Mistrovství světa žen

Česko – Slovensko

24:23

konec (15:14)

06.12.2021, 18:00 • Pabellón Polideportivo Pla De L’Arc, ELlíria • Skupina E • Vít Muzikář

Tipsport: 1.28 9.71 4.81 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

České házenkářky postupují na MS do osmifinále a zahrají si proti jednomu z kvartetu Dánsko – Kongo – Tunisko – Jižní Korea. Proti Slovensku prohrávaly 7:12, ale dokázaly otočit na poločasových 15:14. Navíc v poslední minutě úvodního dějství přišlo Slovensko o Bujnochovou, která na pozici poslední bránící hráčky podkopla Knedlíkovou a dostala přímou červenou kartu.

Ve druhém poločase táhla Slovenky Lanczová a exmostecká Szarková na spojce a Slovensku skvěle vycházela souhra s pivotkou Trúnkovou. Začala velká přetahovaná o každý gól, načež turečtí rozhodčí udělili druhou přímou červenou kartu v zápase. Holanová vystoupila a zásahem do obličeje Lanczové oslabila český tým. Na pivotu ji tak nahradila Andrýsková.

Rozhodujícím faktorem zápasu bylo zřejmě několik neproměněných vyložených slovenských příležitostí, respektive výborný výkon Petry Kudláčkové. Ta jenom navázala na své představení na loňském ME. Pro výsledek duelu bylo také důležité, že na konci to vzala dvakrát na sebe Markéta Jeřábková a Češky tak nakonec nemusí mrzet, že Zachová s Knedlíkovou selhaly při samostatném úniku proti Viktorii Oguntoyeové, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu. Tak či onak – Češky jsou mezi šestnácti nejlepšími. Slovenky čeká Prezidentský pohár. (19:45:46)
Česko – Slovensko 24:23 (15:14)
Nejvíce branek: Zachová 4/3, Jeřábková 4, Kordovská 3 – Barbora Lanczová 5, Szarková 4, Štefaníková 4. Rozhodčí: Erdogan (TUR), Ozdeniz (TUR). Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 3:2. ČK: Holanová – Bujnochová.

Konec zápasu. (24:23)

60

60. Závěr zápasu a česká radost

60

Slovenky docela dlouho otálely až to vzala na sebe Lanczová z pravé spojky na přední tyč, kde byla připravena Kudláčková. (24:23)

60

Oguntoyeová vyrazila střelu Jeřábkové z levé spojky na zadní tyč a Slovensko spěchá. (24:23)

60

Jeřábková zastavena faulem na pravé spojce. (24:23)

59

Trenér Slovenska Streicher dostal kartu. (24:23)

59

Rozhodčí zvedli ruku. (24:23)

59

Češky se trápí v postupném útoku. (24:23)

58

Bíziková dohrála z pravé spojky do pravého křídla a Štefaníková zvolila střelu na bližší tyč. (24:23)

57

57. Markéta JEŘÁBKOVÁ - 24:22

57

Češky dlouho kombinovaly až vyskočila Jeřábková na střední spojce na devíti metrech a její tečovaná střela po pasu pod sebe zapadla k pravé tyči. (24:22)

57

Rebičová udělala faul proti Jeřábkové. (23:22)

56

Oguntoyeová vychytala u své levé tyče Jeřábkovou, ale následovala ztráta Slovenska. (23:22)

56

Malá zasažena na levé spojce, devítka pro český celek. (23:22)

55

Kordovská vypíchla míč z pravé strany a uvidíme postupný útok českého týmu. (23:22)

54

Timeout pro Slovensko. (23:22)

54

Tečovanou střelu Szarkové chytila Kudláčková uprostřed brány a vyhodila na Knedlíkovou na pravou stranu do stoprocentní šance, ale Oguntoyeová vykopávala levou nohu. (23:22)

24:23

Česko: Řezáčová, Kudláčková – Knedlíková, Polášková, Kordovská, Andrýsková, Mikulášková, Hurychová, Stříšková, J. Franková, Zachová, Kovařová, Jeřábková, V. Malá, Holanová, Cholevová.
Trenér: Jan Bašný

Slovensko: Medveďová, Oguntoyeová – Rebičová, Pócsíková, Barbora Lanczová, Hudáková, Bajčiová, Holejová, Szarková, Némethová, Trúnková, Štefaníková, Bujnochová, B. Bíziková, R. Bíziková, Pénzesová.
Trenér: Pavol Streicher

Rozhodčí: Erdogan (TUR), Ozdeniz (TUR)