2:7

konec (1:4, 1:1, 0:2)

22.02.2022, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Skupina A • Robert Vosika

Pro dnešní večer je to ode mne vše, přejí pěkný zbytek večera a budu se těšit příště. (19:47:11)
Ani v poslední třetině se Karlovým Varům nepodařilo skóre otočit i přes fakt, že měli k dispozici hned čtyři přesilové hry. Naopak liberečtí navýšili své vedení ještě o dvě branky, první z nich vsítil v čase 48:11 Jaromír Pérez a tím si připsal svou pátou dnešní branku. O tu druhou se postaral Tadeáš Vološín v čase 56:41.

59:47

Energetici se snaží o alespoň snížení skóre zápasu, to se jim ale nedaří.

58:53

Domácí se tentokrát usazují v útočném pásmu hned po vhazování. Kubíček otestoval střelou od modré Hambálka, puk ale skončil v jeho rukavici.

58:28

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Peréz – 2 min., nedovolené bránění).

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:41

Liberec právě vstřelil branku!

Domácím se nepodařilo vyhodit kotouč z útočného pásma. Puk se tak dostal až k TADEÁŠOVI VOLOŠÍNOVI, který vstřelil sedmý gól Liberce.

55:59

55:41

Další nepřesnost domácích vede k tomu, že musí opustit útočné pásmo.

54:44

Ani dvojitou početní výhodu domácí nevyužili a mají problém se dostat do útočného pásma.

53:59

Domácí mají k dispozici dvojitou přesilovou hru, kterou budou hrát celých 46 sekund. Další dvouminutový trest za podražení tentokrát obdržel Jakub Ehrenberger.

53:34

Postl převezl puk do útočného pásma, kde o něj v zápětí přišel.

52:44

Domácí mají další příležitost ke snížení, menší trest obdržel Tomáš Kučera (LIB) za podražení.

51:54

51:28

Domácí musí opět startovat zpoza své branky a při přechodu do útočného pásma je zastavuje ofsajd.

50:35

Energie se usazuje v útočném pásmu a snaží se najít recept na Hambálka.

49:53

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ficenec – 2 min., krosček).

49:23

Domácí se snaží dostat ke střele, ale jejich snažení marní hostující obrana.

48:11

O šestou branku se postaral opět Jaromír Peréz, který dostal kotouč i za záda střídajícího brankáře domácích Psohlavce. Bez asistence.

47:19

Prokůpek si najížděl z levého křídla a otestoval pozornost Psohlavce.

46:43

Pastor prokličkoval z jedné strany středního pásma na druhou a zavezl puk do pásma.

45:57

Janata měl nyní po přihrávce Průška odkrytou branku, ale jeho hůl kotouč minula.

45:18

Karlovarští se snaží dostat do útočného pásma, ale hned na jeho prahu se připraví o puk a nedaří se jim projít dál.

44:20

K puku se nyní dostali i hosté a startují do útoku. Puk si ale ve svém pásmu přebírá Energie a hrne se na druhou stranu.

43:07

Ze svého pásma startuje Kočí a úspěšně se dostává až za branku Hambálka.

42:01

Do kruhu si najel Kočí, jeho střela ale přeletěla hostující branku.

41:06

Domácí v útočném pásmu, Zahejskému ale střela nesedla.

40:09

Na úvod třetiny se píská zakázané uvolnění a hra se přesouvá před klec hostů.

40:01

Do prostřední třetiny vstoupila lépe domácí Energie. Hned v čase 21:35 se totiž Zdeněk Šmíd ujal volného kotouče před svatyní hostů a umístil kotouč za záda Hambálka. Odpovědí hostů byla branka o tři minuty a osmnáct sekund později. O tu se postaral Vojtěch Hois po asistenci čtyřgólového Péreze. Do šaten se tak šlo za skóre 2:5 z pohledu domácích. Třetí třetina začne přibližně v v 18:58.

40:00

39:50

Vypadá to, že se třetina dohraje s kotoučem za brankou Psohlavce.

39:02

Poizl projel až ze svého pásma do pásma hostů, kde se mu podařilo bekhendem trefit jen Hambálka.

37:57

Hosté dostali puk ze třetiny jen za cenu zakázaného uvolnění.

37:36

Střela Kočího letěla přímo na Hambálkovy betony.

36:14

Domácí se opět dostávají ze třetiny svou vlastní chybou. Krátce poté jsou zpět v něm a po další chvilce opět pryč.

35:30

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Hois – 2 min., držení).

34:40

Přes celé hřiště přejel s pukem kapitán domácích Csabi, jenže až ke střele se nedostal.

33:54

33:34

Ted' to spíš vypadá, že má přesilovou hru domácí celek. Ze své aktivity vytěžili vhazování před Hambálkem.

32:46

Domácím se podruhé podařilo osvobodit.

31:54

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Bálek.

31:02

K odraženému puku se dostal Kučera, ale o puk vzápětí přišel.

29:38

Anton se snažil prokličkovat přes protihráče, puk se ale zastavil o brusli jednoho z nich. Puk i přes to zůstává v obranném pásmu Liberce.

28:56

Do Csabiho rány se položil Ehrenberger a puk dostal ze svého obraného pásma.

28:11

Domácí opět v útočném pásmu, ale u puku v něm jsou spíše hosté. Další boj na modré čáře končí ofsajdem domácích.

27:23

Domácím se nyní podařilo pobýt delší dobu v útočném pásmu a vybojovali v něm další vhazování.

25:53

Tentokrát to nebyl Pérez, kterému se rána nepodařila, ale o další branku hostů se postaral VOJTĚCH HOIS, který se dostal k odraženému puku a vsítil pátou branku hostů. Asistence: Jaromír Peréz.

25:42

Krásnou kombinaci z obranného pásma nyní předvedli hokejisté Energie. Pastor si vyměnil puk se Zahejským, který ho poté poslal dopředu, ale první jmenovaný se nedostal ani ke střele.

24:54

Nepřesná rozehrávka znamená zakázané uvolnění, které hru přesouvá do útočné třetiny domácích.

24:11

Váňa byl vyslán sám na hostujícího gólmana, který jeho střelu srazil do rohu kluziště.

23:51

23:00

Po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma Anton, ale jeho nahrávka mířila přesně na hokej obránců Tygrů.

22:19

Domácím se po vhazování v jejich pásmu ztratil puk a objevili ho až na holích hostujících hráčů.

21:51

Další možnost pro domácí snížit skóre. Dvě minuty za nedovolené bránění si jde odsedět střelec všech gólů Liberce, Jaromír Pérez.

21:35

Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Jednomu z domácích hráčů sjel kotouč z hole přímo před Hambálkem, který nezareagoval včas. Včas ovšem zareagoval ZDENĚK ŠMÍD, který tak snižuje skóre z pohledu domácího celku na 2:4. Bez asistence.

20:32

Liberecký celek se provinil postavením mimo hru při přechodu do útočného pásma.

20:11

Po úvodním vhazování se hned vrhnou domácí do útoku a vybojovali vhazování před Hambálkem.

20:01

Po divoké první třetině šel do šaten hostující celek za příznivého tříbrankového vedení. O všechny čtyři góly hostů se postaral hostující forvard Jaromír Pérez, a to v časech 02:06, 05:18, 13:55 a 16:08. O snížení se poté postaral Tobiáš Pastor, který využil přesilovou hru a v čase 18:32 překonal Hambálka. Druhá třetina začne přibližně v 18:16.

20:00

19:40

V posledních chvilkách první třetiny se snažil o střelu Zahejský, jenže jeho střelu tečoval jeden z obránců.

19:11

Hosty při postupu do útočného pásma zastavuje ofsajd.

18:32

Domácí měli k dispozici přesilovou hru pět proti třem, využít ale dokázali až tu pět na čtyři. Necelou minutu a půl před koncem první třetiny se o první branku Energie postaral TOBIÁŠ PASTOR. Asistence: Zdeněk Šmíd, René Kubíček.

17:50

Domácí startují útok zpoza své branky. Do útočného pásma zavezl puk Csabi.

17:09

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Pekař – 2 min., hákování).

16:24

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jansa – 2 min., podrážení).

16:08

Čtvrtou branku hostů přidává opět hostující útočník JAROMÍR PERÉZ. Krátce po konci trestů se mu podařilo dostat kotouč za záda Ebenstreita.

15:55

Oba týmy hrají v plném počtu.

13:55

Po gólu nastala strkanice za domácí brankou a dvě minuty se tak bude hrát čtyři proti čtyrem. Za hrubost jde na trestnou lavici kapitán Adam Csabi (KVA) a Daniel Pekař (LIB).

13:55

Tak tohle je hodně studená sprcha! Třetím gólem za záda Ebenstreita si hosté budují pohodlné vedení. O třetí gól a svůj hattrick vstřelil opět JAROMÍR PÉREZ. Asistence: Vojtěch Hois, Daniel Pekař.

13:03

Ze středního pásma až za branku hostů svištěl s pukem Pavelec, jeho nahrávka směřovala spíše na brusle.

12:20

Nyní je hra opět před Ebenstreitem, jenže Kučerova nahrávka zpoza branky byla tečována.

11:24

Adámek jel napadat, ale hostujícímu hráči kotouč z hokejky sjel. Domácí z toho vytěžili vhazování v levém kruhu z Hambálkova pohledu.

10:46

Vhazování na modré čáře vyhráli domácí, ale kromě nahození kotouče za branku hostů nic nevymysleli.

09:46

09:16

Libereckým se přesilová hra moc nedaří, na puku jsou více karlovarští, kteří je k puku nepouštějí.

08:34

Ehrenberger zavezl puk až do útočného pásma, odkud se domácím podařilo vyhodit.

07:46

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kubíček – 2 min., vysoká hůl).

07:46

Shpilka se i přes tři bránící hráče dostal k bekhendové střele na Ebenstreita, který s ní problém neměl a vhazovat se bude po jeho levici.

07:09

Energie se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

06:18

Liberečtí jsou na puku aktivnější a dobře napadají rozehrávku domácích.

05:18

Pérez si nyní obehrál obránce na modré čáře, vyhnul se jeho hokejce a jeden na jednoho prostřelil Ebenstreita. Bez asistence.

04:35

Váňa a Csabi jeli dva na jednoho, první jmenovaný zvolil přihrávku, do které si lehl hostující obránce a z akce tak nic nebylo.

03:50

Šmíd zavezl puk až do útočného pásma, ale byl rychle odzbrojen a ze svého pásma začínají útok hosté.

03:34

Tygry při přechodu do útočného pásma zastavuje ofsajd.

02:06

Do útočného pásma si po pravém křídle najel Adam Král, na kterého se Ebenstreit zaměřil, ale domácí obrana nechala volného JAROMÍRA PÉREZE, který od Krále dostal přihrávku a z metru se do odkryté branky nemýlil. Asistence: Adam Král.

01:16

Prokůpek tečoval puk na modré čáře svého útočného pásma, ale bez spoluhráčů se dál nedostal.

00:05

Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí, ale s pukem jdou dopředu hosté.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Psohlavec) – Kočí (A), Anton, Kubíček, Mähler, Postl – Adámek, Váňa (A), Csabi (C), Bálek, Zahejský, Poizl, Pavelec, Pastor, Šmíd
Trenér: Martin Gombár

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Pech) – Jakubec, Macháček, Ehrenberger, Průšek, Ficenec, Várady, Král – Pérez, Hois (A), Janata (C), Jansa, Pekař, Shpilka, Vološín, Prokůpek, Hrabčák, Kučera
Trenér: Milan Plodek

Rozhodčí: Žižka – Baxa, Pěkný.

Utkání je odloženo na 22. února.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:7

Branky a nahrávky: 19. Pastor (Šmíd, Kubíček), 22. Šmíd – 3. Pérez (Král), 6. Pérez, 14. Pérez (Hois, Pekař), 17. Peréz (Pérez), 26. Hois (Pérez), 49. Peréz, 57. Vološín (Prokůpek, Průšek)

Rozhodčí: Žižka – Baxa, Pěkný

02:06 LIB 0:1 Pérez (Král)
05:18 LIB 0:2 Pérez
07:46 KVA 2 Kubíček, vysoká hůl
13:55 LIB 0:3 Pérez (Hois, Pekař)
13:55 KVA 2 Csabi, hrubost