Thomas Greiss (DET) – 21 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 64:44
Philipp Grubauer (SEA) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 64:65

Filip Hronek (DET) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 23:34
Filip Zadina (DET) – 0+0, -2 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:12

1. Lucas Raymond (DET) 1+0
2. Ryan Donato (SEA) 2+0
3. Robby Fabbri (DET) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 18 963 diváků.
Je konec. Detroit Red Wings vítězí nad Seattle Kraken 4:3 po nájezdech. V první třetině sice padla branka, ale ta nakonec domácím nebyla uznána. Ve 25. minutě se už ale Detroit dočkal, když se trefil Fabbri. Ve 31. minutě ale nejprve srovnal Dunn a v 37. minutě otočil vývoj zápasu Donato. O dvě minuty později bylo ale srovnáno na 2:2 po brance Naměstnikova. Ve 47. minutě si Detroit vzal vedení zpět po gólu Raymonda, ale v 55. minutě srovnal Donato. Prodloužení branku nepřineslo a šlo se do nájezdů, kde rozhodl Adam Erne.

Adam ERNE - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.

64:56

Nakonec střela českého hráče Filipa Hronka pár vteřin před koncem prodloužení skončila na tyči!

64:32

Domácí drží puk v útočném pásmu, ale bez nějaké střely.

63:36

Nyní nastoupila na led první trojka Detroitu, která hru rozpohybovala.

62:56

Adam Erne sice vybojoval puk za bránou soupeře, ale následně se s ním dostal až na svou polovinu.

62:25

Thomas Greiss nyní skvělým zákrokem pravým betonem zachránil Detroitu pokračování v zápase!

62:15

Zatím je ale prodloužení z obou stran velice opatrné.

61:58

Pius Suter zkusil vystřelit, ale trefil pouze obránce soupeře.

61:28

Nyní už jsou u puku ale opět domácí hráči, kteří se snaží něco vymyslet.

60:39

Následně přišel boj o puk u mantinelu na polovině Krakenu, po kterém jej získali na své hole hosté.

60:07

Úvodní buly vyhrálo domácí mužstvo, které rozjíždí akci zpoza své svatyně.

60:01

60:00

59:35

Posléze skončil puk pouze v zámezí a následovat bude buly před Grubauerem.

59:28

Red Wings jsou aktivnější ke konci utkání, ale vypadá to, že se půjde do prodloužení.

59:02

Lucas Raymond sice pálil z pravé strany, ale trefil jen hostujícího obránce.

58:14

Seattle Kraken se dopouští dalšího zakázaného uvolnění a následuje vhazování před Grubauerem.

57:26

Lucas Raymond dostal nabito na pravou stranu, ale jeho tvrdou pumelici zlikvidoval Philipp Grubauer!

56:28

Nick Leddy pohlídal kotouč před Morganem Geekiem a po chvíli si Detroit vytvořil zakončení, ovšem to skončilo jen vedle brány soupeře.

55:39

Ryan Donato útočil na hattrick, ale po objetí branky uklouzl a nestačil tak zakončit.

54:16

54:16 Ryan DONATO - 3:3

54:16

Seattle právě vstřelil branku!
A je opět srovnáno, tentokrát už na 3:3! Domácí si neporozuměli ve středním pásmu, čehož využil Jamie Oleksiak, ale při snaze vystřelit mu sjel kotouč, ke kterému se dostal RYAN DONATO a ten zakončil k levé tyči. Asistence: Jamie Oleksiak.

53:32

Ke konci základní hrací doby se ovšem dost přiostřilo a bude to ještě velký boj a drama.

53:06

Seattle Kraken ovšem začíná být ve velkém tlaku a následuje vhazování před domácí bránou.

52:41

Mason Appleton rovněž pálil z mezikruží, ale ani on nedokázal srovnat stav utkání po úspěšném zákroku Greisse.

51:47

Thomas Greiss byl znovu připraven a betonem vyrazil pokus soupeře z mezikruží.

50:17

Seattle se dopustil pouze ofsajdu a následovat bude komerční přestávka a následně vhazování ve středním pásmu.

49:45

Red Wings tentokrát vyhodili puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

49:03

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:03

Znovu měli domácí velké štěstí, protože střela hostujícího hráče Vince Dunna trefila brankovou konstrukci!

48:28

Hosté se natlačili do brankoviště domácích, kde skončil gólman Thomas Greiss na lopatkách, ale kotouč nepřešel brankovou čáru.

47:16

Nyní se sice také Seattle dostal do zakončení, ale to minulo bránu Detroitu.

46:30

46:30 Lucas RAYMOND - 3:2

46:30

Detroit právě vstřelil branku!
Po nudnějším začátku třetí třetiny je tady branka a Red Wings jdou do vedení 3:2! LUCAS RAYMOND se totiž dostal k puku v mezikruží a z otočky fantasticky prostřelil Grubauera. Asistence: Dylan Larkin a Moritz Seider.

45:45

Hosté nyní drží puk za svou svatyní a rozmýšlejí co podniknou za útočnou akci.

45:11

Nyní ale musel zasahovat domácí gólman Thomas Greiss proti bekhendovému zakončení soupeře.

44:56

Red Wings sice jsou ve třetí třetině o něco aktivnějším celkem, ale zatím je to z obou stran hodně málo.

44:29

Domácí celek se dopustil ofsajdu a hra se přesune do středního pásma.

42:48

Seattle Kraken sice získal puk, ale následně jej jen nahodil do pásma soupeře.

41:28

Jordan Oesterle se sice dostal ke střele, ale jeho pokus skončil v moci Philippa Grubauera.

41:05

Následně se Seattle dopustil pouze ofsajdu.

40:50

Detroit se sice vydal dopředu po pravé straně, ale nebylo z toho nic nebezpečného.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:30.

40:00

39:15

Red Wings po srovnání ožili a opět se dostali do útočné třetiny, kde ale po boji za bránou přišli o puk.

38:18

38:18 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 2:2

38:18

Domácí celek srovnává na 2:2! VLADISLAV NAMĚSTNIKOV se dostal ke skryté střele z levého kruhu, která byla zblokována, ovšem kotouč se mu dostal znovu na hůl a napodruhé už dokázal prostřelit gólmana Grubauera. Asistence: Jordan Oesterle a Moritz Seider.

37:43

Detroit nyní nemůže nic vymyslet, ale málem mu k tomu pomohla chybka Philippa Grubauera, ovšem nakonec z toho nebylo nic velkého.

36:55

Nyní je hra opět přerušená a následovat tak bude komerční přestávka.

36:04

36:04 Ryan DONATO - 1:2

36:04

Hosté otáčejí vývoj zápasu a vedou 2:1! Domácí hráč totiž uklouzl ve svém pásmu a k puku se dostal Joonas Donskoi, jenž jej posunul Yanni Gourdému a ten RYANU DONATOVI, který zakončoval do poloprázdné svatyně. Asistence: Yanni Gourde a Joonas Donskoi.

34:45

Hosté ulovili puk v útočném pásmu a následně přišla střela od modré, ale ta si nenašla cestu na bránu.

33:54

Hosté ovšem následně vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a následovat tak bude buly před bránou Philippa Grubauera.

33:45

Nyní toho k vidění moc není, jelikož se hraje z jedné strany hrací plochy na druhou beze střel.

32:09

A málem to bylo 2:1 pro hosty, ovšem střela Carsona Soucyho trefila levou tyč!

31:47

Seattle se opět snaží něco vymyslet, ale zatím se nemohou dostat do útočného pásma.

30:44

30:44 Vince DUNN - 1:1

30:44

Také hosté využívají přesilovou hru a srovnávají na 1:1! Marcus Johansson zpoza brány posunul puk proti holi VINCE DUNNA a jeho přesná rána k pravé tyči nedala brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Marcus Johansson a Alexander Wennberg.

30:24

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Michael Rasmussen – 2 min., nedovolené bránění).

30:00

Máme za sebou polovinu základní hrací doby a Detroit Red Wings vede nad Seattle Kraken poměrem 1:0.

29:10

Tentokrát se kotouč ocitl v ochranné síti za domácí bránou a Thomas Greiss tak bude muset být připraven.

28:36

Střela domácího obránce od modré zamířila jen vedle hostující svatyně. Detroit ovšem má stále puk pod kontrolou.

27:58

Po vstřelené brance se tempo hry trochu snížilo, ale nakonec přišla střela domácích od modré, se kterou si Philipp Grubauer poradil.

26:56

Hosté se nyní nastěhovali do útočné třetiny, ale Kole Lind nedokázal zakončit z otočky.

25:58

Opět se Red Wings snažili něco vymyslet po pravém křídle, ale tentokrát byla obrana Krakenu připravena.

24:46

24:46 Robby FABBRI - 1:0

24:46

Máme tady úvodní branku utkání a také proměněnou přesilovou hru! Dylan Larkin nejprve nebezpečně vystřelil, kdy puk prošel brankáři Grubauerovi a zastavil se o tyč. Po pár vteřinách se ovšem kotouč vrátil zpět před svatyni Seattlu a tam už úspěšně zakončil do poloprázdné brány ROBBY FABBRI. Asistence: Dylan Larkin a Pius Suter.

24:36

Pius Suter u pravé tyče dával puk spoluhráči, ale ten jej minul.

23:59

Domácí celek má k dispozici přesilovou hru, ovšem soupeři se podařilo vyhodit puk.

23:25

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Adam Larsson – 2 min., sekání).

23:15

Vince Dunn zachyboval na modré čáře a Filip Zadina se dostal do úniku, ovšem jeho zakončení k levé tyči vyrazil betonem Philipp Grubauer!

22:06

Seattle Kraken si tentokrát vytvořil minutový tlak v útočném pásmu, ale ani Ryan Donato nedokázal tečovat puk podle svých představ.

21:14

Nyní se na druhé straně dostal Detroit do zakončení, ale to nepřineslo nic nebezpečného.

20:55

20:45

Po chvíli se Red Wings podařilo vyhodit puk přes celé kluziště a tohle oslabení už zvládnou.

20:22

Seattle Kraken pokračuje v přesilové hře z první třetiny, ale střela od modré nic nepřinesla.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:37.

20:00

19:47

Thomas Greiss ramenem vyrazil střelu soupeře a následně hráči Detroitu vyhodili puk.

19:17

Hostující celek ale má přesilovou hru, ovšem po chvíli je hra znovu pozastavena, neboť puk opustil hrací plochu.

19:00

Nyní je hra velice rozkouskována a rozhodčí nyní nařídili buly ve středním pásmu.

18:55

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Vladislav Naměstnikov – 2 min., sekání).

18:51

18:38

Alexander Wennberg po přihrávce z levé strany zakončoval do levé části branky, ale Thomas Greiss si připisuje další zákrok.

18:29

18:03

Nyní tak pokračuje hra 4 na 4 a Seattle Kraken je u puku na pravé straně.

17:15

17:15 Neuznaná branka Detroitu.

17:15

Branka nakonec není uznána! Lucas Raymond totiž byl v útočném pásmu o něco dřív a rozhodčí po zkoumání u videa odpískali ofsajd!

16:51

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Riley Sheahan – 2 min., držení).

16:29

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Morgan Geekie – 2 min., sekání).

15:32

Další velká šance Seattlu, ale Marcus Johansson nedokázal z předbrankoviště zdvihnout kotouč a Thomas Greiss předvedl důležitý zákrok!

15:18

Jérémy Lauzon sice dává gól, ale ten nakonec neplatí, protože měl Mason Appleton atakovat brankáře, ovšem do něj byl natlačen domácím obráncem.

14:34

Jared McCann se dostal k odraženému kotouči, ale jeho zakončení bylo zblokováno!

13:38

Michael Rasmussen se tentokrát ocitl v zajímavé šanci, když z bezprostřední blízkosti zakončoval z otočky, ale jeho pokus trefil jen tyč poloprázdné svatyně!

13:08

Poté přišel rychlý útok Detroitu, ale český obránce Filip Hronek toho moc vymyslet nedokázal a kotouč skončil v lapačce Philippa Grubauera.

12:56

Yanni Gourde tentokrát zaměstnal domácího brankáře Thomase Greisse, který si dokázal poradit bez větších problémů.

12:49

12:15

Druhá část početní převahy přinesla střelu z levé strany, kterou ale Philipp Grubauer viděl a vyrazil.

11:54

Přesilová hra se ale zatím Detroitu moc nedaří, neboť hosté dokázali dvakrát po sobě vyhodit puk do bezpečí.

10:57

Moritz Seider se po vhazování opřel do puku zpoza modré čáry, ale Philipp Grubauer byl připraven.

10:49

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Mason Appleton – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

10:35

Nakonec ale přišla velká chyba a Pius Suter se dostal po pravém křídle do rychlého nájezdu, ovšem jeho zakončení nebylo zrovna precizní a Philipp Grubauer si poradil.

09:48

Po kratší přestávce se Seattle znovu nastěhoval do třetiny Red Wings, kde se snaží vytvořit střeleckou příležitost.

07:51

Dylanu Larkinovi se při pokusu o rychlý přesun odrazil puk od brusle. Následný protiútok hostů přinesl jen ofsajd a následuje komerční přestávka.

07:15

Seattle se ale nyní nastěhoval do útočného pásma, kde si přihrává puk, ale bez nějaké střely na svatyni Thomase Greisse.

06:51

Nyní nám nastavené tempo z úvodních minut trochu opadlo a oba týmy spíše vyčkávají co předvede soupeř.

06:06

Detroit Red Wings si ale nyní snaží vytvořit tlak, ale hráči Krakenu se dostali ze svého pásma.

05:22

Filip Zadina se po skvělé přihrávce z pravé strany opřel do puku, ale jeho pokus byl zblokován.

03:26

V úvodu utkání je k vidění hra ve velkém tempu nahoru a dolů, ovšem zatím měli největší šanci hosté.

02:32

Givani Smith to tentokrát zkoušel, ale Philipp Grubauer byl připraven.

02:01

Yanni Gourde našel ve velmi dobré příležitosti Ryana Donata, ale ten v dobré šanci selhal a nezakončil přesně.

01:40

Filip Zadina byl nyní velice aktivní s kotoučem směrem dopředu, ale jeho zakončení z pravé strany nepřineslo nic nebezpečného.

00:57

Ofsajd Seattle Kraken zastavil útočnou akci a následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.

00:46

Posléze musel ovšem být v pozoru na druhé straně Thomas Greiss, jenž vyrazil střelu Masona Appletona nad sebe a následně musel kotouč chytit do lapačky.

00:16

O první střelu se postaralo domácí mužstvo, ovšem pokus od modré letěl jen vedle brány Philippa Grubauera.

00:01

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Fabbri – Givani Smith, P. Suter, Zadina – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Criscuolo, Rowney, Gagner.
Trenér: Jeff Blashill

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – A. Larsson (A), Vince Dunn, Soucy, Oleksiak, H. Fleury, Lauzon – Donskoi, Gourde (A), B. Tanev – Appleton, Wennberg, Marcus Johansson – McCann, Geekie, Donato – Lind, Sheahan, Blackwell.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Skilliter, Lambert – O’Quinn, Daisy.

Seattle Kraken

Seattle Kraken se momentálně nachází v Pacifické divizi na 7. pozici se 17 body a skóre 65:77. Start nováčka do této soutěže nebyl zrovna dobrý, ale nyní už je Kraken ve velmi dobré formě. Po výhře 4:1 na Floridě se Seattle představil v Buffalu. A tam už po 1. třetině vedl vysoce 3:0. Ve druhé periodě padly dvě branky na každé straně. Tak stejně to bylo i ve třetí části a Seattle vyhrál 7:4.
Detroit Red Wings

Detroit Red Wings je aktuálně v Atlantické divizi na 4. místě s 25 body a skóre 63:72. Po domácí výhře 3:2 po prodloužení nad Buffalem se Red Wings představili na ledě Bostonu. Ve 26. minutě otevřel brankový účet český útočník Filip Zadina. Ve 47. minutě ale srovnal z přesilovky další český útočník, kterým byl David Pastrňák. Nakonec ale vítězství slavili hosté, protože v 52. minutě rozhodnul Staal. Nejproduktivnějším hráčem je s 21 body Raymond.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Detroit Red Wings a Seattle Kraken. Tato mužstva se spolu ještě nikdy neutkala a hosty tak čeká první zápas v Little Caesars Aréně v Detroitu. Úvodní buly je naplánováno na 01:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

4:3

Branky a nahrávky: 25. Fabbri (Dylan Larkin, P. Suter), 39. Naměstnikov (Oesterle, Seider), 47. L. Raymond (Dylan Larkin, Seider), rozh. náj. Erne – 31. Vince Dunn (Marcus Johansson, Wennberg), 37. Donato (Gourde, Donskoi), 55. Donato (Oleksiak)

Diváci: 18 963

10:49 SEA 2 Appleton, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
16:29 SEA 2 Geekie, sekání
16:51 SEA 2 Sheahan, držení
17:15 DET neuznaná branka
18:55 DET 2 Naměstnikov, sekání
23:25 SEA 2 A. Larsson, sekání
24:46 DET 1:0 Fabbri (Dylan Larkin, P. Suter)
30:24 DET 2 M. Rasmussen, nedovolené bránění
30:44 SEA 1:1 Vince Dunn (Marcus Johansson, Wennberg)