Střely na bránu 38:24 (13:9, 10:9, 15:6)

Michal Jordán (CHA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 20:42
David Tomášek (CHA) 0+0, 3 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 17:48
Radan Lenc (CHA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:40

Šimon Hrubec (OMS) 37 zákroků / úspěšnost 97,4%
Peter Cehlárik (OMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:56 (12:13:44)
Hokejisté Chabarovsku prohrávají třetí zápas v řadě, naopak Omsk se raduje z pátého vítězství. Výsledek je pro obhájce titulu spíše šťastný než zasloužený.
Avangard využil drtivý nástup, kdy vedl při první komerční přestávce 7:0 na střely, dorážkou Vladimira Brjukvina. Amur se ale brzy vzpamatoval, převzal otěže do svých rukou a už je nepustil. V polovině hrací doby konečně vyrovnal Ivan Nikolišin, jenže hrubku před vlastní bránou potrestal hostující Jaroslav Kosov.
Závěrečná část se nesla ve znamení trvalého tlaku domácích, skórovali však opět hosté, když další propadnutí soupeřovy obrany využil Nail Jakupov.

59:27

Čas se kriticky krátí a šance nepřicházejí. Amur znovu vybojoval útočné pásmo.

58:50

Alikin musí zpět do brány, vhazuje se ve středním pásmu.

58:29

Zakázané uvolnění omské pětice.

58:01

Alikin zůstává na střídačce, hokejisté Chabarovsku mají šest bruslařů v poli.

58:01

Oddechový čas pro domácí.

58:01

Volgin nastřeluje kotouč na Hrubce, který ho podržel v lapačce.

57:20

57:20 Nail JAKUPOV - 1:3

57:20

Avangard právě vstřelil branku!
Pro domácí je to kruté, ale znovu ztratili puk při výjezdu z vlastního pásma. NAIL JAKUPOV ho předal zadovkou Děrgačovovi a sám si dojel pro úspěšnou dorážku, u které byl o zlomek vteřiny dříve než chabarovský kapitán Jordán.
Asistence: Alexandr Děrgačov.

56:20

Padající Nikolišin udržel na modré čáře zázračně špičkou hole puk v pásmu. Nikita Pivcakin ho posunul napravo na Šarova, jehož ránu přizvedl bránící hráč do ochranné sítě.

56:00

Dnešní utkání sleduje nejvyšší povolený počet 500 diváků.

55:07

Omsk na chvíli otáčí hru a Alikin vyráží Dědunovův pokus.

53:46

Kotouč má v lapačce Šimon Hrubec, čeká nás poslední pauza na reklamy.

53:26

Ivan Nikolišin se uvolnil na levém kruhu, jeho prudkou střílenou přihrávku však na zadní tyči nevyužil najíždějící Alexandr Gorškov.

51:53

Snad poprvé ve třetí třetině strávili úřadující mistři celé střídání v útočném pásmu. Nakonec po zpětné přihrávce Jaroslava Kosova trefuje Damir Šaripzjanov od modré jen hůl bránícího hráče.

50:35

Český brankář raději zalehává Volginovu golfovou střelu, která se vracela od zadního mantinelu.

50:04

Po buly střílí Svjatoslav Grebenščikov z mezikruží opět jen do zdi jménem Šimon Hrubec.

48:31

Dál se hraje prakticky neustále na jednu bránu. Vladimir Butuzov ji křížnou střelou bekhendem po ledě minul.

46:51

V závaru na omském brankovišti přišel Michal Jordán o přilbu, Šimon Hrubec zase o bránu, vyvrácenou z úchytů.

46:25

45:59

Na křížnou přihrávku si najel Svjatoslav Grebenščikov a pohotovým klepnutím o led těsně minul zadní tyčku.

45:40

Hosté se ubránili náporu přesilovkových formací Amuru a již v plném počtu vyhazují na zakázané uvolnění.

44:19

Český reprezentační brankář s jistotou chytá Galuzinovu střelu, přestože mu ve výhledu clonil Ljubimov.

43:59

Po výměně puku s Jordánem nenašel Lenc skulinku mezi Hrubcovým betonem a tyčí.

43:33

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Corban Knight – 2 min., sekání).

43:05

Radan Lenc prověřil Šimona Hrubce tvrdou střelou zpoza vrcholu kruhu.

42:11

S roztrženým obočím opouští střídačku v doprovodu lékaře hostující Vladimir Žarkov.

41:56

Šimon Hrubec vyráží rozklekem Galuzinovu střelu od levého mantinelu.

41:02

K dorážce střely Svjatoslava Grebenščikova se neprotlačil na brankovišti David Tomášek.

40:01

Domácím hokejistům se podařilo konečně proměnit svou převahu ve vyrovnávací gól Nikolišinem, jenže za necelých pět minut vrátil vedení obhájcům Gagarinova poháru Jaroslav Kosov.

39:31

Nápor pokračuje, po centru Tolčinského střílí z mezikruží Cehlárik do brankáře – přesně v okamžiku, kdy se otevírají dvířka trestné lavice.

39:16

Až těsně před vypršením trestu rozehráli hosté přesilovkový zámek a Kirill Gotovec tvrdou střelou vyprášil Alikinův beton.

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Ani druhá přesilovka se Avangardu zatím vůbec nedaří.

37:31

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexej Volgin – 2 min., držení).

37:25

Alexandr Děrgačov dorážel zblízka Brjukvinovu vyraženou střelu vedle domácí brány. Zakončit mohl přesně, nebýt faulu.

36:30

Hra se několikrát přelila ze strany na stranu, ani jednomu mužstvu se nedaří dostat s kotoučem do útočného pásma.

34:23

34:23 Jaroslav KOSOV - 1:2

34:23

V podobném obsazení jako v první třetině ztrácejí domácí trestuhodně kotouč před vlastní bránou. Rozdíl je v tom, že Vasiljevovu chybu soupeř trestá. Přihrávku Tolčinského využívá zblízka po ledě třináctý útočník JAROSLAV KOSOV.
Asistence: Sergej Tolčinskij, Nikolaj Prochorkin.

33:46

Amur pokračuje po chvilkové hluché pasáži v tlaku, Vasiljev střílí od modré čáry těsně mimo.

31:33

Po komerční přestávce se vhazuje v omském obranném pámu.

29:52

29:52 Ivan NIKOLIŠIN - 1:1

29:52

Chabarovsk právě vstřelil branku!
V jediném střídání se dostal IVAN NIKOLIŠIN do další šance, tentokrát si ji vypracoval sám a po vybrusleném oblouku překonává Hrubce švihem do šibenice z vrcholu levého kruhu.
Asistence: Vladimir Butuzov.

29:31

Jordán naznačil střelu a místo ní našel chytrou kolmicí u tyčky Nikolišina, který zblízka netrefil.

27:04

Zakázané uvolnění vrací hru před Hrubce.

26:37

26:17

Celá česká trojka se sešla v přesilovkové formaci. Po Tomáškově práci za bránou střílel z mezikruží Roman Ljubimov jen do Hrubcovy výstroje.

25:30

První minuta přesilovky nevyšla, hosté vyhazují přes celé kluziště.

24:37

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ilja Kablukov – 2 min., sekání).

23:30

Po návratu na led se Tomášek elegantně projel přes půl kluziště, zasekl si puk kolem obránce a vyzkoušel Hrubce, který zasahuje s jistotou.

23:19

22:25

Avangard zatím nepotvrzuje, že má nejúčinnější přesilovky v KHL. Domácí se aktivně brání a nepouštějí soupeře do svého pásma.

21:19

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (David Tomášek – 2 min., podrážení).
Úplně zbytečný faul českého útočníka před soupeřovou bránou.

20:50

Rychlý protiútok Omsku, Alikin přesměroval Gricjukovu bombu brankářskou holí do ochranné sítě.

20:31

Avangard se aktivnímu nástupu domácích brání zakázaným uvolněním z hole Ilji Kablukova.

20:01

Domácí vstoupili do zápasu hodně zakřiknutě, do osmé minuty byl Hrubec bez práce, zatímco Alikin už měl šest zákroků a jednou lovil puk ze své sítě po dorážce Vladimira Brjukvina.
Postupně však Amur otočil hru, v závěru třetiny soupeře svíral přímo drtivě, český brankář však několika výbornými zákroky udržel čisté konto.

19:37

O puk se bojuje v rohu kluziště za omskou bránou.

18:25

18:25 Hrubec odolal závaru, Fajzullin při dorážce selhal

18:25

Čtyřmi zákroky během asi osmi vteřin podržel hosty Šimon Hrubec! Zejména dorážka Danila Fajzullina z obrovského závaru volala po gólu, nedokázal však přehodit u tyče položený beton. Domácí ještě udrželi puk a posléze se tečovaná střela Butuzova obloukem snesla do Hrubcovy lapačky.

17:28

Chabarovsk přebírá iniciativu, Hrubec odráží Butuzovův pokus vyrážečkou až do středního pásma.

15:46

Hrubec chytá švih Svjatoslava Grebenščikova z těžkého úhlu.

14:41

14:41 Jaroslav Kosov obral o puk Vasiljeva, blafákem však nepřekonal Alikina

14:41

Obrovskou hrubku Valerije Vasiljeva, který se nechal obrat o puk před vlastní bránou, zachránil Jevgenij Alikin. Blafák najíždějícího Jaroslava Kosova chabarovský brankář vystihl.

14:12

Vladimir Galuzin zachytil nepřesnou rozehrávku hostů a našel Šarova, který přes obránce pálí do zadního mantinelu. Svou střelu si však sám dojel a dorážku musel likvidovat lapačkou Šimon Hrubec.

13:44

Dravý průnik osou hřiště zakončil prudkou střelou přes obránce Nail Jakupov. Alikinův rozklek přišel v poslední chvilce.

13:17

Vladimir Butuzov pročísl sestavu Avangardu krásným slalomem, zkoušel si rozhýbat Hrubce na čáře, ale zprava ani nezakončil.

11:00

Tomášek s Lencem si vyměnili kotouč, prvně jmenovaný však střílí metr vedle brány a odražený puk utíká do středního pásma.

10:17

Posunutá Hrubcova brána, do které nekontrolovaně doklouzal domácí Gorškov.

9:13

Jaroslav Kosov přistrčil puk Nikolaji Prochorkinovi, který zblízka těsně přestřelil domácí klec.

6:45

První komerční přestávka po ofsajdu Amuru.

6:20

Chabarovští se nemohou dostat do tempa. Hrubec si teď povyjel za bránu vypomoci s rozehrávkou, jinak sleduje zápas jen jako divák.

4:26

Domácí nepřesně nahazují puk, protiútok Omsku podpořil napravo ofenzivní obránce Oliwer Kaski a jeho prudký švih k tyčce vyhmátl Alikin lapačkou nad položeným betonem.

2:54

2:54 Vladimir BRJUKVIN - 0:1

2:54

Jakupov několika prudkými otočkami zamotal hlavy domácí obraně, Jemelinova střela z levého kruhu pak prošla Alikinovi mezi betony a za jeho zády ji došťouchl do prázdné VLADIMIR BRJUKVIN.
Asistence: Alexej Jemelin, Nail Jakupov.

1:16

Cehlárik s Knightem vyšachovali obranu Amuru a úplně volný Arsenij Gricjuk ze tří metrů neprostřelil brankáře Alikina.

0:42

Domácí se vydali do protiútoku, Nikolišin však na křídle nezasáhl žabku přes padajícího beka.

0:01

Domácí hokejisté dnes nastoupili v oranžových dresech, Avangard bude hrát v bílých.

Amur Chabarovsk: Alikin (Bartošák) – Aljajev, Znacharenko, Volgin, Pivcakin, Jordán, Byčkov, Vasiljev – Ljubimov, Šarov, Grebenščikov – Nikolišin, Butuzov, Gorškov – Galuzin, Tomášek, Lenc – Zyrjanov, Fajzullin, Kuzněcov.

Avangard Omsk: Hrubec (Děmčenko) – Šaripzjanov, Gotovec, Jemelin, Kaski, Čisťakov, Gončarov – Cehlárik, Knight, Gricjuk – Tolčinskij, Prochorkin, Sošnikov – Brjukvin, Děrgačov, Jakupov – Kablukov, Dědunov, V. Žarkov – Cholodilin, Kosov.

Rozhodčí: Bodnar, Kulakov – Sivov, Šišlo.