DHL Extraliga juniorů

Mountfield HK – HC Kometa Brno

1:4

konec (1:0, 0:3, 0:1)

04.01.2022, 15:00 • Malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • 25. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

57:53

Lvi navíc dohrají utkání v oslabení. Marek Pelda (MHK) je 127 sekund před koncem vyloučen za držení.

48:29

Jakub Tichý (MHK) se i jako gólman zapíše do kronik vyloučení. Ačkoliv se snažil zahrát vyhozený kotouč, hůl strčil pod nohy rozjetému soupeři a obdržel menší trest za podrážení. Trest odsedí Lukáš Pajer.

40:47

Eduard Šalé (KOM) otevírá účet vyloučených ve třetí třetině. Po souboji ve středním pásmu dostává dvojku za vysokou hůl.

35:40

Ivo Sedláček (KOM) dlouho na svobodě nepobyl. Za stejný prohřešek jako předtím, tedy podrážení, dostává další dvě minuty.

33:25

Vyloučených přibývá a Lvi mají 29 sekund 5 na 3. Za brankou se totiž střelec druhého brněnského gólu, Ivo Sedláček (KOM) dopustil podrážení a jde ven.

31:54

Avšak zanedlouho přišel od Erika Meluzina (KOM) zásah holí v útočném pásmu do obličeje Matěje Beneše a bude se tak chvíli hrát ve čtyřech.

31:08

Za jíž zmíněný zákrok předcházející signalizované výhodě dostává Pavel Šimek (MHK) dvě minuty.

30:02

Michal Beneš natlačil Meluzina na mantinel, souboj ale ztratil, navíc přišel o hokejku. Proto po Meluzinovi sáhl, aby mu zhoršil start na puk. Za tohle ale dostává dvě minuty, klasifikace držení.

26:43

Radek Pilný (MHK) musel rychlejšího Bartese nějakým způsobem zastavit a zvolil cestu faulu. Za hákování je už na trestné a přesilovku má i Kometa.

24:14

Další laciná ztráta na modré od hostujícího beka a Pajer mohl jít do úniku, neměl však potřebnou rychlost. Ještě předtím ale došlo k seknutí od Jakuba Malého (KOM) do hokejky, za což dostává hostující útočník dvě minuty.

1:4

Branky a nahrávky: 11. Šedivý (Lang) – 28. Malý (Šalé, Sedláček Jan), 32. Sedláček Ivo, 37. Bartes (Šalé), 58. Holemý

Mountfield HK: Tichý (Kasal) – Červenka, Boukal, Pinkas, Havlíček, Naar (A), Perička, Pelda – Matěj Beneš, Budina, Kašpar (C), Lang, Pajer, Šimek, Idžan, Šedivý (A), Pilný, Michal Beneš
Trenér: Jiří Janoušek

HC Kometa Brno: Postava (Schnattinger) – Řehák, Holemý, Eich, Ulbricht, J. Sedláček (C), Svoboda – Horký, Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, Meluzin, I. Sedláček, Bělohlav, Malý (A), Otava, Boltvan, Nesvadba
Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Veinfurter, Kopeček – Roischel, Hájková

10:32 HKM 1:0 Šedivý (Lang)
24:14 KOM 2 Malý, sekání
26:43 HKM 2 Pilný, hákování