05.12.2021, 17:45 • Helsinki Ice Hall • Skupina B • Petr Fišer

Tipsport: 1.7 5.6 3.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkujeme za pozornost a nadále sledujte zápasy české reprezentace! (19:38:44)
Nejlepší hráči utkání:
Česko: Ondřej Němeček
Švýcarsko: Jan Zaugg
Střely ve 3. třetině (celkově): 6:6 (17:19)
Zápas je u konce a Švýcaři zůstávají po výhře 3:2 na turnaji 100%. Partie byla celkově spíše opatrná a prezentovali se v ní zejména obrany. Vítězný gól závěrečné třetiny vsítil po pěkné akci Zaugg, což vyústilo z celkově aktivnějšího přístupu Švýcarů v závěrečných 20 minutách. Závěrečnou power play poté potrestal do prázdné branky Meier. Čechy čeká v posledním zápase skupiny Norsko.

59:53

Ještě je tu nájezd pro Švýcary! Maurer proti Bauerovi však neuspěl. Rychlou kličku do forhendu brankář českého týmu vyrazil konečky prstů.

59:45

59:45 Christoph MEIER - 2:4

59:45

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Power play se stává nakonec osudnou. CHRISTOPH MEIER si míček dovezl až k brankové čáře poté co Zaugg u mantinelu udržel míček proti Němečkovi. Asistence: Jan Zaugg.

59:19

Oddechový čas pro Česko.

59:03

Míček si nyní našel čas až před branku Švýcarska, ale Langer netrefil ideálně. Následně měl šanci i Delong!

58:24

Češi nyní přestáli další nebezpečný brejk a jdou do 6.

57:29

57:29 Jan ZAUGG - 2:3

57:29

To je velký problém pro českou reprezentaci. Nicméně Švýcaři to sehráli výborně, krásný kros od Meiera zakončil z pravé strany JAN ZAUGG do poloodkryté klece. Asistence: Christoph Meier.

56:23

Češi na balónku, ale jedná se o poklidnou kombinaci na vlastní půlce.

55:08

Bauer (CZE) nyní zachránil Čechy. obrana úplně zapomněla na volného Rüeggera, který si však vylámal zuby na českém brankáři při své bekhendové kličce.

53:40

Návrat Švýcarů do obrany byl bleskový a Delongův pokus a nahrávku před branku byl předem odsouzen k záhubě.

52:26

Brejk Čechů řešil Havlas střelou, neukázalo se to jako ideální možnost.

52:26

2:4

Branky a nahrávky: 7. Beneš (Vítovec), 12. Němeček (Langer) – 3. Ruegger (Heller), 31. Schiess (Mauere), 58. Zaugg (Meier), 60. Meier (Zaugg)

Česko: Bauer (Martin Beneš) – Rýpar, Marek Beneš, Langer – Ondrušek, Delong, Šindler – Havlas, Krbec, Forman – Hemerka, Gruber, Šimek – Němeček, Vítovec – D. Beneš, Besta – Punčochář, Kisugite
Trenér: Petri Kettunen

Švýcarsko: P. Meier (Eder) – Mendelin, Zaugg, Ch. Meier – Schiess, Maurer, Hutzli – Laely, Ruegger, Braillard – Michel, Riedi, Hartmann – Camenisch, Bischofberger – Conrad, Burki – Heller, Graf
Trenér: David Jansson

Rozhodčí: Heinola, Marttinen

02:26 SUI 0:1 Ruegger (Heller)
06:48 CZE 1:1 Beneš (Vítovec)
10:11 SUI 2 Rüegger, Bránění ve hře