27.02.2022, 16:00 • 42. kolo • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 2.23 4.22 2.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok víkendu.

Do čítania, priatelia! (18:22:35)
Zlepšený výkon po prvej tretine znamená tri body pre Michalovce. Banskobystričania zabrali až príliš neskoro, ani kontaktný gól Šoltésa na predĺženie nestačil.

59:52

Vyhodenie puku cez celé klzisko končí na žŕdke! Nie je z toho gól ani icing, napriek tomu je jasné, že hostia budú brať tri body.

59:31

Hostia sa oslobodili a hoci Przygodzki puk nezachytil, nazbieral cenné sekundy.

59:15

Michalovce zase raz bez puku. Udržia hostia tesný náskok?

58:43

Weninger zase na striedačke, domáci znovu so šiestimi korčuliarmi na ľade.

58:34

Banská Bystrica dala gól!
Michalovčania mohli niekoľkokrát odpáliť puk, no nezvládli to. Druhým gólom v zápase to potrestal DÁVID ŠOLTÉS, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Asistencie: Jacob Cardwell, Patrik Lamper.

58:26

Cardwell ešte zachytil puk v útočnom pásme.

58:09

Baranom sa nedarí prestreliť hradbu tiel pred kruhmi.

57:50

Hosťom sa darí odťahovať hru k mantinelom, čo bude základ úspechu aj vo zvyšných dvoch minútach.

57:33

Šoltésova koncovka od modrej skončila na vyrážačke Williamsa.

57:20

Weninger sa už do brány nevrátil, HC 05 to skúša so šiestimi korčuliarmi.

57:15

Po icingu Michaloviec prichádza na rad oddychový čas Banskej Bystrice.

57:01

Dukla Michalovce dala gól!
Je pravdepodobne rozhodnuté! Pavol Regenda podržal puk po prieniku do útočnej tretiny, krížne našiel Macejka. Ten sa s tým veľmi nepáral, poslal ho pred bránu, kde bol voľný DÁVID BUC a center tretej formácie zvyšuje na 4:2 z pohľadu hostí.

Asistencie Miroslav Macejko, Pavol Regenda.

56:30

Štvrtý celok tabuľky sa oslobodil, momentálne sa hrá pri mantineloch.

56:08

Domáci predsa len vyvinuli menší tlak, ktorý sa skončil vyhodením puku cez všetky čiary v podaní Zemplínčanov.

55:00

Začalo sa posledných päť minút riadneho hracieho času. Michalovce nepúšťajú Banskobystričanov do svojho pásma.

54:01

Buc zvládol buly v strednom pásme a dopredu vysúva Dohertyho.

53:37

Posledný reklamný brejk, po jeho skončení sa bude vhadzovať pred Williamsom.

53:27

Šoltés zakončoval takmer z ľavého kruhu, strela mu vôbec nesadla.

52:38

Kabáč sa márne snažil dokorčuľovať puk, hlásime ďalší zbytočný icing Banskej Bystrice.

52:13

Keränen zakončoval spoza brány, Michalovčania mohli vyhrávať o dva góly. Nestalo sa tak, všetko je otvorené.

51:32

Priame nebezpečenstvo nehrozilo, času však rýchlo ubúda.

51:07

Bačik nastreľuje puk do útočného pásma, ako prvý bol pri ňom Berger.

50:23

Gabor nepredpokladal krížne založenie útoku spoza červenej čiary. Výsledkom je zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

49:56

Buc tečoval nahodenie pred Weningerom, skóre zostáva nezmenené.

47:24

Ofsajd a icing. Prv sa previnili domáci, potom hostia.

46:29

Duel sa kúskuje, nepomáha tomu ani reklamná prestávka.

44:55

Ofsajdové postavenie východniarov.

44:19

Williams prikryl puk pred Bubelom, ktorý je okamžite pod dozorom michalovských obrancov.

42:02

Zemplínčania prečkali krušné momenty na prelome tretín a sú druhýkrát vo vedení, ako posledný sa puku z hostí dotkol MIROSLAV MACEJKO.

Asistencie: Roman Faith, Janne Keränen.

40:12

Hostia v plnom počte.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Banská Bystrica vstupovala do druhej časti s náskokom, o ktorý prišla, prehrávala a nakoniec tu máme znovu remízu. Michalovce späť v zápase, víťaza si netrúfam odhadnúť.

Tretia tretina sa začne približne o 17:47.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:54

Ani Berger, ani Michaud v záverečných sekundách neuspeli, Williams podržal svoj tím nad vodou.

39:26

Aj preto celok zo Zemplína vyhadzuje puk cez všetky čiary.

39:09

Barani udržali útočné pásmo, strely ale neprichádzajú a neprichádzajú.

38:43

Zatiaľ rozpačitá presilovka z pohľadu Banskobystričanov.

38:12

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Tony Cameranesi – 2 min., sekanie).

37:31

Michalovce sa dostali pred Weningera, zostali však bez zakončenia.

36:57

Autor posledného gólu mohol znovu páliť, trafil iba pred ním stojaceho Bokroša.

36:34

Domáci pokračujú v aktivite, na ľade zase Šoltésov útok.

35:48

Michaud mohol o 42 sekúnd nakloniť misku váh na stranu HC 05, avšak Williams vyčaroval perfektný zákrok!

35:06

DÁVID ŠOLTÉS si prebral prihrávku v strednom pásme, prešiel s pukom do útoku a koncovkou spoza hráča do protipohybu brankára vyrovnáva na 2:2!

Asistencie: Jakub Urbánek, Jacob Cardwell.

34:13

Hra sa kúskuje zásluhou nepresných pokusov, dopomohla k tomu aj ukončená reklamná prestávka.

32:29

Príklep Bokroša od modrej letel do horných častí brány, Weninger drží manko svojho celku len na jednom góle.

31:50

31:43

Domáci v plnom počte.

31:09

Ofsajdové postavenie Zemplínčanov.

30:53

Regenda sa snažil prekvapiť Weningera po obídení brány, bronzový medailista z olympiády sa nepresadil.

30:35

Puk držia Michalovčania v strednom pásme.

29:50

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Tony Cameranesi – 2 min., podrazenie).

29:43

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Jacob Cardwell – 2 min., sekanie).

28:57

Jendroľ nebol za červenou čiarou, píska sa zakázané uvoľnenie. Popravde neviem, či Banskobystričania stihli prestriedať po úspešnom oslabení.

28:35

Cardwell sa po návrate na ľad zapojil do útoku, v situácii dvaja proti dvom so spoluhráčom nemal šancu na úspech.

28:24

27:38

Nepresný pas vyháňa hokejistov Michaloviec do stredného pásma.

27:01

Jakub Suja zaviezol puk do útočného pásma, kde sa bude vhadzovať.

26:24

26:01

Teraz zatlačili hostia z východu a prvý raz vedú. Vyhraté buly, nahodenie na bránu od Faitha a pohotový PETER GALAMBOŠ už vedel, čo s pukom.

Asistencie: Roman Faith, Nick Ross.

25:48

Kukuča dostal príliš času i miesta, Weninger tento pokus skryl v lapačke.

24:59

Tlak HC 05, Dukla to rieši vyhodením puku cez všetky čiary.

23:28

Pri zadnom mantineli zostáva ležať Vašaš. Celé sa to udialo mimo záberu kamier, vylučovať sa nebude.

21:26

Začíname odznova! Michalovčania využívajú presilovku, keď sa presadila posila ostatných týždňov NICK ROSS.

Asistencia: Janne Keränen.

20:28

20:01

Začala sa druhá tretina.
Banská Bystrica využila chybu súpera a od štvrtej minúty vedie nad Michalovcami 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 16:52.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Michal Kabáč – 2 min., sekanie).

19:15

Michalovčania si robia poriadok pred Williamsom.

18:41

Zemplínčania okamžite vyhadzujú puk cez všetky čiary.

18:28

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Žiga Pavlin – 2 min., nedovolené bránenie).

18:08

Erkinjuntti už v tretej sľubnej pozícii v úvodnej tretine. Weninger znovu prečítal jeho úmysel, skóre sa nemení.

17:23

Po skončení oslabenia tu máme zakázané uvoľnenie Michaloviec.

17:14

16:27

Banskobystričania pokračujú v početnej výhode, avšak po dobrom začiatku sa nevedia dostať späť do tempa.

15:51

Ozvala sa konštrukcia brány, napálil to do nej Berger!

15:35

Šoltésov pokus skončil u Williamsa, presilovku domáci začali zostra.

15:14

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Taylor Doherty – 2 min., hákovanie).

14:00

Hrá sa dlhšie bez prerušenia, márne čakáme na vyložené šance.

12:47

Pavlin upokojuje situáciu na hracej ploche a čaká s rozohrávkou.

12:22

Pokus Ďatelinku od modrej letel iba do Przygodzkiho.

11:50

Zemplínčania zatlačení do vlastného pásma, cez Buca tak dostávajú puk aspoň na chvíľu do neutrálnej zóny.

11:08

Náznak brejku prvá michalovská formácia nezvládla. Po bleskovom prieniku sa hrá zase v strednom pásme.

10:48

Zakončenie Rossa od modrej čiary, Weninger hru prerušuje. Reklamná prestávka.

10:11

Crevier-Morin si vypýtal spätný pas medzi kruhy, z pokľaku však puk vôbec netrafil.

08:56

Bubela okamžite po zisku puku mieril do bránkoviska, hosťujúcemu gólmanovi pomohli obrancovia.

08:01

Cardwell dostal zásah od Mihalika, vylučovať sa nebude.

06:55

Prvý raz od streleného gólu menšia zápletka aj pred Williamsom. Michaud dostal priveľa priestoru, druhý gól Baranov pridať nestihol.

05:20

Michalovce chcú prísť s odpoveďou, avšak ani zakončenie Faitha neskončilo v sieti.

05:02

Oba tímy hrajú v plnom počte.

04:43

Vhadzuje sa po pravej ruke Weningera, ktorý bez problémov zasiahol.

04:11

Erkinjuntti sa pokúsil o bleskovú odpoveď, lenže Fínovi strela nesadla podľa predstáv.

03:49

Chyba v rozohrávke Michaloviec, VICTOR BJÖRKUNG sa zmocnil puku a sám sa zoči-voči Williamsovi nemýlil.

03:02

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Gilbert Gabor – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Žiga Pavlin – 2 min., hrubosť).

01:40

Hrá sa vo vysokom tempe, v obrannej práci sa musel predviesť Crevier-Morin.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Bačik, Cardwell, Ďatelinka, Bjorkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Jendroľ – Urbánek, Berger, Šoltés – Michaud, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Lamper, Paukovček, Gabor

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Luža, Stripai – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Suja, Keränen – Kukuča, Buc, Galamboš – Galbavý, Gajdoš, Przygodzki.
Banská Bystrica sa sériou dobrých výsledkov vyšplhala na šieste miesto tabuľky. Barani majú na konte 63 bodov z 45 zápasov, siedmy Poprad má o bod menej, no má duel k dobru. HC 05 v piatok doma porazilo Slovan Bratislava po nájazdoch 3:2.

Ak Michalovce nič nepokazia, ukončia základnú časť na štvrtej priečke. Dukla má 11-bodové manko na tretiu Nitru a sedem bodov náskoku na piate Košice. Zemplínčania nazbierali doposiaľ 74 bodov, z toho v piatok k nim pridali prekvapivo iba jeden, keď ťahali za kratší koniec s posledným Liptovským Mikulášom po nájazdoch 2:3.
Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 42. kola TIPOS Extraligy medzi HC 05 Banská Bystrica a HK Dukla Ingema Michalovce.

Stretnutie sa začne o 16:00.

3:4

Branky a nahrávky: 4. Björkung, 36. Šoltés (Urbánek, Cardwell), 59. Šoltés (Cardwell, Lamper) – 22. Ross (Keränen), 27. Galamboš (Faith, Ross), 43. Macejko (Faith, Keränen), 58. Buc (Macejko, Regenda)

HC´ 05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Bačik, Cardwell, Ďatelinka, Bjorkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Jendroľ – Urbánek, Berger, Šoltés – Michaud, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Lamper, Paukovček, Gabor

HK DUKLA Ingema Michalovce: Williams (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Luža, Stripai – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Suja, Keränen – Kukuča, Buc, Galamboš – Galbavý, Gajdoš, Przygodzki

03:02 BBY 2 Gabor, hrubost