu buly před Markströmem.

34:25

Po icingu a následné komerční pauze následovalo vhazování před Markströmem.

33:02

31:02

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Duncan Keith – 2 min., krosček).

30:13

29:18

29:18 Leon DRAISAITL - 6:5

29:18

Edmonton právě vstřelil branku!
Využitá přesilovka! McDavid si na kruzích vymeňovali kotouč, který se poté dostal k LEONU DRAISAITLOVI, který následně prostřelil Markströma a kompletuje hattrick.Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.

28:50

Calgary vyhazuje puk na začátku oslabení 3 na 5.

28:33

Ofsajd zastavuje útočnou akci Edmontonu.

28:13

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Erik Gudbranson – 2 min., vysoká hůl).

28:10

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., podrážení).

27:39

27:39 Matthew TKACHUK - 6:4

27:39

Gaudreau poslal kotouč do předbrankového prostoru MATHEWu TKACHUKOVI, který dostal puk poprvé za záda nového brankáře Smithe. Asistence: Johnny Gaudreau a Noah Hanifin.

26:58

První zásah pro brankáře Smithe, jenž raději přikryl puk pod lapačkou a vhazuje se před jeho bránou.

25:06

Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Mikko Koskinen, přichází Mike Smith.

25:06

25:06 Matthew TKACHUK - 5:4

25:06

Gaudreau se dostal do samostatného úniku, ale místo střely zvolil nahrávku na MATHEWA TKACHUKA, který si s pukem najel do lepší pozice a prostřelil Koskinena, který následně opouští bránu Oilers. Asistence: Johnny Gaudreau a Christopher Tanev.

23:52

23:52 Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:4

23:52

McDavid si v přesilovce všiml volného RYANA NUGENTA-HOPKINSE, který překonal Markströma s pomocí tyčky, od které se puk ještě odrazil. Asistence: Connor McDavid a Leon Draisaitl.

23:36

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Tyler Toffoli – 2 min., hákování).

23:07

23:07 Oliver KYLINGTON - 4:3

23:07

Po chybě Edmontonu vyrazili domácí do útočné akci. Na konci této akce byl OLIVER KYLINGTON, který doklepl puk do odkryté brány. Asistence: Johnny Gaudreau a Christopher Tanev.

22:36

McDavid v dobré pozici nedokázal trefit bránu.

20:44

20:44 Leon DRAISAITL - 3:3

20:44

LEON DRAISAITL tentokrát střílel z pozice před bránou a přesnou střelou v přesilovce srovnává stav utkání. Asistence: Zach Hyman a Ryan Nugent-Hopkins.

20:01

První třetina rozhodně nenudila, protože jsme viděli hned pět branek, ale spokojenější jsou zatím domácí kteří vedou 3:2. Hokej má zatím rychlý spád a hra se přelévá ze strany na stranu. Uvidíme, jestli takhle napínavá bude i další třetina. Druhá třetina začne zhruba v 5:11.

20:00

19:53

Hymanovu ránu má mezi svými betony Markström.

19:43

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., nedovolené bránění).

19:02

19:02 Leon DRAISAITL - 3:2

19:02

LEON DRAISAITL dostal skvělou průnikovou přihrávku do jízdy a efektní kličkou překonal Markströma. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Zack Kassian.

18:26

McDavidovu střelu vyrazil Markström betonem před sebe.

17:49

Koskinen má puk pod lapačkou. Vhazování před jeho bránou.

17:28

Koskinen je pod palbou střel, ale se všemi si poradil.

16:54

Coleman těsně minul bránu z dobré pozice.

16:28

Zakázané uvolnění tentokrát pro Edmonton.

14:39

14:39 Mikael BACKLUND - 3:1

14:39

MIKAEL BACKLUND obdržel přihrávku zpoza brány od Toffoliho a přesnou ranou nedal Koskinenovi šamci. Asistence: Andrew Mangiapane a Tyler Toffoli.

14:23

14:23 Christopher TANEV - 2:1

14:23

Colemanův pokus ještě gólman Koskinen vyrazil, ale na následnou dorážku CHRISTOPHERA TANEVA už neměl šanci zareagovat. Asistence: Blake Coleman a Dillon Dubé.

14:12

Calgary vyhodilo puk až na icing.

13:52

Markström si nyní připisuje zákrok proti ráně McLeoda.

12:35

Odpískáno zakázané uvolnění a vhazuje se před Koskinenem.

12:01

Mangiapane tvrdou střelou trefil tyčku Koskinenovy brány!

10:40

Nugent-Hopkins se snažil rozjet útočnou akci, ovšem byl obrán o puk.

09:54

09:17

McDavid se proháčkoval až ke střele, ale Markström zasáhl.

07:54

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Erik Gudbranson – 2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

07:43

Edmonton v útočném snažení zastavuje odpískaný ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.

07:35

Po dobrém pokusu McDavida, který se dostal až před bránu, má puk ve své lapačce Markström. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

06:33

Po icingu se vhazuje před bránou Koskinena.

05:28

05:28 Elias LINDHOLM - 1:1

05:28

ELIAS LINDHOLM obdržel přihrávku do jízdy od Gaudreaua a povedenou kličkou překonal Koskinena. Asistence: Mathew Tkachuk a Johnny Gaudreau.

05:05

Kulak se natlačil až před Markströma, ale neuspěl a brána navíc vypadla ze svého postavení.

04:16

Na jedné straně Mangiapane nenašel dobrou nahrávkou svého spoluhráče, na té druhé orazítkoval McDavid břevno!

03:40

Koskinen si dokázal poradit hned nadvakrát se střelami domácích hráčů.

03:22

Odpískáno zakázané uvolnění a vhazuje se před Markströmem.

02:56

Kassian pálil z dobré pozice těsně vedle.

02:30

Koskinen vyráží puk betonem do rohu.

00:32

00:32 Derick BRASSARD - 0:1

00:32

Hosté velmi rychle vedou! Bouchardovu ránu od modré ještě před Markströmem tečoval DERRICK BRASSARD a posílá Edmonton do vedení. Asistence: Evan Bouchard a Duncan Keith.

00:01

Stadionem zní hymna Kanady a za malou chvíli začínáme..

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Ch. Tanev (A), Kylington, Gudbranson, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, J. Gaudreau – D. Dubé, Backlund (A), M. Tkachuk (A) – Coleman, Järnkrok, Mangiapane – R. Carpenter, T. Lewis, Lucic.

Edmonton Oilers: Koskinen (Smith) – Ceci, Nurse, Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Hyman, Draisaitl (A), R. McLeod – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Brassard – Kassian, Devin Shore, Foegele..
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Je před námi zápas nejprestižnější hokejové soutěže světa mezi Calgary a Edmontonem. Calgary v minulém utkání porazilo Arizonu 4:2, když o vítězství rozhodlo ve třetí třetině, kde skórovalo třikrát. Nejproduktivnějším hráčem Calgary je Johnny Gaudreau, který nasbíral v 64 utkáních 85 bodů (30+55), což ho řadí na 4. místo v produktivitě celé soutěže. Nejlepší střelcem je ale Švéd Elias Lindholm, který nasázel v 64 utkáních 32 gólů a k tomu ještě přidal 34 nahrávek. Nejproduktivnějším obráncem je také Švéd Rasmus Andersson, který v 64 utkáních nasbíral 40 bodů (4+36). Mezi brankáři si zatím vede nejlépe švédský brankář Jacob Markström, který má procentuální úspěšnost zásahů 92,69 % a průměrný počet inkasovaných gólů u něj činí 2,10 branky na zápas.
Edmonton v posledním utkání porazil San Jose 5:2, když hned třikrát skóroval v prostřední části hry a dvěma brankami se na vítězství podílel Leon Draisaitl. Nejproduktivnějším hráčem Olejářů je Connor McDavid. Kanadský útočník zaznamenal v 64 utkáních 95 bodů (30+65). Nejlepším střelcem týmu je ale německý útočník Leon Draisaitl, který nastřílel už 44 branek. Nejproduktivnějším obráncem Edmontonu je Evan Bouchard, který v 64 zápasech zaznamenal 34 bodů (9+25). Mezi brankáři si nejlépe vede Mikko Koskinen, který má úspěšnost zákroků 90,25 % a průměrný počet inkasovaných branek u něj činí 3,06 gólů na zápas. Úvodní buly bude vhozeno ve Scotiabank Saddledome v Calgary okolo 4:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

9:5

Branky a nahrávky: 6. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 15. Ch. Tanev (Coleman, D. Dubé), 15. Backlund (Mangiapane, Toffoli), 24. Kylington (J. Gaudreau, Ch. Tanev), 26. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Ch. Tanev), 28. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Hanifin), 43. E. Lindholm (J. Gaudreau, M. Tkachuk), 47. Backlund (Toffoli, Hanifin), 55. D. Dubé (Backlund) – 1. Brassard (Bouchard, Keith), 20. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Kassian), 21. Draisaitl (Hyman, Nugent-Hopkins), 24. Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl), 30. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins)

Trenér: Sutter

Edmonton Oilers: Koskinen (26. M. Smith) – Ceci, Nurse, Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Hyman, Draisaitl (A), R. McLeod – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Brassard – Kassian, Devin Shore, Foegele.
Trenér: Woodcroft

Rozhodčí: Lee, Dwyer – Alphonso, Nansen.

00:32 EDM 0:1 Brassard (Bouchard, Keith)
05:28 CGY 1:1 E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau)
07:54 CGY 2 Gudbranson, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
14:23 CGY 2:1 Ch. Tanev (Coleman, D. Dubé)
14:39 CGY 3:1 Backlund (Mangiapane, Toffoli)
19:02 EDM 3:2 Draisaitl (Nugent-Hopkins, Kassian)
19:43 CGY 2 Backlund, nedovolené bránění
20:44 EDM 3:3 Draisaitl (Hyman, Nugent-Hopkins)
23:07 CGY 4:3 Kylington (J. Gaudreau, Ch. Tanev)
23:36 CGY 2 Toffoli, hákování
23:52 EDM 4:4 Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl)
25:06 CGY 5:4 M. Tkachuk (J. Gaudreau, Ch. Tanev)
25:06 EDM -Koskinen +M. Smith (Střídání)