2:3

po prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

24.03.2022, 17:00 • Hant Arena, Skalica • Semifinále • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 2.25 4.15 2.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Prvý bod v semifinálovej sérii putuje na konto Martina. Hokejisti z Turca v zápase ani raz nevyhrávali, podarilo sa im to až s poslednou akciou. Skaličania s obrovským sklamaním, keď prehajdákali náskok 1:0 i 2:1 štyri minúty pred koncom. (19:14:41)

60:19

60:19 Marek CHARVÁT - 2:3

60:19

Martin dal gól!
Hostia dokonávajú obrat, keď už po 19 sekundách v predĺžení strelil víťazný gól MAREK CHARVÁT.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Martin dvakrát prehrával, dvakrát sa vrátil do duelu – preto je pred nami predĺženie, ktoré bude trvať desať minút.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:01

Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:31

Aj napriek vylúčeniu dvojice Vidovič-Tiainen sa hrá formátom piatich proti piatim.

56:28

56:28 Matej DÍRER - 2:2

56:28

Smerujeme do predĺženia! Táto presilovka už potrestaná bola z hokejky MATEJA DÍRERA.

Asistencie: Michal Murček.

55:58

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Filip Vidovič – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Riku Petteri Tiainen – 2 min., sekanie).

55:31

Veľká obetavosť Skaličanov, jeden z hráčov na ľade bol trafený dvakrát a ešte stále dokáže korčuľovať.

Domáci so štyrmi hráčmi.

55:06

Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

54:42

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Denis Kadlečík – 2 min., podrazenie).

54:13

Martinčania rozložili svoj presilovkový kolotoč, zakončením z uhla však nevyrovnávajú.

53:50

Skalica sa oslobodila, hostia ale bleskovo zbierajú puk. Sledujeme hru štyroch proti trom.

53:31

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Ondřej Šmach – 2 min., držanie).

53:06

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Ondrej Janík – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Atte Oliver Huhtela – 2 min., sekanie).

53:05

Okamžite mohlo byť vyrovnané! Borák aj s prispením šťastia predviedol bravúrny zákrok!

52:44

52:44 Vladislav DZIOŠVILI - 2:1

52:44

Skalica dala gól!
Erupcia radosti aj na domácej strane. Produktívny VLADISLAV DZIOŠVILI nadviazal na Murčeka, sám sa prebil do útoku a polovysokou strelou, ktorú schoval za obrancu, posiela Záhorákov druhý raz do vedenia!

Asistencia: Ondřej Šmach.

51:43

Glosár sa ocitol na zemi po kontakte so súperom, vylučovať sa ale nebude.

51:25

Vzápätí si domáci vydýchli, puk len tesne preletel okolo ich svätyne.

51:18

Tentokrát znovu výborný Borák lapačkou pochoval nádeje súpera pri strele z vrcholu kruhu.

50:00

Hrá sa dlhšie bez prerušenia, domáci čakajú na svoju šancu už približne päť-šesť minút.

48:00

Niečo vyše dvanásť a pol minúty pred koncom začíname od nuly. Skalica bola až príliš pasívna, čo sa jej nevyplatilo.

47:29

47:29 Michal MURČEK - 1:1

47:29

MICHAL MURČEK to zobral na seba a dobre urobil. Akcia po pravej strane, zbavenie sa obrancu, strela a je vyrovnané!

Asistencie: Marek Pacalaj, Matúš Lukáš Lavička.

46:53

46:53

46:53

Hostia trestné strieľanie nepremieňajú, Borák svoju chybu napravil!

46:53

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Dávid Borák – trestné strieľanie, hodenie hokejky alebo predmetu).

44:38

Borák si zatiaľ drží čisté konto, hoci hostia začínajú nepríjemne tlačiť.

42:50

Martin sa ubránil veľkej šanci a môže vyraziť dopredu.

41:11

Záhoráci nechcú nechať nič na náhodu a pokúšajú sa zveľadiť svoj náskok.

40:01

Hostia v plnom počte.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Skalica premenila nedisciplinovanosť súpera na otvárací gól a vedie tak pred záverečnou časťou hry najtesnejším rozdielom 1:0.

Tretia tretina sa začne približne o 18:32.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

38:54

38:54 Vladislav DZIOŠVILI - 1:0

38:54

Presilovka o dvoch mužov využitá! Úspešným strelcom je VLADISLAV DZIOŠVILI!

Asistencie: Martin Hujsa, Daniel Štumpf.

38:15

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (David Jaša – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Martin Krempaský – 2 min., hrubosť).

38:14

Okamžite po buly a strele prichádza k ozajstnej mele, po ktorých sa už bude aj vylučovať.

38:00

Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Marek Pacalaj – 2 min., sekanie).

37:13

Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Igor Bobček – 2 min., podrazenie).

36:45

Blížime sa k záveru druhej dvadsaťminútovky a skóre je naďalej bezgólové. Podarí sa niektorému z tímov udrieť pred prestávkou?

35:52

Teraz si na svoje konto pripísal zákrok Borák.

35:28

Domáci dominujú aj pri rovnovážnej hre.

34:41

Oba tímy v plnom počte.

34:19

Odvážnejší boli Skaličania, lenže cez defenzívu súpera sa nedokázali prekaziť.

33:55

Sledujeme svižnejšiu hru, predsa len formát 4 na 4 prináša viac miesta na korčuľovanie.

32:41

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (David Hílek – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Riku Petteri Tiainen – 2 min., hrubosť).

30:46

Náznak šarvátky po zákroku Glosára je zažehnaný.

29:11

Videli sme dva zákroky na hrane, po ktorých sa nevylučuje. Len aby to rozhodcom neprerástlo cez hlavu.

27:40

Zakázané uvoľnenie domácich hokejistov.

26:32

25:49

Druhý tím po základnej časti mal väčšie šance paradoxne v oslabení. Početná výhoda nie je podľa predstáv Skalice.

24:32

Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Matúš Lukáš Lavička – 2 min., hákovanie).

24:32

Lavička zatiahol ručnú brzdu hákovaním. Nebyť toho, tak je Skalica pravdepodobne vo vedení.

24:28

Domáci v plnom počte.

24:01

Záhoráci mohli dokonca udrieť počas oslabenia, skóre zostáva nezmenené.

23:20

Martinčania zatlačili na protivníka, vytvorili si presilovkový kolotoč, ale Borák s prehľadom zakročil.

22:28

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Kristián Včelka – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

21:21

Glosár s prvým zákrokom po výmene strán.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Bez gólov a bez vylúčenia. Úvodných dvadsať minút prvého semifinále medzi Skalicou a Martinom je za nami. Viac z hry mali hostia, domáci mali na druhej strane viac príležitostí.

Druhá tretina sa začne o 17:47.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

18:54

Glosár o dve desiatky sekúnd neskôr predviedol krásny semafor svojou lapačkou na ľavej ruke.

18:33

Azda to bola aj tyčka, ktorá sa ozvala! Martinčania blízko inkasovania.

17:45

Borák nechcel nič riskovať a nahodenie z väčšej vzdialenosti radšej ukrýva v lapačke.

16:43

Zakázané uvoľnenie Skalice.

15:29

Môžeme zhodnotiť, že arbitri ponechávajú pomerne voľný meter. Sledujeme akcie zo strany na stranu, tímy nevedia využiť svoje príležitosti.

14:40

A nevylučuje sa ani teraz, hoci azda všetci až na rozhodcu videli podrazenie hostí.

14:05

Delovka od modrej opečiatkovala len zadný mantinel za chrbtom Glosára.

12:11

Domácim sa nepáčil jeden z verdiktov, vylučovať sa zatiaľ nebude.

10:57

Opäť príležitosti na oboch stranách, skóre sa ale nemení.

10:02

Kúskovanie hry pokračuje, zakázaným uvoľnením sa previnili hostia.

09:32

Ďalší ofsajd, vhadzovať sa bude pred modrou čiarou Skalice.

08:36

Borák si vzápätí pripísal nemenej dôležitý zákrok, za ktorý ho oslavujú fanúšikovia hlasným pokrikom.

08:20

Prvé zmätky aj pred Glosárom, domáci neskórovali ani po dvoch dorážkach spred bránkoviska.

07:32

Obetavý blok jedného z útočníkov Martina, ktorý zablokoval delovku od modrej.

07:09

Klub z Turca v ofsajdovom postavení.

06:48

Hostia naďalej aktívnejší, Skaličania sa previnili icingom.

05:37

Približne štvorminútovú pasáž hry bez prerušenia uzavrela koncovka, s ktorou si Borák hravo poradil.

03:40

Sledujeme veľmi opatrný hokej z oboch strán s množstvom nepresností.

01:23

Martinčania s prvou nebezpečnejšou akciou, vhadzovať sa bude po pravici domáceho gólmana.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK iClinic Skalica: Borák (Trenciansky-Vero) – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Rapant – Štumpf, Dziošvili, Hujsa – Šátek, Jaša, Galimov – Kotvan, Včelka, Janáč – Kuba, Jarolín, Šišolák
Trenér: Michal Ružička

HK VITAR Martin: Glosár (Nagy) – Dvořák, Charvát, Nátny, Bobček, Lavička, Krempaský, Nemec, Pacalaj – Tiainen, Huhtela, Juščák – Nauš, Dírer, Toma – Poliaček, Murček, Fafrák – Bartoš, Thomka, Makarov
Trenér: Daniel Babka

Rozhodca: Moller, Krist – Ševčík, Rehák.
Vzájomné zápasy v základnej časti:

29.09.2021 – Skalica 3:4 Martin
05.11.2021 – Martin 3:4pp Skalica
19.12.2021 – Skalica 3:4 Martin
20.02.2022 – Martin 0:3 Skalica
Druhá Skalica aj tretí Martin potvrdili papierové predpoklady vo štvrťfinále, výrazne sa pritom ale natrápili a ďalej postúpili až po siedmich dueloch.

Záhoráci vyradili Trnavu, ktorá sa po základnej časti na ôsmom mieste. Skalica pritom začala prehrou, súperovi nikdy neodišla na viac ako rozdiel jedného duelu. O postupe favorita rozhodlo až predĺženie posledného stretnutia.

Martinčania si zmerali sily so šiestou Dubnicou, prvý raz sa do vedenia na zápasy dostali až za stavu 3:2. Hokejisti z Turca zvládli rozhodujúci súboj pomerom 4:1.

Zaujímavosťou je, že v základnej časti sa ani raz z triumfu netešil ani domáci tím. Budeme v tejto šnúre pokračovať aj v play-off?
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z prvého zápasu semifinálovej série Slovenskej hokejovej ligy medzi HK iClinic Skalica a HK VITAR Martin.

Stretnutie sa začne o 17:00.

2:3

Branky a nahrávky: 39. Dziošvili (Hujsa, Štumpf), 53. Dziošvili (Šmach) – 48. Murček (Pacalaj, Lavička), 57. Dírer (Murček), 61. Charvát

HK Skalica: Borák (Trenciansky-Vero) – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Rapant – Štumpf, Dziošvili, Hujsa – Šátek, Jaša, Galimov – Kotvan, Včelka, Janáč – Kuba, Jarolín, Šišolák

Rozhodčí: Moller, Krist – Ševčík, Rehák

22:28 SKA 2 Včelka, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
24:32 MAR 2 Lavička, hákování
32:41 SKA 2 Hílek, hrubost