24.03.2022, 00:30 • KeyBank Center, Buffalo • Milan Horák

Tipsport: 3.77 4.51 1.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Toto je z mé strany již opravdu vše! (03:43:32)

Střely na bránu: 33 – 26 | Přesilová hra: 0/3 – 2/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?

Craig Andersons (BUF) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 65:00
Casey DeSmith (PIT) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 65:00

Československá stopa v utkání

Radim Zohorna (PIT) – 0+0, 0 účast, žádná střela na bránu, TM 0, čas na ledě 7:03

Tři hvězdy utkání

1. Tage Thompson (BUF) – 2+0
2. Mattias Samuelsson (BUF) – 0+1
3. Zemgus Girgensons (BUF) – 1+0
Velice dramatické utkání musely rozhodnout až nájezdy. Papírově slabší Buffalo nejspíše těžilo z toho, že Tučňáci měli v nohou stále včerejší zápas proti Columbusu. Vyvíjelo se to ale jako na houpačce. Buffalo vždy odskočilo na rozdíl jedné branky, Pittsburgh ihned srovnal. Největší zásluhu na dnešním vítězství má bezpochyby Tage Thompson, který svými dvěmi brankami v základní hrací době a následném vítězném gólu v nájezdech rozhodl o získání obou bodů. O branku se následně zasloužil také Girgensons. Ze strany Pittsburghu to byli ti nejzkušenější – Crosby, Malkin a Letang.

Já vám moc děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště!

Tage THOMPSON - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres.
Vítězný gól si v nájezdech připisuje TAGE THOMPSON a zajišťuje pro svůj tým i druhý bod z dnešního klání!

Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení se o vítězi nerozhodlo, ačkoliv oba celky měly řadu šancí, ale v obou případech úřadovali gólmani.

Rozhodne se tedy až v nájezdech za několik málo minut.

65:00

Prodloužení skončilo.

63:30

Tvrdá rána Crosbyho z první, který měl před sebou skoro prázdnou klec. Anderson se nějakým zázrakem stačil přesunout a zachránit Sabres od kapitulace!

62:57

Malkin nastartoval útočný výpad s Letangem, který hledá Crosbyho na pravém kruhu.

61:38

Na druhé straně mohl Rakkel rozhodnout dnešní utkání, když se dostal do samostatného úniku, ale Anderson chytá!

60:55

Nyní se Skinner rval do dvou obránců, ti ho o puk rychle připravili.

60:05

Tage Thompson se ihned po vhazování dostal do pozice ke střele na levém kruhu. Jeho střela ale minula DeSmithovu klec.

60:01

Konec třetí třetiny. Ačkoliv vše směřovalo k tomu, že Buffalo urve v dnešním klání oba body, Kris Letang byl necelých pět minut do konce proti tomu a vystřelil Tučňákům naději na alespoň jeden jistý bod.

Prodloužení začne za pár minut.

60:00

59:23

A třetí zakázané uvolnění hostů. Pittsburgh si vyloženě už přeje prodloužení.

59:14

Opět dva rychlé icingy po sobě, tentokrát ze strany Tučňáků.

58:50

Olofsson se nyní dostal do výborné šance na levém kruhu, jeho snahu ještě o zvrat zápasu mu ale překazil skvělým zákrokem hokejkou Marino!

58:15

Dva rychlé icingy po sobě přerušují hru. Vhazovat se bude před Andersonem.

57:20

Samuelsson pálí z modré, DeSmith vyráží puk do rohu.

55:04

55:04 Kris LETANG - 3:3

55:04

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Crosby na Malkina, Malkin na KRISE LETANGA a je to 3:3. Těsně před vstřelenou brankou si Tučňáci vzali oddechový čas a ten zřejmě může za tento nacvičený signál ze strany těchto zkušených borců. Asistence: Jevgenij Malkin, Sidney Crosby.

54:54

Kotouč skončil mimo hrací plochu, ale zásluhou forvarda Pittsburghu. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

54:05

Malkin pálí z první z pravého kruhu, střela je zblokována před Andersonem.

53:51

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Vinnie Hinostroza – 2 min., držení).

52:41

Nyní dostal na levý kruh nabito opět Guentzel, kterého si v tu chvíli nikdo nepohlídal. Ani tentokrát však nenašel recept na skvěle chytajícího Andersona!

52:11

Dumoulin to zkusil z modré, Anderson opět úřaduje.

50:26

Nyní se Pittsburgh mohl dočkat vyrovnání, ne-li také zvýšení vedení, kdyby obě šance byly využity.

49:13

Samostatný únik Guentzela opět ruší až Anderson! Guentzel se snažil mu kotouč procpat mezi betony, Anderson jeho záměr ale výborně přečetl!

48:02

Malkin nyní našel volného Rusta na pravém kruhu, ten vypálil z první a Anderson skvěle chytá!

47:38

Tučňáci opět vyhazují pouze na icing.

46:18

Okposo v další šanci, která mohla zajistit Sabres dvoubrankový náskok. DeSmith ale odmítá jakýkoliv další puk pustit za sebe!

46:06

Olofsson se octnul ve výborné šanci poté, co DeSmith vyrazil puk přímo k němu. S touto dorážkou ale jaksi nepočítal a DeSmith se snažil včas přesunout k odkryté tyči, kde číhal právě Olofsson!

45:54

Nyní je to zakázané uvolnění Pittsburghu. Ti se na ledě zatím nemohou najít po inkasované brance.

45:20

Ofsajd přerušuje útočné snažení Tučňáků.

44:00

Nyní hledal Thompson z leva na mezikruží Tuche, ten byl ale hlídaný a ke střele se nedostal.

43:20

Letang se snaží vyvézt puk z vlastního pásma a založit protiútok.

42:30

Buffalo ukazuje, že je opět při chuti po vstřeleném gólu.

41:01

41:01 Tage THOMPSON - 3:2

41:01

Sabres právě vstřelili branku!
Buffalo potřetí odskakuje na rozdíl jedné branky. Jeff Skinner zavezl puk do pásma, posunul ho na kruh na Tuche, který následně našel volného TAGE THOMPSONA na mezikruží a ten to měl do prázdné branky již velice jednoduché – 3:2! Asistence: Alex Tuch, Jeff Skinner.

40:05

Buffalo se ujímá kotouče po zahajovacím buly třetí třetiny a Mittelstadt ihned míří s pukem do útočného pásma.

40:01

Hráči už vstupují na led. Třetí třetina začne během pár minut.
Druhá třetina velice atraktivního zápasu je u konce. Pittsburgh do ní naskočil jako aktivnější, neboť stále běžel trest domácí střídačky z první části za příliš mnoho hráčů na ledě. Uplynulo 26 vteřin a zásluhou Crosbyho bylo srovnáno. Domácí se ale zvedli a ve 35. minutě opět Pittsburghu odskočili gólem, který jak kdyby kopíroval ten první vstřelený, akorát se lišily lajny. Někdo možná už čekal, že třetina skončí opět příznivěji pro Buffalo. To ale nedopustil Malkin, který takovým šťastným gólem dokázal necelou minutu a půl do konce třetiny srovnat na 2:2.

Třetí třetina začne zhruba ve 2:35.

40:00

39:30

Dahlin se dostal ke střele z modré, DeSmith zasahuje!

38:55

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., podrážení).

38:46

38:46 Jevgenij MALKIN - 2:2

38:46

A Tučňáci opět vyrovnávají. Hosté se dostali zásluhou Rusta do útočného pásma, ten následně předal puk JEVGENI MALKINOVI za branku a Malkin pouze zkusil poslat puk někam do prostoru tří tyčí. K jeho štěstí se ale trefil přesně do pohybu Andersona, který se přesouval a sám si srazil puk do branky vlastní bruslí – 2:2! Asistence: Bryan Rust.

37:27

Okposo raději nic nevymýšlel a poslal puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Andersonem.

36:31

Ofsajd přerušuje útočné snažení Sabres.

35:56

35:56 Zemgus GIRGENSONS - 2:1

35:56

Buffalo si bere vedení zpět. Akce skoro totožná jako ta první, akorát ji předvedla čtvrtá lajna. ZEMGUS GIRGENSONS obdržel přihrávku zpoza DeSmithovy branky od Okposa a střelou někam na teploměr dostal puk za záda gólmana Tučňáků – 2:1! Asistence: Kyle Okposo.

34:55

Buffalo se nyní dostalo k delší kombinaci v útočném pásmu, DeSmith ale nemusel nic řešit, neboť na něj žádná střela nešla.

33:55

Pettersson se dostal ke střele z levého kruhu, puk mířil vedle klece Andersona.

32:53

Crosby má puk kdesi ve výstroji, hra se musí přerušit.

32:15

Oba celky si nyní předávají puk ve středním pásmu, ani jednomu se nedaří nic moc vymyslet.

30:40

Carter předal puk do tandemu na dojíždějícího Rodriguese. Ten sice vypálil tvrdě, ale za to vedle klece Andersona.

29:25

Tuch se dostal ke střele poté, co se Buffalu podařilo dostat se ze zámku Tučňáků.

28:28

Anderson má nyní práci. Pittsburghu se podařilo Sabres zavřít v pásmu.

27:33

Střelu Malkina Anderson vyráží a Buffalo se dostává dopředu.

26:32

Po odehraných zhruba sedmi minutách se hra na ledě opět trochu srovnala.

25:53

Girgensons se dostal do samostatného úniku, ale DeSmith jeho blafák do bekhendu rychle přečetl a šanci Buffala maří!

25:07

Guentzel se dostal do dobré pozice pro střelu z levé strany, střelu si ale Anderson pohlídal a vyráží puk do rohu.

24:40

Carter pouze nahodil kotouč na Andersona a jeho lajna míří střidat.

24:05

Po zakázaném uvolnění se hra přesune zpět před Andersona a jeho svatyni.

23:11

DeSmith nyní také čelil prvním střelám v druhé třetině. Všechny dobře viděl, všechny vytěsnil.

22:26

Buffalu se nedaří dostat se z vlastního pásma. Thompson to tedy musel vyřešit vyhozením na icing.

21:50

Tučňáci po vstřeleném gólu dostali chuť hrát. Oproti první třetině je to úplně jiná podívaná.

21:00

Hra vysokou holí přerušuje hru.

20:26

20:26 Sidney CROSBY - 1:1

20:26

A je srovnáno. SIDNEY CROSBY dostal přihrávku do jízdy a střelou do teploměru využívá první přesilovku Pittsburghu! Asistence: Bryan Rust, Jake Guentzel.

20:01

V první třetině se toho více nestane. Navzdory očekávání bylo Buffalo v první třetině mnohem aktivnější než Tučňáci, na které možná dolehl včerejší zápas s Columbusem.
Skóre otevřel až v 18. minutě Tage Thompson, který se trefil přesně do vinglu DeSmithovy klece.

Druhá třetina začne zhruba v 1:37.

20:00

19:30

Crosby kombinuje s Letangem a Malkinem a snaží se do konce první části srovnat stav.

18:43

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě).

18:12

Kotouč končí v hledišti, bude se vhazovat ve středním pásmu.

17:37

17:37 Tage THOMPSON - 1:0

17:37

Tak v přesilovce to nevyšlo, ale při hře 5 na 5 ano. TAGE THOMPSON dostal nalito od Samuelssona na pravý kruh zpoza branky DeSmitha a střelou do šibenice posílá svůj tým do vedení! Asistence: Mattias Samuelsson.

16:40

Buffalu se bohužel nepodařilo v přesilovce nic vymyslet a Kapanen už je zpět na ledě. Domácí mohou být naopak rádi, že mířidla Rusta směřovala pouze na horní tyč.

15:45

Rust po úniku s Letangem ve vlastním oslabení trefuje pouze horní tyč Andersonovy klece!

15:00

Opět to byl Dahlin, který pálil z modré, ale opět mimo branku.

14:27

Buffalo si zahraje další přesilovku. Za podrážení je vyloučen Kapanen.

13:05

Nejprve Dahlin, následně Thompson, ale oba dva mířili mimo prostor DeSmithovy branky! Dahlin neměl až tak dobrou pozici, ale puk se po zákroku DeSmitha odrazil přesně k Thompsonovi, který pálil z mezikruží, kde ho nikdo nehlídal a mohl tak rozvlnit síť zády skvěle chytajícího DeSmitha!

12:15

Rodrigues vyváží puk mimo obranné pásmo a snaží se něco vymyslet vepředu. Také samozřejmě ušetří nějaké ty cenné vteřinky z trestu Ruhwedela.

11:05

Tučňáci se osvobozují vyhozením kotouče až k Andersonovi.

11:01

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Chad Ruhwedel – 2 min., podrážení).

10:30

Dahlin se s pukem dostal až na vrchol levé kruhu, natáhl, vypálil, ale kotouč se pouze otřel o tyč DeSmithovy branky!

09:41

Pysyk se dostal ke střele z modré, Heinen střelu blokuje.

08:34

Crosby nyní v trošku netypické pozici pro něj, ale musel až za svou bránu a odklidit puk.

07:00

Vhazování hosté ve vlastním pásmu ovládli a mohou se pokoušet o další útok. Anderson na druhé straně zatím neměl moc práce v prostoru tří tyčí.

06:51

Skinner předal puk z pravé strany na Thompsona, který si sjel na kruhy. Thompson se sice dostal ke střele, ale DeSmith jeho pokus dobře viděl a šanci Tučňáků likviduje.

06:17

Jokiharju kombinuje na modré s Dahlinem.

05:20

Cozens se snažil o rychlý přechod do útoku, ale hru ruší ofsajd.

04:30

Letan vyváží kotouč z obranného pásma a jeho spoluhráči mohou vystřídat.

03:15

Malkin nyní krouží v útočném pásmu s kotoučem a hledá volné spoluhráče.

02:08

Mittelstadt se octnul v obrovské příležitosti, když dostal nalito přesně mezi kruhy. DeSmith na poslední chvíli dokázal svou lapačkou kotouč zastavit a zamezit mu, aby přešel brankovou čáru!

01:25

Opět střela z modré a opět zákrok DeSmitha, který betonem vytěsnil kotouč do rohu.

01:08

DeSmith si připisuje první zákrok v utkání po střele z modré čáry.

00:45

Crosby se s kotoučem dostal do útočného pásma, ke střele ho však obránci nepustili.

00:05

Buffalo se jako první ujímá kotouče po úvodním vhazování a ihned se zabydluje v pásmu Tučňáků.

00:01

Utkání již co nevidět započne.

Buffalo Sabres: C. Anderson (Tokarski) – Jokiharju, Dahlin, Pysyk, C. Miller, Bryson, M. Samuelsson – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Mittelstadt, R. Asplund – Hinostroza, Cozens, Krebs – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A).
Trenér: Granato

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, Matheson, Ruhwedel, M. Pettersson – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), D. Heinen – Kasperi Kapanen, J. Carter, Rakell – R. Zohorna, Blueger, Boyle.
Trenér: Sullivan

Rozhodčí: Markovic, Hebert – Kovachik, Fournier.
Příjemné hokejové brzké ráno!

Dnes se mezi sebou utká Buffalo Sabres proti Pittsburghu Penguins.

Buffalo dokázalo v posledních dvou zápasech, proti Calgary Flames a Vancouver Canucks, vybojovat v obou dvou případech výhru po prodloužení a po 63 utkáních se s 52 body drží na 12. příčce Východní Konference.

Pittsburgh je na tom značně lépe. Za posledních 5 zápasů ztratili Tučňáci body pouze v Nashvillu a po 64 utkáních se s 87 body stále drží třetí příčku Východní konference. Pittsburgh má ale za sebou zápas, který začínal včera přesně o půlnoci našeho času, zatímco Buffalo hrálo naposledy 21.3. brzy ráno a mělo více času na odpočinek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

4:3

Branky a nahrávky: 18. Tage Thompson (M. Samuelsson), 36. Girgensons (Okposo), 42. Tage Thompson (Tuch, J. Skinner), rozh. náj. Tage Thompson – 21. Crosby (Rust, Guentzel), 39. Malkin (Rust), 56. Letang (Malkin, Crosby)