Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Přeji příjemně strávený nedělní den. Na počtenou! (03:46:10)

Střely na bránu: 25 – 20 | Přesilová hra: 0/0 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 0

Elvis Merzlikins (CBJ) – 19 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95%, odchytal 62:16
Philipp Grubauer (SEA) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92%, odchytal 62:16

Jakub Voráček (CBJ) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:41

Tři hvězdy utkání

1. Patrik Laine (CBJ) – 1+0
2. Eric Robinson (CBJ) – 1+0
3. Elvis Merzlikins (CBJ) – 19 zákroků
Je dobojováno! Historicky první prodloužení Seattlu v NHL pro Krakeny dobře nedopadlo, radoval se totiž Columbus. Do vedení šli ale ve 35. minutě hosté díky precizní práci Brandona Taneva u brankoviště. Domácí ale vstoupili do třetí třetiny skvěle. Byli aktivní a odměnou jim za to byla vyrovnávací trefa Erica Robinsona. V prodloužení se trefil Patrik Laine, tudíž Columbus zvítězil i ve druhém utkání v nové sezoně. Seattle posbíral tři body ve třech zápasech.

62:16

62:16 Patrik LAINE - 2:1

62:16

Columbus právě vstřelil branku!
Prodloužení trvalo 136 sekund. Zach Werenski získal prostor na středu kluziště, aby po své pravé ruce mohl oslovit PATRIKA LAINEHO. Finský kanonýr našel z kruhu volný prostor mezi lapačkou a betonem Philippa Grubauera. 2:1 po prodloužení. Asistence: Zach Werenski a Max Domi.

61:56

Při protiútoku dvou na jednoho nezpracoval Max Domi skákavou přihrávku svého spoluhráče.

61:31

Jakub Voráček se ve velké rychlosti dostával do otevřenější obrany Seattlu. V rozhodující chvíli mu ale puk utekl.

61:12

Adam Larsson předložil přihrávku Jadenu Schwartzovi. Útočník s číslem 17 na dresu ale trefil hokejku bránícího hráče, od které šel puk do ochranné sítě.

60:49

Teď už ale kotouč drží hosté. Uvidíme, co se jim podaří vymyslet.

60:22

Prodloužení začíná v útočném pásmu Columbus, jehož aktivitu načal Zach Werenski.

60:01

Ve třetí třetině Columbus po zásluze vyrovnal, když se v 51. minutě trefil Eric Robinson. Teď je jisté, že si oba celky připíší bod. O ten druhý si to rozdají v prodloužení nebo v nájezdech.

Střely na branku po 3. třetině: 23 – 19

60:00

59:17

Elvis Merzlikins se musel mít na pozoru. Nebezpečný byl za jeho bránou hlavně Jordan Eberle, jenž se rychle vytočil a následně zakončil. Lotyšský brankář si spodní část své brány pokryl.

59:02

Rozběhla se nám poslední minuta základní hrací doby. Útočnou akci zakládá klíčový obránce domácích Zach Werenski.

58:39

Mason Appleton zavezl touš jen do rohu kluziště. Jeho spoluhráči mezitím střídají.

2:1

Branky a nahrávky: 51. E. Robinson (Hofmann, Harrington), 63. Laine (Werenski, Domi) – 35. B. Tanev (Donato)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Bean, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Peeke, Harrington – J. Voráček, Texier, Laine – O. Bjorkstrand (A), Roslovic, Nyquist – Domi, Sillinger, Jenner (C) – Hofmann, Kuraly, E. Robinson.

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson (A), Oleksiak, Lauzon, H. Fleury – Jordan Eberle, McCann, Schwartz (A) – Donskoi, Wennberg, Barre-Boulet – B. Tanev, Geekie, Donato – Appleton, Sheahan, Bastian.

Rozhodčí: McCauley, Dwyer – Cormier, Flemington

Diváci: 17 593

20:17 CBJ 2 Sillinger, krosček
34:32 SEA 0:1 B. Tanev (Donato)
50:07 CBJ 1:1 E. Robinson (Hofmann, Harrington)