Německá Bundesliga

Borussia Mönchengladbach – SC Freiburg

0:6

konec (0:6)

05.12.2021, 17:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • 14. kolo • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.85 3.86 4.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:26:47)
Žluté karty: 2 – 1.
Freiburg si po třech porážkách zvedl náladu a posunul se v tabulce na krásné čtvrté místo. Mönchengladbach naopak spadl na třináctou pozici.
Tady nebyl důvod nastavovat, takže rozhodčí Hartmann naposledy foukl do píšťalky hned po provedení Flekkenova odkopu od brány. Byla to ta brána, do které v první půli spadlo hned šest balónů. Vesměs ve všech případech se tak stalo po centrech a standardních situacích. Mönchengladbach prožil potupnou pětačtyřicetiminutovku, zatímco hosté si zvesela zastříleli. A hezky si všechny góly rozdělili – po jednom se trefili Maximilian Eggestein, Kevin Schade, Philipp Lienhart, Nicolas Höfler, Lucas Höler a Nico Schlotterbeck. Po změně stran už Freiburg polevil a zápas se dohrál jen z povinnosti.

90

90

Urychleně připravenou standardní situaci hosté ubránili bez následků. Hofmannův centr odklidili na rohový kop, ze kterého také nebylo nic.

89

Lukas Kübler vystavil nelegální stopku Binsibajnímu, který si na něj troufal na křídle v situaci jeden na jednoho.

88

Koné byl podražen Kevenem Schlotterbeckem, když dělal atraktivní otočku na hranici vápna. Další souboj neustál ani Zakaria, jenže píšťalka zase zůstala němá.

87

Binsibajní je jedním z nejviditelnějších hráčů Borussie na trávníku. Nyní si navedl míč na pravačku, ale z uctivé vzdálenosti rovněž přestřelil.

86

Náhradníci Freiburgu si moc nezahráli. Trochu frustrovaně proto působí Woo-Jong Džong, jenž si nepohlídal ofsajd v samotném zárodku akce.

85

Kompletní jedenáctka hostů maximálně zhustila prostor okolo pokutového území. Matthias Ginter zkusil všechny propálit z větší dálky, jenže přestřelil i celou Flekkenovu bránu.

83

Kvůli výrazně zhoršenému skóre čeká Borussii pokles na třinácté místo. Freiburg naopak zastaví sérii proher a bude po čtrnácti kolech na parádní čtvrté pozici.

82

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nico Schlotterbeck, přichází Keven Schlotterbeck.

82

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Philipp Lienhart, přichází Manuel Gulde.

81

Na obou stranách už převládá touha dokončit zápas v co největším poklidu. Víceméně se čeká na závěrečný hvizd. Pro nezaujaté fanoušky nic exkluzivního k vidění není.

79

Höler se uvolnil u středového kruhu. Založil tím přečíslení čtyři na dva, při kterém se Freiburg nehnal do koncovky a zase se vrátil do klidnějších vod.

78

Lukas Kübler nepolevil při bránění Koného. Odrazil balon do autu, odkud ho Binsibajní vrátil směrem ke Ginterovi.

76

V bránění standardek se Borussia nepochybně zlepšila. Grifův centr od praporku byl bezpečně odehrán mimo šestnáctku.

75

Zvýšená aktivita Mönchengladbachu z úvodu druhé půle je dávno pryč. Na nitky opět tahají hosté, které čeká rozehrávka rohového kopu.

74

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Woo-Jong Džong.

74

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Janik Haberer.

73

Flekken se rychle přesouval k pravé tyči společně s plachtícím centrem. V těžkém úhlu se o volej pokusil Jonas Hofmann, jenže orazítkoval vnější boční síť.

72

Ou, to mohl být krásný gól! Ze zablokované střely jednoho z hostů vznikl ambiciózní volej Hölera, jenž přistál na střeše Sommerovy brány.

71

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Lars Stindl.

70

Roland Sallai promarnil přečíslení tří na jednoho. Chtěl si ho sám zakončit, ale střela z hrany vápna mu těžce nesedla.

69

Kouadio Koné drze táhl balon v pokutovém území. Skončil tam na zemi, ale žádný penaltový faul odhalen nebyl.

68

Binsibajní přetáhl centr z levého křídla. Embolo získal míč zpátky, ale Nico Schlotterbeck jeho pas srazil na roh.

67

Hosté dobrovolně vrátili míč přes celou délku hřiště. Sallai a Lienhart přizvali do kombinace i Marka Flekkena.

65

Nico Schlotterbeck si vysloužil pochvaly z řad svých spoluhráčů a nejspíše i trenérů. Při bránění zvládl sprintérský souboj s Thuramem a ještě si vynutil faul.

64

Grifo začal nacvičený signál s Günterem. Ten potáhl míč ještě hlouběji, ale nízkým centrem trefil jen nohy domácích zadáků.

63

Hölerova přihrávka nebyla dostatečně prudká k tomu, aby mohl čerstvý Sallai pláchnout po pravém křídle. Došlo ale na faul Binsibajního a bude se kopat další standardní situace.

62

Držení míče: 61 % – 39 %.

61

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Kevin Schade, přichází Roland Sallai.

60

I tento Günterův roh se neobešel bez velkých zmatků ve vápně. Všechna zakončení však domácí zablokovali, i když dlouho nebyli schopni dostat míč do bezpečí.

59

Roh pro hosty, kteří se poprvé po změně stran mohou ve větším počtu nastěhovat k brance Yanna Sommera.

58

Domácí aktivitu kazí nepřesnosti v předfinální fázi. Nyní to byl zase Herrmann, který poslal centr přímo na gólmana.

57

Díky faulu na Koného zrealizoval standardku z pravého konce hřiště Patrick Herrmann. Nákop však byl krátký a nešlo z něj nic vymyslet.

56

Další nepřesnost od Scallyho, jenž nedal přesný pas vzduchem Zakariovi. O to lehčí to měl Flekken.

55

Hostující parta přistoupila k posledním minutách dosti lehkovážně. Ztratila už vícero míčů a přece jen nechává iniciativu na Borussii.

54

Trvalo to, než se domácí prokombinovali k pravému okraji velkého vápna. Scally tam přetáhl centr a Binsibajní už nechytil míč uvnitř hřiště.

53

Mönchengladbach trpělivě kombinuje a hledá skulinu, kterou by prošel do nějaké šance. Viditelně chce aspoň zkorigovat hrozivé manko.

52

Domácí neprošli ani přes půlící čáru. Schade si to znovu štrádoval do protiútoku, ale nechal se docela jednoduše odříznout od balonu.

51

Schade musel zastavit svůj postup kvůli dopísknutému faulu ve středu hřiště. Borussia rozjíždí akci skrze Sommera.

50

Zakaria na útočné polovině držel Hölera tak dlouho, až se autor pátého gólu složil na trávník. Vykopává Mark Flekken.

49

Přeci jen je to mnohem pomalejší start do druhé půle. V té první Freiburg už dávno slavili vedoucí gól.

47

Druhá půle začala bez dalších změn v sestavách. Bude zajímavé sledovat, zda se Freiburg s vedením 6:0 v zádech malinko uskromní, nebo bude usilovat o další góly.

Fauly: 7 – 9
Sudí Hartmann nenastavil ani minutu a vysvobodil Mönchengladbach z brutální noční můry. Domácí v první půli dostali pomyslného kanára. Zaděláno na něj bylo už ve dvanácté minutě, kdy Lienhart navázal na trefy Eggesteina s Schadem a zvýšil náskok Freiburgu na 3:0. Borussia si nevěděla rady s bráněním Grifových standardek a do poločasu dostala ještě tři kusy od Höflera, Hölera a Schlotterbecka. Tým Christiana Streicha byl nesmírně produktivní. Párkrát ale řešil i starosti v obraně, které několika zákroky hasil Flekken.

45

44

Ermedin Demirović si chtěl udělat lepší výchozí pozici v souboji. Binsibajního ale trefil loktem do hlavy a neobešlo se to bez žlutého trestu.

43

Flekkenovi v posledních minutách práce přibyla. Teď se musel protáhnout kvůli střele z hranice vápna z kopačky Koného.

42

Domácí kouč Adi Hütter paradoxně není v neznámé situaci. Když koučoval Leverkusen, tak v roce 2019 prohrál s Frankfurtem 1:6. A všechny góly dostali jeho svěřenci během prvních šestatřiceti minut.

41

Zase v akci Kevin Schade, kterého na pravé straně legálním způsobem vytlačil ze hřiště Rámí Binsibajní.

40

Schade obdržel míč do otevřené obrany. Potáhl ho na útočnou třetinu, ale ve finále si nevšiml, že přihrává do vápna do území nikoho.

38

Znovu se čekalo na potvrzení ze strany videorozhodčích. O ofsajd znovu nešlo a skóre se skutečně posouvá na hrozivých 0:6.

37

Freiburg právě vstřelil branku!
Když se zdálo, že se Borussia dostala z nejhoršího, tak inkasovala už pošesté! Příchozí Grifův centr ze standardní situace si v náběhu našel hlavičkující NICO SCHLOTTERBECK a Sommer se ani nesnažil zachránit situaci skokem k pravé tyči.

36

Hofmann si pomohl faulem na dobře hrajícího Schadeho. Je z toho další standardka. Všichni si přitom pamatují ty předchozí.

35

Trochu zlepšený výkon Mönchengladbachu pokazil ofsajd. Flekken vykopne míč zpátky na útočnou polovinu Freiburgu.

34

Zakaria si našel prostor ke střele, jenže k dobré razanci nepřidal lepší umístění. Trefil střed brány a v ní připraveného Flekkena.

33

Na zápas mohlo přijít jen 13 500 fanoušků, přičemž velká část z nich už zamířila k východům. Hodně smutný pohled pro představitele domácího klubu.

32

Schade byl chycen do ofsajdu. Po odpískání nesportovně zakopl balon, ale sudí Hartmann byl vůči němu shovívavý.

31

Držení míče: 53 % – 47 %.

30

Flekken sebral hlavou prodloužený balón z domácí standardní situace způsobenou faulem Demiroviće.

29

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Breel Embolo.

29

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Patrick Herrmann.

28

Tak jsem to trochu přivolal, u střídačky Borussie se svlékli hned dva hráči. Jedním z nich je Patrick Herrmann.

27

Je trochu s podivem, že domácí kouč Adi Hütter ještě nesáhl do obrany, která je v naprosto desolátním stavu. I psychicky musí být hráči v bílém hodně dole.

26

Thuram byl v úniku. Flekken ho zastavil podezřelým způsobem, ovšem kontrola u videa žádný penaltový přestupek neobjevila.

25

Tímhle tempem Freiburg dozajista dosáhne na desetigólovou metu! Borussia zase selhala při bránění standardní situace. Po dvou sklepnutých balónech z necelého metru dopravil balon za brankovou čáru LUCAS HÖLER.

24

Všechno se domácím bortí. Žlutou kartu za šlapál na Kevina Schadeho dostává i Kouadio Koné.

23

Freiburg už dvakrát zažil, že dal čtyři góly během první půle. Naposledy v roce 2001 při výhře 5:2 nad Kaiserslauternem.

21

Nakonec to byly rohy hned dva. Po tom druhém chtěl střílet Zakaria, jenže kompletně promáchl.

20

První náznak domácí šance. Tečovaný míč přistál v boční síti, takže následuje rohový kop.

19

To už zavání obrovskou ostudou, Ginter srazil míč na roh a z toho Mönchengladbach kapituluje už čtvrtý gól! Znovu šlo o centr z levé strany od Grifa a hlavičku NICOLASE HÖFLERA na zadní tyč. V bránění selhal Thuram.

18

Demirović se nečekaně snadno dostal do šance. Zakončil ale přesně do místa, kde balón vyrazil Sommera.

17

Borussii se teprve podruhé stalo, že inkasovala dva góly v pěti úvodních minutách. Poprvé to bylo v roce 1965 proti Hamburku. Tehdy zápas skončil 0:5.

16

I tuto standardku hosté zakončili. Povedlo se to Lienhartovi, ale míč tentokrát proletěl nad horní tyčkou.

15

Tohle Mönchengladbachu také dvakrát nepomůže. Rámí Binsibajní atakoval stojnou nohu Schadeho a vyfasoval žlutou kartu.

14

Gól potvrzen, hororový začátek Borussie zpečetěn!

13

Definitivní platnost gólu musí určit video. Zkoumá se, zda útočná vlna Freiburgu nevybíhala z těsného ofsajdu.

12

Ve dvanácté minutě je skoro po zápase, Freiburg ze třetí šance potřetí skóruje a kráčí za nečekaně snadným vítězstvím. Thuram si neodpustil faul na křídle. Po centru Grifa vyplaval za klubkem obránců Nico Schlotterbeck, který sice trefil jenom Sommera, ale ten hned vzápětí nestačil na dorážku PHILIPPA LIENHARTA.

11

Flekken rozehrál nakrátko. Hned vzápětí naopak přišel dlouhý nákop na Demiroviće, jenž sebral Sommer.

10

Borussia ji zakončila. Z téměř nulového úhlu to zkoušel Binsibajní, jenže přestřelil zadní tyč.

9

Rozhodčí dopískl faul Demiroviće na Elvediho. Je z toho standardní situace pro domácí tým.

7

Mönchengladbach má před sebou nesmírně těžkou záchranářskou misi. Pléa ji neulehčil střelou z necelých třiceti metrů, jež prolétla vedle Flekkenovy pravé tyče.

5

Šokující úvod pro domácí barvy. V páté minutě je to už o dvě branky! Christian Günter zleva nacentroval na KEVINA SCHADEHO. Joe Scally s ním vůbec neskákal a ulehčil mu hlavičku, která zapadla nechytatelně k tyči.

4

Flekken dost otálí s odkopem a brnká na nervy fanoušků Borussie, kteří mohli zaplnit stadion ve velmi omezeném počtu.

2

Tak to byla rychlovka, hned z první střely dala hostující ekipa vedoucí gól! Günter vlevo spolupracoval s Schadem, který poslal míč do vápna a tam ho MAXMILIÁN EGGESTEIN pravačkou rychle přeadresoval za záda Yanna Sommera.

1

O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v černých dresech. Borussia je v bílém.

1

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Ginter, Elvedi, Binsibajní – Lainer, Zakaria, Koné, Scally – J. Hofmann, Thuram, Pléa.
Náhradníci: Sippel – Bénes, Embolo, Herrmann, Kramer, Netz, Neuhaus, Stindl, H. Wolf.
Trenér: Adi Hütter

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – M. Eggestein, Höfler – Schade, Grifo – Höler, Demirović.
Náhradníci: Uphoff – Burkart, Gulde, Haberer, Džong, Petersen, Sallai, K. Schlotterbeck, Sildillia.

01.12.2019 Mönchengladbach – Freiburg 4:2
15.03.2019 Mönchengladbach – Freiburg 1:1.
SC Freiburg

Hosté třikrát za sebou prohráli. Z minulosti měli ale nahráno a stále tak drží výborné šesté místo se ztrátou jediného bodu na čtvrtý Hoffenheim i pátý Union Berlín. Freiburg padl 1:2 s Bayernem, poté 0:2 s Frankfurtem a naposledy 1:2 s Bochumí. I tak má nejlepší obranu v celé Bundeslize. Mezi nejlepšími střelci jsou s třemi zásahy Grifo, Holer, Lienhart a Woo-Jong Džong. Kromě záložníka Schmida je zraněn i zkušený útočník Nils Petersen.
Borussia Mönchengladbach

Klub ze Severního Porýní-Vestfálska je s vyrovnanou bilancí pěti výher, tří remíz a pěti porážek na dvanáctém místě, což je oproti dvěma předchozím sezónám značný pokles. V rozehraném čtrnáctém kole ztrácí jen tři body na sedmou Mohuč. V předchozím kole Borussia padla 1:4 v Kolíně. Nejlepším střelcem je Jonas Hofmann, který nasázel sedm z celkových osmnácti gólů. Na marodce je pouze mladý obránce Jordan Beyer.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu patnáctého kola německé Bundesligy. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Mönchengladbachem a Freiburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

0:6

konec (0:6)

Branky: 2. M. Eggestein (Schade), 5. Schade (Günter), 12. Lienhart, 19. Höfler (Grifo), 25. Höler (Höfler), 37. N. Schlotterbeck (Grifo)

Karty:   15. Binsibajní (MNC), 24. Koné (MNC) – 44. Demirović (FRE)

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 16:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:15.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Ginter, Elvedi, Binsibajní – Lainer (29. Herrmann), Zakaria, Koné, Scally – J. Hofmann, Thuram (71. Stindl), Pléa (29. Embolo).

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Lienhart (82. Gulde), N. Schlotterbeck (82. K. Schlotterbeck), Günter (C) – M. Eggestein (74. Haberer), Höfler – Schade (61. Sallai), Grifo – Höler, Demirović (74. Džong).

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Gerach

Diváci: 13 500