konec (2:1, 0:2, 0:4)

18.11.2021, 18:00 • RT TORAX ARENA • Skupina Východ • Gabriela Juříková

Z dnešního utkání je to ode mne vše.
Přeji příjemný zbytek večera a děkuji za pozornost. (20:19:05)
Porubě se hra ve třetím dějství totálně rozpadla. Od začátku dějství se snažila otočit stav utkání, hlídala si zadní vrátka, Mladí Draci si ale na příležitosti počkali a od deváté minuty třetí třetiny, kdy na 4:2 skóroval Patrik Janech v přesilovce, se jim sebevědomí zvedlo. RT TORAX si šance vytvářel, v krátkých pasážích byl i nepříjemný, ale hosté si vedení pohlídali a nejen to, zvedli jej během tří minut o další tři góly.
Klid na hokejky přinesl gól Ondřeje Peškara, o dvě minuty později, to už zbývala do konce utkání minuta, střílel z dálky Tobias Tomeš a sedm vteřin před koncem, kdy Poruba zahajovala přesilovku, ujel Lukáš Maurer a stanovil konečný výsledek 7:2.

RT TORAX čeká na výhru už velmi dlouho. Dnes to po první třetině vypadalo slibně, jenže v druhém dějství několik neproměněných tutovek nadělalo paseku v hlavách a herní systém se hroutil.

59:53

Mladí Draci právě vstřelili branku!
Vhazování v útočné třetině Poruba prohrála a do úniku se tak dostal LUKÁŠ MAURER. Souboj s gólmanem vyhrál blafákem, když si ještě Marečka položil na led. Asistence: Oldřich Verner.

59:43

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Zavoral – 2 min., nedovolené bránění).

59:40

Peškar prováhal střílenou nahrávku, takže ze střely do prázdné poloviny brány nic nebylo.

59:17

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Šrubař – 2 min., krosček).

59:07

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Wendelín – 2 min., nedovolené bránění).

58:40

Po projetí středního pásma TOBIAS TOMEŠ střílí od mantinelu a trefuje bránu pod horní tyčí. Vyjetý Mareček jen koukal, jak mu kotouč prosvištěl nad levým ramenem. Asistence: Tomáš Lichner.

57:23

Únik Vehovského nekončí gólem. Valenta sklízí potlesk svého týmu.

56:38

Vyhraná bule na nehlídaného hráče ONDŘEJE PEŠKARA u vzdálenější tyče, tedy levé z pohledu gólmana, dostává Šumperk do poklidného vedení. Asistence: Kryštof Seidenglanz a Oldřich Verner.

56:22

Domácí ustáli tlak a Mareček drží puk v lapačce.

55:27

Valenta vykryl střelu Kršíka.

54:57

Vhazuje se tedy před Marečkem.

54:40

Glos bez hokejky se postavil proti střele Vernera. Posléze je puk na tribuně.

54:12

Konečný zatáhl puk do třetiny, kde si nerozuměl s Wendelínem. Mezi kruhy o puk přichází.

53:46

Oba týmy jsou v plném počtu.

52:40

Moravec se prodíral mezi obránci. Akci nedokončil, protože padá a možná ne samo zaviněním. Ale sudí nechává hru plynout.

51:46

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pavlíček – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Zavoral – 2 min., hrubost).

2:7

Branky a nahrávky: 10. Stasiuk (Wardas, Kršík), 17. Janeček (Pavlíček, Konečný) – 9. Lichner, 29. Verner (Seidenglanz), 30. Seidenglanz (Peškar, Compel), 43. Janech (Peškar, Compel), 57. Peškar (Seidenglanz, Verner), 59. Tomeš (Lichner), 60. Maurer (Verner)

HC RT TORAX Poruba: Mareček (Chylík) – Jeřábek, Janeček, Kyjovský, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, P. Sobol, Konečný, Wendelín, Moravec, Šrubař, Wardas, Vehovský, Hlaváč

HK Mladí Draci Šumperk: Valenta (Ondráček) – Hrdina, Jarmara, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, LIchner, Pospíšil, Čunát, Hlubuček, Novák

Rozhodčí: Cabák – Janoško, Veselý

08:51 MDS 0:1 Lichner
09:43 POM 1:1 Stasiuk (Wardas, Kršík)
15:33 POM 2 Glos, podrážení
16:11 MDS 2 Compel, podrážení
16:28 POM 2:1 Janeček (Pavlíček, Konečný)