22.01.2022, 18:00 • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.08 15.4 13.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (19:33:07)
Francie – Island 21:29 (10:17)
Nejvíce branek: Minne 5, Tournat 5, Descat 5/3 – Ó. I. Magnússon 10/3, V. Kristjánsson 9/1, Vidarsson 4. Rozhodčí: Nikolov, Načevski (oba MKD). Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4. Vyloučení: 4:3.
Islanďané šli do zápasu s Francií s vědomím, že hrají o všechno. Buď zvítězí a vrátí se do boje o postup do semifinále, nebo prohrají a do medailových bojů nezasáhnou. Do souboje šli nabuzení, skvěle se pohybovali a kombinovali, k tomu výborně bránili a skvělý výkon předvedl i brankář Hallgrimsson. Výsledkem je překvapivé vítězství 29:21, kterým zaskočili favorizované soupeře. Francouzi, pasováni do rolí obřích favoritů zápasu, začali ztrácet kontakt se soupeřem zhruba po 12 minutách hry a od té chvíle to byla hlavně islandská show, během které se tento outsider zápasu dokázal vyburcovat k senzačnímu výkonu a vrátit se do bojů o semifinále.

Konec zápasu. (21:29)

60

Kterou ale Hallgrimsson chytá! (21:29)

60

Při průniku obranou byl tvrdě atakován Tournat. Ještě se vylučuje. Gudjonsson dostává dvě minuty a Francie bude házet sedmičku. (21:29)

60

K pravé tyči poslal míč Einarsson, Island vede o osm branek! (21:29)

60

Hallgrimsson se ještě v závěru blýskl dalším z řady parádních zákroků! Tentokrát si vychutnal Minneho a zvedá vítězně ruce nad sebe. (21:28)

59

Na druhé straně se tentokrát Kristjánsson neprosadil, Francie tak může svou ztrátu trochu snížit. (21:28)

58

Island ubránil Minneho, jenž posílá střelu mimo tři tyče. (21:28)

57

Na pravém křídle šikovně obhodil brankáře Pardina Kristjánsson. (21:28)

56

Opět to na sebe vzal Tournat, prodral se obranou až k brankovišti a zakončil k levé tyči. (21:27)

55

Po průniku obranou se povedeným podstřelem prezentoval Kristjánsson. (20:27)

55

Na druhé straně se naopak střelou z hranice devítky prosadil Tournat. (20:26)

54

Pardinovi se povedlo vychytat střelu Vidarssona z levé strany střední části brankoviště. (19:26)

54

Island si bere oddechový čas. (19:26)

53

Minne na konci 53. minuty vstřelil další ze svých branek. (19:26)

53

Na hranici brankoviště se výborně uvolnil Vidarsson! Osm minut před koncem vede Island o osm gólů a v tuto chvíli je už jasné, že se Islanďané vrací do bojů o postup do semifinále! (18:26)

52

Hallgrimsson vychytal výborně se uvolněného Minneho, jenž obešel obranu, ale neprostřelil brankáře. (18:25)

21:29

Francie: Gerard, Pardin – Lenne, Minne, Lagarde, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Descat, Porte, Kounkoud, Nahi, Monar, Briet, Grebille.

Island: Hallgrimsson, Björgvinsson – V. Kristjánsson, Gíslason, Ó. I. Magnússon, Vidarsson, Ingason, S. B. Gudjónsson, K. Ö. Kristjánsson, Einarsson, Torkelsson, Asgeirsson, Stefánsson, M. Ó. Magnússon.

Rozhodčí: Nikolov, Načevski (oba MKD)