HC Vítkovice Ridera – HC RT TORAX Poruba

3:1

konec (0:1, 3:0, 0:0)

14.10.2021, 16:00 • MFH Ostrava • Skupina Východ • Klára Bártková

Všechny body zůstávají ve Vítkovicích! Skóre sice otevírali v poslední minutě první třetiny hosté zásluhou Konečného, ve druhé části hry ale Vítkovice předvedly během dvou minut obrat, nejdříve vyrovnal Tobola, poté se trefil Krčmarský a na konečných 3:1 dával Glas. (19:13:18)

59:53

Puk se po vhazování před Smolkou odrazil k bráně, ale žádné nebezpečí nehrozilo.

59:49

Oddechový čas pro hosty.

59:49

Zakázané uvolnění Vítkovic.

59:35

Chybu Poruby mohl potrestat Chlán, zamířil ale vedle brány.

58:54

58:21

Kalužík se ve vlastním oslabení dostal do útočného pásma, tam byl ale zastaven vítkovickou obranou.

57:12

Vehovského nahození ze středního pásma Smolka zastavil.

56:54

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pavlíček – 2 min., hákování).

56:11

Glasovi těsně před brankářem uskočil kotouč.

55:32

Vehovecký zamířil k levé tyči, Smolka ale vytáhl svou lapačku a včas ji sklapl.

54:35

Na ledě se to hemží nepřesnými přihrávkami.

53:14

53:08

Štiak dostal přímo před bránu přihrávku od Toboly, domácí kapitán ale nedokázal Marečka překonat a teď se chytá za hlavu.

52:13

Štiak založil novou akci a přihrál mezi kruhy Fojtíkovi, ten zakončil pouze do Marečkových betonů.

51:53

Poruba poslala puk přes všechny čáry.

51:38

Domácí neudrželi útočnou třetinu a musejí se vracet.

51:14

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Vendelín – 2 min., vysoká hůl).

51:10

51:08

Smolka musel na závěr oslabení zastavit několik dorážek.

50:37

Domácí jsou ve čtyřech!

50:30

Domácí se znovu osvobodili.

49:53

Hosté dlouho drželi pásmo, první střelu ale Vítkovice zblokovaly a vyhazují kotouč až k bráně Marečka.

49:10

Hosté mají k dispozici přesilovou hru 5 na 3.

49:10

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Milata – 2 min., krosček).

49:07

Poruba je rozestavena v útočné třetině, ke střelám se ale zatím nedostává.

48:37

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Saxa – 2 min., nedovolené bránění).

47:20

Vehovský přihrával před odkrytou bránu, jeho spoluhráč však na kotouč nedosáhl.

46:38

Dělovka Kršíka proletěla až ke Smolkovi, ten si ale kotouč pohlídal a stav je stále 3:1.

45:47

Další nepřesný pokus Krčmarského.

45:21

Vehovský objel bránu, zakončit se mu však nepodařilo.

44:31

Zakázané uvolnění Poruby a vhazování po levé ruce Marečka.

44:12

Milatovu střelu hosté zblokovali.

43:47

Zakázané uvolnění domácího celku, vhazování po pravé ruce Smolky.

42:16

Oba týmy hrají v plném počtu. Hned po návratu z trestné lavice střílel Štiak, kotouč ale jen těsně proletěl kolem brány.

41:54

Saxa krásně obehrál protihráče, jeho následná přihrávka ale spoluhráče před bránou nenašla.

41:16

Krčmarského pokus sice Marečkovi propadl, ale do brány se nedostal.

40:16

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Štiak – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kalužík – 2 min., sekání).

40:01

Vítkovice ve druhé třetině předvedly obrat, když se dokázaly trefit hned třikrát během dvou minut. Do třetí části hry tak jdeme za stavu 3:1.
Další třetina začne přibližně v 17:30.

40:00

39:32

Zakončení Chlána zabránila porubská obrana.

39:14

Zakázané uvolnění domácích, vhazování po pravé ruce Smolky.

39:01

Lerch zakončil z mezikruží pouze do připravených betonů Marečka.

37:40

37:34

Vítkovickým teď nesedla přihrávka, ale i tak zůstávají u puku.

37:00

Další bomba Krčmarského proletěla jen těsně nad hostující brankou.

36:33

Krčmarského střela proetěla až k porubskému brankáři, ten byl ale připraven.

36:08

Mareček vyrazil Chaloupkův pokus od modré do boku.

35:40

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Vendelín – 2 min., vražení na hrazení).

35:40

Po střele Chaloupky si Mareček připisuje další zákrok.

35:25

Po delší době tady máme zákrok i na druhé straně, když pálil Moravec.

34:04

Vítkovice právě vstřelily branku!
Tak to je obrat, Vítkovice vedou o dvě branky! Milata našel před bránou SEBASTIANA GLASE, který kotouč zvedl a krásně zakončil pod horní tyč. Asistence: Martin Milata, Tomáš Tobola.

32:57

Vítkovice se ujímají vedení! Po přihrávce Chlána zamířil z mezikruží ONDŘEJ KRČMARSKÝ nad levý beton porubského gólmana. Asistence: Robert Chlán, Jakub Lazár.

32:10

A je vyrovnáno! Štiak pálil od modré a TOMÁŠ TOBOLA dokázal kotouč usměrnit mezi tyč a beton Marečka. Asistence: Matěj Štiak, Jakub Fibigr.

31:42

Píská se další zakázané uvolnění hostujícího celku.

31:07

Mareček musel zasáhnout hned po vhazování, když na něho letěla nebezpečná střela.

31:02

Zakázané uvolnění Poruby.

30:38

Další zblokovaná střela Fibigra, Chlán pak zakončil do Marečka.

28:18

Milata vypálil z pravého kruhu, puk letěl kousek před bránou, jen těsně na něj nedosáhl Tobola, který by zakončoval do prázdné brány!

27:23

Glas kličkoval v útočném pásmu, poté ale trefil hned prvního obránce, který mu stál v cestě.

27:04

Falhar od modré vyzkoušel pozornost porubského gólmana, Mareček obstál.

26:49

Zakázané uvolnění domácího celku, vhazovat se bude po pravé ruce Smolky.

26:41

Činčala schytal tvrdou střelu a velice těžce se zvedá z ledu.

25:06

Milata pálil z levé strany, trefil ale pouze boční síť brány. Za malou chvíli střílel znovu, ale porubská obrana k bráně nic nepustila.

24:26

Po střele Konečného jen zaduněl mantinel.

24:01

Poruba v ofsajdu, vhazování ve středním pásmu.

22:48

Mareček předvedl skvělý zákrok, když rychle vymrštil svůj beton proti pokusu z hole Štiaka!

22:20

Tobola přímo před brankou nedokázal zakončit přesně.

21:57

Hra je přerušena, neboť se píská přihrávka rukou.

21:34

21:31

Mareček na poslední chvíli dokázal zasáhnout proti střele Saxy.

21:00

Fibigrův pokus od modré byl zblokován, u kotouče jsou ale stále domácí, kteří se snaží vyrovnat.

20:33

Přihrávka před bránu na Štiaka přes hostující obranu neprošla.

20:01

První třetina nabídla spoustu šancí, padla ale jen jedna branka, o tu se v poslední minutě postarali hosté, když do odkryté brány dorazil kotouč Konečný.
Další třetina začne přibližně v 16:43.

20:00

19:33

Poruba právě vstřelila branku!
Vendelín nejdříve pálil z pravého kruhu, to byl Smolka připraven a střelu vyrazil, nicméně pak se kotouč dostal k DOMINIKOVI KONEČNÉMU před odkrytou bránu a domácí už gólu zabránit nedokázali. Asistence: Tomáš Vendelín, Vincent Glos.

19:00

Pas k modré čáře na Chlána sice prošel, za chvíli se však puku zmocnili hosté.

17:55

Hosté si teď nerozuměli a musí se vracet pro kotouč za vlastní branku.

17:40

17:27

Poruba v ofsajdu.

17:10

Rozjetý Fojtík střílel z mezikruží, Mareček puk vyrazil svým ramenem.

16:30

Fibigr zavezl puk do útočné třetiny, kde přihrál Glasovi, ten o něj ale přišel.

15:36

Vítkovice vytváří velký tlak, zatím z toho pro domácí ale nic není.

15:21

14:32

Kotouč se dostal k Milatovi, ten ale nebyl dobře postaven a zakončil jen do boční sítě.

14:06

Další rána Toboly proletěla jen kolem hostující branky, domácí jsou ale stále u puku.

13:42

Bombu Chaloupky od modré drží Mareček v lapačce.

13:21

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Moravec – 2 min., nedovolené bránění).

13:10

Poruba se teď drží v útočné třetině, Moravcova střela ale proletěla pouze kolem brány.

12:28

Sobol zblokoval pokus Saxy a Poruba otáčí směr hry.

11:50

Konečný si krásně vybruslil před Smolku, zakončil však pouze do betonů. Bude se vhazovat po pravé ruce domácího brankáře.

10:13

Porubští se stále nedokážou dostat z vlastního obranného pásma, střelu Fojtíka z mezikruží vyrazil Mareček svým tělem, Lerch se snažil ještě dorážet, ale hostující gólman pohlídal svou bránu dobře.

09:46

Po špatné rozehrávce Poruby vyslal od modré dělovku Fojtík.

08:33

Vítkovice v ofsajdu.

08:11

Milata si počkal na Tobolovu přihrávku a z pravého kruhu vystřelil, hostující gólman ale úspěšný.

08:00

Zakázané uvolnění Vítkovic, vhazování po pravici Smolky.

05:23

Další zákroky si připisuje i Smolka, nejdříve pálil z levého kruhu Vehovský, po něm z mezikruží Šrubař.

04:32

Další velká šance, když Tobola s Milatou těsně minuli skoro odkrytou klec, neboť se Mareček nestihl přesunout po předchozím zákroku.

03:50

Tobola přihrál Milatovi před Marečka, domácí hráč s číslem 13 ale bránu přestřelil.

02:43

Krčmarský se dostal k puku, prosmýkl se mezi porubskými hráči, zakončil však pouze do Marečka!

01:23

Nahození Vendelína ze středního pásma chytil Smolka bez potíží.

00:16

Tobola se snažil najít někoho před bránou, ale bystřejší byli hosté, kteří přebírají puk.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Smolka (Vávra) – Falhar, Fibigr, Chaloupka (A), Man, Lazár, Činčala – Glas, Krčmarský, Fojtík, Milata, Matějka, Tobola (A), Saxa, Vítek, Štiak (C), Chlán, Lerch

HC RT TORAX Poruba: Mareček (Chylík) – Jeřábek, Janeček, Kršík (A), Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Vendelín, Veselý, Moravec (C), Murín, Szcześniak, Šrubař, Kalužík (A), Vehovský

Rozhodčí: Šutara – Klimek, Veselý.
V neúplné tabulce jsou Vítkovice s 21 body po 7 zápasech na 1. místě. Porubě patří 4. místo, odehrála taky 7 utkání a má 12 bodů.
Lukáš Vilém – 2 zápasy – úspěšnost: 94,64%
9. kolo Extraligy dorostu dnes nabídne městské derby mezi domácími Vítkovicemi a hostující Porubou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:1

Branky a nahrávky: 33. Tobola (Štiak, Fibigr), 33. Krčmarský (Chlán, Lazár), 35. Glas (Milata, Tobola) – 20. Konečný (Vendelín, Glos)

Rozhodčí: Šutara – Klimek, Veselý

13:21 POM 2 Moravec, nedovolené bránění
19:33 POM 0:1 Konečný (Vendelín, Glos)
32:10 VIT 1:1 Tobola (Štiak, Fibigr)
32:57 VIT 2:1 Krčmarský (Chlán, Lazár)
34:04 VIT 3:1 Glas (Milata, Tobola)
35:40 POM 2 Vendelín, vražení na hrazení
40:16 VIT 2 Štiak, vysoká hůl