25.10.2021, 16:50 • SH Dukla Liberec • 10. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 1.55 6.0 3.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Radek Valeš byl vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku (3+1). (18:59:05)

Střely na branku ve třetí třetině: 8:16!
Střely celkem v zápase: 23:42!
Třetí třetina přinesla snahu hostí ještě něco se zápasem udělat, ale marně hledali cestu k brance Chlada. V úvodu třetí periody se prosadil Šimon Stránský a Radek Valeš. Následně jiskřičku naděje dal svou trefou Patrik Petr. V power play se Sokolové nedostali k další trefě a sekundu před koncem ještě kosmeticky upravil skóre Vojtěch Wiener.

59:59

59:59 Vojtěch WIENER - 8:4

59:59

Liberec právě vstřelil branku!
Autorem branky je VOJTĚCH WIENER, který vyslal přízemní střelu a míček se ještě stihl došourat do branky ještě před vypršením času. Asistence: Radek Valeš.

59:54

Pakostova střela šla nad branku a Liberec už to zvládne.

59:27

Šimon Stránský střílel na branku, ale trefil jen horní tyčku!

58:38

Oddechový čas pro hosty.

58:29

Velc už se mohl dostat do zajímavého zakončení, ale v rozhodující chvíli nechal míček za sebou!

58:01

Dlesk překazil přihrávku od Savického a znemožnil přečíslení Sokolům.

57:32

Liberec nyní drží míček a svými přihrávkami přes celé hřiště dokázali domácí ukrojit další minutu.

56:53

Ferdan nyní vyvezl míček a hledal přihrávku na Stránského, ale obránce mu to znemožnil.

56:21

Hosté zatím otálí se svou power play. I když Haleš už pokukuje po střídačce.

55:20

Hosté už zcela otevřeli hru a zatím jim není přána další branka. Liberec se soustředí na svou obranu.

53:44

Ivo Teichman napřáhl ke střele a mířil ke vzdálenější pravé tyčce, Chlad vykopl míček svou nohou!

53:21

Velc se dostal k další nebezpečné střele a Sokolové se snaží dostat k další střele.

52:09

Savický střílel z levé strany a jeho ránu z první dokázal Chlad rychle čapnout!

51:24

51:24 Patrik PETR - 7:4

51:24

Pardubice právě vstřelily branku!
Pardubice dokázaly vstřelit branku, která je ještě může držet ve hře! Autorem branky je PATRIK PETR, jehož ránu i trochu před brankou tečoval Smutný. Asistence: Petr Křinka.

50:26

Pardubice nyní delší čas kombinují a snaží se najít cestu k brance soupeře. Ale Liberci se daří velmi dobře bránit.

49:30

Patrik Petr dostal před branku přihrávku od Kučery, ale dobrý blok před brankou Chlada!

48:40

Hosté mají v této třetině problémy nějak významně ohrozit Chlada v jeho brance.

47:43

Jan Světlík byl nyní chvíli volný na pravé straně, ale nakonec k němu na poslední chvíli stačil přistoupit Prix a zblokoval jeho pokus.

46:57

Žáček postupoval směrem na branku, ale jeho střela trefila jen soupeře.

46:22

Tři na jednoho, ale Vojtěch Wiener poslal velmi těžkou přihrávku na svého spoluhráče, který měl problémy zpracovat míček!

45:31

45:31 Šimon STRÁNSKÝ - 7:3

45:31

Druhý hráč Liberce, který si dnes připíše hattrick! Ferdan se velmi hezky obtočil kolem soupeře a přihrál na střed, odkud střílel ŠIMON STRÁNSKÝ. Asistence: Prokop Ferdan.

44:54

Liberci se daří držet hru dál od své branky. Jejich soupeř napadá jejich kombinaci.

44:34

Filip Smutný byl nyní nedovoleně zastaven a jeho celek bude rozehrávat v blízkosti branky Sokolů.

43:45

Gólová šance Liberce, ve které se ocitl u pravé tyčky Vojtěch Wiener a Haleš se stihl včas rychle přemístit.

42:53

Chlad se natáhl pro míček a rozehrává jej za svou branku, odkud se domácí budou snažit o další zteč branky Pardubic.

42:33

250 diváků si dnes našlo cestu na tento zápas!

41:13

41:13 Radek VALEŠ - 6:3

41:13

Autorem branky je RADEK VALEŠ, kterého vyslal přihrávkou Smutný a Valeš si kličkou do leva rozhodil gólmana a ten zakončil pod horní tyčku. Asistence: Filip Smutný.

40:24

Lukáš Prix vyslal první střelu v této třetině. Míček byl nadzvednutý a zamířil hodně mimo.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 7:13!
Druhá třetina nám přinesla méně svižnou hru, ale o to více branek! Šimon Stránský dvěma trefami a Radek Valeš navýšili skóre. Adam Šmíd následně v pravou chvíli dokázal snížit, ale vzápětí se trefil liberecký Vojtěch Wiener po přihrávce ze standardní situace. V posledních vteřinách ještě dokázal vykřesat naději pro svůj celek Vojtěch Rusín.

40:00

39:44

39:44 Vojtěch RUSÍN - 5:3

39:44

Autorem branky je VOJTĚCH RUSÍN, který zametl míček do branky a Pardubice dávají klíčovou branku v konci druhé třetiny. Asistence: Adam Šmíd.

38:34

Rozkovec nyní mohl potrestat zaváhání Pardubic a Haleš nyní dvěma zákroky odmítl navýšení skóre Liberce.

37:55

37:55 Vojtěch WIENER - 5:2

37:55

Liberec měl standardní situaci, kdy Smutný vyslal dobrý pas a VOJTĚCH WIENER už jen zakončoval do odkryté branky. Asistence: Filip Smutný.

37:46

37:46 Adam ŠMÍD - 4:2

37:46

Autorem branky je ADAM ŠMÍD, který se dokázal prosadit z rychlého protiútoku a překonal Chlada. Asistence: Jan Savický.

37:36

Ferdan viděl před brankou Světlíka, ale ten nedokázal včas vystřelit.

37:16

Hostující celek se snaží něco s výsledkem udělat, ale Chlad zatím předvádí jisté zákroky a taky obrana Liberce dobře brání.

35:41

35:41 Šimon STRÁNSKÝ - 4:1

35:41

A nyní se vyplatilo klasické nedáš dostaneš! ŠIMON STRÁNSKÝ si pohrál s obranou soupeře a navyšuje vedení pro svůj tým. Asistence: Jan Světlík.

35:28

Šmíd velmi dobře napadal. Pařízek následně zakopl o svého brankáře a Šmíd nedokázal lépe zakončit!

34:36

Chlad nyní čelil nepříjemné a táhlé střele, kterou dokázal nakonec vyrazit mimo tři tyče.

34:05

Přečíslení tří na dva nebylo z pohledu Sokolů vyřešeno zrovna nejlépe.

32:58

Vojtěch Wiener trefil z dobré pozice jen Haleše!

32:35

Savický zakončoval do připraveného bloku Liberce, konkrétně Dlesk obětoval své tělo.

31:59

Chlad dokázal zastavit míček na brankové čáře a Pardubice nyní byly blízko ke kontaktní brance!

30:58

Martin Zozulák na otázku, proč jeho celek prohrává ve druhé třetině o dvě branky, řekl, že jeho týmu schází potřebná agresivita.

30:14

Zápas se nám překlopil do druhé poloviny. Liberec stále těží z dobrého vstupu do druhé třetiny a vede o dvě branky.

29:49

Valeš se pokoušel o parádičku. Ovšem na svou třetí branku si musí počkat.

28:19

Ferdanova střela měla oči, Haleš si připsal další dobrý zákrok.

27:59

Chlad nyní sebral míček a přerušil hru před svou brankou.

27:32

Žáček se nedokázal prosadit přes bránícího Šoltyse. I když se dostal k přihrávce, ta nepřinesla žádné další zakončení.

25:22

Dobrá rána, která šla sice mimo, ovšem moc nechybělo, aby se Liberec dostal ke slibné dorážce. Obrana Pardubic nakonec zvládla situaci.

24:45

Střela Rozkovce vůbec nesedla a míček skoro zasáhl maskota domácího celku! Úsměvný moment.

24:30

Kučera už si rovnal míček na střelu, ale Klucho na poslední chvíli zasáhl a sebral míček.

23:33

Valeš nyní útočil na hattrick, ale trefil jen blok pardubických hráčů. Liberec i nadále útočí a má velmi dobrý vstup do této třetiny.

22:47

22:47 Šimon STRÁNSKÝ - 3:1

22:47

Autorem branky je ŠIMON STRÁNSKÝ, který nyní těžil z toho, že Ferdan vybojoval míček a přesně mu přihrál před branku, kde byl zcela osamocený a měl dostatek času k zakončení. Asistence: Prokop Ferdan.

22:22

Liberec má míček ve své moci a jejich otočení skóre je notně povzbudilo.

21:34

21:34 Radek VALEŠ - 2:1

21:34

Autorem branky je RADEK VALEŠ, který dostal dobrý pas od Smutného a podruhé v dnešním zápase překonal Haleše. Asistence: Filip Smutný.

21:02

Valeš rozehrával v blízkosti branky Haleše a hráč Liberce to hned zkusil na brankáře, ale nepřišel si na něj.

20:01

Střely na branku: 8:10!
První třetina přinesla hodně svižnou hru nahoru a dolů. Oba brankáři předváděli dobré zákroky a proto padly jen dvě branky během úvodní části. Jako první se do vedení dostal Liberec a to zásluhou Matyáše Velce. Liberec si následně vytvářel šance a Haleše poprvé překonal až Radek Valeš i za pomocí dobrého odrazu od čepele bránícího hráče.

20:00

19:09

Šmidovi se nepodařilo prohodit míček na spoluhráče. Přesto se hostující celek dostává zpět k míčku a kombinuje.

18:18

Pařízkova střela šla do branky, míček trefil Haleše do ruky.

16:43

16:43 Radek VALEŠ - 1:1

16:43

Autorem branky je RADEK VALEŠ, kterému míček přepustil Smutný a jeho rána trochu lízla čepel bránícího Nezvala a míček se pěkně zatočil do pravé šibenice. Asistence: Filip Smutný.

16:08

Adam Šmíd se nedostal středem hřiště, byl čistě zastaven a odzbrojen od míčku.

15:52

Domácí trenér v rozhovoru během komerční pauzy říkal, že je v klidu. Jeho tým si dokáže vypracovávat šance a je jen otázkou času, kdy dokážou poprvé překonat Haleše v brance.

15:52

Zhruba po šesti minutách hry se hra přerušila.

15:13

Sokolové drží míček a snaží se uklidnit zběsilé tempo v posledních minutách hry.

14:41

Notně dlouhou dobu se hraje bez přerušení. U florbalu poměrně neobvyklá situace.

13:33

Radek Valeš střílel z poloviny palubovky, ale trefil prostor mimo levou tyčku. Na druhé straně rychlý protiútok, kdy přišla přihrávka před branku Chlada, ovšem míček nedoputoval na dobře stojícího hráče Pardubic.

12:51

Stránský byl sám před brankou, ale trefil míček mimo tři tyče. Liberec si vytváří tlak.

12:26

Ani Ferdanova střela si nenašla cestu do sítě Pardubic.

11:29

Haleš si připsal další důležitý zákrok a ten zatím drží střelce Liberce na uzdě.

10:50

Ovšem Liberec se dostal ke dvěma dobrým šancím na vyrovnání. Nejprve střílel Rozkovec a poté Baudisch, Haleš byl pozorný.

10:30

Sokolové se nyní snaží uklidnit hru a kombinují na vlastní polovině.

09:54

Sražená střela z pravé strany a Pardubice se ujmou rozehrávky poblíž branky Chlada.

09:28

Míček končí pod tělem Haleše a ten ihned vyhazuje na své spoluhráče.

07:37

Střela Liberce nyní jen prosvištěla kolem branky Pardubic.

06:58

Nyní byly k vidění dva útoky, Chlad i Haleš dokázali dobře zareagovat a skóre se tentokrát nemění.

06:36

06:36 Matyáš VELC - 0:1

06:36

Útok do otevřené obrany Liberce. Pakosta hezky prostrčil na nabíhajícího MATYÁŠE VELCE a ten si poradil, když míček umístil pod horní tyčku. Asistence: Přemek Pakosta.

05:40

Ferdan se v tísni dostal sám před Haleše, Ovšem Ferdan se sám vyhnal do pravého úhlu a trefil jen boční síť.

05:10

Liberecký brankář si zapsal další zákrok, když dobře zareagoval na střelu ze střední vzdálenosti.

04:27

Chlad si poradil se střelou a vyrazil nepříjemný míček za svou branku.

03:56

Janeček narazil do Šmída a nemohl tak pokračovat směrem k brance soupeře.

02:59

Táhlá střela z pravé strany neznamenala branku a míček šel mimo levou tyčku. Velc následně z otočky zkoušel překvapit Chlada.

02:04

Šoltys byl na první dobrou zastaven. Dostal vzápětí další příležitost a dostal se ke střele. Ta nakonec neznamená úvodní branku. Začátek utkání je ve vysokém tempu.

01:31

Vzápětí Pakosta nedokázal lépe trefit míček. Chlad nemusel zasahovat.

01:12

O první střelu se postaraly i Pardubice a ta trochu vystrašila Chlada v brance.

00:39

Míček se dostal do sítě, kterého tam zahrál Šimon Stránský, ale trefoval míček nad úrovní kolen a tato branka nevyla uznána!

00:01

FBC Liberec: Chlad (D. Mück) – Klucho, Bitman, Kološ, Dlesk, Stránský, Pařízek – Valeš, Mádlo, Rozkovec, Smutný, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Macháč, Wiener, Světlík, V. Janeček.

Sokoli Pardubice: Haleš (Aubus) – Kohoutek, Nezval, Slabý, Prix – Víšek, Petr, P. Pakosta, Lukáš Kučera, Teichman, Klein, Velc, Šmíd, Křinka, Savický, Petržela, Rusín, Smola, Žáček.

Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín.

FBC Liberec

Liberec drží devátou pozici s jedenácti body. V posledních dvou zápasech však nebodoval. Nejprve prohrál 7:3 s Chodovem a posléze padl 8:5 s Black Angels. Liberec zatím odehrál na své palubovce jen tři utkání a pouze jednou se radoval z výhry (7:6 nad Otrokovicemi).

Sokoli Pardubice

Pardubice se zatím stále spíše trápí. Po devíti zápasech mají jen šest bodů a náleží jim dvanáctá příčka. V minulém zápase dokázaly vyhrát nad silnou Ostravou (8:4) a spíše nečekaným vítězstvím si připsaly teprve druhou výhru v letošní sezóně.
Pardubičtí venku odehrály už pět utkání a ani jednou nevyhrály. Společně s Královskými Vinohrady tak stále čekají na venkovní vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:50.

8:4

Branky a nahrávky: 17. Valeš (Smutný), 22. Valeš (Smutný), 23. Stránský (Ferdan), 36. Stránský (Světlík), 38. Wiener (Smutný), 42. Valeš (Smutný), 46. Stránský (Ferdan), 60. Wiener (Valeš) – 7. Velc (P. Pakosta), 38. Šmíd (Savický), 40. Rusín (Šmíd), 52. Petr (Křinka)

Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín