konec (12:17)

04.12.2021, 18:00 • Poliesportiu Pla de L'Arc (Lliria) • Skupina E • MJ

Tipsport: 13.1 18.5 1.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Slovensko – Německo 22:36 (12:17)
Nejvíce branek: Bajčiová 5/1, R. Bíziková 4/3, Trúnková 3 – Grijseelsová 5/1, Schmelzerová 5, X. Smitsová 4. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2. Vyloučení: 3:2. (19:35:45)
Z házenkářského mistrovství je to z mé strany pro tuto chvíli vše. Těším se s Vámi u dalšího přenosu nashledanou.
A je tu konec utkání! Velmi zkušené Němky zvládli výborně také druhý poločas a Slovenky nakonec porazily vysoko 36:22. Hráčkou zápasu byla zvolena Xenia Smitsová, autorka 4 branek svého týmu. Nutno podotknout, že Slovenky určitě neodehrály špatné utkání, ale až příliš otevřely svou obranu. Němky dokázaly zužitkovat velké množství rychlých protiútoků a díky nim směřují za vítězstvím ve skupině E. Od 20:45 nás čeká další zápas této skupiny, a to mezi Češkami a Maďarkami.

Konec zápasu. (22:36)

60

Julia Maidhofová proměnila sedmičku nad nohu Alexandry Ivanicjy (22:36)

59

Silje Bröns Petersenová střelou z osmi metrů propaluje slovenskou gólmanku. (22:35)

59

Němky v poklidu dohrávají závěr utkání. (22:34)

58

Chyby na obou stranách ničí velké útočné šance. (23:34)

57

Adriána Holejová využila rychlého brejku. (22:34)

57

Johanna Stockschläderová famózne zakončila na přední tyč slovenské branky. (21:34)

56

Faul na Maidhofovou, Němky pokračují v útoku. (21:33)

56

Vladimíra Bajčiová proměňuje sedmičku střelou k pravé tyči. (21:33)

55

Německý útok zastaven na centru. Tvrdá obrana Slovenek je k brankovišti nepouští. (20:33)

55

Oddechový čas pro hosty. (20:33)

55

Bibiana Štefaníková se z pravé spojky prosadila náramně. (20:33)

55

Julia Maidhofová využila dalšího rychlého protiútoku. (19:33)

54

Réka Bíziková neproměnila sedmičku! (18:32)

54

Alexandra Ivanicja drží rozdíl skóre na 14 brankách po velmi dobrém zákroku. (18:32)

53

Katharina Filterová znovu předvádí skvělý zákrok, tentokráte pravou nohou. (18:32)

53

Další ztráty po špatné přihrávce využila Marlene Kalfová, která se prosadila v příležitosti 1 na 1. (18:32)

52

Prorážení Němek vede k útočné akci Slovenska. (18:31)

51

Xenia Smitsová nevyužila samostatného úniku. Parádním zákrokem se zaskvěla Alexandra Ivanicja (18:31)

50

Julia Maidhofová se prosadila středem hřiště. (18:31)

49

Marlene Kalfová využila volného prostoru na pravé spojce a s přehledem zamířila k pravé tyči. (18:30)

49

Nikoleta Trúnková konečně prostřelila Filterovou. (18:29)

49

Alina Grijseelsová podstřelem parádně zakončila k levé tyči. (17:29)

48

Katharina Filterová se nadechla k velkému výkonu v brankovišti. Ránu Bajčiové skvěle vykryla. (17:28)

48

Oddechový čas pro domácí. (17:28)

48

Xenia Smitsová již v exhibičním nádechu zakončuje přesně k levé tyči. (17:28)

47

Němky výborně brání pozice na centru i obou spojkách. (17:27)

47

Alina Grijseelsová se již poněkolikáté prosazuje ze samostatného úniku. (17:27)

46

Alexandra Ivanicja předvedla další parádní zákrok. (17:26)

45

Filterová předvádí velmi dobrý zákrok proti ráně slovenské hráčky. (17:26)

45

Marlene Kalfová z následného rychlého přechodu do útoku zakončuje přesně. (17:26)

44

Boglárka Bíziková zakončila přesně pod břevno. (17:25)

44

Už už to vypadalo na ztrátu žen v bílých dresech, z levého křídla se ale posléze prosadila Johanna Stockschläderová . (16:25)

43

Tečovaná rána ze střední spojky. Německo pokračuje v útoku. (16:24)

42

Spousta nepřesností v útoku slovenských házenkářek. Míč získavají Němky. (16:24)

42

Osmibrankový rozdíl zdaleka ještě není konečný. Slovenky stále mají velkou motivaci do útoku. (16:24)

41

Réka Bíziková znovu využívá možnost sedmičky. (15:24)

40

Gól vstřelil tým Německo. (15:24)

39

Réka Bíziková z levého křídla přehazuje Eckerlovou na zadní tyč. (15:23)

39

Luisa Schulzeová výborně využila prostoru před brankou. (14:23)

38

Katarína Pócsíková využila prostoru po pravé straně hřiště a hezky zakončila k pravé tyči branky. (14:22)

37

Zbytečná ztráta Slovenek. Trúnková neudržela míč v rukou a Němky se tak dostávají do postupného útoku. (13:22)

37

Johanna Stockschläderová se prosazuje z levého křídla po předchozí kombinaci ze spojek. (13:22)

36

Situace na hraně prorážení, Slovenky nicméně pokračuji v útoku. (13:21)

35

Johanna Stockschläderová využila odrazu od brankářky Ivanitsyové a dorazila míč do branky. (13:21)

35

Slovenská obrana se velmi dobře pohybuje, hrozí německá pasivita. (13:20)

33

Xenia Smitsová využila ztráty Slovenek dokonale a z dalšího rychlého brejku se prosazuje rano k tyči. (13:20)

32

Meike Schmelzerová znovu famózní z pozice centra. (13:19)

32

Nikoleta Trúnková využila parádní spolupráce se spoluhráčkou a snižuje na rozdíl pěti branek. (13:18)

31

Meike Schmelzerová znovu velmi důrazná před brankovištěm. (12:18)

31

Německé házenkářky mají první útok druhé půle. (12:17)

31

Začal druhý poločas. (12:17)
První poločas nabídl velmi povedené momenty na obou stranách. Je ovšem vidět, že německé házenkářky se dopouštějí méně chyb, jsou individuálně lépe vybaveny, a i proto je skóre první půle 12:17. Slovenky působí znovu velmi nebojácným dojmem, podobně jako proti Maďarkám, nicméně je sráží ztráty a také nedisciplinovanost. Druhý poločas tu máme za 13 minut.

30

První poločas skončil. (12:17)

30

Vladimíra Bajčiová se blýskla již svou čtvrtou brankou ostrou ranou ze střední spojky. (12:17)

30

Rána Szarkové z 10 metrů byla zblokována do zámezí. (11:17)

29

Antje Lauenrothová se znovu prosadila z levého křídla střelou na vzdálenější tyč. (11:17)

29

Alicia Stolleová parádní ranou pravačkou po úhybném manévru navyšuje německé vedení. (11:16)

28

Bibiana Štefaníková šikovně přehodila svojí levačkou Eckerlovou a snižuje na rozdíl čtyř branek. (11:15)

27

Útočný faul Holejové připravuje slovenské házenkářky o míč. (10:15)

27

Alexandra Ivanytsia vytahuje skvělý zákrok proti ráně Schmelzerové. (10:15)

26

Xenia Smitsová využívá další volné příležitosti v domácí obraně. (10:15)

25

Schulzeová do prázdné branky zakončuje přesně přes celé hřiště. (10:14)

25

Eckerlová famózním zákrokem ničí šanci Slovenek (10:13)

24

Xenia Smitsová to přehnala s agresivitou a i ona si odsedí první dvouminutový trest v tomto duelu. (10:13)

23

Alina Grijseelsová promeňuje sedmičku střelou k pravé tyči. (10:13)

23

Anette Emma Hudáková je vyloučena po stažení Schmelzerové (10:12)

23

Chyba v rozehrávce i na straně Slovenska na levém křídle. (10:12)

22

Ztráta Němek v útočné fázi. (10:12)

22

Réka Bíziková znovu úspěšná ze značky sedmimetrového hodu. (10:12)

21

Bíziková zakončila nekompromisně pod břevno. (9:12)

21

Přílišná tvrdost posílá Lauenrothovou na 2 minuty mezi střídačky. (8:12)

21

Němky pokračují v postupném útoku. Bergerová spálila velkou šanci z pravého křídla. (8:12)

20

Oddechový čas pro hosty. (8:12)

20

Ostrý faul Trúnkové zastavuje přechod Němek do útočné fáze. (8:12)

20

Meike Schmelzerová využila skvělé přihrávky na místo centra a zvyšuje vedení na čtyři branky. (8:12)

19

Jeden z mála postupnýc útoků Němek do propracované slovenské obrany. (8:11)

18

Alina Grijseelsová potrestala pasivitu Slovenek rychlým brejkem i zakončením. (8:11)

18

A další pasivita domácích. (8:10)

17

Oslabení zvládají ženy v červených dresech velice dobře. (8:10)

17

Simona Szarková z pravé spojky parádně zakončuje do šibenice. (8:10)

16

Zbytečné vyloučení za zahozený míč po odpískané pasivitě. Bajčiová si odsedí 2 minuty. (7:10)

16

Byla odpískána pasivita Slovenska. (7:10)

15

Vladimíra Bajčiová znovu skóruje. Již třetí gól slovenské házenkářky. (7:10)

14

Antje Lauenrothová z následné rychlé akce znovu vedení navyšuje. (6:10)

14

Nikoleta Trúnková z pozice centra zakončila přesně. (6:9)

14

Alina Grijseelsová zužitkovala další rychlý brejk a posílá svůj tým do čtyřbrankového vedení. (5:9)

13

Luisa Schulzeová využila kombinační hry a zakončuje nikým neatakována. (5:8)

12

Emily Charlot Bölková mělo parádně nabito a z devitimetrové čáry propaluje slovenskou brankářku. (5:7)

11

Vladimíra Bajčiová po tvrdých soubojích s obranou Němek nakonec propálila Eckerlovou (4:6)

10

Antje Lauenrothová využila svou šanci z křídla a pohotově zakončuje. (3:6)

10

Druhá brána v podání Lanczové. (3:5)

9

Neproměněný sedmimetrový hod Maidhofové. (2:5)

9

Vyloučení na straně Slovenek. Odpočinout si půjde na 2 minuty Rebičová. (2:5)

9

Vladimíra Bajčiová v posledních chvílích signalizované pasivity propálila ze středu brankoviště německou brankářku. (2:5)

9

Signalizovaná pasivita na straně domácích hráček. (1:5)

8

Faul na pronikající Trúnkovou na levé spojce. (1:5)

7

Bajčiová nepropálila Eckerlovou v bráně (1:5)

6

Oddechový čas pro domácí. (1:5)

6

Xenia Smitsová využila dalšího zaváhaná v útoku domácích a z rychlého brejku zakončuje velmi přesně. (1:5)

5

Amelie Bergerová parádně zakončila mezi nohy brankářky z pravé spojky. (1:3)

5

Bajčiová ve velké šanci minula bránu. (1:2)

5

Faul Smitsové. Slovenky pokračují v útoku. (1:2)

4

Rychlý protiútok Němek zničila slovenská brankářka parádním zákrokem. (1:2)

3

Meike Schmelzerová se na centru parádně otočila a zakončila tvrdě k tyči. (1:2)

2

Barbora Lanczová parádní ranou ze střední spojky srovnává stav utkání. (1:1)

2

Meike Schmelzerová zakončila orvní akci Němek. (0:1)

1

Míč po nepovedené přihrávce získavají Němky. (0:0)

1

První akce Slovenek po pravé straně je zastavena faulem. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)
Obě družstva jsou již nastoupená utkání. Uslyšíme jejich státní hymny.
Němky si na úvod turnaje poradily s českými házenkářkami, a to v poměru 31:21. Utkání měly již od začátku pod kontrolou, v poločase vedly již o 7 branek a druhou půli už tak mohly dohrávat relativně v poklidu. I proto budou mít jistě dost sil na to vlétnout podobně i na slovenské hráčky. Poslední vzájemný zápas z 27. listopadu v rámci přátelského utkání nicméně ukázal, že Slovenky mohou mít recept na německou ofenzívu. Němky v něm sice zvítězily 32:25, avšak poločasový stav 13:14 v nich musel budit mírné rozpaky. Uvidíme, s čím přijdou do ostrého utkání.
Slovenské házenkářky vstoupily do turnaje porážkou 29:35 s Maďarkami, byť do začátku druhé půle to nevypadalo na takový gólový rozdíl. Do stavu 18:18 byly Slovenky velmi houževnaté, avšak poté ztratily na přesnosti a důrazu před brankovištěm. Dnes je pravděpodobně čeká ještě náročnější utkání s favoritkami skupiny Němkami.
Nedělní večer u házené dnes bude velmi zajímat naše sousedy, neboť se v rámci skupiny E utkají Slovenky s Němkami. Rád bych vás proto přivítal u textového přenosu tohoto zajímavého duelu, který docela určitě zajímá i naše házenkářky. Zápas začíná v 18:00 hod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

22:36

Slovensko: Medveďová, Oguntoyeová, Ivanicja – Bajčiová, B. Bíziková, R. Bíziková, Bujnochová, Holejová, Hudáková, Barbora Lanczová, Némethová, Pócsíková, Popovcová, Rebičová, Szarková, Štefaníková, Trúnková.

Německo: Eckerleová, Filterová – Antlová, Bergerová, Bölková, Degenhardtová, Grijseelsová, Kalfová, Lauenrothová, Maidhofová, S. B. Petersenová, Schmelzerová, Schulzeová, X. Smitsová, Stockschläderová, Stolleová, Zschockeová.