2. Futsal liga východ

FC Baník Ostrava – 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto

7:3

konec (4:1)

28.01.2022, 20:00 • Sportovní centrum Dubina, Ostrava • 14. kolo • Klára Bártková

Domácí dnes předvedli velice dobrý výkon, po kterém si zaslouženě připisují tři body a poprvé v sezóně poráží Vysoké Mýto. (21:51:17)

39:53

Špinarova rozehrávka doletěla až za baníkovskou bránu, teď už hosté nic nestihnou.

39:21

Repův pokus proletěl nad brankou.

39:05

Oddechový čas pro domácí.

38:00

Střídání v týmu 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: ze hřiště odchází Gerčák, přichází Špinar.

37:54

Baník právě vstřelil branku!
Gerčák byl na útočné polovině a jeho střelu zastavil JAKUB VÁLEK, který před sebou viděl prázdnou branku, do které zamířil od vlastní brány. Baník vede 7:3! Bez asistence.

37:40

Vysoké Mýto neudrželo míč na hrací ploše, dostává se tak k němu Baník.

36:53

Gerčák se přesunul na útočnou polovinu, jenže hosté neudrželi míč dlouho, a tak se hostující brankář musí rychle vracet.

35:40

Čtvrtý akumulovaný faul Baníku.

35:25

Novák prošel mezi baníkovskou obranou, ale koncovka mu nevyšla.

34:30

Gerčákovi vypadl pokus Przyczka, ale nakonec ho stejně lapil dříve, než se k němu dostali domácí.

34:02

Žlutou kartu dostává Dluhoš (FC Baník Ostrava).
Žlutou kartu dostává Lipavský (1.FC Nejzbach Vysoké Mýto).

33:11

Przyczko nastřelil bránícího Slavíka.

32:22

Střela Przyczka sražena za čáru za brankou, bude následovat rohový kop pro Baník.

31:00

Kozelský přihrál na levou stranu DAVIDU POLÁŠKOVI, který zakončoval do prázdné branky. Asistence: Marek Kozelský.

30:55

Polášek rychle zakončoval, přesný ale nebyl.

30:25

Kozelský zblokoval ránu Ráliše, za chvíli pálil Štanglica, ale trefil jen boční síť branky.

29:39

Třetí akumulovaný faul Nejzbachu.

29:07

Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
Nečekaná střela hostujícího ŠIMONA ŠTANGLICI proletěla do brány, hostující hráč si tak připisuje hattrick. Asistence: Marek Vojtíšek.

28:34

Bortlík zastavil odražený míč a rychle rozehrává.

27:58

Akumulované fauly 3:2.

27:29

Velice dlouhá rozehrávka hostujícího brankáře skončila až za baníkovskou brankou.

26:51

Repa se prokličkoval až před bránu, kde přihrál MARKU KOZELSKÉMU, který prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Martin Repa.

26:10

Hosté si připisují první akumulovaný faul.

25:50

Polášek dobře obehrál Ráliše, jenže Kozelský míč nedokázal zastavit.

24:28

Stachel zachytil rozehrávku Gerčáka a nedovolil Mýtu projít k bráně.

23:52

Střela Slavíka sražena do autu, rozehrávat bude Lipavský.

23:27

Druhý akumulovaný faul pro Baník.

22:59

K rohovému kopu pro Baník se staví Stachel.

21:47

Gerčák rozehrál špatně a k míč se odrazil k Potůčkovi, ten o kousek minul odkrytou klec, kam se hostující brankář nestihl vrátit.

21:38

Rozehrávat z autu budou hosté.

20:56

Poláškovi se nepovedla koncovka a míč proletěl kolem branky.

20:21

ŠIMON ŠTANGLICA nejdřív zakončil do tyče, jeho následná dorážka už však končí za zády Bortlíka. Asistence: Jan Palatka.

20:01

První polovina zápasu je za námi. Hosté sice otevřeli skóre zápasu, když se trefili hned ve druhé minutě, jenže pak Baník vyrovnal. V dalších minutách to byl právě Baník, který se dostal do několika slibných situací a své šance dokázal zužitkovat, domácí se totiž prosadili ještě třikrát. Vysoké Mýto se sice dostávalo k bráně, nicméně Botlík vytáhl několik velice dobrých zákroků a dobře je připravena i ostravská defenziva.
Druhý poločas začne přibližně v 21:00.

20:00

19:30

Po Dluhošově přihrávce chtěl hlavičkou usměrnit míč do branky Polášek, ale nepovedlo se mu to.

19:06

Vysoké Mýto se dostává velice blízko baníkovské brance, ale domácí dobře brání.

18:56

Bortlík velice dobře zachytil míč, který letěl od Štanglici.

18:15

DAVID POLÁŠEK skvěle zastavil střelu Brychty, sám se dostal k hostující brance a zakončil z levé strany. Bez asistence.

18:07

Žlutou kartu dostává Potůček (FC Baník Ostrava).

17:34

Oddechový čas pro hosty.

17:34

Baník zvyšuje své vedení. Polášek posunul míč na MARTINA REPU, který nad zakončením příliš nepřemýšlel a hned vypálil, což se vyplatilo. Asistence: David Polášek.

17:02

Nyní už Ráliš vystřelil, ale trefil pouze bránící hráče.

16:27

Domácí nedovolili Rálišovi zakončit.

15:47

Další rohový kop pro Baník, domácí ho ale nerozehráli dobře a k míči se dostávají hosté.

14:58

Nepřesné zakončení Nováka skončila vedle brány.

14:45

Druhý akumulovaný faul Ostravy.

14:16

Pokus Dluhoše sražen za čáru za branku. K rohovému kopu se staví Stachel.

13:57

Teď už se ale Novák ke střele dostal, ta ale zamířila hodně za branku.

12:11

Vysoké Mýto se dostalo na útočnou polovinu, domácí ale zatím dobře brání.

11:51

Hosté měli obrovské štěstí! Do velké šance se totiž dostal Repa, jenže míč se z prostoru před branku zázračně odrazil mimo, po něm pálil Polášek, míč po jeho střele nebezpečně poskakoval před brankou, ale hosté si s ním dokázali poradit.

11:32

Poláškovu střelu vyrazil Gerčák nohou.

11:17

První akumulovaný faul Baníku.

10:34

Repa přihrál Poláškovi, ten byl úplně osamocený, jenže branku těsně minul. Repa se rychle přesunul k bráně, na dorážku však těsně nedosáhl.

09:39

Novák mířil hodně mimo.

09:02

Vojtíškovi střela nesedla, hosté se však znovu dostanou míči, protože se od domácích odrazil za autovou čáru.

08:40

Novák trefil pouze boční síť branky.

08:18

Bortlík zastavil střelu Nováka ze středu hřiště a rychle rozehrál.

07:49

Druhý akumulovaný faul pro Mýto.

07:17

Stachel odzbrojil Ráliše, domácí se však do útočné akce nedostali, neboť u míče byl dříve Gerčák.

06:46

Ferencovu bombu hosté zblokovali do autu.

06:21

Repa skvěle obešel jednoho z hostujících hráčů, trefil však pouze tyčku.

05:34

Po přihrávce Poláška zamířil ke vzdálenější tyči MARTIN REPA, Baník se tak dostává do vedení. Asistence: David Polášek.

05:28

Poláškovu střelu vyrazil Gerčák před sebe.

04:52

Nohou teď Bortlík vyrazil ránu Vojtíška.

03:56

JAN FERENC se dostal k míči a střelou z pravé strany vyrovnává na 1:1. Bez asistence.

03:48

Stachel zblokoval střelu Lipavského.

03:07

Skvělý zákrok Bortlíka! Domácí gólman na zemi vyrážel pokus Štanglici, dokázal si poradit i s jeho dorážkou.

02:36

Ferenc na poslední chvíli obral o míč Lipavského.

01:44

Chybnou rozehrávku domácích sebral Slavík, který našel nabíhajícího ŠIMONA ŠTANGLICU na levé straně, ten prostřelil domácího brankáře. Asistence: Jakub Slavík.

01:08

První akumulovaný faul Vysokého Mýta.

00:20

O první střelu zápasu se postaral Ráliš, letěla ale vedle branky.

00:01

FC Baník Ostrava: Bortlík (Šmíra) – Potůček (C), Stachel, Przyczko, Polášek, Dluhoš, Válek, Repa, Kozelský, Ferenc
Trenér: Karel Murin

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar) – Jeníček, Palatka, Slavík, Vojtíšek, Lipavský, Novák, Štanglica, Ráliš, Brychta
Trenér: Martin Brychta

Rozhodčí: Havlík, Čuba.
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto – FC Tango Hodonín 11:4
Vysoké Mýto hostilo Tango Hodonín, utkání nabídlo celkem 15 branek, 4 branky nasázel Adam Velinský, hattrick si připsal David Novák. Utkání bylo po první půli vyrovnané 2:2, jenže ve druhém poločase domácí udeřili a vstřelili 9 gólů, na to už Tango nedokázalo odpovědět. Všechny body proto zůstaly ve Vysokém Mýtě.

Produktivitu Vysokého Mýta vede David Novák s 21 body (17+4).
FC Baník Ostrava

SKUP Olomouc – FC Baník Ostrava 9:5
Baník se v posledním kole představil v Olomouci, kde však proti tamnímu celku nedokázal bodovat. Skóre zápasu sice otevřel ostravský Matyáš Blahuta, jenže Olomouc za minutu vyrovnala a otočila stav zápasu, když se olomoučtí prosadili během jedné minuty hned třikrát. Ostrava sice snížila na rozdíl jediné branky, když pálil David Polášek a Marek Maleňák, jenže k vyrovnání už nedošlo, SKUP si totiž své vedení vždy pohlídala. O poslední dvě branky Baníku se postaral Václav Potůček, nejdřív střílel ve 26. minutě, pak si dobře poradil s penaltou.

Nejproduktivnějším hráčem je Marek Maleňák, který má na svém kontě 24 bodů (13+11).