DHL Extraliga juniorů - o účast v play-off

Mountfield HK – HC Oceláři Třinec

5:2

konec (1:0, 1:2, 3:0)

24.02.2022, 17:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Skupina A • Tomáš Kalas (@tomascipy)

56:07

Tak dlouho se Matěj Novotný (MHK) a Ján Marcinko (TRI) postrkovali a osekávali, až rozhodčí Čáp zvedl ruku a oba hráče odeslal na dvě minuty za hrubost. Hraje se 4 na 4.

51:50

Jenže Tommy Wardas (TRI) si posléze pomohl hokejkou strčenou pod nohy Novotného, tudíž jde ven na dvě minuty.

49:30

Po dohodě arbitrů nakonec může být Michal Beneš (MHK) i tak trochu rád. Dostává menší trest za vražení na hrazení a hosté budou mít sekundu hry 5 na 3, poté budou pokračovat v klasické přesilovce 5 na 4.

47:31

Pomoci mu k tomu může přesilovka. Dvě minuty dostává Pavel Šimek (MHK) za nekompromisní krosček v předbrankovém prostoru, který znemožnil jednomu z Třineckých zakončovat gólovou šanci.

44:19

Filip Hrůzek (TRI) se stává třetím vyloučeným hráčem Ocelářů. Za přidržení Matěje Pinkase u mantinelu dostává dvě minuty.

37:59

Pavel Matěj (TRI) v závěru druhé třetiny taktéž Třinci moc svým vyloučením nepomáhá. Navíc bylo z kategorie nadbytečných, za brankou úmyslně nastavil bok Pinkasovi, který se bez puku rozjížděl do útoku. Proto dvě minuty za nedovolené bránění.

32:05

Kryštof Červenka (MHK) poměrně zbytečně oslabuje svůj tým. U střídačky Třince se postrkoval s jedním z hostí, což by bylo v pořádku. Po skončení souboje však ještě jednou soupeře trefil, za což obdržel menší trest.

26:33

Daniel Šedivý (MHK) musel hasit další propad obrany, po němž šel Ullrych sám na branku. Jednoduše jej tak ve velké rychlost na kruzích podrazil, načež Ullrych padl na led a vletěl až do branky, přičemž s sebou vzal i Sajdla. Hosté tak mají první přesilovku, Ullrych se nakonec za pomoci lékaře sám zvedá a odjíždí na střídačku, zřejmě to vypadá na problém s ramenem.

06:29

Dlouho si však hosté neoddechnou. Antonín Kareš (TRI) podrazil rychlejšího Havlíčka a Hradec čeká první přesilová hra duelu.

5:2

Branky a nahrávky: 15. Šimek, 39. Naar (Lang, Perička), 42. Pajer (Idžan), 46. Pajer (Pelda, Matěj Beneš), 52. Naar (Perička, Pajer) – 21. Pětník (Ramik), 23. Haas (Jobánek)

Mountfield HK: Sajdl (Burda) – Červenka, Boukal, Pinkas, Havlíček, Naar (A), Perička, Pelda – Matěj Beneš, Kašpar (C), Lang, Pajer, Šimek, Novotný, Idžan, Šedivý (A), Pilný, Michal Beneš
Trenér: Jiří Janoušek ml.

HC Oceláři Třinec: Švančara (Klimek) – Andrle, Chovaniak (A), Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek
Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Čáp, Micka – Klouček, Zedníková

06:29 TRI 2 Kareš, podrážení
14:16 HKM 1:0 Šimek
20:37 TRI 1:1 Pětník (Ramik)