Střely na bránu: 40 – 28 | Přesilová hra: 0/5 – 0/5 | Trestné minuty: 10 – 10

Frederik Andersen (CAR) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 56:49
Carter Hart (PHI) – 39 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,5%, odchytal 60:00

1. Carter Hart (PHI) – 39 zákroků
2. Zack MacEwen (PHI) – 1+0
3. Steven Lorentz (CAR) – 1+0

Utkání přihlíželo 18 680 diváků.
Carolina nepotvrdila roli velkého favorita a musela se sklonit před Philadelphií, jež ve třetí třetině předvedla obrat a zvítězila 2:1.

První gól padl až ve druhé třetině a postaral se o něj pohotovou forhendovou střelou ze vzduchu Steven Lorentz. Domácí rychle přidali druhý gól, zásah Jarvise byl ovšem odvolán pro ofsajd. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla nečekané rozuzlení. Letci zabrali směrem do ofenzivy a odměnou jim byl obrat, když na trefu Joela Farabeeho z 45. minuty navázal o šest minut později Zack MacEwen. Domácí v závěru tlačili, ale ani powerplay nevedla ke kýženému vyrovnání.

Svěřenci kouče Vigneaulta si díky vítězství v tabulce Východní konference výrazně polepšili, z desáté příčky poskočili na šestou. Hurikáni zůstávají druzí s odstupem dvou bodů na Floridu.

59:48

Svižnou ránu zápěstím vyprodukoval přes obránce Andrej Svečnikov. Carter Hart opět bezchybný, znovu zaúřadovala jeho lapačka.

59:33

Vítězství Philadelphie je zase o něco blíž. Andrej Svečnikov našel mezi kruhy Sebastiana Aha, jeho projektil Hart lapil do lapačky.

59:20

Přes celé kluziště zkusil štěstí Ivan Provorov. Střílel z nepřipravené pozice a prázdnou bránu minul o velký kus. Zakázané uvolnění.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:39

Z velkého úhlu střílel Vincent Trocheck. Viděl volný prostor u bližší tyčky, ale ten netrefil, o pár čísel cílové zařízení přestřelil.

58:10

Carolina znovu obsadila útočné pásmo a Frederik Andersen odjel na střídačku. Hurikáni zkouší powerplay!

57:52

Jesperi Kotkaniemi si všiml rozjetého Trochecka, avšak přihrávku vyslal příliš pozdě. Zachytil ji vracející se Oskar Lindblom.

57:03

Nahození Ethana Beara od modré čáry tečoval jeden z bránících hokejistů mimo tři tyče. Vedle proletěl i následný pokus Teräväinena.

56:40

Tlak Caroliny pokračoval. Znovu hrál důležitou roli Derek Stepan, jenž se obtočil kolem MacEwena, bekhendem však na Harta nevyzrál.

56:18

Další neúspěšné přečíslení domácího mužstva. Derek Stepan nejprve trefil pravý beton gólmana, dorážející Jordan Martinook bruslí usměrnil puk vedle levé tyče.

55:36

S obráncem Skjeiem tečovanou střelou Konecnyho si Frederik Andersen poradil. Včas máchl lapačkou, aby v ní kotouč uschoval.

55:15

Přečíslení dvou na jednoho skončilo pro domácí neúspěchem. Travis Sanheim očekával, že Staal bude hledat Aha, v pokleku zastavil nahrávku pravou bruslí.

54:07

Domácím výrazně zkomplikoval cestu za vyrovnáním Vincent Trocheck. Ve středním pásmu bezdůvodně sekl přes hokejku Brassarda a rozhodčí tento přečin zaznamenali.

1:2

Branky a nahrávky: 32. Lorentz (Fast, J. Staal) – 45. Farabee (Laughton, Ristolainen), 51. MacEwen (Braun, P. Brown)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Lyon) – Bear, Slavin (A), A. DeAngelo, Skjei, Brendan Smith, Cole – Leivo, Aho, A. Svečnikov – T. Teräväinen, Trocheck, Kotkaniemi – Fast, J. Staal (C), Lorentz – Jarvis, Stepan, Martinook (A).

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Seeler, Yandle – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Atkinson, Brassard, Lindblom – J. van Riemsdyk, Laughton, Farabee – MacEwen, P. Brown, N. Thompson.

Rozhodčí: Rooney, Chmielewski – Alphonso, Smith

Diváci: 18 680

06:34 CAR 2 Kotkaniemi, hákování
08:01 PHI 2 J. van Riemsdyk, podrážení
16:47 PHI 2 Provorov, hákování
17:52 CAR 2 J. Staal, nedovolené bránění