06.12.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Jan Prošek

Tipsport: 2.23 4.12 2.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Robin Lehner (VEG) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 60:00
Jacob Markström (CGY) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 57:05

Adam Ružička (CGY) 0+0, 0 účast, 0 střel, čas na ledě 10:15

Tři hvězdy utkání
1. Nicolas Roy (VEG) – 1+1
2. Jevgenij Dadonov (VEG) – 1+0
3. Robin Lehner (VEG) – 24 zákroků (06:46:42)
V tomto dramatickém zápase vyhrávají hokejisté Las Vegas a získávají dva body proti jednomu z nejlepších týmů v divizi. V závěru zápasu byli hosté lepší, hladovější, ale na vyrovnání to nestačilo. Body zůstávají ve městě neonů.

59:40

Domácí dostali puk do středního pásma.

59:31

Jevgenij Dadonov zkoušel trefit prázdnou branku, ale neuspěl. Další zakázané zvolnění. Hosté hrají velmi dobře v závěru zápasu.

59:00

Poslední minuta hry ve třetině, hosté jsou nastěhované v útočném pásmu.

58:39

Jevgenij Dadonov vyhodil přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

58:20

Flames se nemohou nastěhovat do útočného pásma, domácí obrana se pokouší hrát aktivně.

58:00

Hostující celek rozehrává od své branky.

57:46

Hosté znovu v šesti.

57:19

57:19 Andrew MANGIAPANE - 3:2

57:19

Calgary právě vstřelilo branku!
Je sníženo na rozdíl jediné branky, krásnou ránou na vzdálenější tyč se prosazuje ANDREW MANGIAPANE. Asistence: Johnny Gaudreau a Matthew Tkachuk

56:45

Hosté hrají bez brankáře.

56:40

Robin Lehner kryje puk, hra je přerušená. Komerční přestávka.

56:24

Adam Ružička přišel o puk ve středním pásmu, možnost rychlé akci Vegas nevyužilo.

56:03

Christopher Tanev rozehrává od své branky, Calgary prohrává o dvě branky a mnoho času už nezbývá.

55:42

Flames jsou aktivnější, snadněji se dostávají do zakončení. Domácí hráči se brání tlaku soupeře.

55:16

Robin Lehner kryje ránu Lindholma z dobré pozice mezi kruhy.

55:07

Vegas je kompletní.

54:48

Robin Lehner nic moc neviděl, ale puk dokázal vyrazit před sebe.

54:33

Milan Lucic kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, hosté hrají přesilovku.

53:52

Obrovskou šanci měli hosté. Domácí bek upadl. Rasmus Andersson jel sám na brankáře. Blafákem oklamal brankáře, a pak vypálil. Od brusle brankáře se puk odrazil do tyče. Pak byl puk na čáře, ale Dylan Coghlan rychle přijel a puk odehrál. Bylo to těsné.

53:08

Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři, pak bude následovat hostující přesilovka trvající minutu.

53:04

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., nedovolené bránění).

53:00

Domácí hokejisté se nemohou dostat do útočného pásma, navíc půjdou do oslabení.

52:47

Hra je přerušena pro zásah vysokou hokejkou.

52:30

Vegas hraje přesilovku, ale rozehrává od své branky.

52:03

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Max Pacioretty – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2+2 min, hrubost).

52:03

Na ledě se strhla potyčka.

52:03

Max Pacioretty se pokoušel nadvakrát dorážet, ale s jeho pokusy si poradil Jacob Markström.

51:31

Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté vedou o dvě branky.

50:45

50:45 Jevgenij DADONOV - 3:1

50:45

Golden Knights právě vstřelili branku!
Bleskově si Vegas bere dvoubrankové vedení zpět. První střelu Roye hostující brankář skvěle vyrazil betonem, na dorážku JEVGENIJE DADONOVA už byl krátký. Asistence: Nicolas Roy a Mattias Janmark.

50:35

Flames jsou aktivnější.

49:19

49:19 Elias LINDHOLM - 2:1

49:19

Nedůslednost domácí obrany znamená snížení. Vegas nedokázalo vyhodit puk, toho využili hosté. ELIAS LINDHOLM tečoval nohou střelu spoluhráče, a tak puk končí v brance. Asistence: Rasmus Andersson.

50:05

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:05

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Flames dokázali snížit.

48:19

Dillon Dubé se dostal do dobré pozice před brankou, ale jeho rána byla zblokovaná, brankář Vegas zasahovat tentokrát nemusel.

47:47

Hostující celek se rychle dostal do útočného pásma, ale přihrávka před branku nebyla přesná.

47:26

Akci Vegas zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu, nyní sledujeme poněkud klidnější pasáž hry.

47:10

Milan Lucic se dostal do střelecké pozice, ale rána se mu nepovedla.

46:35

Hra je přerušena ve středním pásmu po zásahu vysokou hokejkou. Komerční přestávka.

46:09

Vegas se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje, Michael Amadio hledal spoluhráče, ale pas byl nepřesný.

45:21

Mattias Janmark postupoval před branku, ale Oliver Kylington ho nenechal vypálit. Dobrá práce obrany Flames.

45:01

William Karlsson hrál velmi dobře a nenechal soupeře vypálit od modré čáy.

44:14

Mark Stone, domácí kapitán dostal hru středního pásma. Následně pálili domácí od modré, Jacob Markström byl připravený.

43:34

Flames musí vyklidit útočné pásmo, byli totiž v ofsajdu.

43:14

Oba týmy nyní střídají, hosté rozehrávají od své branky.

42:42

Keegan Kolesar se pokoušel dostat se do útočného pásma, ale obrana soupeře ho rychle zastavila. Na druhé straně Hanifin vedl zajímavou akci.

41:49

41:49 Nicolas ROY - 2:0

41:49

Domácí se ubránili tlaku soupeře v úvodu třetiny a nyní navyšují své vedení. Po dobré přihrávce se ránou do horní části branky prosazuje NICOLAS ROY. Asistence: Shea Theodore a Reilly Smith.

41:00

Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají hosté.

40:01

Po první třetině dramatického zápasu stále platí těsné vedení domácích. Střelcem zápasu je Max Pacioretty.

40:00

39:29

39:20

Domácí vyhodili přes všechny čáry.

38:53

Hosté se špatnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

38:28

William Karlsson dostal kotouč do středního pásma. Následně se do útoku hosté rychle vrátili. Robin Lehner přerušil hru.

37:55

Nyní kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude před brankou Vegas.

37:42

Rasmus Andersson minul branku, následně hosté dál pokračují v kombinaci.

37:28

Hostující celek si nyní zahraje svou první přesilovku v tomto zápase.

37:28

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Dylan Coghlan – 2 min., podrážení).

36:25

Flames hrají aktivněji, snadněji se dostávají do šancí, domácí se musí převážně poslední minuty bránit.

35:48

Špatná rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v domácím obranném pásmu.

35:12

Zach Whitecloud z mezikruží pálil z první, puk poslal nad.

34:45

Po krátké přestávce pokračuje utkání dál.

34:42

Komerční přestávka.

34:33

Brayden McNabb pálil od modré čáry, jeho rána byla možná ještě tečovaná, ale puk končí nad.

33:53

William Carrier měl obrovskou šanci, přebruslil dva obránce, dostal puk a vypálil. Jeho rána z bezprostřední blízkosti byla snadnou prací pro brankáře. Jacob Markström chytá dnes velmi dobře.

32:56

Johnny Gaudreau byl v útočném pásmu, ale rychle k němu přistoupila obrana. Následně se hra rychle otočila, Reilly Smith měl velkou šancí na druhé straně, jeho bekhendová rána nebyla přesná. Jacob Markström velmi dobře zasáhl.

32:21

Zach Whitecloud pálil od modré čáry, ale jeho rána končí vedle. Následně zakončoval ještě jednou, Stone se pokoušel tečovat před brankou, ale brankáře nepřekonal.

31:40

Oba týmy střídají, na led přichází odpočinutí hráči.

31:21

Keegan Kolesar pálil do odkryté části branky z ostré pozice, ale netrefil podle představ.

30:53

Puk vypadl z hrací plochy. Komerční přestávka.

30:20

Rasmus Andersson vypálil, jeho pokus vyrazil domácí brankář. Tlak Flames pokračuje dál.

30:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase i ve třetině. Hostující celek hraje podstatně aktivněji, snadněji se dostává do šancí.

29:18

Robin Lehner musel znovu zasahovat, hosté hrají velmi dobře.

29:15

Oliver Kylington po chybě obrany Vegas byl sám před brankářem. Jeho rána už překonala brankář Golden Kngihts, ale trefil horní tyč.

28:47

Zakázané uvolnění proti Vegas. Hostující celek hraje nyní aktivně, tlačí se do zakončení.

28:14

Adam Ružička dostal hru do útočného pásma, následně musel domácí brankář zasahovat proti střele z otočky.

27:38

Dylan Coghlan od modré čáry netrefil branku. Rána z první se mu nepovedla.

27:12

Johnny Gaudreau to zkoušel individuálně, ale minul branku. Pálil nad.

26:54

Elias Lindholm následně pálil, ale domácí obrana jeho pokus zblokovala.

26:30

Matthew Tkachuk číhal za obranou Vegas na brejk, ale domácí hráči přihrávku na něj dokázali zblokovat.

26:16

Jonathan Marchessault neuspěl tváří v tvář proti brankáři. Jacob Markström skvěle zasáhl. Komerční přestávka.

26:00

Brankář Vegas rozehrává od své branky, Zach Whitecloud pokračoval v akci.

25:21

Shea Theodore pálil od modré čáry, brankář Flames v pohodě zasáhl proti střele z velké dálky.

24:43

Max Pacioretty ani Mark Stone nedokázali přesněji vypálit. Následně se do útočného pásma dostali hosté.

24:00

Jacob Markström si výborně poradil se střelou, kterou vyslal domácí William Carrier.

23:34

Oliver Kylington dostal puk do dobré střelecké pozice, ale trefil brankáře Vegas.

23:19

Jonathan Marchessault dostal výbornou přihrávku, ale trefil brankovou konstrukci. Brankář Flames měl nyní dobře postavenou branku.

22:47

Jacob Markström kryje střelu soupeře, William Karlsson autorem první přesilovkové střely v této početní výhodě.

22:24

Noah Hanifin vyhazuje přes všechny čáry.

22:10

Max Pacioretty zpětnou přihrávkou spoluhráče nenašel, akce Vegas byla hodně nepovedená.

21:50

Dillon Dubé a Mikael Backlund dostali kotouč za branku Vegas, domácím se nedaří v početní výhodě.

21:30

Domácí hrají přesilovku, ale musí o útočné pásmo tvrdě bojovat.

21:16

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Christopher Tanev – 2 min., sekání). Domácí měli velkou šanci, Reilly Smith byl faulovaný.

20:34

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas. Hosté mají možnost buly v útočné pásmu.

20:16

Vhazovalo se ve středním pásmu, následně se domácí dostali do ofsajdu.

20:01

Utkání pokračuje druhou třetinou.

20:01

Max Pacioretty je autorem úvodní branky zápasu. Po první třetině vede zde na Stripu v Las Vegas domácí družina těsně 1:0. Zábavný hokej sledujeme.

20:00

19:25

Trevor Lewis vedl zajímavou akci Flames, ale nedokázal překonat obranu. Následně jeho spoluhráči špatně rozehráli, a tak se píská icing.

18:51

Michael Amadio to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit.

18:23

Jevgenij Dadonov se nedokázal v útočném pásmu dostat k puku, a tak mohou hrát hosté. Johnny Gaudreau vedl rychlou akci.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, domácí hokejisté hrají aktivně.

17:06

17:06 Max PACIORETTY - 1:0

17:06

Rychlý přechod do útočného pásma. Stone šikovně našel Stephensona, který mohl zakončovat, ale ještě prodloužil na spoluhráče. MAX PACIORETTY poslal kotouč po ledě do protipohybu brankáře. Vegas na svém ledě vede. Asistence: Chandler Stephenson a Mark Stone.

16:46

Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

15:37

Andrew Mangiapane byl znovu v situaci dva na jednoho, rozhodl se pro střelu. Jeho ránu z kruhu našel Robin Lehner v rukavici.

15:08

Trevor Lewis vedl rychlou akci hostů, v situaci dva na jednoho se rozhodl pro střelu, která nebyla přesná.

15:01

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Flames.

14:29

Jonathan Marchessault autorem další střely Vegas, ale ránou z první trefil jen střed branky. Jacob Markström v pohodě kryje. Komerční přestávka.

13:37

Dillon Dubé bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale domácí obrana si dokázala poradit. Následně znovu puk získali hráči Flames.

12:37

Andrew Mangiapane vybojoval kotouč v obranném pásmu, a pak rychle otočil směr hry. Sledujeme dramatický hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

12:30

11:50

Mark Stone se po nepřehledné situaci dostal v útočném pásmu k puku, rychle vypálil, ale Jacob Markström byl připravený.

11:21

Shea Theodore pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

11:10

Hostující celek vyhazuje, následně už hraje v plném počtu.

10:58

Jonathan Marchessault autorem další domácí střely. Trefil jen brankáře.

10:52

Alex Pietrangelo vyslal od modré čáry tvrdou ránu, kterou dobře hostující brankář viděl, a tak puk dokázal vyrazit nad branku do ochranné sítě.

10:18

Reilly Smith měl velkou šanci, ale brankář ho vychytal. Jacob Markström předvedl skvělý zákrok.

10:01

Flames znovu vyhazují, těžko se Vegas dostává do střeleckých pozic.

09:36

Dadonov zkoušel tečovat puk před brankou, ale nepovedlo se mu to. Hosté vybojovali puk a rychle vyhazují.

09:09

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Blake Coleman – 2 min., podrážení).

08:48

Po zakázaném uvolnění se hra vrací před branku Flames. Domácí pomalu hledají cestu, jak se dostat do šancí.

08:26

Matthew Tkachuk rychle vedl protiakci, ale ani on neuspěl.

08:00

Brayden McNabb vybojoval kotouč v útočné třetině, ale Keegan Kolesar následně pálil nepřesně, minul branku.

07:15

Domácí se propracovali do útočného pásma, ale rána byla před brankou zblokovaná.

06:55

Hostující celek je střelecky aktivnější a nyní musel domácí brankář znovu zasahovat. Komerční přestávka

06:00

Jacob Markström kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Vegas se pokouší hrát aktivně.

04:00

Nicolas Roy měl velkou šanci, Mattias Janmark mu připravil střeleckou pozici, ale domácí hráč neproměnil.

03:07

Elias Lindholm pálil z pravé strany, jeho pokus vyrazil brankář Vegas.

02:37

Oliver Kylington zastavil dobrou domácí akci, hosté tak poměrně rychle otáčejí směr hry.

02:21

Domácí se sice usadili v útočném pásmu, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázali.

01:58

Jevgenij Dadonov se dostal do střelecké pozice, jeho pokus nadvakrát dokázal zastavit brankář Flames. Hra je přerušená, Jacob Markström kryje puk.

01:18

Erik Gudbranson jako obránce pálil od modré čáry, jeho rána však končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

00:30

Jonathan Marchessault se do sestavy Vegas vrací po patnácti zápasech, které musel vynechat kvůli zranění.

00:15

Max Pacioretty se dostal do útočného pásma, ale jeho přihrávka na spoluhráče byla nepovedená. Hrát tak mohou hosté.

00:01

Úvodní buly pro hosty, zápas začíná.

00:01

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Pietrangelo, Hague, Theodore, Whitecloud, McNabb, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Dadonov – W. Carrier, Kolesar, Amadio.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Michael Stone, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Lucic, Backlund, Mangiapane – T. Lewis, Monahan, Coleman – B. Richardson, Adam Ružička, D. Dubé.

Rozhodčí: Schrader, Chmielewski – Pancich, Deschamps.
Vegas Golden Knights odehrálo 23 zápasů s bilancí 11-2-0-10 a získalo 26 bodů. V tabulce Západní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si s Nashvillem Predators 5:2 a s Arizonou 7:1. Tým nestačil na St. Louis Blues 2:5, Edmonton Oilers 2:3 a na Anaheim Ducks 5:6.
Calgary Flames odehrálo 24 zápasů s bilancí 12-3-5-4 a získalo 35 bodů. V tabulce Západní konference je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým čtyři. Poradil si s Chicagem Blackhawks 5:2, v nájezdech s Pittsburghem 2:1, s Los Angeles 3:2 a v nájezdech s Anaheimem Ducks 4:3. Tým nestačil na Winnipeg Jets 2:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

3:2

Branky a nahrávky: 18. Pacioretty (Stephenson, Mark Stone), 42. N. Roy (Theodore, R. Smith), 51. Dadonov (N. Roy, Janmark) – 50. E. Lindholm (R. Andersson), 58. Mangiapane (J. Gaudreau, M. Tkachuk)

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Pietrangelo (A), Hague, Theodore, Whitecloud, McNabb, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Dadonov – W. Carrier, Kolesar, Amadio.
Trenér: Pete DeBoer

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Michael Stone, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Lucic, Backlund (A), Mangiapane – T. Lewis, Monahan (A), Coleman – B. Richardson, Adam Ružička, D. Dubé.
Trenér: Daryll Sutter

Rozhodčí: Schrader, Chmielewski – Pancich, Deschamps

Diváci: 18 077

09:09 CGY 2 Coleman, podrážení
17:06 VEG 1:0 Pacioretty (Stephenson, Mark Stone)