Tipsport: 4.16 4.59 1.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Thomas Greiss (DET) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7%, odchytal 57:40
Pavel Francouz (COL) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1%, odchytal 60:00

Filip Zadina (DET) – 1+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 14:20
Filip Hronek (DET) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 22:36

Tři hvězdy utkání

1. Gabriel Landeskog (COL) 2+0
2. Nazem Kadri (COL) 1+0
3. Moritz Seider (DET) 0+2
Je konec. Colorado Avalanche zvítězilo nad Detroitem Red Wings poměrem 5:2. Už ve 2. minutě poslal hosty do vedení Landeskog a ve 12. minutě zvýšil vedení Jost. Ve 32. minutě snížil Zadina, ale ve 39. minutě vrátil dvoubrankové vedení na stranu hostů Kadri. Ve 43. minutě to bylo už 4:1 po brance Ničuškina. V 50. minutě sice dal naději domácí Fabbri, ale v poslední minutě ukončil gólový účet Landeskog.

59:58

Detroit byl velmi blízko ke třetí brance v samém závěru, když puk poskakoval po ležícím Pavlu Francouzovi, ale nakonec zapadl do betonu!

59:22

59:22 Gabriel LANDESKOG - 2:5

59:22

Colorado právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto o výhře Avalanche! GABRIEL LANDESKOG získal puk po buly ve svém pásmu a následně velkou rychlostí přebruslil soupeře a zakončil do prázdné. Asistence: Mikko Rantanen a Devon Toews.

59:12

Domácí se sice snaží vstřelit třetí branku, ale český brankář opět zasahuje.

59:02

Lucas Raymond se dostal ke střele z první na levé straně, ale Pavel Francouz jeho pokus vyrazil.

58:42

Detroitu se zatím nedaří dostat ke střele a Colorado už potřetí vyhodilo puk pryč.

58:23

Znovu se Avalanche povedlo vyhodit puk ze své třetiny, ale píská se zakázané uvolnění.

57:50

Hosté se snažili trefit prázdnou svatyni, ale kotouč Cale Makara letěl těsně vedle pravé tyče!

57:22

Detroit Red Wings hraje bez brankáře!

57:01

Nyní rozhodčí zastavili hru, jelikož se puk dostal do nehybné pozice.

56:12

J. T. Compher zkoušel zakončit z pravé strany, ale jeho pokus byl odražen do ochranné sítě.

55:42

Momentálně je stav střel srovnán na 30:30.

55:06

Hostům se nepodařil dostat do zakončení a Detroit získal puk.

53:57

Francouzi tentokrát vypadl kotouč po střele od modré, ale obrana Colorada nebezpečí zažehnala.

52:38

Gustav Lindström se dostal před bránou do zakončení, ale to poslal jen doprostřed připraveného Pavla Francouze.

51:39

Colorado nyní pouze nahodilo kotouč do pásma soupeře a odjelo vystřídat.

50:00

Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Colorado má dvougólový náskok. Detroit se ale nadchnul k vyrovnání.

49:38

49:38 Robby FABBRI - 2:4

49:38

Detroit právě vstřelil branku!
Red Wings rychle využívají přesilovou hru a snižují na 2:4! Moritz Seider našel na pravé straně ROBBY FABBRIHO, který se snažil zakončit, ovšem nejprve trefil brusli soupeře a posléze poslal kotouč do odkryté svatyně. Asistence: Moritz Seider a Dylan Larkin.

49:14

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Valerij Ničuškin – 2 min., nedovolené bránění).

49:14

Nyní skončil puk v zámezí a následuje komerční přestávka.

48:28

Ve třetí periodě se zatím moc nepřerušuje a hraje se ze strany na stranu.

47:19

Alex Newhook si rychle objel bránu a snažil se zakončit, ovšem Thomas Greiss se v bráně roztáhl a nepřipustil pátý obdržený gól!

46:22

Colorado Avalanche nadále dominuje na ledové ploše a opět se dostává do třetiny soupeře bez problémů.

45:23

Nyní si domácí vytvořili příležitost ke střele, ale ta skončila vedle brány.

43:58

Detroitu se nepodařilo přejít přes střed hrací plochy a u puku je opět Colorado.

42:11

42:11 Valerij NIČUŠKIN - 1:4

42:11

Hosté sice přesilovou hru nevyužili, ale po pár vteřinách dávají branku a vedou už 4:1! VALERIJ NIČUŠKIN se bekhendovým blafákem zbavil domácího brankáře a zakončil do odkryté svatyně. Asistence: André Burakovsky a Alex Newhook.

42:00

41:52

Znovu se Detroitu podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

40:52

Hosté začali třetí třetinu v přesilové hře, ale Detroitu se zatím daří ji ubránit.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:26.

40:00

39:59

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Michael Rasmussen – 2 min., podrážení).

38:19

38:19 Nazem KADRI - 1:3

38:19

Mikko Rantanen to zkusil z levé strany, ale jeho pokus vyrazil Thomas Greiss před sebe kde rychle zakončil bekhendem NAZEM KADRI a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Mikko Rantanen a Devon Toews.

37:13

36:21

Colorado si zatím nevypracovalo žádnou větší šanci v přesilové hře.

35:13

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Adam Erne – 2 min., krosček).

34:23

Michael Rasmussen a Lucas Raymond se snažili dotlačit kotouč za záda Pavla Francouze po útoku z pravé strany, ale český gólman znovu zasáhl.

33:14

Znovu musel zasahovat český brankář proti střele z levé strany.

32:50

Detroit vstřelená branka nakopla, ovšem tentokrát skončila střela vedle brány.

31:35

31:35 Filip ZADINA - 1:2

31:35

Domácí celek snižuje na 1:2! Moritz Seider se dostal z pravé strany do zakončení, které ještě Pavel Francouz vyrazil, ale na dorážku jeho krajana FILIPA ZADINY už nestačil. Asistence: Moritz Seider a Dylan Larkin.

30:26

Následně se Colorado snažilo rychle dostat dopředu, ale je z toho jen ofsajd.

30:20

Gustav Lindström pálil zápěstím zpoza modré čáry, ale jeho pokus skončil na zákroku Pavla Francouze.

30:00

Polovina základní hrací doby je za námi a Colorado stále vede nad Detroitem 2:0.

29:36

29:10

Robby Fabbri se snažil zakončit, ale puk se odrazil od J. T. Comphera do tyče vlastní branky! Colorado mělo velké štěstí.

28:56

Lucas Raymond nedokázal udržet puk na své hokejce, ale Detroit pokračuje v nátlaku.

27:36

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

27:10

Darren Helm se posléze na druhé straně dostal ke střele, ovšem jeho pokus byl sražen vedle brány.

26:50

Carter Rowney dával kotouč před bránu soupeře, ale tam Detroit nedokázal zakončit.

25:46

Filip Hronek se dostal ke střele z pravé strany a následně byly velké zmatky před bránou Pavla Francouze, ovšem Colorado dokázalo vše vyřešit.

24:28

Pavel Francouz si následně musel poradit se střelou od modré a připsal si teprve osmý zákrok v zápase.

23:21

Nick Leddy nabral rychlost po pravé straně, ale následně jen nahodil kotouč do pásma soupeře.

22:42

Red Wings se nepřesnou přihrávkou dostali pryč z útočné třetiny.

21:58

Stále se domácím nedaří nic vymyslet ani na začátku druhé periody, ale nyní získali buly v útočné třetině.

20:20

20:10

Detroit sice má ještě kousek přesilové hry ze druhé třetiny, ale nemůže se dostat do žádného zakončení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:30.

20:00

19:25

Opět si Red Wings nedokázali vytvořit nic vážnějšího a hosté odpálili puk pryč.

18:44

Hostům se už dvakrát povedlo vyhodit puk do bezpečí a Detroitu tak zatím přesilovka moc nevychází.

18:20

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Kurtis MacDermid – 2 min., hákování).

17:55

Ofsajd tentokrát zastavil útok Avalanche a následuje buly ve středním pásmu.

17:05

Danny DeKeyser to zkoušel od modré, ale jeho pokus letěl vedle. Následně se dostal ke střele také Gustav Lindström, ale ani on neuspěl.

16:28

Domácí i hosté v plném počtu.

16:01

Domácí vysoko napadali rozehrávku soupeře a puk nakonec skončil v zámezí.

15:12

Colorado toho zatím ve hře 4 na 4 moc neukázalo a samo se vyhnalo pryč z útočné třetiny.

14:28

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Filip Zadina – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., nedovolené bránění).

13:51

Adam Erne se nemohl dostat přes obránce soupeře a Colorado zatím je jednoznačně lepším celkem.

12:54

Pavel Francouz tentokrát musel likvidovat nebezpečnou střelu domácích z levé strany.

11:47

11:47 Tyson JOST - 0:2

11:47

Hosté zvyšují své vedení na 2:0! Logan O'Connor se snažil zakončit v předbrankovém prostoru do odkryté svatyně, ale puk se zamotal pod nohama, čehož využil TYSON JOST, jenž bekhendem vsítil gól. Asistence: Logan O'Connor a Alex Newhook.

10:40

Následný pokus od modré letěl vedle a André Burakovsky se po chvíli dostal ke střele, ovšem tou minul bránu Detroitu.

10:15

Colorado zatím zvládá první třetinu rozhodně lépe a André Burakovsky nyní navezl kotouč do pásma soupeře.

09:10

Tentokrát se hosté dopustili ofsajdu a následuje komerční přestávka.

08:58

Filip Hronek se nyní dostal ke střele z pravé strany, ale jeho pokus minul bránu soupeře.

08:12

Detroit se snažil vypracovat šanci v útočném pásmu, ale zpětná přihrávka bekhendem zpoza brány našla jen soupeře.

07:30

06:45

Coloradu se zatím nedaří vymyslet v přesilové hře nic vážnějšího a hosté se museli ubránit rychlému brejku po levém křídle.

05:30

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Robby Fabbri – 2 min., hákování).

04:21

Tyler Bertuzzi se snažil něco vymyslet po levé straně, ale obrana byla v přesile.

03:24

Colorado Avalanche pokračuje ve velmi dobrém začátku zápasu a opět se snaží něco vymyslet v útočné třetině.

02:28

Detroit se nyní sice dostal do zakončení, ovšem jeho pokus nepřinesl nic nebezpečného.

01:12

01:12 Gabriel LANDESKOG - 0:1

01:12

Hosté otevírají brankový účet utkání a vedou 1:0! Cale Makar to udělal fantasticky na pravé straně, kde se zbavil dvou hráčů a následně zakončil, jeho pokus sice vyrazil Greiss, ale pouze před sebe a tam zakončil GABRIEL LANDESKOG. Asistence: Cale Makar a Darren Helm.

00:18

Cale Makar nebezpečně pálil z pravé strany, ale Thomas Greiss si poradil.

00:01

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, M. Staal (A), G. Lindström, Leddy – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Zadina – Bertuzzi, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Gagner, Rowney, Givani Smith.
Trenér: Jeff Blashill

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray, MacDermid – Ničuškin, Rantanen (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Newhook – Aube-Kubel, Compher, Jost – L. O'Connor, Helm.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: MacDougall, Syvret – Toomey, Rody.
Colorado Avalanche

Hosté se řítí základní částí jako laviny. Vše nasvědčuje tomu, že v Západní konferenci skončí na prvním místě, kde momentálně mají desetibodový náskok na druhé Calgary i třetí St. Louis. Po Floridě se dnes Avs mohou stát druhým týmem, jenž překoná metu dvou set nastřílených gólů. Stát se tak mohlo už v pondělí, jenomže nepovedený zápas na ledě Bostonu skončil jejich porážkou 1:5. Se zraněním hlavy už delší dobu laboruje obránce Bowen Byram. Citelnou ztrátu v ofenzivě představuje čerstvá absence Nathana MacKinnona. Do branky se dnes postaví Pavel Francouz.

Nejproduktivnější hráči:
• N. Kadri – 63 bodů (21+42)
• M. Rantanen – 59 bodů (26+33)
• C. Makar – 51 bodů (18+33).
Detroit Red Wings

Po mnoha letech v ligovém suterénu je Detroit mnohem více konkurenceschopným týmem. Na postup do play-off to stačit nejspíše nebude, z desátého místa Východní konference ztrácí na druhou divokou kartu deset bodů. Před dnešním měření sil s Coloradem měli Red Wings pětidenní přestávku. Z předchozích čtyř zápasů tři vyhráli, naposledy konkrétně triumfovali 3:2 v nájezdech na ledě New Yorku Rangers. Kvůli zranění ramene do sezóny ještě nenaskočil Jakub Vrána. Mimo je i další útočník Mitchell Stephens.

• D. Larkin – 52 bodů (26+26)
• T. Bertuzzi – 44 bodů (23+21)
• L. Raymond – 39 bodů (13+26).
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Detroitem a Coloradem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

2:5

Branky a nahrávky: 32. Zadina (Seider, Dylan Larkin), 50. Fabbri (Seider, Dylan Larkin) – 2. Landeskog (Makar, Helm), 12. Jost (L. O'Connor, Newhook), 39. Kadri (Rantanen, D. Toews), 43. Ničuškin (Burakovsky, Newhook), 60. Landeskog (Rantanen, D. Toews)

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, M. Staal (A), G. Lindström, Leddy – Zadina, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Bertuzzi – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Gagner, Rowney, Veleno.

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray, MacDermid – Rantanen (A), Burakovsky, Landeskog (C) – Compher, Kadri, Ničuškin – L. O'Connor, Newhook, Jost – Aube-Kubel, Helm.

Rozhodčí: MacDougall, Syvret – Toomey, Rody

Diváci: 18 562

01:12 COL 0:1 Landeskog (Makar, Helm)
05:30 DET 2 Fabbri, hákování
11:47 COL 0:2 Jost (L. O'Connor, Newhook)
14:28 DET 2 Zadina, podrážení
COL 2 Jost, nedovolené bránění
18:20 COL 2 MacDermid, hákování
27:36 COL 2 Rantanen, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
31:35 DET 1:2 Zadina (Seider, Dylan Larkin)
35:13 DET 2 Erne, krosček
38:19 COL 1:3 Kadri (Rantanen, D. Toews)
39:59 DET 2 M. Rasmussen, podrážení
42:11 COL 1:4 Ničuškin (Burakovsky, Newhook)
49:14 COL 2 Ničuškin, nedovolené bránění
49:38 DET 2:4 Fabbri (Seider, Dylan Larkin)
59:22 COL 2:5 Landeskog (Rantanen, D. Toews)