Africký pohár národů

Kamerun – Komory

2:1

konec (1:0)

24.01.2022, 20:00 • Stade Omnisport Paul Biya, Yaoundé • Osmifinále • Rostislav Králik

Tipsport: 1.03 16.1 36.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:8. (22:12:01)
Po velmi zajímavém osmifinálovém duelu z Afrického poháru přeji všem čtenářům onlajnů klidnou a pohodovou noc.
Dvanáct minut před koncem zázračně pro změnu čaroval brankář Kamerunu André Onana. O tři minuty později však již byl krátký na luxusní kousek z přímého kopu, který vznikl v dílně mad in M´Changama – 2:1! Poslední důležitý moment utkání byl v poslední minutě normální hrací doby, kdy se proti střele Hongly zaskvěl opět Alhadhur! Kamerun vítězí 2:1 a postupuje na domácí půdě do čtvrfinále Afrického poháru. Komory se, se ctí poprali se silnějším soupeřem, problémy kolem brankářů, když zápas odchytal hráč z pole a také oslabením, které i s nastavením trvalo 90 minut po vyloučení svého kapitána Abdou ze sedmé minuty.
Nástup do druhéh půle měl Kamerun opět zdrcující. Aboubakara vychytal zastupující brankář a o pár minut později opět čaroval proti přízemní střele Aboubakara a zvláště proti dorážce z kopačky Ngamelau. Poté sice dal Aboubakar gól, ale z jasného ofsajdu. Bassogog pro změnu poslal míč těsně vedle branky. Až v sedmdesáté minutě zvýšil Aboubakar na 2:0, ale rozhodnuto zdaleka nebylo.
Sláva vítězům z Kamerunu po vítězství 2:1, které čeká ve čtvrfinále Gambie! Ale obrovská čest a uznání patří bojovníkům reprezentující Komory! Perfektní výkon odvedl také kolega Jan Hochman množstvím gifů ze zajímavých událostí tohoto utkání.

90+3

90+3

Hráči Komor se velmi rozčilují na sudího, že hvízdl do píšťalky v momentě rodícího se brejku, který by teoreticky mohl přinést možné vyrovnání.

90+2

Kamerunští hráči se raději stahují dokonce do oblasti střediového kruhu, kde v poklidu dlouze kombinují.

90+1

Kamerun se bude snažit dohrát utkání na polovině soupeře.

90

Rozhodčí nastaví tři minuty!

90

90. Alhadhur vyrazil bombu Hongly

90

Neskutečnou dělovku Hongly ze střední vzdálenosti vyráží učebnicovýým reflexem bad břevno na rohový kop výborný Alhadhur!

89

Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Fouad Bachirou, přichází Djoumoi Moussa.
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Mohamed Youssouf, přichází Ibroihim Djoudja.

88

Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Saïd Bakari, přichází Ali M'Madi.

87

Žlutou kartu dostává Faiz Mattoir (Komory).

87

Mattoir nepěkně dohrál v osobním souboji šikovnějšího obránce Collinse Faie.

86

Skóre utkání je vyrovnanější než hra na zeleném pažitu.

85

Centr z přímého kopu byl snadnou lahůdkou pro obránce Kamerunu.

84

Další ránu od soupeře musel ve středu hřiště schytat velmi dobře hrající tvůrce hry M´Changama.