1:2

konec (0:0, 0:1, 1:1)

06.12.2021, 17:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • Karel Jedlička

Tipsport: 1.49 4.81 5.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Derby sněžných levhartů ovládli hokejisté z Kazachstánu, ovšem děkovnou zdravici posílají především do Finska brankáři Ortiovi, který zneškodnil domácí střelce při setrvalé převaze Kazaně.
Jednou mu na začátku druhé třetiny pomohla tyčka a prakticky z protiútoku padl vedoucí gól. Při největším náporu domácích pak hosté ve třetí třetině zvýšili a na obou jejich trefách mají výrazný podíl chyby soupeřů. Ak Bars dokázal až v úplném závěru vykřesat jiskru naděje, ovšem při rozkouskované power-play se už do větší šance nedostal.
Hokejisté z Nur-Sultanu slaví plnohodnotné vítězství nad Kazaní po předlouhých 10 zápasech. (19:50:56)

59:49

A další "probros" hostů. Zbývá 11 vteřin.

59:37

Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, ale uspořili další čtvrt minutky.

59:22

Oddechový čas pro hosty.

58:33

Biljalov míří na střídačku, Kazaňci jsou na ledě v šesti.

58:19

58:19 Dmitrij VORONKOV - 1:2

58:19

Kazaň vstřelila branku!
Naději domácím vystřelil po perfektně sehrané útočné kombinaci ranou pod víko DMITRIJ VORONKOV.
Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Jordan Weal.

57:40

Oddechový čas pro domácí.

57:00

Dnešní utkání sleduje 2352 diváků.

56:13

Hokejisté z bývalé Astany, nyní Nur-Sultanu, drží kotouč za soupeřovou bránou, odkud jim žádné nebezpečí nehrozí. Do zakončení se bílomodří netlačí.

54:17

53:47

Po Kagarlického přihrávce pálí Judin golfákem do lapačky hostujícího brankáře.

53:22

Nikita Ljamkin si dlouho chystal střelu na pravém kruhu, opřel ji však zase jen do Ortiova betonu.

52:53

Prudká křížná přihrávka Kirilla Paňukova nenašla jeho jmenovce Petrova a hosté vyhazují.

52:17

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Roman Starčenko – 2 min., podrážení).

52:08

Hostující kapitán Dietz schytal před několika minutami ránu pukem od Ljamkina, po krátkém pobytu na ošetřovně se ale vrací na střídačku.

51:29

Domácí neumdlévají v tlaku a vybojovali další vhazování v útočném pásmu, které se bude konat po poslední reklamní přestávce večera.

50:25

50:25 Arkadij ŠESTAKOV - 0:2

50:25

Barys právě vstřelil branku!
Rána pro domácí, kteří mají drtivou převahu. Wealovu hrubku v rozehrávce ještě nepotrestal ranou od modré Starčenko, za bránou se však znovu zmocnil puku a po jeho pobídce překonal zblízka kazaňského gólmana ARKADIJ ŠESTAKOV.

49:35

Ortio si povyjel vstříc Ljamkinovi, který z úhlu mířil mezi jeho rameno a břevno. Provedl to skvěle, jenže finskému brankáři škrtl kotouč o lapačku a přeletěl bránu.

49:01

Kazaňce zastavil ofsajd, po vyhraném buly ve středním pásmu ihned nastřelil kotouč Dmitrij Voronkov a vhazuje se po Ortiově pravici.

47:37

Kagarlickij využil přihrávku zpoza brány ke střele do Ortiova betonu. Tlačil se ještě k dorážce z brankoviště, obránce ho však tělem zablokoval.

46:23

Domácí se usadili v útočném pásmu a jejich svižnou souhru zakončil Dmitrij Voronkov do brankáře. Vhazovat se bude v pásmu kazašského klubu, ovšem až po komerční pauze.

45:25

Přesilovky dnes rozhodně nejsou silnou stránkou Barysu. Dvě minuty oslabení přestála Kazaň bez větších potíží.

43:25

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kristian Chenkel – 2 min., hákování).

41:30

Kotouč vyletěl ze souboje Weala s Michajlisem přes plexisklo.

40:41

Kagarlickij s Galimovem zapracovali u zadního mantinelu a po jejich akci pálí Voronkov jen do klečícího brankáře.

40:13

40:01

Hned v úvodu druhé třetiny trefil domácí Safonov zblízka tyč a zakrátko potrestal Judinův nedůraz u mantinelu švédský reprezentant Lilja. Skóre 0:1 vydrželo až do druhé sirény přes množství velkých příležitostí na straně Kazaně.

39:57

Až těsně před sirénou se Barys dostal v dlouhé početní výhodě k zakončení. Cody Kunyk z levého kruhu prudkým švihem trefuje Biljalovovu výstroj.

39:37

Přesilovka Kazachů je naprosto tragická, vepředu zatím nic nevymysleli a Ortia znovu ohrozil z protiútoku po zadovce Ljamkin střelou do ramene.

38:13

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kristian Chenkel – 2 min., nedovolené bránění).

37:12

Další brejk dokonce připomínal trestné střílení. Naprosto volně ujel Arťom Lukojanov, jenže Ortio se roztáhl po čáře a jeho blafák po ledě vyráží.

36:35

V oslabení ujeli dva domácí na jednoho beka. Safonov po ideální přihrávce na levé křídlo střílí bez přípravy do zadního hrazení.

36:22

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Galimov – 2 min., hrubost).

35:57

Dlouhý plynulý úsek ukončil protiútok Barysu a Morrowova střela do lapačky Timura Biljalova.

35:26

35:26 Petrov ani dorážející Weal nepřekonali Ortia

35:26

Další akce Kazaně volala po gólu. Kirill Petrov se protáhl po pravém křídle, trefil Ortia do brankářské hole a Weal nezasáhl kotouč čistě při dorážce, vzniklý oblouček finský brankář lapačkou vyhmátl.

33:18

Výpad Nikity Dyňaka rovněž neumazal Ortiovi čisté konto. Blafák po rychlém přehození na forhend zakončil domácí útočník těsně vedle.

32:37

Kazaň ostřeluje soupeřovu bránu ze všech pozic. Ljamkin a Petrov však jen vyprášili Ortiovi výstroj, další pokusy byly sraženy nebo letěly mimo.

31:57

Dyňak nastřeluje puk ze středního pásma, kotouč vyletěl do ochranné sítě.

30:53

Gluchov mistrovsky tečoval ze vzduchu prudkou střelu od modré, ovšem jen do hrany Ortiova betonu.

30:20

Kirill Paňukov si zblízka přehodil Chenkelovu střílenou přihrávku na bekhend, zakončuje však po ledě vedle.

29:31

Vyraženou střelu Arťoma Lukojanova si stáhl na pravém křídle Kirill Petrov, i proti jeho dorážce z úhlu se stačil Joni Ortio přemístit.

28:15

Kazaňští se znovu provinili zakázaným uvolněním.

26:49

Komerční přestávka.

26:06

Nikita Dyňak využívá přihrávku do jízdy táhlou střelou, kterou Ortio vyráží svým betonem. Pro brankáře Barysu to byl první zákrok v této třetině.

25:11

25:11 Jurčo strčil do rozhodčího a zápas pro něj skončil předčasně

25:11

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Tomáš Jurčo – osobní trest do konce utkání, napadání rozhodčích).

23:20

Šalapov z dálky vyzkoušel Biljalova, který puk vyráží.

21:46

21:46 Jakob LILJA - 0:1

21:46

Kiks domácího Judina u mantinelu využívá JAKOB LILJA, který se prosmýkl sám před brankáře a překvapil ho švihem na bližší tyč.
Asistence: Jegor Šalapov.

20:41

20:41 Safonov trefuje v největší šanci zápasu zblízka tyč

20:41

Na druhé straně převzal Safonov skvělou Lukojanovovu přihrávku zpoza brány a zblízka zazvonil na tyčku.

20:15

Barys opět zahájil pokusem o úder, Frattinovu křížnou přihrávku však Vey promáchl.

20:01

V 17. vteřině to bylo 0:3 na střely na bránu, po impozantním vstupu kazašského celku však měla po většinu první třetiny Kazaň mírnou převahu, která gradovala tlakem v závěru. Branku však Tatněfť arena neviděla.

19:47

Kazaň drtivě finišuje za gólem, Adamčuk po naznačené střele našel u pravé tyče zcela volného Tarasova. Ortio se vrhl na bok a do vzduchu vyhozeným betonem další tutovku likviduje.

19:25

Adamčuk po rychlé souhře pálí do brankáře Barysu.

18:46

V témže střídání si Ak Bars stejný herní prvek zopakoval, ani teď nemusel Ortio zasahovat.

18:12

Petrov nachází chytrou zpětnou přihrávkou najíždějícího Weala, jenž z mezikruží přestřelil.

17:08

Bleskový protiútok Barysu. Michajlis střílenou přihrávkou nabídl puk Valkovi, který ho zblízka špičkou hole tečoval do hrudi brankáře Biljalova.

16:57

Kagarlickij vysunul na pravé křídlo Paňukova, jehož střelu přizvedla hůl hostujícího obránce do ochranné sítě.

15:48

Ortio vyrážečkou pojistil Voronkovovu dobře mířenou střelu od hrazení do horního růžku.

14:23

Nikita Dyňak vzápětí získal puk důrazným forčekingem pro Kazaň a Joni Ortio jeho střelu raději podržel v lapačce.

14:04

Z rychlého protiútoku minul domácí bránu Nikita Michajlis.

13:38

Brankář Barysu vyráží betonem Chenkelovu tvrdou křížnou střelu.

13:12

Dvakrát v rozpětí několika vteřin vyhazují domácí na zakázané uvolnění.

11:55

11:09

Hosté odlehčili oslabení výpadem a podržením kotouče v útočném pásmu.

10:40

V drtivém přesilovkovém tlaku neprostřelil ležícího brankáře zprava úplně volný Kirill Petrov. Tady stačilo trefit horní polovinu brány.

9:55

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dmitrij Gurkov – 2 min., držení).

8:25

Dyňakův prudký výpad po levém mantinelu, centr však ani jeho spoluhráči nestihli dorazit.

7:17

Kazaň rychle otočila hru a Kagarlickij zblízka minul po prudké přihrávce z rohu kluziště.

6:44

Hosté ujeli ve třech na dva, Tomáš Jurčo nastřeloval zprava puk bekhendem, ale jeho spoluhráči byli dobře pokryti.

5:45

Kagarlickij dostal puk zpoza brány od Lindholma a mířil z úhlu pod víko, kam dosáhla Ortiova lapačka. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

3:33

Další série střídání proběhla bez šancí. Modrobílí zakládají akci zpoza vlastní brány a do stejného místa vracejí domácí puk na zakázané uvolnění.

1:01

Za Kazaň odpovídal Voronkov, který střelou přes obránce poprvé prověřil Ortia.

0:17

Hosté začali pořádně zostra. Krátce po zahajovacím buly pálil golfákem Frattin, brankář Biljalov vyrazil rozklekem a poté pokryl i Veyovu dorážku zblízka.

0:01

Kazaň bude hrát v zelených dresech, hosté z Nur-Sultanu v bílomodrých.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Valiullin) – Chenkel, Kampfer, Žuravljov, Judin, Rukavišnikov, Adamčuk, Ljamkin – Voronkov, Galimov, Dyňak – Weal, Petrov, Tarasov – Kagarlickij, Lindholm, Paňukov – Gluchov, Safonov, Lukojanov – A. Kvartalnov.
Trenér: D. Kvartalnov.

Barys Nur-Sultan: Ortio (Šutov) – Morrow, Dietz, Šalapov, Alsing, Savčenko, Orechov, Danijar – Frattin, Vey, Jurčo – N. Michajlis, Valk, Lilja – Kunyk, Starčenko, Savickij – Šestakov, Gurkov, Sagadějev.
Trenér: J. Michajlis.

Rozhodčí: Odinš, Oskirko – Ponamarenko, Šeljanin.

Tomáš Jurčo (NUR) 7 / 2+3
Vzájemné zápasy
V soubojích klubů se sněžným levhartem ve znaku jsou mnohem úspěšnější hokejisté Kazaně. V posledních deseti duelech proti Barysu vždy bodovali, osmkrát z toho naplno (7-1-2-0). V prvním utkání letošního ročníku vyhrál Ak Bars v metropoli Kazachstánu 6:3.
Barys Nur-Sultan
Hokejisté z Kazachstánu zažívají jednu z nejhorších sezón a nacházejí se tři body pod čarou postupu do play-off. Jen čtyři kluby v lize inkasovaly více branek. V sobotu ovšem naděje Barysu oživila výhra 4:2 v Nižněkamsku, která byla po dvou domácích porážkách velice zapotřebí a byla o to cennější, že Barys ještě v poslední minutě druhé třetiny prohrával 0:2. K obratu přispěl svým druhým gólem v KHL slovenský útočník Jurčo, posila z Las Vegas.

Kanadské bodování:
Nikita Michajlis 15+21
Curtis Valk 11+22
Darren Dietz 9+12
Ak Bars Kazaň
V Balašiše, kde má svůj azyl během stavby nového zimního stadiónu Avangard Omsk, ukončil Ak Bars v pátek třízápasové čekání na výhru v základní hrací době, když dlouho bezbrankový zápas zlomily góly Galimova, Kampfera a Gluchova a domácí stačili jen korigovat na konečných 1:3.
Kazaňští mají nahráno a široko daleko osamoceni drží třetí příčku ve Východní konferenci, přestože mají až osmý nejproduktivnější útok.

Jordan Weal 9+12
Dmitrij Kagarlickij 9+12
Steven Kampfer 7+10
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:2

Branky a nahrávky: 59. D. Voronkov (Kagarlickij, Weal) – 22. J. Lilja (Šalapov), 51. Šestakov (R. Starčenko)

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (Valiullin) – Chenkel, Kampfer, D. Žuravljov, Judin, Rukavišnikov, Adamčuk, N. Ljamkin – D. Voronkov, Arťom Galimov, Dyňak – Weal, K. Petrov, Tarasov – Kagarlickij, P. Lindholm, Paňukov – M. Gluchov, Safonov, Lukojanov (C).
Trenér: Kvartalnov

Barys Nur-Sultan: Ortio (A. Šutov) – Morrow, D. Dietz (C), Šalapov, Alsing, R. Savčenko, Orechov, Samat Danijar – Frattin, Vey, Jurčo – Michajlis, Valk, J. Lilja – Kunyk, R. Starčenko, Savickij – Šestakov, Gurkov, Sagadějev.
Trenér: Michajlis

Rozhodčí: Odinš, Oskirko – Ponamarenko, Šeljanin