Tipsport: 2.8 2.83 2.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Srbsko – 17 bodů (16:8), bilance 5-2-0
2. Portugalsko – 16 bodů (16:4), bilance 5-1-0
3. Lucembursko – 9 bodů (8:15), bilance 3-0-4
5. Ázerbájdžán – 1 bod (5:18), bilance 0-1-7

Zbývá dohrát:
Irsko – Portugalsko (dnes od 20:45)
Lucembursko – Irsko (v neděli od 20:45)
Portugalsko – Srbsko (v neděli od 20:45)
Do zápasu vstoupil lépe Ázerbájdžán, Emreliho křižnou ránu ale Ralph Schon vychytal. Hosté o sobě poprvé dali vědět v 19. minutě, kdy Sinani zakroutil svou standardku do tyče. Jen o dvě minuty později došlo k situaci, která ovlivnila celý zápas. Mutallimov totiž karatistickým kopem sejmul Oliviera Thilla a za surovou hru dostal ten nejpřísnější trest. Od tohoto momentu bylo Lucembursko na koni, ale do přestávky si žádnou větší šanci nevytvořilo.

Skóre se začalo hýbat až po změně stran, a to celkem čtyřikrát. V 67. uklidnil své spoluhráče Gerson Rodrigues, na jeho trefu ještě navázal střídající Sebastien Thill a všichni už si mysleli, že je po zápase. Jenže Ázerbájdžánci nesložili zbraně a deset minut před koncem je Azer Salahli vrátil na dostřel. Plamínek naděje hořel až do nastavení, kdy ho svým druhým gólem v utkání uhasil Gerson Rodrigues – 1:3.
Držení míče: 40% : 60%.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:12.
Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:10.

90+5

90+5

Žlutou kartu dostává Maxim Medveděv (Ázerbájdžán).

Medveděv ve výskoku trefil Devilleho loktem.

90+3

O znovu zdramatizování zápasu se snažil Araz Abdullajev, ze střední distance však přestřelil.

90+1

90+1. Gerson RODRIGUES - 1:3

90+1

Lucembursko právě vstřelilo branku!
Všem spekulacím učinil přítrž GERSON RODRIGUES! Právě on si už v nastaveném čase naběhl do volného prostoru na Martinsovu geniální přihrávku patou a svou druhou trefou v zápase zrežíroval lucemburské vítězství.

90

Žlutou kartu dostává Emin Mahmudov (Ázerbájdžán).

Potrestán byl za zatažení Gersona Rodriguese.

88

Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Olivier Thill, přichází Mathias Olesen.

Dvacetiletý záložník zažívá debut v seniorské reprezentaci.

87

Výměnu hráčů si připravil i trenér Holtz.

86

Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Azer Salahli, přichází Araz Abdullajev.

86

Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Mahir Emreli, přichází Namik Alaskarov.

84

Rozhodčí nás ještě chvíli napínal s technologií VAR. Opakované záběry ale porušení pravidel neprokázaly, takže kontaktní gól je opravdu regulérní.

82

82. Azer SALAHLI - 1:2

82

Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Tak pozor, Ázerbájdžán ještě nesložil zbraně! Jen co Mahmudovův centr z rohového kopu dosedl na hlavu AZERA SALAHLIHO, pokračovat dál přes chumel hráčů do sítě. S tímhle nemohl zkoprnělý Schon nic dělat, balon byl totiž umístěn přesně k tyči. A zápletka je na světě!

81

Roh pro Ázerbájdžán.

1:3

konec (0:0)

Branky: 82. Salahli (E. Mahmudov) – 67. Rodrigues, 78. S. Thill (Rodrigues), 90+1. Rodrigues (Martins)

Karty:   44. Emreli (AZE), 45+1. Salahli (AZE), 90. E. Mahmudov (AZE), 90+5. Medveděv (AZE) – 48. Carlson (LUX)   21. Mutallimov (AZE)

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:12. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:10.

Ázerbájdžán: Mahammadalijev – Mutallimov, Medveděv (C), Mustafazade, Krivocjuk – Salahli (86. A. Abdullajev), E. Mahmudov, Garajev – Emreli (86. Alaskarov), Šejdajev (68. Renat Dadašov), Ozobić (68. Ahmedzadeh).
Náhradníci: Balajev, Dženetov – A. Abdullajev, Ahmedzadeh, Alaskarov, Renat Dadašov, Çelik, Dinijev, Mustafajev, Sejdijev, Husejnov, Hasanalyzade.

Lucembursko: Schon – Jans (C) (72. Bohnert), Chanot, Carlson, Pinto – O. Thill (88. Olesen), Martins, Barreiro, Sinani (72. S. Thill) – Borges Sanches (57. Deville), Rodrigues.
Náhradníci: Kips, Martin – Bohnert, Deville, Malget, Omosanya, Selimovic, Pimentel, S. Thill, Skenderovic, Veiga, Olesen.

Rozhodčí: Schüttengruber – Brandner, Steinacher (všichni Rakousko)