24.02.2022, 01:45 • American Airlines Center, Dallas • Michal Raška

Tipsport: 2.08 4.02 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kdo se postavil do brankoviště?

Jake Oettinger (DAL) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 60:54
Connor Hellebuyck (WPG) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 60:40

Česká a slovenská stopa

Radek Faksa (DAL) – 0+0, +/- 0 účast, 0 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 12:21

Tři hvězdy utkání

1. Tyler Seguin (DAL) 1+1
2. Mark Scheifele (WPG) 1+1
3. Jake Oettinger (DAL) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%
Je konec. Dallas Stars zvítězil nad Winnipegem Jets 3:2 po prodloužení. V 8. minutě poslal hosty do vedení Wheeler a Winnipeg se dlouho držel ve vedení, ovšem ve 38. minutě srovnal Jamie Benn a do třetí třetiny se šlo za stavu 1:1. Ve 45. minutě poslal hosty zpět do vedení Scheifele, ale v 54. minutě po velkém tlaku srovnal Gurjanov. Následně se šlo do prodloužení, kde po 54 vteřinách rozhodl Seguin.

60:54

60:54 Tyler SEGUIN - 3:2

60:54

Dallas právě vstřelil branku!
Po přezkoumání záznamu je branka domácích uznána a Dallas tak vítězí 3:2! TYLER SEGUIN se dostal z levé strany ke střele, kterou Connor Hellebuyck vyrazil, ale následně jej Seguin z voleje přeloboval a Josh Morrissey odvrátil kotouč už za brankovou čárou. Asistence: Jamie Benn.

60:42

Josh Morrissey se po velké chybě soupeře dostal ke střele, ale Jake Oettinger předvedl skvělý zákrok!

60:16

Dallas vyhrál úvodní buly prodloužení, ale z útočné třetiny se dostal až za vlastní bránu.

60:01

60:00

59:51

Hosté jsou stále u kotouče, ale půjde se do prodloužení.

59:08

Winnipeg bojuje o kotouč za bránou soupeře, ale to se mu nedaří.

58:00

Dvě minuty před koncem je stav smírný 2:2.

56:51

Tentokrát musel Jake Oettinger zasahovat na druhé straně, ale puk chytil do lapačky.

56:22

Radek Faksa ukradl puk při rozehrávce soupeře a získal pásmo pro Stars.

55:58

Hostům se nepodařilo vymyslet něco vážnějšího a Dallas pokračuje v útoku.

54:58

Domácí se snaží něco vymyslet ve třetině soupeře, ale tentokrát se jim to nepovedlo.

53:35

53:35 Denis GURJANOV - 2:2

53:35

Je srovnáno na 2:2! Domácí konečně dokázali využít svůj obrovský nátlak, když Benn posunul kotouč za sebe Seguinovi, jenž z pravé strany našel na zadní tyči dojíždějícího DENISE GURJANOVA a ten zakončil do odkryté brány. Asistence: Tyler Seguin a Jamie Benn.

53:25

Denis Gurjanov předvedl skvělé sólo středem hrací plochy, ale své zakončení neprocedil za záda brankáře.

52:50

Roope Hintz nabral dobrou rychlost po levé straně, ale zakončit nedokázal. Connor Hellebuyck ovšem zůstává pod velkým tlakem Stars.

52:20

Do posledních minut základní hrací doby je vše otevřené, ale Winnipeg je na tom stále lépe, neboť vede o jednu branku.

51:50

Kyle Connor se snažil z pravé strany najít spoluhráče před bránou, ale puk ulovila jen obrana Dallasu.

50:49

Winnipeg se nyní dostal s pukem do útočné třetiny kde jej drží blízko mantinelu a tahá čas.

49:28

Winnipeg Jets se při svém útoku dopustili jen ofsajdu.

48:19

Miro Heiskanen posléze střílel ze středu, ale Connor Hellebuyck drží Winnipeg ve vedení.

48:12

Ryan Suter našel před bránou na teč Jasona Robertsona, ale ten poslal puk vedle.

47:11

Joe Pavelski pálil v dobré příležitosti bekhendem, ale Connor Hellebuyck vytáhl svou lapačku!

46:12

Dallasu se nedaří dostat k puku v útočném pásmu a pořádně přiostřili.

45:33

Tentokrát se hra přerušila a následovat bude vhazování ve středním pásmu.

44:27

44:27 Mark SCHEIFELE - 1:2

44:27

Winnipeg právě vstřelil branku!
Hosté si berou vedení v přesilové hře zpět na svou stranu a vedou poměrem 2:1! MARK SCHEIFELE dostal přihrávku do levého kruhu a následně z první vypálil tvrdou ránu, která zamířila přesně do pravé šibenice. Asistence: Neal Pionk a Kyle Connor.

43:44

Domácí se opět v oslabení dostali do rychlého brejku, ale následné zakončení bekhendem letělo vedle svatyně soupeře.

43:04

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., hákování).

42:48

Domácí se nacházeli v ofsajdu a tak museli vyjet v útočného pásma pryč.

42:00

41:21

Domácí sice drží puk ve třetině soupeře, ale nemohou se dostat k nějaké střele.

40:42

Dallas pokračuje v přesilové hře z první třetiny, ale hosté vyhodili puk do bezpečí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:31.

40:00

40:00

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Adam Lowry – 2 min., podrážení).

39:53

Jamie Benn vystřelil ze středu a Connor Hellebuyck vyrazil puk pouze před sebe kde se nacházel Roope Hintz, ale ten v obrovské šanci přestřelil!

39:28

Posléze přišla další chyba v rozehrávce Jets, ale tentokrát to Stars nepotrestali.

39:08

Winnipeg se snaží něco vymyslet na levé straně, ale nakonec se nedostal do zakončení.

38:13

37:50

37:50 Jamie BENN - 1:1

37:50

Je srovnáno na 1:1! Neal Pionk se v přesilové hře dopustil velké chyby a Stars vyrazili do přečíslení 2 na 1, kdy Roope Hintz posunul kotouč volnému JAMIE BENNOVI a ten zakončil mezi betony Hellebuycka. Asistence: Roope Hintz.

37:16

Hostům se zatím nepodařilo vymyslet nic vážnějšího v přesilové hře a domácí vyhodili kotouč do bezpečí.

36:13

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Michael Raffl – 2 min., hákování).

35:42

Posléze se Winnipeg dostal na druhé straně ke střele, ale ta skončila v moci brankáře.

35:19

Nebezpečná přihrávka Dallasu z levé strany, ale nebylo z toho nakonec nic vážnějšího.

34:44

34:00

Connor Hellebuyck si poradil se střelou od modré a Dallas bude pokračovat ještě necelou minutu v přesilové hře.

33:23

32:44

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., držení).

32:40

Dallas se v oslabení snažil něco vymyslet, ale střela z pravé strany byla zblokována.

32:07

Tak tohle byl skvělý zákrok Jakea Oettingera, který chytil střelu Marka Scheifeleho do lapačky!

31:23

Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., podrážení).

30:43

Následně přišel útok domácího celku, ale ani ten nepřinesl druhou branku utkání.

30:18

Dominic Toninato se ocitl v obrovské šanci, když unikl sám na domácí bránu, ale Jakea Oettingera neprostřelil!

28:53

Jansen Harkins hledal z levé strany před bránou Adama Lowryho, ale ten se nedostal do zakončení.

27:08

Winnipeg nyní vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před svatyni Connora Hellebuycka.

26:20

Tohle už vypadalo pro Stars nadějně, ale nakonec skončil puk opět v moci českého brankáře.

25:27

Nepřesná přihrávka domácích skončila na zakázaném uvolnění.

24:48

23:41

Denis Gurjanov dostal prostor na levé straně, ale jeho tvrdý pokus skončil v moci Connora Hellebuycka.

23:08

Znovu se Winnipegu celkem lehce podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště a brání se velmi dobře.

22:31

Domácí opět nedokázali udržet útočnou třetinu a posléze se navíc nachytali v ofsajdu. První polovina přesilové hry se tak Dallasu nevydařila.

21:40

Tyler Seguin poslal hodně špatnou přihrávku a Jets opět vyhodili kotouč ze svého třetiny.

20:58

Dallas má nyní velkou šanci na srovnání v prodloužené přesilové hře, ale po buly hosté vyhodili puk do bezpečí.

20:48

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2+2 min, vysoká hůl).

20:48

Dallas se snažil vyvinout tlak v útočném pásmu, ale Joe Pavelski zůstal ležet po úderu holí od Joshe Morrisseyho a bude se vylučovat.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:34.

20:00

19:44

Roope Hintz se dostal do zakončení z pravé strany, ale Connor Hellebuyck byl natlačen u své tyče.

19:20

Znovu si obrana Winnipegu skvěle poradila s útokem Stars a vypadá to, že hosté po první třetině povedou.

18:54

Dallasu se tentokrát nepovedlo projít středem hrací plochy a nabídl tak puk soupeři.

18:25

Mark Scheifele se ocitl v dobré šanci a mohl poslat hosty do dvoubrankového vedení, ovšem Jake Oettinger jej vychytal.

17:45

Dallas sice má převahu ve střeleckých pokusech, ale to je momentálně vše, neboť přesilovku nevyužil.

17:30

16:58

John Klingberg dostal opět hodně prostoru ve středu hrací plochy, ale jeho rána skončila v moci brankáře.

16:40

Hostům se nyní povedlo vyhodit puk ze svého pásma a Dallas se musí rychle vrátit.

16:15

Connor Hellebuyck vyrazil nebezpečný pokus Johna Klingberga z pravé strany a následuje buly před jeho bránou.

15:30

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., podrážení).

15:09

Jason Robertson se po chybě soupeře dostal středem naprosto sám do zakončení, které se snažil protlačit mezi betony, ale Connor Hellebuyck předvedl skvělý zákrok!

14:25

Hosté po delší době dokázali vyhodit kotouč do bezpečí ze svého pásma, ale Dallas zůstává v tlaku.

13:58

Ryan Suter přichystal puk pro Janiho Hakanpäu, ale jeho rána z první skončila na dalším zákroku.

13:35

Connor Hellebuyck musel být znovu připraven, neboť přišlo nebezpečné zakončení bekhendem ze strany, ale to vyrazil.

12:58

Jacob Peterson se opřel do střely z mezikruží, ale jeho rána neměla šanci na úspěch a skončila vedle svatyně Hellebuycka.

12:28

Joe Pavelski nyní pouze nahodil kotouč do pásma soupeře, ale obrana Winnipegu jej následně vyhodila.

11:47

Následně hosté vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a Dallas pokračuje ve svém tlaku za vyrovnáním zápasu.

10:48

Winnipeg se neprocpal dopředu po pravé straně a musí se bránit dalšímu nátlaku Stars.

09:37

Dallas Stars po obdržené brance sice zvýšil své tempo, ale Connor Hellebuyck si poradil s dalším pokusem a následuje buly před jeho bránou.

07:14

07:14 Blake WHEELER - 0:1

07:14

Hosté otevírají brankový účet utkání! Po přihrávce Pionka z levé strany se dostal v mezikruží do zakončení BLAKE WHEELER a prostřelil Oettingera střelou k levé tyči. Asistence: Neal Pionk a Mark Scheifele.

06:40

Connor Hellebuyck si poradil s dalším pokusem soupeře a chytil kotouč do lapačky.

06:08

Dallas se zatím nemůže dostat do utkání a Jets vedou v počtu střel poměrem 3:1.

04:54

Nyní se bojovalo o puk ve třetině domácího celku, ale nebylo z toho nic nebezpečného. Zatím byly k vidění jen tři střely.

03:14

Roope Hintz si skvěle přiťukl kotouč se spoluhráčem, ale jeho následnou střelu vyrazil betonem Connor Hellebuyck!

02:38

Dominic Toninato dostal na pravé straně dostatek místa, ale jeho pokus skončil v moci Jakea Oettingera.

01:33

Domácí mužstvo se snažilo něco vymyslet po pravé straně, ale rozhodčí nakonec odpískal jen ofsajd.

00:40

Dallas sice získal puk po náhozu soupeře, ale ten následně poslal jen na zakázané uvolnění.

00:01

Dallas Stars: Oettinger (Holtby) – M. Heiskanen (A), R. Suter, J. Klingberg (A), Lindell, Hakanpää, Harley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin, M. Raffl – A. Radulov, Jamie Benn (C), Peterson – Glendening, Faksa, Kiviranta.
Trenér: Rick Bowness

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Pionk, Dillon, DeMelo, Morrissey (A), N. Schmidt, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Vesalainen, Lowry, Harkins – Poganski, Toninato, A. Brooks.
Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Markovic, Mclsaac – Galloway, Suchánek.
Dallas Stars se v Centrální divizi nachází na 5. místě s 56 body a skóre 143:145. Po výhře 1:0 po nájezdech nad Chicagem zavítal Dallas na ledě Arizony, ovšem tam prohrál 1:3.
Winnipeg Jets prohrál doma s Edmontonem 2:4 a v posledním zápase chtěl uspět v Calgary, ovšem tam také podlehl a to poměrem 1:3. Aktuálně je ve stejné divizi na 6. místě s 52 body a skóre 145:150.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Dallas Stars a Winnipeg Jets. Naposled se spolu tato mužstva utkala před 12 dny na ledě Dallasu, kde se šlo do prodloužení, které Stars zvládli a zvítězili 4:3. Dnes se bude znovu hrát v American Airlines Center v Dallasu. Úvodní buly je naplánováno na 01:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

3:2

Branky a nahrávky: 38. Jamie Benn (Hintz), 54. Gurjanov (Seguin, Jamie Benn), 61. Seguin (Jamie Benn) – 8. Wheeler (Pionk, Scheifele), 45. Scheifele (Pionk, Connor)

Rozhodčí: Markovic, Mclsaac – Galloway, Suchánek

Diváci: 10 098

07:14 WPG 0:1 Wheeler (Pionk, Scheifele)
15:30 WPG 2 Wheeler, podrážení
20:48 WPG 2+2 Morrissey, vysoká hůl
31:23 DAL 2 J. Klingberg, podrážení
32:44 WPG 2 Wheeler, držení
36:13 DAL 2 M. Raffl, hákování