Český tenista změnil rytmus opatrnější výměny bekhendovým slajzem a poté zaútočil forhendem do odkrytého růžku. Je dobojováno!

Rosolův tvrdý forhend spadl přesně na základní čáru. Českého tenistu dělí od postupu do čtvrtfinále jedna získaná hra.

4:2

1:1; 4:2 - Lukáš Rosol

4:2

Borna Gojo útočil z krajní čáry po vysokém odskoku forhendem těsně za růžek. Teď se pro změnu na rozhodčího hněvá Chorvat, jenž je přesvědčen, že míč skončil na lajně.

3:2

1:1; 3:2 - Lukáš Rosol

3:2

Po Rosolově forhendu na střed vyhodil Borna Gojo svůj forhend do deblového koridoru. Český tenista se v rozhodujícím setu ujímá výhody brejku!

40-15

Gojovi zahlášen po forhendu těsný aut. Lukáš Rosol má další dva brejkboly! To je velká šance.

40-40

1:1; 0:0; 40-40 - Borna Gojo

40-40

Výměny se začínají protahovat. Ta poslední šla někam k půlminutě. Borna Gojo ji završil vítězným bekhendem po čáře a vynutil si shodu.

40-15

Šance na ideální vstup do rozhodující sady. Rosol získal křižným bekhendem ven z dvorce dva brejkboly.

6:7

Nyní už si Borna Gojo vypomohl ostrým servisem na téčko a poslal zápas do rozhodujícího setu. Rosol až ve čtvrtém duelu na turnaji ztratil sadu.

1-6

1:0; 6:6; 1-6 - Borna Gojo

1-6

Dlouhá výměna, na jejímž konci se bránil Rosol forhendovým slajzem do pásky. Borna Gojo má rovnou pět setbolů.

0-4

S velkou pravděpodobností se schyluje ke třetímu setu. Rosol prohrává po dvojchybě už 0:4.

6:6

Teď už ale udeřil křižným bekhendem Borna Gojo. O osudu druhého setu proto rozhodne až zkrácená hra.

6:4

1:0; 6:4 - Lukáš Rosol

6:4

Čech returnoval kratším křižným bekhendem. Borna Gojo z okraje kurtu přetáhl bekhend po lajně kousíček za zadní čáru. Set pro Rosola!

A-40

Lukáš Rosol vyhnal soupeře z kurtu a Gojo pod tlakem přetáhl bekhend do autu. Setbol číslo tři!

40-40

Borna Gojo trefil servis ven z kurtu. Rosol vracel bekhendem za základní čáru. Shoda.

40-15

Lukáš Rosol získal ve výměně převahu a nakonec těží z přetaženého forhendu protivníka. Dvě šance na ukončení setu!