Francouzský pohár

FC Nantes – Stade Brestois 29

2:0

konec (1:0)

28.01.2022, 21:00 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Osmifinále • Rostislav Králik

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:15. (23:00:22)
FC Nantes tedy zaslouženě postupuje do čtvrtfinále francouzského poháru po výhře 2:0 nad lokálním soupeřem v podobě Stade Brestois. Ostatní zápasy jsou na programu od soboty do pondělí. Čtenářům onlajnů přeji hezký zbytek pozdního večera.
FC Nantes roli mírného favorita předvedlo i ve druhém poločase a postupuje po zásluze za výhru 2:0!

V padesáté minutě si brankář Larsonneur poradil na výtečnou s několikrát tečovaným přímým kopem. O tři minuty později potvrdil svůj výborný výkon v tomto utkání ukázkovou trefou ze střední vzdálenosti Ludovic Blas! Pěkné zakončení Honorata po hodině hry skončilo pouze na dbrankou FC Nantes. Pět minut před koncem zahrozil Moutoussamy, ale ztroskotal na dobře chytajícím Larsonneurovi. V nastaveném čase sice Stade Brestois dotlačili míč do sítě, ale tato branka nemohla platit pro předcházející faul na brankáře Descampse.

90+3

90+2

Stade Brestois nakonec dokázali přeci jen dostat míč do sítě, ale tato branka neplatí pro předchozí faul Steve Mouniého v osobním souboji na brankáře Descampse!

90+1

Odkop duverneho z pokutového území nepatřil mezi té nejpovedenější a pořádně přisvítil již tak dobrému osvícení na stadionu v nantes.

90

Rozhodčí nastaví tři minuty!

89

Hráči Nantes při své útočné snaze ztroskotali docela daleko před pokutovým územím.

88

Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Fábio.

86

Střídající Jeán-Kevin Augustin se provinil ofsajdovým postavením.

85

Nebezpečnou střelu Samuela Moutoussamyho ze střední vzdálenosti vyráží jistě od bezpečného prostoru brankář Larsonneur!

84

Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Rafiki Said.

83

Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Wylan Cyprien.

83

Velmi obětavě skluzem zastavil kapitán Chardonnet pronikajícího Geubbelse – rohový kop.

81

Centr sice proskákal asi přes pět hráčů v pokutovém území, ale nikdo z hráčů Stade Brestois ho netrefil.

80

Pokutové území zatím zcela jasně patří obráncům FC Nantes.

78

Centr zleva bezchybně odvrátil skvělý hlavičkář Nicolas Pallois mimo pokutové území.

76

Duverne sice ukázal nějakou rychlost, ale vzápětí velmi snadno pohořel v souboji jeden na jednoho.

75

Hostující hráč se ocitl v mlýnici mezi Chirivellou a Kolo Muanim, smaozřejmě je ihned pískán faul.

2:0

konec (1:0)

Branky: 25. Blas, 53. Blas

Karty:   33. Brassier (BST), 51. Hérelle (BST), 72. Chardonnet (BST)

Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:15.

FC Nantes: Descamps – Corchia, Appiah, Girotto, Pallois, Merlin – Blas (C) (75. Geubbels), Pereira (74. Augustin), Chirivella (83. Cyprien) – Kolo Muani, Coco (74. Moutoussamy).
Náhradníci: Lafont – M´Bemba, Fábio, Doucet, Bukari, Moutoussamy, Cyprien, Geubbels, Augustin.

Trenér: Antoine Kombouaré

Stade Brestois 29: Larsonneur – Brassier, Hérelle, Chardonnet (C), Duverne – Belkebla, Agoumé (61. M´Bock), Honorat, Le Douaron (84. Said) – Satriano (60. Mounié), Cardona (60. Faussurier).
Náhradníci: Bizot – Pierre-Gabriel, Bain, Uronen, Faussurier, Magnetti, M´Bock, Mounié, Said.

Trenér: Michel Der Zakarian

Rozhodčí: Bastien – Berthomieu, Mouysset

Diváci: 5 000